Zwiększenie częstotliwości 522

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Zwiększenie częstotliwości 522

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 kwie 2017, 18:12

J.Szubińska-Piszczek pisze:Dziwna sprawa. W piątek powinnam otrzymać odpowiedź na interpelację w tej sprawie:
Odpowiedzi na moją interpelację brak :(

Awatar użytkownika
Świderska

Post autor: Świderska » 21 kwie 2017, 8:48

Drodzy Sąsiedzi,
Wszyscy oczekujemy na zwiększenie częstotliwości kursowania linii 522 zgodnie z ustaleniami na jednej z posiedzeń Komisji Spraw Społecznych Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego. Chciałabym was uspokoić, że te zmiany napewno nastąpią ustalane są szczegóły ich wdrożenia. Jestem w stałym kontakcie z przedstawicielami ZTM i zmiany prawdopodobnie niedługo wejdą w życie. Dam znać jak dostanę informacje co do konkretnego terminu, ZTM będzie dąży do ich wprowadzenia po weekendzie majowym. Brak wprowadzenia jeszcze tych zmian wynika z problemu jakim jest brak miejsca na postoje dla tej linii na krańcach ul. Branickiego i Sarmackiej. Z tego powodu dodatkowe kursu najprawdopodobniej będą kończyły i rozpoczynały się na przystanku przy Świątyni Opatrzności Bożej. Znaleziono już dodatkowe pojazdy, ustalono rozkład jazdy trwają uzgodnienia z przewoźnikiem. Z ww. względów okres oczekiwania się wydłuża, ale bądźmy jeszcze chwile cierpliwi bo zmiany te zostaną wprowadzone :)
Ania Świderska

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 kwie 2017, 23:22

Dziwna sprawa. W piątek powinnam otrzymać odpowiedź na interpelację w tej sprawie: http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/ ... ja=2&srh=1
Zobaczymy, co mi odpiszą.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 19 kwie 2017, 22:15

Kolejny argument za budową skrzyżowania Przyczólkowa / Branickiego w docelowym kształcie. Co do 522 - mieszkańcy mogą być zawiedzeni. ZTM sam deklarował zwiększenie częstotliwości...

zajaclib
przybysz
przybysz

Post autor: zajaclib » 19 kwie 2017, 21:24

W załączniku dzisiejsza odpowiedź z ZTM na moje wcześniej wysłane zapytanie.
Niestety informacje bardzo niedobre.
Żadnego zwiększenia częstotliwości w kursowaniu autobusów 522 ani innych nowych linii w Miasteczku Wilanów.
Szczegóły w załączniku.
Załączniki
Ztm.pdf
(413.9 KiB) Pobrany 58 razy

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 17 kwie 2017, 13:44

U mnie zysk czasowy byłby podobny. Porównując jednak koszty finansowe różnica między autobusem i samochodem to ok. 350 zł miesięcznie, na taką różnicę za wygodę mnie nie stać.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 15 kwie 2017, 16:53

Miasto jak na razie nic nie robi aby zachęcić osoby takie jak ja do przesiadki na autobusy. Raz na pewien raz próbuję -ale za chwile skruszony wracam do samochodu. Niestety samochodem pokonuję trasę praca-dom o 20-30 minut szbciej niż autobusy. Jeżeli były by częściej (przy ŚOB często już jest pełny) i miał buspas(czyli jadą szybciej niż samochód) to sądzę że wolałbym z nich korzystać.Co gorsze również w weekendy jest coraz gorzej. Dotychczas z dzieckiem jeździłem autobusem na różne wypady. Obecnie coraz bardziej się zastanawiam czy nie przejść na samochód - autobusy zaczynają być przepełnione.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 kwie 2017, 14:06

korczak pisze:Minęło już ponad 4 miesiące od "odtrąbienia" sukcesu związanego ze zwiększeniem częstotliwości kursowania 522. Zmian jak nie było, tak nie ma... :-/
Złożyłam w tej sprawie interpelację (nr 837): http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/ ... ja=2&srh=1

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 07 kwie 2017, 13:53

Piotr Mikucki pisze:1. Od stycznia 2017 r. ZTM zwiększy częstotliwość kursowania linii 522 w godzinach porannych dodając kursy skrócone do placu Konstytucji.
2. W przyszłym roku ZTM rozbuduje zatokę przy starej poczcie co będzie skutkowało wydłużeniem linii 131 do Wilanowa.
3. Jest zgoda Inżyniera Ruchu na tymczasowa organizację ruchu na skrzyżowaniu
A. Branickiego z Al. Rzeczypospolitej. Na dniach ZDM przystąpi do realizacji ronda na skrzyżowaniach Branickiego z Al. Rzeczypospolitej i z ul. Sarmacka .

Minęło już ponad 4 miesiące od "odtrąbienia" sukcesu związanego ze zwiększeniem częstotliwości kursowania 522. Zmian jak nie było, tak nie ma... :-/

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 mar 2017, 22:27

J.Szubińska-Piszczek pisze:Chciałabym poinformować, że wysłałam zapytanie do ZTM via Miejskie Centrum Kontaktu 19115:
Uprzejmie proszę o informacje dotyczące linii autobusowej 522:
- kiedy zostanie rozszerzone kursowanie tej linii do standardowego okresu dla linii dziennej, tj. w godz. 5:00-23:00 przez cały tydzień?
- kiedy zostaną uruchomione dodatkowe poranne kursy autobusów tej linii?
Miały zostać uruchomione w styczniu, a jest już marzec.
Minęło 9 dni od zapytania i cisza.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 10 mar 2017, 11:10

Pimo pisze:Jedyna przesiadka do 522 jaka ma tam miejsce, to ze 116 i 164 w kierunku MW. Pozostałe kierunki załatwia 217, a przesiadki w 522 w kierunku Śródmieścia nikt tam nie dokonuje. A więc dla 522 przystanek na żądanie w pełni by tam wystarczył.
Nie wystarczy. I znowu - mówię z obserwacji. Nie tylko ja podjeżdżam do rogu al. Wilanowskiej i al. RP, by z ciasnego 522 przesiąść się w luźne w tym miejscu 116 i jadące na Trakt Królewski. Część ludzi podjeżdża też 217, by mieć do wyboru co przyjedzie szybciej - 522 czy 116.

Pomijając już fakt, że należy myśleć przyszłościowo - dawna Sawa otwiera niedługo kolejne budynki, naprzeciwko rośnie całe osiedle. Za chwilę pięć razy więcej osób będzie chciało korzystać z tego przystanku. Jestem przekonany, że przerobienie go nie da też żadnego przyspieszenia, bo 9/10 razy autobus będzie stawał i tak. Szkoda zamieszania, podczas gdy mamy ważniejszą sprawę - zwiększenie częstotliwości kursowania linii. Inne grzebanie przy niej odwraca uwagę od głównego problemu.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 10 mar 2017, 6:16

a jakie ma to znaczenie w kontekście zwiększenia częstotliwści kursowania 522 na godziny 5 -23 (w tym rano częściej niż co 10 min).?

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 08 mar 2017, 20:54

pntb pisze: To przystanek przesiadkowy. I to z trzech kierunków. Korzystam z niego choćby jadąc z Traktu Królewskiego linią 116. Zawsze ktoś oprócz mnie korzystał z takiej przesiadki.
Jedyna przesiadka do 522 jaka ma tam miejsce, to ze 116 i 164 w kierunku MW. Pozostałe kierunki załatwia 217, a przesiadki w 522 w kierunku Śródmieścia nikt tam nie dokonuje. A więc dla 522 przystanek na żądanie w pełni by tam wystarczył.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 mar 2017, 17:17

pntb pisze:To przystanek przesiadkowy.
O tym właśnie napisałam w interpelacji. Szkoda, że ZTM tego nie rozumie.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 08 mar 2017, 17:13

Pimo pisze:To ja mam odmienne zdanie. Przystanek "Sobieskiego" jest słabo wykorzystywany (z wyjątkiem tego w al. Wilanowskiej w kierunku Służewca) i uważam, że 522 powinien albo wcale tam nie stawać, albo być co najwyżej "na żądanie".
Mam zupełnie inne wrażenie. To przystanek przesiadkowy. I to z trzech kierunków. Korzystam z niego choćby jadąc z Traktu Królewskiego linią 116. Zawsze ktoś oprócz mnie korzystał z takiej przesiadki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”