Budowa kolejnych szkół w Wilanowie

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Budowa kolejnych szkół w Wilanowie

Post autor: henryk » 17 gru 2017, 7:45

To miejsce jest jak dla mnie najlepszym punktem na ulokowanie nowej szkoły. Wydaje mi się też że zdecydowana większość mieszkańców miasteczka popiera lokowanie jej w tym punkcie. To miejsce ma bardzo dużo zalet i praktycznie brak wad. Wśród zalet na pewno można wymienić że będzie bardzo fajnie obsługiwać północna część miasteczka, z latwym dojściem pieszym, że jest oddalona wystarczająco daleko od pierwszej szkoły w miasteczku - tak że razem nowa, leduchowska plus wiertnicza pokrywają je w miarę równomiernie. Bardzo dużą zaletą będzie też przyszły główny dojazd od osi krolewskiej. Umieszczenie jej w tym punkcie będzie bardzo miastotwórcze. Bardzo gratuluję wszystkim którzy się przyczynili że właśnie w tym miejscu powstanie

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 17 gru 2017, 0:41

Tom pisze:
16 gru 2017, 14:03
Dodam tylko, że o drugiej szkole SMMW mówiło jeszcze przed oddaniem Ledóchowskiej. Może można było wcześniej, w innym miejscu - może, ale dziś nie czas na biadolenia i wypominanie. Czas zakasać rękawy i iść do przodu.
Cóż, dla mieszkańców tego rejonu TO jest właśnie czas na biadolenie, ponieważ TERAZ jest słabo, a władze dzielnicy nic sobie z tego nie robią.
Myślenie, że w Wilanowie nie można przegrać wyborów nawet z totalną opozycją z PIS, może być zgubne...

Awatar użytkownika
Tom
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 16 gru 2017, 14:03

Największą masakrą byłoby nie zakupienie tego terenu. Z siedmiu potencjalnych lokalizacji od 2 lat starań ostała się jedyna. Poza tym jeżeli powstanie Zdrowa, Ciszewskiego bis i ew. 14 KDD. To nie będzie tragedii. Proszę patrzmy na ten układ drogowy docelowo a nie przez pryzmat dzisiejszej masakry. Przecież będzie też ul. Branickiego. Jeżeli ktoś zna działkę w innej lokalizacji i wie że jest do sprzedania pod szkołę w MW, trzeba szybko dawać znać. Ja nie znam.
Dodam tylko, że o drugiej szkole SMMW mówiło jeszcze przed oddaniem Ledóchowskiej. Może można było wcześniej, w innym miejscu - może, ale dziś nie czas na biadolenia i wypominanie. Czas zakasać rękawy i iść do przodu.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 15 gru 2017, 19:56

Masakra - kolejna szkoła w tym rejonie.
Proponuję zająć się codziennym koszmarem komunikacyjnym mieszkańców okolicy, w której placówki edukacyjne powstają "jak grzyby po deszczu", a usprawnienia komunikacji jak nie było tak nie ma.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 gru 2017, 13:52

Tom pisze:
15 gru 2017, 13:04
Działka pod nową szkołę o krok od finału!

Niech już złapią tego króliczka, a nie od 2 lat go tylko gonią.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 15 gru 2017, 13:37

Fajnie, oby drogi wybudowali do tej szkoły.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 15 gru 2017, 13:04

Dla mnie to najlepsza wiadomość dla Wilanowa od dawna. Działka pod nową szkołę o krok od finału! Niezmiennie wierzę, że ten krok nastąpi.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... ialki.html

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 paź 2017, 22:00

Do tej pory burmistrz Rakowski dostawał w Mieście dodatkowe środki bez uchwał komisji. Czyżby popadł w niełaskę z powodu nieskonsumowania 65 mln?

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 09 paź 2017, 20:29

ponieważ analiza jest według Pani JSzP niewystarczająca - to lepiej żeby Wilanów nic nie dostał!

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 paź 2017, 19:11

Głosowałam przeciw, ponieważ analizę potrzeb finansowych uważam za niewystarczającą. Trzykrotnie zaproponowałam analizę pogłębioną na wzór uchwały sprzed 2 lat ws. budowy drugiej szkoły w Miasteczku Wilanów, której Zarząd Dzielnicy nie wykonał. Mój wniosek został zlekceważony.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 09 paź 2017, 18:58

Uchwała w sprawie dodatkowych środków na inwestycje oświatowe przyjęta przez Komisję Edukacji (6 głosów za i 1 przeciwko).
Pani Radna... A ja nadal nie rozumiem jak można było głosować przeciw w tym akurat przypadku. Jeżeli dostaniemy dodatkowe środki na lata 2019-2025 to chyba dobrze prawda? Czy źle...?
Chce Pani szkoły na Zawadach ale głosuje przeciw idei pozyskania środków na ten cel.
Proszę o wytłumaczenie tego forumowiczom.
Sam też chętnie poznam argumenty, bo na Komisji słyszałem tylko o potrzebie realizacji uchwały sprzed dwóch lat i dyskusję w tym temacie.

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 09 paź 2017, 17:00

Bardzo proszę. Może Pani w ten sposób wybierać. Jednak wydaje mi się, że większość ocenia władzę w większym stopniu przez pryzmat władzy wykonawczej wyłonionej przez ustawodawczą. Zdecydowanie większy wpływ na życie mieszkańców Wilanowa ma burmistrz i cały zarząd dzielnicy, niż rada. Stąd wydaje mi się, że działania lub brak działań obecnego zarządu również, a może przede wszystkim, w kwestii edukacji, zostaną rozliczone przez wyborców za rok.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 paź 2017, 16:47

mvoiture pisze:
09 paź 2017, 16:33
Podobnie jak nie wybieramy premiera, a to poprzez pryzmat jego rządu głównie oceniamy działania koalicji rządzącej i głosujemy w wyborach parlamentarnych

Ja oceniam władzę ustawodawczą, a nie wykonawczą. Bo to ona głównie decyduje o jakości mojego życia. Premierem, ministrem można dziś być, a jutro już nie. Za chorobę demokracji w Polsce uważam pełnienie jednocześnie funkcji posła i ministra/wiceministra.

>>Ostrzegam przed odpływaniem w tym kierunku... (przyp.YtB)<<

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 paź 2017, 16:34

Ta uchwała ma na celu sprawianie wrażenia, że Rada cos robi ws. kolejnej szkoły w Miasteczku Wilanów. W markowaniu pracy z definicji nie biorę udziału. Jak się nie umie wydać 65 mln, to po co prosić o następne? Rada Warszawy zbaranieje. Mam nadzieję, że są tam rozsądni ludzie. Np. ci którzy nie poparli wewnętrznej komisji ws. reprywatyzacji.

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 09 paź 2017, 16:33

J.Szubińska-Piszczek pisze:
09 paź 2017, 12:30
Nie Zarząd, ale Radę. W dzielnicach Warszawy nie wybiera się burmistrzów bezpośrednio, ale to Rada wysuwa kandydata i Rada wybiera.
Podobnie jak nie wybieramy premiera, a to poprzez pryzmat jego rządu głównie oceniamy działania koalicji rządzącej i głosujemy w wyborach parlamentarnych, więc nie ma sensu się wymądrzać w sprawach oczywistych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”