Buspas w Al. Wilanowskiej

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
Mati
bywalec
bywalec

Re: Buspas w Al. Wilanowskiej - konsultacje społeczne

Post autor: Mati » 04 cze 2014, 14:30

A ja jestem przeciwny temu pomysłowi. Buspas w tym miejscu jest możliwy tylko przy okazji poszerzenia jezdni o dodatkowy pas. W przeciwnym razie pozostanie 1 pas do jazdy dla aut, co zabije komunikację w tym miejscu. Zamiast buspasa przydałoby się lepsze rozwiązanie - budowa estakady nad doliną służewiecką. I za tym rozwiązaniem podpisuję się dwoma rękoma :D
JoannaPiszczek pisze:Szanowni Państwo,
Wśród mieszkańców Wilanowa powstał pomysł zwrócenia się z prośbą do Zarządu Dróg Miejskich o stworzenie buspasa w Al. Wilanowskiej (na odcinku metro "Wilanowska" do Doliny Służewieckiej) w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Trasa ta jest jedynym połączeniem drogowym naszej dzielnicy z najbliższą stacją metra. W godzinach szczytów czas przejazdu z Wilanowa do metra oraz z metra do Wilanowa wydłuża się nawet dwukrotnie w porównaniu z przejazdem poza godzinami szczytów. Naszym zdaniem, stworzenie buspasa w Al. Wilanowskiej zachęci część kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej, dzięki czemu nie zwiększą się korki na pasach dla samochodów. Proszę o Państwa opinie w tej sprawie.
Pozdrawiam,
Joanna Piszczek
Ja

Awatar użytkownika
Angela
przybysz
przybysz

Post autor: Angela » 04 cze 2014, 14:24

Na Wilanowskiej jest sporo miejsca żeby ją poszerzyć o dodatkowy pas. I wtedy tam buspas. Może coś takiego by przeszło...
Angela

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: przemoka » 23 maja 2014, 14:29

Ja jestem jak najbardzie za zrobieniem buspasów w obu kierunkach, aczkolwiek niestety to pewnie będzie spory problem, żeby takowe zrobić. Najlepiej by było, gdyby był dobudowany dodatkowy, piąty pas, który byłby dedykowany dla autobusów.

Niestety są to setki tysięcy złotych inwestycji, ale skoro nie możemy doprosić się realizacji estakady w Dolince (koszt pewnie kilka mld PLN), to chociaż niech dzielnice Wilanowa i Mokotowa znajdą na to pieniądze na zrobienie kilkuset metrów dodatkowego pasa drogi.

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 20 maja 2014, 21:43

marlas pisze: Widocznie jestem jakimś niespotykanym szczęściarzem, bo od lat spędzam Sylwestry w Ams, zawsze poruszam się przy tym samochodem i nigdy nie miałem problemu z zaparkowaniem na którymś z parkingów w centrum.
Nie wiem jak w sylwestra, ale np. w maju P+R po 19 są raczej pełne, zależy który.
W centrum - jak pisałem - 5eur/h.
marlas pisze: Owszem, zdarzyło się, że na parking wjeżdżałem w małym korku, ale zaparkowanie nigdy nie trwało więcej niż 5-10 min. A piszę o nocy sylwestrowej, kiedy do miasta przyjeżdżają tysiące turystów.
Ale serio, przyjeżdżają autem? Na sylwestra? :D
marlas pisze: A korki? Nie pisałem, że ich tam nie ma. Są. Ale wcale nie większe niż u nas.
Imo są. Ale może to efekt tego, że w Warszawie jest wiele sposobów na ominięcie korków :)
marlas pisze: I nie wiem co to znaczy, że "nikt nie jeździ autem z braku miejsc do parkowania". To co te wszystkie miejsca zajmuje? Rowery? :)
Taki skrót myślowy. Miejsc parkingowych jest na tyle mało, a podatki związane z posiadaniem auta na tyle duże, że jest relatywnie niedużo samochodów. Bodajże najmniej na mieszkańca wśród krajów rozwiniętych.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 20 maja 2014, 18:36

słaby przykład. jadąc od ronda De Gaulla przed Saska Kępą jest tylko jedna przecznica - Wisłostrada
Zapomniałeś o wjeździe z Wybrzeża Szczecińskiego.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 20 maja 2014, 18:07

yav pisze:
Pimo pisze:A czy jest w ogóle możliwe, że ZDM zgodzi się wytyczyć buspas na jezdni, która ma tylko po 2 pasy ruchu w każdym kierunku?
Tak, chociażby Most Poniatowskiego.
słaby przykład. jadąc od ronda De Gaulla przed Saska Kępą jest tylko jedna przecznica - Wisłostrada a i tak mało aut tamtędy wjeżdża na most. na al.Wilanowskiej byłoby piekło. jestem na nie. wystarczy zobaczyc co się dzieje na zwężonej do jednego pasa trasie toruńskiej - masakra.

wg mnie najtańszym sposobem jest przeprojektowanie świateł na slkrzyżowaniu dolinki i al.Wilanowskiej. jakby w każda strone swiatła trwały 2x dłuzej mniej byłoby przestojów na zmianę swiateł, wtedy, gdy nikt nie jedzie... to jest główny problem. to jak np na marynarskiej przy biurowcach.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 20 maja 2014, 17:09

Alek217 pisze:Może zrobiliby testy z buspasem i zobaczylibyśmy jak to wygląda? :)
TEST BUSPASA?

:shock:

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 20 maja 2014, 16:57

taaa k.
testy.

za rok po wyborach. ewentualnie przed wyborami, to na wiosnę przyszłego roku najwcześniej :-/

Awatar użytkownika
Alek217
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Alek217 » 20 maja 2014, 16:41

Może zrobiliby testy z buspasem i zobaczylibyśmy jak to wygląda? :)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 20 maja 2014, 15:05

;) ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 20 maja 2014, 14:03

A jak sądzisz? ;)
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 20 maja 2014, 14:02

YOGItheBEAR pisze:Przed wyborami bym nie liczył... ;) Ale może pierwsza decyzja po?
tymi w tym m-cu, czy tymi za rok?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 20 maja 2014, 13:49

Przed wyborami bym nie liczył... ;) Ale może pierwsza decyzja po?
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 20 maja 2014, 13:34

Pimo pisze:A czy jest w ogóle możliwe, że ZDM zgodzi się wytyczyć buspas na jezdni, która ma tylko po 2 pasy ruchu w każdym kierunku?
wlasnie

jakie sa realne szanse i terminy wytyczenia buspasow.?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 20 maja 2014, 12:02

Tak, chociażby Most Poniatowskiego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”