Budowa kolejnych szkół w Wilanowie

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Budowa kolejnych szkół w Wilanowie

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » wczoraj, 19:49

Chciałabym poinformować, że na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Edukacji radni dowiedzieli się od pani naczelnik, że obwody szkół w Wilanowie nie zmienią się w roku szkolnym 2018/19. Wydział Edukacji przedstawi Zarządowi Dzielnicy propozycje ewentualnych zmian w kolejnym roku szkolnym.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 17 gru 2017, 23:39

Panie Tomaszu - trudno się nie zgodzić. Krótki komentarz - ja nie mogę powiedzieć jak to zrobić, bo nie wiem, nie znam się na tym. Tego oczekuję od ratusza - mądrych działań w interesie mieszkańców. Jeśli szkoła, to z całą infrastrukturą drogową.

Do kolejnej porcji obrzydliwych słów Pani radnej odnosić się nie będę - nie warto taplać się w bagnie.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 17 gru 2017, 20:05

W pełni się zgadzam, że do tej pory infrastruktura nie nadązała za rozwojem kolejnych placówek. Pamiętna to porażka absolutna. Wszystko prawda.
Brak zapowiadanego autobusu koło szkoły przy Ledóchowskiej - porażka.
Trzeba to wyprostować, egzekwować...
Jednak w docelowym układzie drogowym (Branickiego na Ursynów, Ciszewskiego bis, Zdrowa plus tramwaj) to wszystko powinno się sprawdzić. Powstania tam szkoły bez chociażby Zdrowej i połączenia z Osią sobie nie wyobrażam. Do tego potrzebne jest przejęcie dróg, by można było na nich zwyczajnie zarządzać organizacją ruchu. Więcej zdecydowania.
Uważam że było oczywiście kilka fajnych alternatywnych lokalizacji, ale ta okazała się jedyną dostępną. I pod możliwość trzeba teraz kroić jak najlepszą realizację. Patrzeć też szerzej na konsekwencje. Nie odpuszczam takich spraw jak autobus koło szkoły. Przejąć Ledóchowskiej i Sejmu Czteroletniego i wprowadzić tam jasne zasady parkowania, ruchu, umożliwić komunikację autobusową.
Uważam że sporym zagrożeniem dla ruchu w okolicy jest fakt skądinąd koniecznej rozbudowy Ledóchowskiej. Worobczuka jest absolutnie niewydolna. Może należy pomyśleć o połączeniu od Branickiego za tzw apatrhotelem.
Widzę różne zagrożenia, ale podchodzę do nich od strony "jak to zrobić" a nie "nie da się".
Myślę, że przy tych rozwiązaniach jest bardzo potrzebne zdanie mieszkańców, ale też analiza możliwość. Np ta sprawa jest istotna dla ew. obsługi komunikacyjnej drugiej szkoły:
https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/2B007 ... meless.htm
Chętnie poznam zdanie uczestników tej dyskusji.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 17 gru 2017, 19:01

Tom pisze:
17 gru 2017, 8:39
Nadal nie wskazał Pan (Floyd) alternatywy. Budowa szkoły wymusi realizację infrastruktury i dojazdu. Alternatywą dla oświaty w tym miejscu są kolejne bloki a nie istniejące zarośla - skądinąd urokliwe. Dzielnica potrzebuje nowej szkoły i rozumie to każdy radny w Wilanowie. Mieszanie tej sprawy z polityką to zły pomysł.
Co z tego, o czym Pan pisze (infrastruktura, dojazdy) wymusiły kolejne szkoły i przedszkola przy Ledóchowskiej i "Zdrowej"? Nic. Mamy paraliż komunikacyjny w tej części MW.

Czy usłyszeliśmy od rządzących co robią w tej sprawie? Nie. W gazetce informacja o otwieraniu kolejnych szkół i cisza w sprawie realnych i szybkich rozwiązań w sferze komunikacji?

Co z obiecywanym zakazem wjazdu do nowego przedszkola od ul. "Zdrowej"? Nic. Kpina. Do tego cisza ze strony rządzących dzielnicą. Rodzice już dawno zapomnieli o Pamiętnej i korzystają (co zrozumiałe) z wygodniejszego dojazdu.

Czy słyszymy cokolwiek w sprawie rozwiązań komunikacyjnych w okolicy planowanej nowej szkoły? Nic. Jakoś to będzie. W gazetce pojawi się informacja o kolejnym sukcesie. Napisał Pan o Ciszewskiego-bis, a nie wiadomo nawet, czy i kiedy powstanie.

Kolejna publiczna szkoła podstawowa jest koniecznością. To jasne. Rozumiem, że jest kłopot z pozyskaniem działki w innej części Wilanowa i kolejna, siódma już placówka edukacyjna (a wkrótce ósma) musi powstać w tym rejonie. Niektórzy przedstawiają racjonalne argumenty, że ta lokalizacja jest dobra (vide post Henryka). Ale co robią rządzący dzielnicą, aby poprawić sytuację komunikacyjną (drogi, kolejne autobusy, czy zwiększenie ich częstotliwości)? Nic, a z pewnością nic, co przynosiłoby efekt. Mnie argument "jakoś to będzie", "idźmy do przodu" nie przekonuje.Proszę pamiętać, że samo kupienie działki, czy wybudowanie szkoły to nie jest żaden sukces. To obowiązek rządzących.

Mieszanie do tego polityki jest ważne, bo wybory, nawet te samorządowe w dużej mierze także są partyjne (wkrótce za sprawą PIS być może w jeszcze większej skali). W przeszłości B. Komorowski zakładał, że nie może przegrać z kandydatem J. Kaczyńskiego. Stało się inaczej.
Wilanów, a zwłaszcza jego młodsza część, jest dość wyjątkowy - tu PIS nie miał dotąd żadnych szans i mam nadzieję, że tak pozostanie. Być może jednak za sprawą bezczynności władz samorządowych w niektórych sprawach istotnych dla mieszkańców ich sympatie ulegną zmianie.
Dzisiaj wydaje się, że rządy PIS-u w Wilanowie to science fiction. Obyśmy nie obudzili się "w bagnie", jak cała Polska po ostatnich wyborach parlamentarnych.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 gru 2017, 17:51

A Pański radny co w tej sprawie zrobił?

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 17 gru 2017, 17:28

J.Szubińska-Piszczek pisze:
17 gru 2017, 8:54
henryk pisze:
17 gru 2017, 7:45
Bardzo gratuluję wszystkim którzy się przyczynili że właśnie w tym miejscu powstanie

Dziękuję. Przypominam moją interpelację w tej sprawie sprzed 1,5 roku. Zainspirował mnie wtedy Pański wpis na forum:
https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... ja=2&srh=1
haha...
jak zywkle wszystko idzie to przodu dzięki radnej PiS

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 17 gru 2017, 9:25

Jak będzie dojazd od osi królewskiej to super lokalizacja.

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 17 gru 2017, 9:20

Floyd pisze:
17 gru 2017, 0:41
Myślenie, że w Wilanowie nie można przegrać wyborów nawet z totalną opozycją z PIS, może być zgubne...
Na pewno masz rację. Przypominam tylko, że radna PiS w kwestii szkoły pomysł ogranicza do: "Na pewno coś wymyślimy."

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 gru 2017, 8:54

henryk pisze:
17 gru 2017, 7:45
Bardzo gratuluję wszystkim którzy się przyczynili że właśnie w tym miejscu powstanie

Dziękuję. Przypominam moją interpelację w tej sprawie sprzed 1,5 roku. Zainspirował mnie wtedy Pański wpis na forum:
https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... ja=2&srh=1

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 17 gru 2017, 8:39

Nadal nie wskazał Pan (Floyd) alternatywy. Budowa szkoły wymusi realizację infrastruktury i dojazdu. Alternatywą dla oświaty w tym miejscu są kolejne bloki a nie istniejące zarośla - skądinąd urokliwe. Dzielnica potrzebuje nowej szkoły i rozumie to każdy radny w Wilanowie. Mieszanie tej sprawy z polityką to zły pomysł.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 17 gru 2017, 7:45

To miejsce jest jak dla mnie najlepszym punktem na ulokowanie nowej szkoły. Wydaje mi się też że zdecydowana większość mieszkańców miasteczka popiera lokowanie jej w tym punkcie. To miejsce ma bardzo dużo zalet i praktycznie brak wad. Wśród zalet na pewno można wymienić że będzie bardzo fajnie obsługiwać północna część miasteczka, z latwym dojściem pieszym, że jest oddalona wystarczająco daleko od pierwszej szkoły w miasteczku - tak że razem nowa, leduchowska plus wiertnicza pokrywają je w miarę równomiernie. Bardzo dużą zaletą będzie też przyszły główny dojazd od osi krolewskiej. Umieszczenie jej w tym punkcie będzie bardzo miastotwórcze. Bardzo gratuluję wszystkim którzy się przyczynili że właśnie w tym miejscu powstanie

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 17 gru 2017, 0:41

Tom pisze:
16 gru 2017, 14:03
Dodam tylko, że o drugiej szkole SMMW mówiło jeszcze przed oddaniem Ledóchowskiej. Może można było wcześniej, w innym miejscu - może, ale dziś nie czas na biadolenia i wypominanie. Czas zakasać rękawy i iść do przodu.
Cóż, dla mieszkańców tego rejonu TO jest właśnie czas na biadolenie, ponieważ TERAZ jest słabo, a władze dzielnicy nic sobie z tego nie robią.
Myślenie, że w Wilanowie nie można przegrać wyborów nawet z totalną opozycją z PIS, może być zgubne...

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 16 gru 2017, 14:03

Największą masakrą byłoby nie zakupienie tego terenu. Z siedmiu potencjalnych lokalizacji od 2 lat starań ostała się jedyna. Poza tym jeżeli powstanie Zdrowa, Ciszewskiego bis i ew. 14 KDD. To nie będzie tragedii. Proszę patrzmy na ten układ drogowy docelowo a nie przez pryzmat dzisiejszej masakry. Przecież będzie też ul. Branickiego. Jeżeli ktoś zna działkę w innej lokalizacji i wie że jest do sprzedania pod szkołę w MW, trzeba szybko dawać znać. Ja nie znam.
Dodam tylko, że o drugiej szkole SMMW mówiło jeszcze przed oddaniem Ledóchowskiej. Może można było wcześniej, w innym miejscu - może, ale dziś nie czas na biadolenia i wypominanie. Czas zakasać rękawy i iść do przodu.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 15 gru 2017, 19:56

Masakra - kolejna szkoła w tym rejonie.
Proponuję zająć się codziennym koszmarem komunikacyjnym mieszkańców okolicy, w której placówki edukacyjne powstają "jak grzyby po deszczu", a usprawnienia komunikacji jak nie było tak nie ma.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 gru 2017, 13:52

Tom pisze:
15 gru 2017, 13:04
Działka pod nową szkołę o krok od finału!

Niech już złapią tego króliczka, a nie od 2 lat go tylko gonią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”