Buspas w Al. Wilanowskiej

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Re: Buspas w Al. Wilanowskiej

Post autor: tob » 22 sie 2017, 21:17

jezusie

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 22 sie 2017, 12:20

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 20 sie 2017, 23:36

co w temacie dzieje sie ?

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 13 maja 2017, 11:33

Jakakolwiek tolerancja dla cwaniaków oznacza, że taki korek szybko powstanie. Wystarczy pierwszy bezkarny, a reszta natychmiast bierze przykład. Od takich zachowań odstrasza tylko nieuchronność kary - stąd mój wniosek: stawiamy fotoradary.

adamirek
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: adamirek » 13 maja 2017, 2:03

pntb pisze:W Londynie jest podobno 9 tys. fotoradarów. U nas ponad 20 ledwie i już kierowcy piszczą, że się ich "szykanuje". Fotoradary znakomicie pilnują buspasów. To by było najlepsze rozwiązanie. Gotów jestem wziąć udział w zrzutce na niego.
Buspas jest skuteczny o ile jest drożny dla autobusów. Dopóki liczba cwaniaczków jest taka, ze sami nie stoją w cwaniaczkowym korku, dopóty nie stanowią oni absolutnie żadnego problemu.

Wysłane z iPod touch za pomocą Tapatalk

pks0
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: pks0 » 12 maja 2017, 20:09

„A developed country is not a place where the poor have cars.
It’s where the rich use public transportation”

Gustavo Petro, mayor of Bogota, Columbia
janek wozak

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 12 maja 2017, 19:49

W Londynie jest podobno 9 tys. fotoradarów. U nas ponad 20 ledwie i już kierowcy piszczą, że się ich "szykanuje". Fotoradary znakomicie pilnują buspasów. To by było najlepsze rozwiązanie. Gotów jestem wziąć udział w zrzutce na niego.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 12 maja 2017, 13:21

Pimo pisze:Takich cwaniaków jest tam pełno i zapewne tego właśnie dotyczy interpelacja.
Dokładnie.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 12 maja 2017, 13:06

bierute pisze:ja z kolei nie do końca zrozumiałem, czego dotyczy interpelacja: czy tego, aby z buspasa MOGLI korzystać kierowcy aut osobowych (co uważam za niedorzeczność) czy o kontrolę i monitorowanie tego pasa aby cwaniaczki, którym wydaje się, że im się należy omijały tym pasem auta stojące w korku? Jak widzę takich cwaniaczków, to nie ukrywam, chce mi się wyjść z auta i dać takiemu ćwokowi w pysk.
Takich cwaniaków jest tam pełno i zapewne tego właśnie dotyczy interpelacja. Opcja pierwsza oznaczałaby przecież likwidację buspasa.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 12 maja 2017, 11:57

J.Szubińska-Piszczek pisze:Zrobił to na mają prośbę. A mnie poprosili mieszkańcy. M.in. z Miasteczka Wilanów. To już wie Pan skąd ci "pajace".
Czyli Pani przyłożyła rękę do tego - dziekujeMY za takie działania. Czy o wszystko co Panią poproszą mieszkańcy Pani to "załatwia"? A rozum, czy w ogole myślenie?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 12 maja 2017, 11:56

Właśnie
Niejasno się Pani wypowiedziała powyżej. Czy wnoszone jest aby buspas był dla użytkowników aut?
Wie Pani co Pani Joanno. Proszę kiedyś wsiąść w 522 i zobaczyć "pajaców" upchanych w autobus.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 12 maja 2017, 11:45

5Marcin pisze:Lej w pysk u siebie na wsi pod remizą strażacką, w Warszawie są lepsze sposoby na walkę z tzw. cwaniaczkami.

I teraz wdech i wydech, wdech i wydech x 10.

5Marcin
przybysz
przybysz

Post autor: 5Marcin » 12 maja 2017, 11:41

Lej w pysk u siebie na wsi pod remizą strażacką, w Warszawie są lepsze sposoby na walkę z tzw. cwaniaczkami.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 12 maja 2017, 11:20

J.Szubińska-Piszczek pisze:Chciałabym poinformować, że nasz radny mokotowski wystąpił z interpelacją ws. wykorzystywania buspasa na Sobieskiego przez samochody. Przekażę Państwu odpowiedź Zarządu Dzielnicy Mokotów, kiedy zostanie udzielona.
ja z kolei nie do końca zrozumiałem, czego dotyczy interpelacja: czy tego, aby z buspasa MOGLI korzystać kierowcy aut osobowych (co uważam za niedorzeczność) czy o kontrolę i monitorowanie tego pasa aby cwaniaczki, którym wydaje się, że im się należy omijały tym pasem auta stojące w korku? Jak widzę takich cwaniaczków, to nie ukrywam, chce mi się wyjść z auta i dać takiemu ćwokowi w pysk.

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 12 maja 2017, 10:09

Muszę przyznać, że Pani interpelacje wiele wnoszą pozytywnego w uświadamianie administracji lecz w tym przypadku to jednak totalne pudło. Bez obrazy ale niech Pani Radna też kieruję się rozsądkiem przy interpelacjach. Nie trzeba być ekspertem żeby stwierdzić, że mnie więcej od godz. 8 do 9 na Sobieskiego korek powstaje właściwie od Dolinki do Dolnej. Buspas to jedyna opcja na sprawny dojazd komunikacją miejską. Zresztą i tak zdarzają się nagminne przypadki wykorzystywania go przez auta osobowe przez co autobus nie porusza się tak dynamicznie jak powinien. Wystarczy zobaczyć jak szybko jedzie 522 gdy na przystanku Kostrzewskiego policja robi kontrole. Proszę się nie obrazić ale życzę totalnego braku powodzenia w tej akcji :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”