Tramwaj do Wilanowa

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: Tramwaj do Wilanowa

Post autor: YOGItheBEAR » 22 cze 2017, 9:36

Proponowane zmiany będą właśnie prowadzić do zmniejszenia hałasu bez konieczności grodzenia przestrzeni. Tramwaj jako alternatywny, szybki środek transportu ma przejąć część ruchu realizowanego obecnie za pośrednictwem autobusów oraz samochodów. Ma więc zastąpić cześć samochodów, które - jak wskazano w linkowanym wcześniej opracowaniu - generując mniej hałasu. Primo.

Secundo - zwężenie pasów i jezdni ma na celu likwidację "miejskiej autostrady",a w konsekwencji uspokojenie ruchu, co bezpośrednio wpływa na ograniczenie emisji hałasu. Auta jadące wolniej są cichsze zarówno ze względu na pracę silnika, jak i przede wszystkim na hałas generowany przez toczenie się kół oraz przezwyciężanie oporów powietrza.

Reasumując - rozumiem Twoje obawy, ale wskazuję, iż zaproponowane przez Ciebie podejście jest jednostronne i oderwane od całościowego rozwiązania problemu. Ekrany w mieście, czy - odnosząc się do Twojego stwierdzenia o braku śródmiejskości Wilanowa -
obszarze aspirującym do bycia traktowanym jako miasto, to dewastacja tkanki urbanistycznej i potwierdzenie dominującej roli tranzytowych ciągów komunikacyjnych. W efekcie ich stawiania miasto staje się jeszcze bardziej nieprzyjazne dla pieszych i mieszkańców, a realizacja nawet najdrobniejszych spraw wymaga użycia samochodu, co generuje dodatkowy zbędny ruch i hałas. Alternatywą jest uspokajanie ruchu i promocja alternatywnych względem samochodu środków komunikacji. Na tym powinniśmy się skupiać, a nie na generowaniu kolejnych barier w przestrzeni.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 22 cze 2017, 0:00

Tak, droga ma być zwężona do 2 pasów ruchu w każdym kierunku ale to nie zmniejszy ilości samochodów na odcinku Wilanów-Nałęczowska, po prostu będzie tylko ciaśniej, zaś dodatkowy tramwaj zwiększy natężenie hałasu - nie może być inaczej, no chyba że wszystkie te drogi będą zamknięte dla samochodów, a to przecież niewykonalne... więc przestańcie zaklinać przyszłą rzeczywistość.
Dla Wilanowa Wysokiego największym źródłem hałasu jest obszar komunikacyjny Wilanowska/Sobieskiego/RP i tu również powinien stanąć ekran który zatrzyma decybele. Niby dlaczego Wilanowska od RP do Dolinki może być odizolowana ekranami, Nowokabacka może być odizolowana ekranami, a Sobieskiego nie ?

Zdrowie ludzi jest istotniejsze niż czyjeś subiektywne pojęcie szpetności.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 21 cze 2017, 22:29

Color1, przecież Sobieskiego przy okazji budowy tramwaju ma być chyba zwężona, więc hałas będzie mniejszy a tramwaj nie spowoduje większego hałasu niż autobus! Chyba łatwiej wyegzekwować ograniczenie prędkości samochodów niż stawiać kosztowne i szpetne ekrany akustyczne!!! Obłęd!!!

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 21 cze 2017, 17:47

No to właśnie tramwaj może być remedium. Równocześnie z jego budową zwęzić Sobieskiego i hałas spadnie. Bez dewastowania miasta ekranami. Ale oczywiście - każdy ma prawo do własnej wizji.
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 21 cze 2017, 17:36

Ale mnie naprawdę nie interesują Marszałkowska czy Jerozolimskie... To że tam nie ma ekranów a jest przesilony ruch uliczny i hałas nie do wytrzymania nie oznacza, że w Wilanowie również ma powstać "Centrum" miasta.
Radna Radzikowska pisze petycje o ekrany dla POW a ja chciałbym aby ktoś się pochylił nad losem mieszkańców Sobieskiego (z resztą hałas niesie się po całym Wilanowie Wysokim) w tym zakresie... dalsze lanie wody jest zbyteczne...

"Gdyby samochody jeździły po Sobieskiego z dozwoloną prędkością".... bla bla bla, ale nie jeżdżą i nie będą jeździć, od kilkunastu lat nikomu nie udało się rozwiązać tego problemu... no chyba że co 200 metrów rozstawione będą fotoradary, zarówno na Sobieskiego jak i Wilanowskiej

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 21 cze 2017, 17:13

color1 pisze:A dlaczego używasz argumentu "większy hałas niż potok samochodów" ?
Między innymi dlatego:
http://edroga.pl/ochrona-srodowiska/odd ... /all-pages
Należy zatem stwierdzić, że oddziaływanie akustyczne pochodzące od ruchu tramwajowego jest zdecydowanie w tym przypadku mniejsze niż oddziaływanie pochodzące od ruchu samochodowego. W analizowanych przypadkach oddziaływanie tramwajów nie powoduje przekroczeń wartości dopuszczalnych poziomu dźwięku w środowisku zewnętrznym, nawet kiedy linia jest zlokalizowana bardzo blisko budynków (przykład – ul. Mickiewicza w Warszawie, przekroczenia występują jedynie w porze nocy przy założeniu, że tramwaje poruszają się z prędkością 50 km/h i większą)
color1 pisze:A poza tym nie wiem o jakim "całym mieście" mówisz, ja mówię o odcinku Sobieskiego i węźle skrzyżowań o największym hałasie generowanym przez ruch uliczny.
Po prostu jestem lewakiem. I jeśli z powodu hałasu komunikacyjnego w mieście przy ulicy Sobieskiego należy postawić ekrany, to zapewne należałoby to zrobić także wzdłuż Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich... Wolność, równość, braterstwo...
A poważnie - tam nie ekranów potrzeba a egzekucji obowiązujących przepisów. Gdyby samochody jeździły po Sobieskiego z dozwoloną prędkością, to rzeczony hałas byłby znakomicie niższy.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 21 cze 2017, 17:05

A dlaczego używasz argumentu "większy hałas niż potok samochodów" ?
Jest hałas zarówno od potoku samochodów jak i potoku autobusów a do tego dojdzie potok tramwajów - żeby się nad czymś pochylić to może najpierw należy wykonać pomiar hałasu dla uzmysłowienia problemu, aby było czarno na białym ?
Problem został poruszony na spotkaniu z p.Rakowskim - odpowiedź - nie przewiduje się budowy ekranów, stąd ten wpis na forum i oczekiwania mieszkańców. Toteż z mojej strony jak na wstępie.

A poza tym nie wiem o jakim "całym mieście" mówisz, ja mówię o odcinku Sobieskiego i węźle skrzyżowań o największym hałasie generowanym przez ruch uliczny.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 21 cze 2017, 16:56

Nieco opryskliwie reagujesz, a ja po prostu nie rozumiem. Tramwaj to jeden z najprzyjaźniejszych środków transportu. I najcichszych, czego nie zmienia nawet błąd technologiczny, jakim było zastosowanie modeli bez skrętnych wózków na ciasnych łukach Placu Zbawiciela. Zakładam więc, że problem o którym piszesz w imieniu "setek mieszkańców Sobieskiego" jest albo żartem, albo jest jakoś konkretnie wsparty konkretnymi argumentami na temat tego w jaki sposób tramwaj na prostym odcinku ma generować większy hałas niż potok samochodów przewożący analogiczny strumień pasażerów?

Dlatego dopytuję. Bo nie zakładam, że wpis był po prostu złośliwością wobec Radnego i demagogicznym pokazaniem, że się nie pochyla nad problemem "setek mieszkańców"... Żeby się nad czymś pochylić, trzeba to najpierw zdefiniować.

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 21 cze 2017, 16:42

Osobiście nie interesują mnie twoje wyobrażenia ani twoje poczucie humoru, to jest zdanie setek mieszkańców Sobieskiego, część z nich umiera od hałasu jaki dzień w dzień muszą znosić w swoich mieszkaniach... a będzie tylko gorzej.

Reasumując , to nie żart tylko formalny wniosek do Radnego który oferuje gotowość zajęcia się sprawami i problemami mieszkańców Wilanowa.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 21 cze 2017, 16:24

color1, to żart, prawda? Bo osobiście nie wyobrażam sobie, żeby całe miasto zabudować ścianami z powodu tego, że ograniczamy ruch samochodów i wprowadzamy tramwaje... :shock:

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 21 cze 2017, 16:18

Tom pisze:(...) To praca merytoryczna a nie polityka - zajmujemy się petycjami obywateli i ich problemami
Dobrze wiedzieć... zatem proszę o pochylenie się nad głosem mieszkańców Wilanowa 1 i 2 w sprawie ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż planowanego przebiegu linii tramwajowej (i ogólnie ulicy Sobieskiego w części Wilanowa) oraz skrzyżowania Wilanowskiej/Sobieskiego/RP. Na niedawnym spotkaniu z burmistrzem Rakowskim i pytaniach mieszkańców, okazało się, że ani Urząd, ani ZDM, ani Tramwaje nie przewidują budowy ekranów by chronić zdrowie mieszkańców budynków zlokalizowanych vis-a-vis planowanego przebiegu linii tramwajowej, która z pewnością wpłynie na wzrost hałasu w tej okolicy.

Tak więc Panie Radny - do dzieła... i czekamy na efekty !

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 18 cze 2017, 14:53

Film zrealizowany przez portal TVNWarszawa.pl prezentujący przebieg trasy tramwaju:
LINK

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 cze 2017, 11:14

Arktik pisze:Spójrzcie jakie fajne czasy przejazdów tramwaju będą.
Mam nadzieję, że mieszkańcy Powsina, Kępy Zawadowskiej i Zawad nie będą jechać dłużej do pętli tramwajowej w Wilanowie.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 13 cze 2017, 23:37

Spójrzcie jakie fajne czasy przejazdów tramwaju będą. Spod ŚOB do Metro Pole Mokotowskie tylko 19 minut, do Centrum 24 minuty a na Dworzec Zachodni 30 minut (samochodem obecnie taki czas trudno byłoby osiągnąć w szczycie!) Link:
czasy przejazdów tramwaju.pdf
(314.29 KiB) Pobrany 230 razy

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 cze 2017, 20:47

Pimo pisze:W każdym razie kolejne spotkanie konsultacyjne będzie u nas - w ratuszu Dzielnicy Wilanów w najbliższą sobotę 10 czerwca 2017 r. w godz. 10.00-19.00.
Ja niestety nie będę mogła wziąć udziału w konsultacjach osobiście. Prześlę moje uwagi mailem:

1. Budowa parkingu typu P&R w pobliżu pętli tramwajowej „Branickiego”

Mieszkańcy bloków przy ul. Branickiego obawiają się, że mieszkańcy południowego Wilanowa, a może nawet Konstancina-Jeziorny będą dojeżdżać do pętli tramwajowej „Branickiego” samochodami i tam je parkować. W związku z tym, że Miasteczko Wilanów cierpi z powodu zbyt małej liczby miejsc parkingowych, mieszkańcy ul. Branickiego niepokoją się, że ich ulica zamieni się w parking typu P&R.

2. Przedłużenie linii tramwajowej do ul. Przyczółkowej

Bez względu na ewentualną budowę Centrum/Galerii Handlowej na skrzyżowaniu ulic Branickiego i Przyczółkowej linia tramwajowa powinna zostać przedłużona do ul. Przyczółkowej. Zredukowałoby to liczbę dojazdów do pętli tramwajowej „Branickiego” samochodami. Mieszkańcy południowego Wilanowa i Konstancina-Jeziorny mogliby dogodnie przesiadać się do tramwaju z autobusów, wysiadając na przystanku „Vogla”.

3. Przedłużenie linii tramwajowej do zagłębia biznesowego Domaniewska

Komunikacja miejska między Wilanowem a Metrem Wilanowska i zagłębiem biznesowym Domaniewska nieustająco budzi zastrzeżenia mieszkańców. Powodem długo trwających przejazdów, szczególnie w godzinach szczytów jest zakorkowana Al. Wilanowska. Przedłużenie linii tramwajowej do zagłębia biznesowego Domaniewska przyczyniłoby się do zredukowania liczby mieszkańców Wilanowa dojeżdżających do pracy samochodami. Sprawna komunikacja miejska byłaby zachętą, żeby przesiąść się z samochodu w tramwaj.

4. Wybudowanie trawiastego torowiska i posadzenie szpaleru drzew po jego obu stronach w Al. Rzeczypospolitej

Al. Rzeczypospolitej, którą będzie biegła linia tramwajowa w Miasteczku Wilanów jest szeroką aleją prowadzącą do Świątyni Opatrzności Bożej. Mieszkańcy oczekują, że przy okazji budowy linii tramwajowej stanie się ona reprezentacyjną aleją dzięki trawiastemu torowisku i posadzeniu szpaleru drzew po jego obu stronach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”