Ile czasu zajmuje dojazd autobusem

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Re: Ile czasu zajmuje dojazd autobusem

Post autor: tob » 18 lut 2015, 13:17

AlicjaM pisze:
beny82 pisze:Hej,

tak jak w rozkładzie plus dodaj minimum 5 minut. Trochę autubous ugrzęźnie na wysokości Dolna-Gagarina. Później jeszcze przy rotundzie. Tak orientacyjnie od wejścia do autobusu do wyjścia przy metrze centrum trzeba liczyć minimum 40 minut.
Zgadzam się, rano jedzie się jakieś 40 góra 45 minut :)
ja regularnie jeżdżę koło 9 i k. Dworca jestem w 35min max 40.
Najdłużej w jakichś dziwnych korkach jadąc byłem w 50min ale to może z dwa razy w ciągu ostatniego pół roku.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 18 lut 2015, 12:59

beny82 pisze: A odnośnie ciekawostek - czasem zdarza się z 217 tak jak dziś iż przez 25 minut żaden skład nie podjedzie;:) dziś akcja od 8.45 do 9.10
tak właśnie miałem wybierając się na kurs o 9 lub na 9:10, że do 9:25 ŻADEN 217 nie jechał.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 17 lut 2015, 15:51

Jak przedmówca. Między Rondem Jazdy Polskiej a Mostem Siekierkowskim ruch mocno wzrósł. I co gorsza - w zasadzie nie ma specjalnej alternatywy, żeby to objechać.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
saneone
przybysz
przybysz

Post autor: saneone » 17 lut 2015, 12:42

Dojazd samochodem około 7:30 od wyjazdu z garażu pod blokiem do wjazdu do garażu w Mordorze to jakieś 20-25 minut.

Korków w zasadzie brak - na Wilanowskiej do skrzyżowania z dolinką stoi się dwie-trzy zmiany świateł, ale też nie zawsze.
Później na Domaniewskiej przed skrzyżowaniem z Puławską także dwie-trzy zmiany świateł, a później jeszcze może jedna-dwie zmiany świateł na Domaniewskiej przed skrzyżowaniem z Wołoską.

Jak jadę komunikacją, to wybieram 317 i wysiadam pod Galmokiem, 200 metrów spacerkiem i byle jaki tramwaj w stronę pętli, ewentulanie pieszo. Jedzie się szybko (założenie, że też okolice 7:30) - jakieś 40 minut łącznie. W drugiej opcji cokolwiek, co jedzie do M Wilanowska (217/710/etc.) i przesiadka w tramwaj w kierunku Mordoru. 40-50 minut w tej opcji, ale w tramwaju można spokojnie usiąść, więc aż tak nie drażni ;)

Znacznie gorzej jest z powrotem. Jak jeszcze był czynny przejazd przez osiedle Arbuzowa, to samochodem jakieś 30-35 minut przez Wałbrzyską/Lotników i Nowoursynowską. Jak zamknęli ten dziki przejazd, to czas się wydłużył o kolejne 10-15 minut.

W opcji komunikacja miejska zawsze wybierałem 317, ze względu na brak przesiadek i trasę wzdłuż Nowoursynowskiej (dłuższa faza zielonego światła na wjeździe na Dolinkę), ale jego bolączką są rzadkie kursy.

A teraz, po pożarze Mostu Łazienkowskiego, jak w naszą stronę kieruje się także spory ruch na Most Siekierkowski opadły mi ręcę...
Wczoraj wracałem samochodem 1h 10 minut około godziny 18ej... Masakra :-?

AlicjaM
przybysz
przybysz

Post autor: AlicjaM » 17 lut 2015, 11:29

beny82 pisze:Hej,

tak jak w rozkładzie plus dodaj minimum 5 minut. Trochę autubous ugrzęźnie na wysokości Dolna-Gagarina. Później jeszcze przy rotundzie. Tak orientacyjnie od wejścia do autobusu do wyjścia przy metrze centrum trzeba liczyć minimum 40 minut.
Zgadzam się, rano jedzie się jakieś 40 góra 45 minut :)

beny82
przybysz
przybysz

Post autor: beny82 » 17 lut 2015, 11:10

Hej,

A odnośnie ciekawostek - czasem zdarza się z 217 tak jak dziś iż przez 25 minut żaden skład nie podjedzie;:) dziś akcja od 8.45 do 9.10
Bartek

Dobrodziej
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Dobrodziej » 17 lut 2015, 0:52

A do Centrum - zakladając ze do pracy na 8.00 to ile Wam zajmuje? Pozdrawiam

KrwawaMery
przybysz
przybysz

Post autor: KrwawaMery » 16 lut 2015, 10:59

Ja jeżdżę do centrum 522 i zajmuje mi to ok 25 minut koło godziny 9. Problem zaczyna się w godzinach popołudniowych 16, 17 kiedy większość z nas wraca z pracy, brak miejsc w autobusie i korki, wtedy dojazd do domu zajmuje mi jakieś 40 minut :)

an.na
przybysz
przybysz

Post autor: an.na » 13 lut 2015, 21:48

A gdzie dokładnie na Postępu? Jeśli możesz wysiadać od strony Cyberny to jest jeszcze opcja 217+317 z przesiadką na Sobieskiego. Ta wersja jest o tyle fajna, że przesiadka jest praktycznie na początku podróży, a potem można już sobie np. książkę poczytać ;) natomiast w moich godzinach problemem jest słabe zgranie rozkładu 217 i 317 :( 317 ciągle mi ucieka na skrzyżowaniu RP z Wilanowską.
To jest też dobre rozwiązanie powrotne, bo od Sobieskiego można już się przejść na piechotę :)
Generalnie w godzinach szczytu wydaje mi się, że dużo lepiej jedzie się przez Dolinkę niż przez metro Wilanowska.
Mnie korki w godzinach szczytu wyprowadzają z równowagi, więc wolę jeździć do pracy na 7. Dojazd na PKPS 25-30 minut.

abgar
przybysz
przybysz

Post autor: abgar » 13 lut 2015, 19:37

Dziękuję za cenne uwagi. Trochę tak podejrzewałem, że ten czas dojazdu zmienia sie bardzo dynamicznie w zależności od godziny i wręcz minuty startu. Czyli start im bliżej 9tej tym jest bardziej PO korku natomiast największy problem jest między trochę przed 8 a 9.40.
Dobrze kombinuję ? :)

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 13 lut 2015, 11:23

217 - Start z Branickiego o 7:30 i przesiadka na wilanowskiej. Na Rzymowskiego jestem 8:10. Raczej powtarzalne. Powrót zawsze 401, 189 z przesiadką przy Dolinie Służewieckiej, ale tutaj czasy od 40 do 60 min - w zależności od godziny powrotu. Zazwyczaj im później tym gorzej.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

beny82
przybysz
przybysz

Post autor: beny82 » 13 lut 2015, 11:08

Realnie czyli minimalnie:) Jeszcze nie udało mi się dojechać do pracy ponizej 50 minut. I założenie jest , ze startujesz minium 8.40:

Parę razy startowałem o 8.00 i 8.10. Po tym jak dojeżdżałem do pracy o 9.20 stwierdziłem, że to nie ma sensu. Może teraz się już coś zmieniło...
Bartek

beny82
przybysz
przybysz

Post autor: beny82 » 13 lut 2015, 10:41

Zatem tak.

Ja jestem na przystanku 8.40. Rzadko sie zdarza by autobus przyjechał równo w punkt. Ale poślizg jest krótki 2-3 minuty. 9.00 jesteś przy metrze wilanowska. Następnie masz możliwość przejechania tramwajem do Postępu. Ogólnie trzeba liczyć 20 minut. Tak realnie dojazd może trwa 50 minut.

Przeliczając na odległość to ogólnie z tmy jest naprawdę kiepsko. Nie ma co się porównywać do innych dzielnic.
Nie ma co ukrywać , że dojazd z miasteczka i do miasteczka jest największą bolączką. Też zapewne nie jest to wina samego miasteczka a tras dojazdowych ale to już bije w sam komfort dojazdu. Mieszkając na ursynowie, mokotowie komfort był lepszy. Niestety dla MW... I swoją drogą nie zanosi się na poprawę:(
Bartek

abgar
przybysz
przybysz

Post autor: abgar » 12 lut 2015, 18:24

Znaczy chciałbym zweryfikować tą informację :)

abgar
przybysz
przybysz

Post autor: abgar » 12 lut 2015, 17:59

Dziękuję.
Chciałbym uścislić. Brat już wieszka w Wilanowie i twierdzi, że ( samochodem - ale tu chyba drastycznej różnicy do autobusu 217 nie będzie ) jedzie do metra Al. Wilanowska 15- 20 minut ( 8.40 - 9.00 ) a dramat może być między metrem a terenem biurowym przy Domaniewskiej.
Ten ostatni etap który akurat znam mozna przebyć pieszo w 15-20 minut.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”