Tramwaj do Wilanowa

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Tramwaj do Wilanowa

Post autor: mithra » 26 mar 2018, 21:05

Stawiam 10 :1, że tak się dzieje :hevil:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2018, 22:27 przez yav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj w całości posta, jeśli bezpośrednio na niego odpowiadasz - yav

dynirro
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: dynirro » 26 mar 2018, 20:47

Bo powinno być tak: w nocy pozwolenie wydać, rano budować.
Następnej nocy błędne pozwolenie zmienić i tak w koło ;)

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 13 mar 2018, 20:16

Chyba nie na skale tylko palcem po mapie. Siedzą i sie zastanawiają, tu gdzie krzyżyk to przystanek, a gdzie kółeczko to szkoła. :hevil:
Ostatnio zmieniony 13 mar 2018, 20:56 przez yav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie cytuj w całości posta, jeśli bezpośrednio nań odpowiadasz - yav

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: Piotr Mikucki » 13 mar 2018, 16:43

Jedni budują szybko na piaskach drudzy powoli mozolnie na skale. ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 mar 2018, 15:45

Piotr Mikucki pisze:
13 mar 2018, 9:32
Dopiero od 2014 r. mamy pieniądze na poprawę infrastruktury w tej części miasta...

10 lat budowaliście szkołę w MW, 11 lat kilometrową Nowokabacką, 15 lat będzie budować linię tramwajową do Wilanowa... Tak to jest, kiedy czas odmierza się kadencjami.

Depeszszo
przybysz
przybysz

Post autor: Depeszszo » 13 mar 2018, 12:45

Ale polityczny bełkot, wy od lat prowadzicie tylko dialog a nic nie robicie
Ostatnio zmieniony 13 mar 2018, 13:13 przez yav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie cytuj w całości posta, jeśli bezpośrednio nań odpowiadasz - yav
Depeszszo

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 13 mar 2018, 9:32

Rozumiem Państwa zniecierpliwienie. Sam jestem zainteresowany szybkim połączeniem
z centrum i ze stacją Metro Wilanowska.
Natomiast wiem, że takiego połączenia by nie było przez długie lata gdyby nie dofinansowanie z Unii. Zaplanowano linię tramwajową do Wilanowa, ale nie przeznaczono środków na jej wykonanie. Dopiero od 2014 r. mamy pieniądze na poprawę infrastruktury w tej części miasta i budujemy pierwszą linie tramwajową w stronę centrum, aby odciążyć Merto.

Dla tramwajarzy jest to duże przedsięwzięcie, ponieważ od 50 lat nie prowadzili takiej inwestycji i może by nie prowadzili, gdyby nie wspomniane dofinansowanie.

Mamy możliwości rozbudowy linii tramwajowej do Wilanowa i prowadzimy dialog z mieszkańcami jak najlepiej spożytkować pieniądze, które wywalczyliśmy. Nie interesuje nas to co było kiedyś i co by było, bo i tak nie było by nas stać na taką inwestycję. Interesuje mnie to co będzie jutro, bo mam na to wpływ.

Iwonarybka
przybysz
przybysz

Post autor: Iwonarybka » 13 mar 2018, 7:12

Panie Radny co Pan wygaduje ? W krokach Pan nie stoi od kilku lat? . Tramwaj potrzebny natychmiast na Al Wilawskiej . Nad czym tu sie zastanawiać ?!!?Zatrzymać mniej potrzebna inwestycje na Sobieskiego i wrócić do zaoranej przez Ratusz linii na Al Wilanowskiej

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 mar 2018, 21:36

Ja proponuję zaś używać mniej słów typu "mafia" i nie komentować decyzji moderatorów, serio.

Awatar użytkownika
andrew
przybysz
przybysz

Post autor: andrew » 11 mar 2018, 20:46

Tramwaju nie będzie dopóki nie wykopiemy mafii z ratusza. Tramwaj był obietnicą złożoną 10lat temu. Podobnie nie będzie komisariatu policji oraz wystarczajacej ilosci przedszkoli publicznych i szkół publicznych.

PS. Slowo debil nie jest wulgaryzmem. Proponuję adminom sprawdzić słownik języka polskiego zamiast usuwania niewygodnych postów dot. nieświeżej kiełbasy wyborczej.

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: przemoka » 09 mar 2018, 18:52

Piotr Mikucki pisze:
09 mar 2018, 9:34
Dlatego odpowiedzą na ta sytuację jest szybki tramwaj, który dowiezie nas do centrum w 20 minut.
Szplendyd, jak mówią Szkoci. Tylko pożar dawno wybuchł, a Wy dopiero studnię kopiecie, żeby wody nabrać. Gratulacje!!!
Teraz zastanawiamy się jak rozbudować linie, która będzie biegła do Wilanowa. Moim zdaniem naturalnym kierunkiem jest Mokotów oraz Zielony Wilanów. Taką opinię wyraziłem na komisji poświęconej linii tramwajowej do Wilanowa.
Tu nie ma się co zastanawiać, tylko narysować kreskę wzdłuż całej Wilanowskiej od MW aż do Marynarskiej.
A w drugą stronę to tramwaj przeciągnąć wzdłuż obwodnicy aż do Sytej, Bruzdowej i tam zrobić jakąś ładną pętlę. I do tego uruchomić jakiś mały busik elektryczny (albo dwa albo cztery), który będzie krążyć po okolicach i zbierać chętnych do dojazdu do tej pętli.

---EDIT---
Przepraszam, dopiero teraz doczytałem do końca temat. Widzę, że inni już wypowiedzieli się dość jednoznacznie na temat prędkości zastanawiania się i planowania inwestycji.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 09 mar 2018, 15:00

Piotr Mikucki pisze:
09 mar 2018, 9:34
Dlatego odpowiedzą na ta sytuację jest szybki tramwaj, który dowiezie nas do centrum w 20 minut.
Teraz zastanawiamy się jak rozbudować linie, która będzie biegła do Wilanowa. Moim zdaniem naturalnym kierunkiem jest Mokotów oraz Zielony Wilanów. Taką opinię wyraziłem na komisji poświęconej linii tramwajowej do Wilanowa.
"Zastanawiamy" - to jest właśnie chyba to słowo klucz. Też bym chciała przez 8 lat brać pensje za zastanawianie się i nicnierobienie....

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 09 mar 2018, 9:46

Proszę wybaczyć ale tramwaj dowiezie nas do centrum za 3 lata. Bardzo mnie cieszy ta inwestycja ale odpowiedź na potrzeby jest niestety spóźniona.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 09 mar 2018, 9:34

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 09 mar 2018, 9:12

Piotr Mikucki pisze:
08 mar 2018, 19:50
Myślę, że tramwaj dopiero teraz jest potrzebny. 11 lat temu Miasteczko Wilanów było w budowie, a w samej dzielnicy miszkalo o połowę mniej mieszkańców.
Czy orientuje się Pan ile czasu potrzebuje 522 na przejazd odcinka przystanek ŚOB do Sobieskiego (1,3km) w godz. 7:30-9:00? Około minimum 10-15min. Dojazd do ul. Dolnej zajmuje nawet 30min. I tak jest od dwóch lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”