Buspas w Al. Wilanowskiej

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Buspas w Al. Wilanowskiej - konsultacje społeczne

Post autor: henryk » 18 maja 2014, 16:32

Po trasie łazienkowskiej - teraz bardzo szybko można przejechać autobusem lub w krytycznej sytuacji taksówką ( i mniej więcej wiadomo ile się będzie jechać). Dużo moich znajomych z pracy którzy jeździli tą trasą samochodem - obecnie jeździ autobusem właśnie dlatego że buspass daje im znacznie szybszy dojazd niż własny samochód.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 18 maja 2014, 15:24

Moim zdaniem wymalowanie buspasa na Trasie Ł zwiększyło korki (pomijając już, że przez ostatnie -dziesiąt lat był to przebieg krajówki nr 2.
Ja tego jakoś nie widzę póki co. Pożyjemy, zobaczymy.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 18 maja 2014, 14:39

Yav, przykład Mostu Łazienkowskiego wskazuje, iż chyba tak właśnie jest. Po zrobieniu buspasów przez jakiś czas był armagedon. A potem wszystko wróciło do stanu pierwotnego z tym, że autobusy jadą szybciej... To taka obserwacja własna... ;)
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 18 maja 2014, 13:02

JoannaPiszczek pisze:Naszym zdaniem, stworzenie buspasa w Al. Wilanowskiej zachęci część kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej, dzięki czemu nie zwiększą się korki na pasach dla samochodów.
Naprawdę w to wierzycie?

Awatar użytkownika
fartek
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: fartek » 18 maja 2014, 11:25

Jestem za!

Wysłane z mojej Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorer

adamirek
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Odp: Buspas w Al. Wilanowskiej - konsultacje społeczne

Post autor: adamirek » 18 maja 2014, 2:42

Również popieram pomysł buspasa na alei Wilanowskiej.
kkaliber44 pisze:Linia, o której piszesz zyskała najwyższą ocenę od firmy doradczej, zatrudnionej przez Miasto Warszawa do oceny priorytetów w rozwoju systemu tramwajowego.
Zaskoczyła mnie ta informacja i chętnie dowiedziałbym się więcej w tym temacie. Byłem przekonany, że gdzieś ktoś jednoznacznie wykazał, że taka linia nie ma sensu decydując się na o poniesienie kosztów o wiele dłuższej linii, podjezdzajacej pod Spacerową z ryzykiem sporych problemów zimą, przeciskajac się przez ciasne okolice podłączenia do Puławskiej.
Jeżeli istnieją ekspertyzy, które pokazują większy sens linii aleją Wilanowską, to ktoś powinien jakoś klarownie wytłumaczyć dokonany wybór...

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 17 maja 2014, 20:55

Jestem za! Jeśli będzie petycja - podpiszę z całą pewnością.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
kkaliber44
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: kkaliber44 » 17 maja 2014, 18:12

Linia, o której piszesz zyskała najwyższą ocenę od firmy doradczej, zatrudnionej przez Miasto Warszawa do oceny priorytetów w rozwoju systemu tramwajowego.
O dziwo Miasto nie bierze tej linii pod u uwagę w planach rozwoju tramwajów Warszawskich (ciekawy sposób na wydawanie naszych pieniędzy na ekspertyzy, które są później ignorowane).
Zgadzam się, że buspas przydałby się rownierz pomiędzy Karczocha a Dolina Służewiecką oraz przydałaby się możliwość skrętu w lewo ze środkowego pasa Al. RP w Al. Wilanowską (np. tylko dla autobusów).

sdsw
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: sdsw » 17 maja 2014, 17:34

Tez jestem za. Ponadto uwazam ze lepszym pomyslem na tramwaj niz linia ktora jest projektowana, bylaby linia od Wilanowa Al. Wilanowska (moze byc od petli na koncu Al RP ) przez Metro Wilanowsko do petli przy Marynarskiej. Taka w sumie krotka linia rozwiazalaby problemy Sluzewca biurowego i rozrastajacego sie Wilanowa. Wilanow z dojazdem do centrum poradzi sobie bez tramwaju 3-pasmowa Sobieskiego.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 17 maja 2014, 17:15

ja też za.... w drugiej kolejności warto rozważyć również busspas od Karczocha (przed dolinką)

Awatar użytkownika
kkaliber44
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: kkaliber44 » 17 maja 2014, 17:11

Jestem bardzo za.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Buspas w Al. Wilanowskiej

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2014, 16:41

Szanowni Państwo,
Wśród mieszkańców Wilanowa powstał pomysł zwrócenia się z prośbą do Zarządu Dróg Miejskich o stworzenie buspasa w Al. Wilanowskiej (na odcinku metro "Wilanowska" do Doliny Służewieckiej) w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Trasa ta jest jedynym połączeniem drogowym naszej dzielnicy z najbliższą stacją metra. W godzinach szczytów czas przejazdu z Wilanowa do metra oraz z metra do Wilanowa wydłuża się nawet dwukrotnie w porównaniu z przejazdem poza godzinami szczytów. Naszym zdaniem, stworzenie buspasa w Al. Wilanowskiej zachęci część kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej, dzięki czemu nie zwiększą się korki na pasach dla samochodów. Proszę o Państwa opinie w tej sprawie.
Pozdrawiam,
Joanna Piszczek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”