Budowa kolejnych szkół w Wilanowie

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
Tom
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Re: Budowa kolejnych szkół w Wilanowie

Post autor: Tom » 09 paź 2017, 13:11

W ulotce nie ma - w programie jest. Co do głosowania. Trudno głosować za projektem uchwały, w którym autorzy nawet nie są zdecydowani czy szkoła ma być na Zawadach, czy na Kępie...
Obecns inicjatywa mająca zabezpieczyć środki, nie wyklucza koniecznej analizy potrzeb. Dobrze, że nie jest Pani Radna prezydent Warszawy bo jak rozumiem Zawady środków na edukację by nie dostały... Za karę że w Miasteczku nie ma jeszcze wystarczająco dużej działki. Ciekawa perspektywa...
Zadanie w Wilanowie Zachodnim jest realizowane, tylko zbyt wolno, a środki te są zarezerwowane do 2019 roku.
Czy zamierza dziś Pani Radna głosować przeciw? Czy też nie wierzy, że Zarząd zawnioskuje o te środki? Czy też że Rada Warszawy je przyzna (tu sprawdzę wnikliwie jak głosowali radni miejscy).

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 paź 2017, 12:59

Tom pisze:
09 paź 2017, 11:22
Tam gdzie popełnia błędy albo coś wymaga wyjaśnienia, będę odpowiednio reagował.

Oczywiście. Tak jak w przypadku nieterminowych odpowiedzi na interpelacje radnych. Powiedzą Ci (przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej), że nie umiesz pism pisać i znowu spuścisz uszy po sobie. Wiem, że brzmi to ostro. Ale tak to wyglądało. A Zarząd Dzielnicy nadal nie odpowiada w statutowym terminie 21 dni. I co im zrobisz? Nawet przewodniczący Rady stwierdził, że może jedynie na burmistrza nakrzyczeć. Nie sądzę, żeby się odważył.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 paź 2017, 12:50

Tom pisze:
09 paź 2017, 11:10
Co do kwestii szkoły na Zawadach nie zapisywałbym kiedy powinna powstać, tylko po analizie dopiero (przede wszystkim ilu uczniów tam mamy, ile dzieci małych). Potrzeba niewątpliwie jest.

A gdzie jest ta analiza? Zawnioskowaliśmy o nią 2 lata temu. Potrzeba jest? To dlaczego wstrzymałeś się w głosowaniu dotyczącym naszego Stanowiska Rady w tej sprawie?

Tom pisze:
Szukanie drugiej działki pod szkołę powinno mieć miejsce wcześniej - o tym też mówiliśmy wielokrotnie. A jako jedyni wpisalismy to w program wyborczy.

Mam w ręku Waszą ulotkę wyborczą z Programem dla Dzielnicy. Żadnego szukania drugiej działki nie widzę. Zresztą rodziców dzieci nie interesuje szukanie, ale druga szkoła jak najszybciej.

Tom pisze:
Dziś podejmiemy na Komisji Edukacji uchwałę o kolejne środki do 2025 r.
Mam nadzieję że Zarząd szybko tę uchwałę zamieni na odpowiedni wniosek do Rady Warszawy.

Gdybym była prezydent Warszawy i dała burmistrzowi 2 lata temu 65 mln na szkołę, a on do dziś nie zakupiłby pod nią gruntu i przyszedłby do mnie po kolejne środki, to zapytałabym go jak moja matematyczka w liceum: Kpisz czy o drogę pytasz?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 paź 2017, 12:30

mvoiture pisze:
09 paź 2017, 11:36
Tylko, że my jesteśmy wyborcami i my rozliczamy zarząd z działań co cztery lata naszymi kartkami wyborczymi.

Nie Zarząd, ale Radę. W dzielnicach Warszawy nie wybiera się burmistrzów bezpośrednio, ale to Rada wysuwa kandydata i Rada wybiera. A w naszej Radzie mamy koalicję (programową) PO i SMMW. I to oni są do rozliczenia kartkami wyborczymi.

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 09 paź 2017, 11:36

Tylko, że my jesteśmy wyborcami i my rozliczamy zarząd z działań co cztery lata naszymi kartkami wyborczymi. Choćby nawet zarząd dniami i nocami, w święta i dni powszednie pracował nad tym i jeszcze innymi tematami, to nie mogę pozytywnie ocenić jego pracy, skoro nie wiem, czy w ogóle pracuje, nad czym i jak. Niestety, częścią demokracji jest informowanie wyborców o swoich działaniach. W przeciwnym wypadku nawet najlepiej działająca władza stanie się opozycją, a jej miejsce zajmą sprawni propagandziści.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 09 paź 2017, 11:22

mvoiture pisze:
09 paź 2017, 11:16
Dzięki Tom za konstruktywne i rzeczowe wyjaśnienia. Szkoda, że musisz to robić ty, a nie ktoś z zarządu.
Zarząd niech pracuje w tej sprawie. Szkoda że radni z PO nie są tu obecni. Raczej po nich bym się tego spodziewal. Zaraz usłyszę, że jestem w koalicji programowej... Jeżeli zarząd realizuje cześć tego programu to zawsze będę wspierał. Tam gdzie popełnia błędy albo coś wymaga wyjaśnienia, będę odpowiednio reagował. Na krytykę bezrefleksyjną nie mam ochoty i uznaję ją za bezproduktywną

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 09 paź 2017, 11:16

Dzięki Tom za konstruktywne i rzeczowe wyjaśnienia. Szkoda, że musisz to robić ty, a nie ktoś z zarządu.

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 09 paź 2017, 11:13

J.Szubińska-Piszczek pisze:
09 paź 2017, 8:23

Jak działania są marne, to nie ma o czym informować. [...] Jak się działa po omacku, to efekty są jakie są.
Z braku informacji można rzeczywiście wysnuć takie wnioski. Jednakże zważywszy na Pani powyższą wypowiedź, działania po omacku nikomu bym nie wypominał, bo wychodzi na to, że ciągle przygania kocioł garnkowi.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 09 paź 2017, 11:10

Kluczem do rozwiązania problemu edukacji w Dzielnicy jest druga szkoła w Wilanowie Zachodnim. Jeżeli na najbliższej sesji zapowiadanej na 18 października nie przeniesiemy całej kwoty przeszło 30 mln na ten cel, będzie to oznaczało, że zakup działki jest na finiszu - nastąpi w tym roku.
Co do kwestii szkoły na Zawadach nie zapisywałbym kiedy powinna powstać, tylko po analizie dopiero (przede wszystkim ilu uczniów tam mamy, ile dzieci małych). Potrzeba niewątpliwie jest.
Zakup działki to obecnie trudna sprawa, ale mozliwa. W tej chwili (po zakupieniu wiosną 1600 m kw) mamy grunt w kawałku o powierzchni ok 5000-6000 m kw. Trwają negocjacje o zakup kolejnych 888 m kw. Dodatkowo jak wynika z odp na moją interpelację trwają inne procedury i działania.
https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/E9B5D ... meless.htm
Rozbudowa Ledóchowskiej pozwoli nam na mały oddech, ale niewątpliwie budowa szkoły kolejnej jest pilna. Fakt że zakup działki trwa tak długo niepokoi, ale jeszcze bardziej wskazuje na brak wyobraźni pianistów z b. gminy Wilanów.
Podobnie z parkiem. Trzeba było to na sztywno zapisać ok roku 2000. Ale oczywiście wówczas myślano tylko o wyborcach już tu mieszkających, a nie przyszłych których poprzez decyzję o budowie Miasteczka Wilanów tu "zaproszono".
Szukanie drugiej działki pod szkołę powinno mieć miejsce wcześniej - o tym też mówiliśmy wielokrotnie. A jako jedyni wpisalismy to w program wyborczy.
Teraz jednak nie ma co biadolić i krytykować bezproduktywnie, tylko wspierać w realizacji. Dziś podejmiemy na Komisji Edukacji uchwałę o kolejne środki do 2025 r. I to jest w końcu myślenie perspektywiczne. Dobrze ze widzimy w tym Zawady.
Mam nadzieję że Zarząd szybko tę uchwałę zamieni na odpowiedni wniosek do Rady Warszawy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 paź 2017, 8:23

mvoiture pisze:
09 paź 2017, 8:08
Mieszkańcy potrzebują zarówno konkretnych działań, jak i informacji o nich.

Jak działania są marne, to nie ma o czym informować. Polecam moją interpelację ws. analizy dotyczącej budowy drugiej szkoły i odpowiedź. Jak się działa po omacku, to efekty są jakie są.
https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... ja=2&srh=1

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 09 paź 2017, 8:08

J.Szubińska-Piszczek pisze:
08 paź 2017, 22:50
Rodzice dzieci w Miasteczku Wilanów bardziej niż informacji potrzebują kolejnej szkoły.
A co to za bzdurna dychotomia? W czym informowanie o postępach/przyczynach braku postępów w budowie nowej szkoły przeszkadza w samej budowie? Mieszkańcy potrzebują zarówno konkretnych działań, jak i informacji o nich.

Sprzeczność pomiędzy działaniami a informowaniem o nich może pojawić się wyłącznie w politycznej odmianie realizacji hasła: "Będzie pan zadowolony!".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 paź 2017, 22:50

Rodzice dzieci w Miasteczku Wilanów bardziej niż informacji potrzebują kolejnej szkoły. Jutro posiedzenie Komisji Edukacji. Mamy wnioskować o kolejne środki. Po co? Przecież dostaliśmy 65 mln. O budowie szkoły w Miasteczku nie będziemy rozmawiać, mimo wniosku Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 08 paź 2017, 22:29

mvoiture pisze:
08 paź 2017, 20:46
(...) Nie rozumiem, bo nikt z zarządu nie informuje mieszkańców o przyczynach takiego, a nie innego stanu rzeczy. Zastanawiam się, czy zarząd miał możliwość kupić działkę, którą ostatecznie kupił Robyg, czy też takiej możliwości nie miał. (...)
To jest także mój podstawowy zarzut do władz dzielnicy i radnych z nimi współpracujących.
Brak informacji!!! (poza tymi, które od czasu do czasu przekazują radni SMMW)
Dlatego pozostaje nam snuć własne przypuszczenia i czytać nie kończące się wpisy Pani radnej J. Piszczek, wykorzystującej tę bierność. Nieobecni nie mają racji. Chętny do przejęcia władzy PIS nie ma żadnego pomysłu (o czym świadczy odpowiedź Pani radnej w tym wątku). Ciężka sprawa...

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 08 paź 2017, 20:46

Nikogo nie tłumaczę i nie mam zamiaru tłumaczyć. Tak jak mithra nie rozumiem, dlaczego zarząd nie poczynił starań o kupno działek, które mogłyby być wykorzystane na cele edukacji, w tym tej, którą wskazuje mithra (nota bene do zeszłego roku również tuż obok mnie). Nie rozumiem, bo nikt z zarządu nie informuje mieszkańców o przyczynach takiego, a nie innego stanu rzeczy. Zastanawiam się, czy zarząd miał możliwość kupić działkę, którą ostatecznie kupił Robyg, czy też takiej możliwości nie miał. Nie zamierzam usprawiedliwiać niczyich zaniechań, nieudolności, ale nie chciałbym zastępować tego opozycją spod hasła: "Będzie pan zadowolony!".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 paź 2017, 19:53

mvoiture pisze:
08 paź 2017, 16:53
jakkolwiek dla przyzwoitości mogłaby się zastanowić, czy to, co obecnie się dzieje nie jest idealnie, ale może jedynie możliwe

Może Pan tak Zarząd tłumaczyć. A czas leci. W przyszłym roku w szkole przy Ledóchowskiej będzie jeszcze więcej dzieci. Nawet rozbudowa nie pomoże. Szyba, że Zarząd zmieni obwody. Ale będzie to rozwiązanie tymczasowe.
PS. Wygraliśmy z Czarnogórą!!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”