Ile czasu zajmuje dojazd autobusem

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Re: Ile czasu zajmuje dojazd autobusem

Post autor: tob » 04 sty 2016, 18:36

yav pisze:
tob pisze:Po 3 Króli ma ruszyć dodatkowa linia, ponoć startować ma z Osi Królewskiej
Chyba że jechałaby na południe, do Branickiego...
no ma do Powsinka, ale bzdura że od Osi Królewskiej.

Potrzebna jest taka linia ale z pętli Wilanów, i to w obu kierunkach kursująca, a nie w jednym.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 04 sty 2016, 11:41

tob pisze:Po 3 Króli ma ruszyć dodatkowa linia, ponoć startować ma z Osi Królewskiej
Chyba że jechałaby na południe, do Branickiego...

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 04 sty 2016, 11:34

Zrobione. Zachęcam również innych do interwencji. Adres formularza elektronicznego tutaj: https://secure.ztm.waw.pl/?c=115&l=1. Dzięki tob za dobre wieści.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 04 sty 2016, 10:18

pntb pisze:Ciekawe są zmiany na Belwederskiej - drugi pas skrętu z naszego kierunku w Spacerową i buspas od Chełmskiej do Nabielaka. Ja tamtędy jeżdżę nie za często. Czy te zmiany są odczuwalne?
na logike zmiany są pro zbiorkomowe.
Sprawdzi się po światecznych przerwach w ten czwartek lub w kolejny poniedzialek.

Tymczasem 217 w DP tylko przegubowe - dobra zmiana.
Czy już wszyscy aktywnie wypowiadający się tutaj napisali do ZTM prośbę o
- wydłużenie kursowania 522 (w 2010 r linia 422 ostatni kurs z Branickiego miała o 22:40, linie 501/519 kursują do 23:30)
- zwiększenie częstotliwości wieczornych kursów 217
oraz - wydłużenie trasy 217 przez Branickiego do pętli Wilanów? Ulica Branickiego naprawiona i przedłużona do Przyczołkowej. Czas na autobus na całym odcinku Branickiego do Pętli Wilanów i/-lub do Zawad
- zmiana charakteru przystanku Sobieskiego na warunkowy dla linii 519 - co umożliwiłoby w godzinach wieczornych przesiadkę w 217/522

Po 3 Króli ma ruszyć dodatkowa linia, ponoć startować ma z Osi Królewskiej - byłoby to debilne lekko mówiąc. Potrzebna jest (i miała być od września) lokalna linia łącząca okolice Pałacu w Wilanowie z osiedlem wokół Światyni czyli z nami.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 02 sty 2016, 12:11

Ciekawe są zmiany na Belwederskiej - drugi pas skrętu z naszego kierunku w Spacerową i buspas od Chełmskiej do Nabielaka. Ja tamtędy jeżdżę nie za często. Czy te zmiany są odczuwalne?

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 15 gru 2015, 21:57

Żeby buspas miał sens trzeba oczywiście połączyć go ze zwiększeniem częstotliwości kursowania 217. Inaczej rzeczywiście nie będzie zachęty do wybierania komunikacji miejskiej. :)

Swoją drogą pytanie do państwa radnych? Czy któryś z klubów lub radnych zajmował się ostatnio komunikacją miejską w naszej dzielnicy? Czy ZTM obiecał jakieś zmiany?

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 15 gru 2015, 21:45

pntb pisze: A zarzucanie komuś kłamstwa, w sytuacji, gdy nie wiemy, jaka jest prawda, jest co najmniej nieeleganckie... Wiara we własną prawdę góry przenosi, ale samochodów z al. Wilanowskiej nad Dolinką nie dźwignie. ;)
Nie zarzucam kłamstwa, z pewnością nie było to moim celem. Stwierdziłem jedynie (z przymrużeniem oka), że jeśli się 1000 razy powtarza jakieś stwierdzenie to z czasem utrwala się u niektórych odbiorców przekonanie, że tak jest i tylko tyle.
Nadal uważam, że buspas nie spowoduje udrożnienia Wilanowskiej, bo niby jak miałby to zrobić. Efekt (dla mnie oczywisty) to przyśpieszenie przejazdu autobusem i zwolnienie przejazdu samochodem. Dlatego buspas także samochodów nad Dolinką "nie dźwignie" :)

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 15 gru 2015, 17:30

Floyd pisze:W miarę możliwości będę się starał korygować. Z punktu widzenia "drożności" wprowadzenie buspasa spowoduje skutek wręcz odwrotny (niestety!) :)
Niczego nie będziesz korygował, tylko przedstawiał swoje, przeciwstawne zdanie. Jeśli ZTM nie zdecyduje się na buspas, to nie będziemy wiedzieli, jaki będzie skutek przyniesie jego wprowadzenia (niestety!). Doświadczenia innych miast, które znam, powodują, że mam inne zdanie niż Ty. A zarzucanie komuś kłamstwa, w sytuacji, gdy nie wiemy, jaka jest prawda, jest co najmniej nieeleganckie... Wiara we własną prawdę góry przenosi, ale samochodów z al. Wilanowskiej nad Dolinką nie dźwignie. ;)

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 15 gru 2015, 13:30

pntb pisze:A odchodząc na chwilę od buspasa, który jest na razie jedynym sposobem na poprawę drożności al. Wilanowskiej (niestety!),
Informacja powtórzona 1000 razy staje się prawdą, czyż nie? ;)

W miarę możliwości będę się starał korygować. Z punktu widzenia "drożności" wprowadzenie buspasa spowoduje skutek wręcz odwrotny (niestety!) :)

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 15 gru 2015, 11:49

A odchodząc na chwilę od buspasa, który jest na razie jedynym sposobem na poprawę drożności al. Wilanowskiej (niestety!), to pooznaczano drzewa w miejscu, gdzie powinien być wylot ul. Arbuzowej. Może to znaczy, że będą wycinane, żeby przedłużyć tę ulicę do al. Wilanowskiej? Byłaby to świetna wiadomość.

Awatar użytkownika
macaona
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: macaona » 15 gru 2015, 8:07

I wracamy do punktu wyjścia. Docelowo warto pomyśleć o pilotażowym wprowadzeniu buspasa, z otwarciem tego buspasu dla samochodów w modelu z min. dwiema osobami na pokładzie. A w przyszłości wiadukt na skrzyżowaniu wilanowskiej i doliny służewieckiej :)

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 14 gru 2015, 21:52

I ten przykład jest dla mnie klarowny.
Na 3-pasmowych drogach, z małą liczbą bezkolizyjnych skrzyżowań buspas ma sens.
Ale musisz przyznać, że Wilanowska w swojej charakterystyce jest tak samo odległa od Trasy Łazienkowskiej, jak układ komunikacyjny Pardubic i Wawy.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 14 gru 2015, 21:39

My mamy benchmark - wystarczy zobaczyć ile w szczycie jechały autobusy trasa łazienkowską przed i po wdrożeniu bus pasy.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 14 gru 2015, 21:34

a zgadnij ile Pardubice mają mieszkańców...;) - podpowiem - mniej niż 90 tysięcy a cała komunikacja miejska to 8 lini trolejbusowych i 24 autobusowe.
Dziwnie mi ten argument przypomina odpowiedź pewnego polityka na pytanie, czy nie powinniśmy rozważyć wprowadzenia podatku liniowego, skoro jego wprowadzenie w Estonii dało dobre rezultaty: "Estonia to za mały kraj, żeby jego doświadczenia brać za miarodajne".
A na poważnie.
Nie znam się na komunikacji, ale podałem Pardubice jako przykład przeciwko szeroko używanej przez zwolenników buspasów etc. figurze retorycznej, że "jak na Zachodzie tak robią, to znaczy, że my też powinniśmy". Z całym szacunkiem dla naszej pięknej stolicy; wszak my od Londynu tak samo odlegli, jak Pardubice od nas :P
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 14 gru 2015, 21:03

Najciekawsze jest to, że zwolennicy likwidacji buspasów mają tylko ten jeden przykład do dyspozycji. Gdzie się nie zajrzy - Pardubice. A tam najszybsze to i tak konie są. ;) Za to dziesiątki przeciwstawnych przykładów ich nie przekonują. Ale co tam Londyn czy Kopenhaga przy Pardubicach. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”