Ile czasu zajmuje dojazd autobusem

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
karolina84
bywalec
bywalec

Re: Ile czasu zajmuje dojazd autobusem

Post autor: karolina84 » 03 lis 2015, 0:23

Do pntb, naprawdę nie obchodzi mnie gdzie pracujesz i ile godzin. Nie mój cyrk nie moje małpy. Nie twierdziłam nigdy, że zarabiam mało, tylko że zmuszona ustawą świadczę usługi dla społeczeństwa co w mojej ocenie upoważnia mnie tak, jak taxi do w trakcie ich pełnienia do korzystania np. z buspasa.
Zresztą, ok jestem za buspasem, aby ludzie którzy rzeczywiście coś robią dla ogółu mogli dojechać szybciej, np. pracownicy elektrowni, sądów, piekarni, lekarze, pielęgniarki, nauczyciele etc. Stać w korku dla korpoludków, którzy nie wiadomo co robią - wykluczone!
Do Yogi, sama okoliczność nie stworzenia buspasa nie spowoduje, że pasażerowie austobusów przesiądą się do auta. Z doświadczeń własnych wiem, że to nie empatia w stosunku do innych powoduje jeżdżenie autobusem. Wolę nie wnikać dlaczego ktoś wybiera komunikacje, nie moja sprawa. Jednak urodziłam się tu, pochodzę z tego miasta, pracuje w nim i płacę podatki i dlatego nie chcę żeby ktokolwiek dyktował mi co mam robić, czy mam stać w korkach czy nie, czy mam wozić powietrze czy nie. Zwłaszcza, że (egoistycznie) widzę rozwiązania nadmiernego ruchu, które prawie nikomu, za wyjątkiem nielicznych, nie przypadły by do gustu :P

Awatar użytkownika
Scoora
przybysz
przybysz

Post autor: Scoora » 01 lis 2015, 18:57

Myślę że sytuację w MW związaną z korkami zmienił by sprawniejszy dojazd na Ursynów, wraz z ucywilizowaniem Hlonda od ronda do o
Orszady i do świateł na Płaskowickiej, ale jak pomyślę sobie jaki efekt miało by wpuszczenie ruchu z Ursynowa na Wilanów tą właśnie drogą to zapewne było by wiele głosów przeciw.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 01 lis 2015, 13:16

Wydaje mi się, że w interesie każdego komiwojażera i każdego zawodu zaufania publicznego muszącego poruszać się samochodem jest wypchnięcie jak największej liczby podróżnych z samochodów do komunikacji publicznej.

Stojąc w korku, zrób test na wyobraźnię - ogarnij wzrokiem 50 samochodów stojących przed Tobą w korku i wyobraź sobie, że... zamieniają się w jeden autobus. I od razu Twoje życie zawodowe staje się prostsze, prawda?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 01 lis 2015, 12:00

Proponuję zarzucić wątki osobiste. Jako korpoludek zaufania publicznego... ;)
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 31 paź 2015, 22:48

Jak wykonujesz tak marnie płatną pracę to zmień, zamiast wyzywać ludzi - cały czas nie wiesz co i gdzie robię, prawda? - i wylewać frustrację. Badanie rozwoju miast polega na mierzeniu obiektywnych danych. Płyną z tego wnioski, którymi zajmują się urbaniści. Możesz oprotestowywać takie dane, proponować swoje rozwiązania, ale na razie zamiast merytorycznej polemiki widzę w twojej postawie tylko egoizm.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 31 paź 2015, 22:25

Szanowny korpoludku dla swej korporacji pracujący w nienormowanym czasie pracy. Zresztą nie chodziło mi o konkretne godziny pracy tylko okoliczność świadczenia pracy w jednym miejscu. Pudło nie jestem komiwojażerem, wykonuje tak zwany zawód zaufania publicznego i nie znajdziesz innego zawodu, który zmuszony przez ustawodawcę daje tak wiele od siebie innym ludziom praktycznie bez wynagrodzenia bądź za symbolicznym wynagrodzeniem. Uprzedzam nie jestem lekarzem i nie protestuje pod sejmem, bo prawa do tego nie mam. Gdybym nie musiała wykonywać pracy na rzecz zwykłych ludzi, jak już wspomniałam za pół darmo to może odniosłabym się ze zrozumieniem do Twojego wywodu. Jednakże ponieważ do jej wykonywania jestem zmuszona odgórnie uważam, że nikt nie ma prawa pozbawiać mnie możliwości sprawnego przemieszczania się po mieście. Będę zwolennikiem buspasów jeżeli tak, jak taxi przedstawiciele mojego zawodu będą mogli się po nim poruszać. Jeżeli nie to naprawdę nie widzę powodu, aby ktoś miał być uprzywilejowany. Pasażerowie komunikacji się poświęcają? Nie rozśmieszaj mnie, co niby? Wygodę? Ale za to, jaka oszczędność pieniędzy....
Ps: nie gardzę korpoludkami, każdy robi to co chce. Nie lubię tylko, jak korpoludki próbują decydować o tym czym i jak mam jeździć :P

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 31 paź 2015, 12:21

karolina84 pisze:Wyobraź sobie, że jednak nie wszyscy są korpoludkami w Mordorze, nie wszyscy pracuję na etacie od godziny 8 do 16. (...) Dlaczego mam więc stać w korkach i tracić równie cenny czas, tylko dlatego, że według Ciebie osoby dojeżdżająca do pracy stacjonarnej komunikacją miejską powinny mieć możliwość dotarcia tam szybciej?
Szanowna pani komiwojażer, tak chętnie gardząca "korpoludkami", ani razu w życiu nie pracowałem od 8 do 16, więc dość łatwo mi to sobie wyobrazić. :mrgreen: A i tak korzystam często z roweru i autobusów. Żyjemy w społecznościach i rozwiązania komunikacyjne muszą promować tych, co dają od siebie coś na rzecz tej społeczności. Tak jest z mieszkańcami miast, którzy decydując się na komunikację miejską ponoszą pewne niewygody. Myślą nie tylko o sobie, ale też o innych, dlatego powinni mieć preferencję w postaci szybszego dojazdu – buspas. Liczą się ludzie. Dlatego 50 osób jadących autobusem ma pierwszeństwo przed każdym kierowcą samochodu, bo to jest efektywniejszy transport. Nawet jeśli samochodziarz musi ze sobą zabrać np. farbę i drabinę, więc nie może się obejść bez auta.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 31 paź 2015, 12:13

Jeśli 50-60 osób wybierze komunikację publiczną, to masz 50-60 samochodów mniej na ulicy. A więc, na co wskazuje przykład buspasów wytyczonych na mostach parę lat temu, korki się nie zmienią, a ludzie, którzy wybiorą ZbiorKom dojadą szybciej. Win-Win...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 30 paź 2015, 23:59

Taaa, ten argument pojawia się w każdej dyskusji odnośnie buspasów, przejść dla pieszych etc. Wyobraź sobie, że jednak nie wszyscy są korpoludkami w Mordorze, nie wszyscy pracuję na etacie od godziny 8 do 16, a są zawody, w których samochód jest nieodzownym narzędziem pracy i nie jest to moje widzimisię tylko konieczność. Dlaczego mam więc stać w korkach i tracić równie cenny czas, tylko dlatego, że według Ciebie osoby dojeżdżająca do pracy stacjonarnej komunikacją miejską powinny mieć możliwość dotarcia tam szybciej? A może Twoim zdaniem powinnam rozszerzyć działalność o usługi przewozowe? Wtedy wykonując własny zawód nie woziłabym powietrza i zyskałabym w oczach zwolenników komunikacja miejskiej i buspasów :-/

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 30 paź 2015, 9:20

karolina84 pisze:Czy osoby poruszające się komunikacją są uprzywilejowane, czy powinny być? Buspas, jako wyjątek, ok, jako costans zdecydowanie nie!!!
Powinny. Ty dla własnej wygody wieziesz powietrze, a w autobusie jedzie 30-50 osób. Dlatego w al. Wilanowskiej powinien być buspas. To po prostu znacznie zwiększy efektywność przejazdu. O ile egoiści nie zablokują go swoimi osobówkami.

reso33
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: reso33 » 30 paź 2015, 8:53

Autam wyjeżdzam z Klimczaka ok. 7:10 do placu zawiszy ok. 30 minut autem, dzisiaj jechałem autobusem tę samą trasę
522 Centrum -->157 na Grzymały Sokołowskiego ok. 40 minut.
Z moich obserwacji wynika że poranne dojazdy są w porządku, gorzej wygląda powrót - ta sama trasa autem ok. 40-50 minut na tzw: "cwaniaka" przy jeździe zgodnie z przepisami myślę że ok. 15-20 minut dłużej. :D

Piotrg
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Piotrg » 30 paź 2015, 0:28

Samochodem wyjeżdżam o 8:30 Hlonda przez Ursynów dalej Doliną do Postępu to około 25 minut.

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 29 paź 2015, 23:52

Jestem przeciwnikiem poświęcania pasów zieleni dla buspasów. To ciekawe, że mieszkańcy MW tak optują za poświęceniem zieleni dla buspasów, a jednocześnie tak domagają się zieleni w miasteczku. Trąci to hipokryzją. Zróbmy na Mokotowie buspas, po co im tyle zieleni, a nam zapewnijmy parki. Bzdura! Mieszkam w MW, jako przedstawiciel sricte wolnego zawodu zmuszona jestem do poruszania się samochodem. Gdzie nie chcę wyjechać, czy to Mordor czy Centrum to w godzinach szczytu minimum 50 min. Czy osoby poruszające się komunikacją są uprzywilejowane, czy powinny być? Buspas, jako wyjątek, ok, jako costans zdecydowanie nie!!!

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 29 paź 2015, 22:56

kasiarzyna pisze:Tramwaje tak bardzo by się przydały :( lub chociaż buspasy
Tak dla porównania z Wilanowa na Pragę Płn autobusami (jedna przesiadka) przejechać można w około 50-60 min.
Wilanów - Wola/ początek Bemowa - 50-60min. (poza godzinami szczytu). 522 +523

w godzinach szczytu, które po południu potrafią przeciągnąć się nawet do grubo po 19, linia 217 praktycznie mogłaby nie istnieć.
To co odbywa się codziennie w Al Wilanowskiej i to od godziny ok15 do 19-20 to jeden wielki korek. Od Al Wilanowskiej na wysokości Dominikańskiej i wcześniej do Dolinki. To absurdalne, że nadal nie poczyniono kroków aby zrobić tam dodatkowy pas, buspas. Pas zieleni poświęcić na dodatkowy pas dla np. autobusów i taxowek.
A planowany tramwaj w 1 kolejności planowany jest w ciągu Sobieskiego-Spacerowa, gdzie w porównaniu do Al. Wilanowskiej jedzie się płynnie. A na Mokotów Górny czy Ursynów - albo brak dróg, albo jedna między 8 a 10 i 15-20 stale szczelnie zakorkowana Al. Wilan.

kasiarzyna
przybysz
przybysz

Post autor: kasiarzyna » 29 paź 2015, 13:37

Tramwaje tak bardzo by się przydały :( lub chociaż buspasy
Tak dla porównania z Wilanowa na Pragę Płn autobusami (jedna przesiadka) przejechać można w około 50-60 min.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”