Ile czasu zajmuje dojazd autobusem

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
karolina84
bywalec
bywalec

Re: Ile czasu zajmuje dojazd autobusem

Post autor: karolina84 » 06 lis 2015, 0:17

Szanowni Forumowicze,

odpowiadam hurtem. Do Aga - nie jestem pracownikiem korporacji (wolny zawód) i nie gardzę takimiż pracownikami. Korpoludek to nazwa potoczna i takiej używam, coś jak leming odnośnie mieszkańców Miasteczka. Nie jestem agresywna, wyrażam własne poglądy. Agresywne byłoby zapewne wyrażenie ich w całości i dosadnie, czego unikam. Nie ukrywam, iż rzeczywistość nie napawa mnie zachwytem, nie cieszy mnie rozwój aglomeracji i chmary przyjezdnych powodujące korki i nie płacących podatków (tylko i wyłącznie tych nie płacących tu podatków). Wypowiedziałam się odnośnie buspasów, bo ich powstawanie neguje i moim zdaniem są bezsensowne, szkodliwe i niezasadnie uprzywilejowują pewną grupę mieszkańców. Podkreślałam, iż nawet gdybym chciała, a nie chcę, komunikacja miejska pozostaje mi niedostępna. Dziękuję, ale nie będę czytać książek odnośnie "szczęśliwego miasta" dla mnie to coś typu "mężczyźni są z marsa, kobiety z wenus". Jako Warszawianka od zawsze (7 pokoleń potwierdzone, co dalej nie wiem ;) ) uważam, miasto jest ono dla wszystkich i nikogo nie powinno dyskryminować, ani pieszych, ani zagorzałych "samochodziarzy". Przeraża mnie, że na tym forum jest tylko jedna racja i nie ma mowy o żadnej konstruktywnej dyskusji. Popierasz światła w Al. RP jesteś normalny, nie popierasz to od razu nie szanujesz innych, jesteś za buspasem to super, nie jesteś to zapominasz, że żyjesz w społeczeństwie. Tu nie można mieć odmiennego zdania i to jest chore. Tyle w tym temacie.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 03 lis 2015, 20:30

Bezdomni i tak mają komunikację miejską za darmo.

Awatar użytkownika
Scoora
przybysz
przybysz

Post autor: Scoora » 03 lis 2015, 17:11

yav pisze:
zosiaczek pisze:dla dzieci powinna być w ogóle darmowa do 18 roku życia, ale to tak na marginesie.
Czyli większa dotacja z budżetu miasta :->
Dzieciaki nie wysiadały by z autobusów, jeszcze wifi im dać. I harmider jak w szkole na korytarzu na przerwie :). Myślę że to dobry pomysł na obrzydzenie publicznej komunikacji, do tego jeszcze dołożył bym darmowe przejazdy dla bezdomnych i bezrobotnych bo w sumie też biedni i poszkodowani. Rozpędził bym się bardziej i wymieniał bym dyskryminowane grupy społeczne w nieskończoność, tylko nie wiem kto wtedy by w ogóle płacił.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 03 lis 2015, 14:48

zosiaczek pisze:dla dzieci powinna być w ogóle darmowa do 18 roku życia, ale to tak na marginesie.
Czyli większa dotacja z budżetu miasta :->

zosiaczek
przybysz
przybysz

Post autor: zosiaczek » 03 lis 2015, 14:30

Komunikacja miejsska tania nie jest, a dla dzieci powionna być w góle darowa do 18 roku zycia, ale to tak na marginesie.
Ja mam wrażenie, że odkąd porobili te światła jest gorzej z korkami i jeszcze czeka sią na przejście przez ulicę po kilka minut.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 03 lis 2015, 14:11

Warto jeszcze podać cenę biletów, a jak twierdzi kolega z Brna, nie była w Pardubicach niska. I porównać rozległość miasta.

Awatar użytkownika
macion
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: macion » 03 lis 2015, 12:28

yav pisze:Pan poda jeszcze ilość samochodów na tysiąc mieszkańców ;)
A do tego to już szklana kula potrzebna ;)
Tak oto dążymy naprzód, kierując łodzie pod prąd, który nieustannie znosi nas w przeszłość - F.S. Fitzgerald catering

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 03 lis 2015, 11:51

Pan poda jeszcze ilość samochodów na tysiąc mieszkańców ;)

Awatar użytkownika
Scoora
przybysz
przybysz

Post autor: Scoora » 03 lis 2015, 11:45

Transportowa kontrrewolucja rozpoczęła się w Czechach
2015-11-02 19:26:00

Podczas gdy w całej Europie miasta masowo są tworzone tak zwane bus-pasy, w Pardubicach na północy Czech dzieje się odwrotnie. Po kilku latach funkcjonowania władze samorządu zdecydowały się zrezygnować z tego rozwiązania.

Buspasy powstały w Pardubicach na fali ogólnoeuropejskiego zachwytu tym rozwiązaniem komunikacyjnym. Miały one nie tylko zagwarantować punktualność transportu miejskiego, ale przede wszystkim zniechęcić kierowców do korzystania z prywatnych samochodów.

Jeśli chodzi o autobusy i trolejbusy - wydzielone pasy niewiele zmieniły, bo już przedtem komunikacja miejska jeździła zgodnie z rozkładem. Zaś w przypadku samochodów osobowych jedynym efektem, jaki przyniosły buspasy, było tworzenie się gigantycznych korków. Dlatego władze Pardubic zdecydowały się odejść od pomysłu.

Likwidację buspasów testowano przez ostatnie dwa tygodnie na trzech wybranych ciągach komunikacyjnych. Wynik był szokujący. Po pierwsze autobusy i trolejbusy nadal jeżdżą zgodnie z rozkładem. Po drugie zaś - w miejscach, gdzie zlikwidowano buspasy, praktycznie zniknęły korki, które do tej pory były zmorą pardubickich kierowców.

Na razie wydzielone pasy ruchu nie będą obowiązywać do wiosny. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, Pardubice całkowicie zrezygnują z buspasów na terenie całego miasta.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Dawid Jędruchów/Praga/mcm/dabr
Źródło: IAR
zahttp://www.bankier.pl/wiadomosc/Transpo ... 33977.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pardubice 89k mieszkańców, gęstość zaludnienia 1600/km²
https://pl.wikipedia.org/wiki/Warszawa 1735k mieszkańców, gęstość zaludnienia 3360/km²

Awatar użytkownika
Scoora
przybysz
przybysz

Post autor: Scoora » 03 lis 2015, 9:56

Kasty, loże co kto może. Dajcie ludziska spokój, pieniędzy z podatków nigdy nie wystarczy na potrzeby podatników a prawda jest taka że jak zrobią bus pas to zrobią jak nie zrobią to nie zrobią, jeśli jest ktoś korpoludkiem to jest, jeśli jest prywaciarzem, urzędnikiem to to niema żadnego znaczenia, szkoda strzępić palców.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 03 lis 2015, 9:27

Dajmy spokój, szkoda prądu ;)

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 03 lis 2015, 9:10

karolina84 pisze:Zresztą, ok jestem za buspasem, aby ludzie którzy rzeczywiście coś robią dla ogółu mogli dojechać szybciej, np. pracownicy elektrowni, sądów, piekarni, lekarze, pielęgniarki, nauczyciele etc.
Nikt z nich nie robi tego za darmo. Dlaczego więc mają być uprzywilejowaną kastą?

Gdyby przyjąć argumentację z reszty Twojego posta, dlaczego nie oburzasz się, że nie możesz wjechać samochodem np. do tunelu metra? Niby czemu jakaś kolejka wioząca plebs z Ursynowa i Bielan ma być bardziej uprzywilejowana od samochodów? Gdyby zrobić w tunelu jezdnie ze zwykłym torowiskiem (na wzór tramwajowego z torami wpuszczonymi w nawierzchnię), toby odkorkowały się trochę ulice.

Podpisano:
warszawiak od pięciu pokoleń

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 03 lis 2015, 9:02

karolina84 pisze:Jednak urodziłam się tu, pochodzę z tego miasta, pracuje w nim i płacę podatki i dlatego nie chcę żeby ktokolwiek dyktował mi co mam robić, czy mam stać w korkach czy nie, czy mam wozić powietrze czy nie.
Koleżanka żyje W SPOŁECZEŃSTWIE, koleżanka zapomniała?

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 03 lis 2015, 8:49

karolina84 pisze:Jednak urodziłam się tu, pochodzę z tego miasta, pracuje w nim i płacę podatki i dlatego nie chcę żeby ktokolwiek dyktował mi co mam robić
Każdy z nas tu pracuje, płaci podatki, ma równy głos i nie lubi, jak bez potrzeby mu się coś narzuca. Lecz miasto z natury rzeczy wymusza konieczność kompromisu. Uciec przed nim można tylko do lasu. Powinniśmy tak dbać o Warszawę, żeby możliwie jak najwięcej mieszkańców żyło w niej wygodnie. Rozumiem przyczyny twojej frustracji sytuacją komunikacyjną, nie rozumiem agresji. Mam prośbę, żeby zrozumieć postawę zwolenników komunikacji miejskiej, przeprowadź eksperyment: przeczytaj książkę, która właśnie wyszła - Charles Montgomery "Miasto szczęśliwe". Jakby co, to za tydzień będę mógł pożyczyć. :)

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 03 lis 2015, 0:54

Ciekawi mnie, kim Ty jesteś karolina84, że z taką wyższością i nutą pogardy używasz określenia "korpoludek"? Korpoludek to stwór jakiś, czy kto/co? I co powoduje, że uważasz iż "korpoludki robią nie wiadomo co"? Pracujesz w korporacji i się obijasz całe dnie i stąd takie tezy?

Że tak tymi pytaniami odbiegnę lekko od tematu...?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”