Buspas w Al. Wilanowskiej

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: KSIĘGA ŻYCZEŃ

Post autor: henryk » 30 lis 2014, 22:36

I nawet więcej - mogą dostać takie polecenie służbowe. Jak blokują się buspasy to więcej palą autobusy-koszty są wyższe.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 30 lis 2014, 22:33

Dlaczego? ;) Oni są, oni widzą i przez złodziei buspasów mają po premii za spóźnienia...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
marlas
tubylec
tubylec

Post autor: marlas » 30 lis 2014, 21:53

Nie no kierowca jest od kierowania autobusem, a nie od egzekwowania czegokolwiek. Chyba że chciałbyś, żeby każdy miał w swoim samochodzie taki aparacik, że jak inni łamią przepisy, to cyk i mandacik sam się wystawia :)
Na szczęście i jedno, i drugie nie jest dzisiaj w Polsce możliwe. Od egzekwowania przestrzegania przepisów są odpowiednie służby (a my wszyscy i tak mamy już sporo możliwości wspomagania ich, np. przesyłaniem filmów z kamerek).
Natomiast co do blokujących buspasy - jestem jak najbardziej za tym, żeby walczyć z nimi na wszelkie legalne sposoby i ciągle tworzyć nowe metody. Ale raczej szedłbym w stronę odpowiednich kamer przy drogach, a nie robienia szeryfów z kierowców ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 30 lis 2014, 21:43

Są po to, aby autobusy jeździły sprawnie i punktualnie. Jeśli ktoś im w tym przeszkadza - powinni mieć narzędzie egzekucyjne. Sama świadomość, że mają taką możliwość - niektórych buraków by powstrzymała.
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
marlas
tubylec
tubylec

Post autor: marlas » 30 lis 2014, 20:49

W sumie już w wielu autobusach są kamery, więc już mogliby każdy taki przypadek zgłaszać, ale po pierwsze - to strasznie upierdliwe, a po drugie - w sumie kierowcy autobusów nie po to są ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Re: Odp: KSIĘGA ŻYCZEŃ

Post autor: YOGItheBEAR » 30 lis 2014, 18:16

nrafal pisze:Skoro na zwolenników zbiorowej komunikacji takich jak Ty lub Yogi do dziś to nie zadziałało to czemu niby na resztę ludzi jeżdżących samochodami ma zadziałać i spowodować zmianę środka transportu?
Na mnie to nie działa, bo ja jestem klinicznym przypadkiem ciężkim uzależnienia od kierownicy. Mogę stać godzinę w korku, wstawać wcześniej i oglądać bez zgrzytania zębów innych śmigających buspasem w autobusie. Poza tym przez 50% drogi jadę załadowany na 60%, bo wiozę dzieci do szkoły (mam dobry pretekst, nie?). ;) Nie zmienia to jednak faktu, że dla kogoś nie obciążonego moimi fanaberiami szybki autobus może stanowić rozsądną alternatywę.

Jedna uwaga - bus pas musi mieć egzekucję. Bez tego, przy burackim chamstwie niektórych pseudo-kierowców, autobusy będą utykały. Mniej niż dziś, ale jednak. Z tego powodu jestem orędownikiem "gorącego guzika" - kierowca busu naciska i robi zdjęcie pojazdu jadącego przed nim buspasem, które to zdjęcie automatem ląduje na tapecie u odpowiedniej służby (jak z fotoradaru). Dalej standardowa procedura i ukaranie sprawcy wykroczenia drogowego.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 30 lis 2014, 15:48

A kiedy miało zadziałać? Póki co nie ma buspasa, wiec autobus stoi w tym samym korku co auta, czyli z uwzględnieniem przystanków jest wolniejszy od samochodu.

Nie jestem zwolennikiem komunikacji miejskiej. Jestem zwolennikiem wygodnego życia. Stanie w korku (czy to autem, czy to w autobusie) nie stanowi dla mnie wygody. Ominięcie tego korka i skrócenie czasu podróży dom-biuro-dom o kwadrans w każdą stronę stanowiły znaczne zwiększenie mojej wygody. I zapewne nie tylko mojej.

Dodatkowo, przesiadłszy się na stałe na szybszy autobus, mógłbym rozważyć pozbycie się jednego samochodu, jednego miejsca garażowego pod blokiem i drugiego miejsca garażowego pod biurem. Za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mógłbym np. żyć rok bez pracy. Albo dołożyć do drugiego auta i wymienić je na lamborghini i wozić się nim weekendami po mieście ;-).

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Re: Odp: KSIĘGA ŻYCZEŃ

Post autor: nrafal » 30 lis 2014, 12:05

konkus pisze: Jeżeli 50 osób w autobusie pokona tę trasę o 10 minut szybciej, to kolejne 50 osób z 50 samochodów stojących w korku (w tym moja skromna osoba) zaklnie szpetnie i nazajutrz postanowi pojechać autobusem, żeby uniknąć korka. Wtedy na buspasie bedziemy mieli 2 autobusy na 10 minut, a na autopasie - 50 samochodów mniej. Czyli korek zmniejszy się o połowę.
Skoro na zwolenników zbiorowej komunikacji takich jak Ty lub Yogi do dziś to nie zadziałało to czemu niby na resztę ludzi jeżdżących samochodami ma zadziałać i spowodować zmianę środka transportu?
Dla mnie prosta sprawa zrobić tymczasowo buspas w grudniu i zobaczymy co z tego wyjdzie skoro nikt nie umie policzyć skutków.

PS. Tłumaczyć zalet zbiorkomu mi nie trzeba tyle że nie na 2 pasmowej drodze.

Poza tym całym problemem jest skrzyżowanie Wilanowska / Dolinka i to w każdym kierunku i o każdej porze. Tak więc trzeba nad tym pomyśleć.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 29 lis 2014, 10:31

Już o 7:10 było nieźle ciasno tego dnia. Z nudów policzyłem. Przed przyjazdem 522 na przystanku przy świątyni stało 49 osób. :) Zdecydowanie - częstotliwość kursowania. Niech będą nawet krótkie, ale rano co 7-8 minut zamiast co 10, a poza szczytem góra co 15, a najlepiej co 12 jak inne mniej potrzebne linie, i będzie OK. Choć oczywiście cały czas dodałbym kursy aż do północy.

Awatar użytkownika
Anka-wawa
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: Anka-wawa » 29 lis 2014, 10:14

A propos przewozów zbiorowych na Wilanowskiej i linni 217 prosiłbym wszystkich, którym ta sprawa lezy na sercu na napisanie e-maila do radnych z MW w sprawie podjęcia działań dot. powiększenia liczby kursów i długości składu.
Pomimo obietnic radny szeląg b. szybko zapomina o złożonych przy świadkach obietnicach, a to co się działo w czwartek rano o 7.30 w 217 woła o pomstę do nieba :oops:
autobus krótki nabity na maxa + krzyczące i płaczące dzieci z 6 osobowej angielskiej rodziny- piękna wizytówka Wilanowa- nie ma co :oops:

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 29 lis 2014, 8:31

YOGItheBEAR pisze:No cóż, czy na tym etapie naprawdę należy komukolwiek udowadniać, że ZbiorKom jest efektywniejszy w mieście niż indywidualny jedno-zado-wóz?
Też byłem zdziwiony.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 29 lis 2014, 7:26

nrafal pisze:Ja nie rozumiem jednego. Jeździłem autobusem i nie przeszkadzało mi że stoję w korku jak wszyscy. Czemu 50 osób w autobusie raz na 10 minut ma być uprzywilejowanych względem najgorszego przypadku czyli 50 samochodów z 50 osobami w ciągu 10 minut choć tak naprawdę wydaje mi się że w samochodach więcej ludzi fizycznie pokona ta trasę w tym samym czasie, ale może jestem w błędzie
Jeżeli 50 osób w autobusie pokona tę trasę o 10 minut szybciej, to kolejne 50 osób z 50 samochodów stojących w korku (w tym moja skromna osoba) zaklnie szpetnie i nazajutrz postanowi pojechać autobusem, żeby uniknąć korka. Wtedy na buspasie bedziemy mieli 2 autobusy na 10 minut, a na autopasie - 50 samochodów mniej. Czyli korek zmniejszy się o połowę.

Tak więc skorzystają wszyscy. Łącznie z tymi, którzy z różnych powodów jednak zostaną w samochodach.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 28 lis 2014, 23:15

No cóż, czy na tym etapie naprawdę należy komukolwiek udowadniać, że ZbiorKom jest efektywniejszy w mieście niż indywidualny jedno-zado-wóz?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 28 lis 2014, 8:52

nrafal pisze:Czemu 50 osób w autobusie raz na 10 minut ma być uprzywilejowanych
Dlatego że ci ludzie zajmują mniej miejsca i nie kopcą tyle co 50 samochodów.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 27 lis 2014, 23:04

Tylko między 8:00 a 8:10 są to 4 autobusy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”