Budowa kolejnych szkół w Wilanowie

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Budowa kolejnych szkół w Wilanowie

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 paź 2017, 19:46

mithra pisze:
08 paź 2017, 17:40
a mozna było zrobic przedszkole tam gdzi efilia ckw, tam tez nikt nie pomyslał żeby zobić w placowce garaż podziemny co skutkuje juz totalnym zapchaniem ulicy Radosnej i Gubinowskiej.

Owszem pomyślał. Radny Prawa i Sprawiedliwości w styczniu 2015. Natomiast w czerwcu 2015 odbyło się spotkanie z mieszkańcami, którzy mówili, że obawiają się paraliżu komunikacyjnego. Byli przerażeni brakiem dodatkowych miejsc parkingowych przy nowym obiekcie. Niestety Zarząd nie przejął się uwagami mieszkańców. Może to i lepiej, bo wydałby mnóstwo pieniędzy i okazałoby się, że do parkingu podziemnego nie da się wjechać, tak jak na Kolegiackiej.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 08 paź 2017, 17:40

Skoro wywołałs mnie do tablicy to napiszę ci tak. Moja krytka nie bierze sie z powietrza. Widzę jak dzialki przeznaczone pod edukacje sa wykupywane przez deweloperow ( jedna tuż koło mnie) i wiem że zarzad dzielnicy nie robił nic by je pozyskać ( oprócz zaznaczenia na mapie), a fakt wykupienia splynał jak woda po kaczce , Natomiast padaja tu sensowne propozycje ( ale moim zdaniem nie te Yogiego, bo miasteczko Wilanów też potrzebuje edukacji na miejscu i nawet moja propozycja aby uruchomić autobusy niewiele tu da i nie sadze by zostala zralizowana przy tej indolencji obecnie nam panujacych.. Natomiast przerażajacy jest fakt iz obecny zarząd rzadził lat 8 i przez ten czas wybudował.... 1 szkołę..* *lat temu i 7 i 6 bylo wiecej mozliwości zaplanowania, zakupienia gruntów itp i to jest moim zdaniem gwóźdz do trumny obecnie nam panujących ( bo nie wyobrazam sobie żeby zdrowo myslacy wyborcy glosowali na obecny skład. A jzu patrzac na to że np radna zajmujaca sie edukacją nawet nei ma pojecia kto weryfikuje wykonywanie obowiazku przedszkolenego, to naprawde ręce opadają...Bo prowadzilam tu dyskucje na ten temat i naprawde zastwanowiło mnie to wtdy - Za co ci ludzie biorą diety, odpowiedniej wiedzy nie maja, zaangażowania inicjatywy też nie wykazują ( oprocz delegowania dzieic do rzedszkoli w śródmieściu ( a mozna było zrobic przedszkole tam gdzi efilia ckw, tam tez nikt nie pomyslał żeby zobić w placowce garaż podziemny co skutkuje juz totalnym zapchaniem ulicy Radosnej i Gubinowskiej. Itd..itp..

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 08 paź 2017, 16:53

Nie wiem, czy typowo pisowskie, ale wiem, że tym wpisem Pani radna udowodniła, że poza krytyką nie ma żadnych konstruktywnych rozwiązań.

Nie wiem, czy dobrze rozumiem pojęcie "totalnej opozycji" obecnie używane i odmieniane przez wszystkie przypadki. Jeśli pojęcie to jest tożsame z tym, które pojawiało się w polityce już dawno przez PiS i PO, to totalną opozycją jest opozycja nastawiona wyłącznie na krytykę rządzących, pozbawiona konkretnego programu, nie proponująca alternatywnych, w jej mniemaniu lepszych rozwiązań, nie potrafiąca wznieść się ponad podziały i wspólnie z rządzącymi pracować nad konkretnymi zagadnieniami w celu wypracowania rozwiązań kompromisowych i dobrych dla społeczności, która jest prze taką opozycję i takich rządzących reprezentowana. Opozycja totalna, to opozycja dążąca do przejęcia władzy, wyłącznie dla jej przejęcia, bez konkretnego celu.

W tak rozumianą definicję opozycji totalnej Pani radna w mojej ocenie idealnie się wpisuje. Jedną z najważniejszych osi krytyki obecnego zarządu dzielnicy i radnych PO oraz SMMW jest kryzys edukacyjny. Wdzięczny to temat, bo dotyka większości mieszkańców miasteczka wilanów, bo jest widoczny na pierwszy rzut oka i wywołujący bardzo duże emocje. I bardzo dobrze, bo ja też chciałbym wiedzieć, co zarząd dzielnicy robi, żeby ten problem rozwiązać, czy myśli perspektywicznie i czy poza pozyskaniem działki w edukacyjnym downtown rozważa jakieś alternatywne plany, czy w ogóle posiada jakiś plan B lub nad nim pracuje. Z powyższej wypowiedzi jednak wynika, że poza utyskiwaniem i zarzucaniem zarządowi nieudolności i złej woli, opozycja nie ma żadnego konkretnego pomysłu, poza rezolucją, która nie wnosi nic merytorycznego, nie ma do zaplanowania żadnego rozwiązania, poza wiarą we własną potencję, nie ma do zaoferowania wyborcom niczego, co ci mogliby ocenić jako dobrze przemyślane rozwiązanie, które plasuje opozycję wyraźnie wyżej niż rządzących o pozwala na zaufanie jej i powierzenie władzy w najbliższych wyborach. Słowa: "Zaufajcie nam, wiemy co robimy" raczej wielu wyborców opozycji nie zjednają.

Tak jak wspominałem, jedyną alternatywną dla obecnych starań zarządu propozycję przedstawił tutaj Yogi i prawdę mówiąc, jest to jedyna alternatywna propozycja jaką dotychczas słyszałem. Krytyków jest wielu, ale poza czystą krytyką oczekiwałbym przedstawienia konkretnych rozwiązań. O ile np. mithra krytykując zarząd jednocześnie nie twierdzi, że jest gotowa walczyć o władzę w kolejnych wyborach, więc nie musi przedstawiać swojej wizji (jakkolwiek dla przyzwoitości mogłaby się zastanowić, czy to, co obecnie się dzieje nie jest idealnie, ale może jedynie możliwe) o tyle radni opozycji powinni jakąś wizję nam zaprezentować.

Z powyższego można jedynie wywnioskować zapewnienie, jakie wielu z nas słyszało przystępując do remontu naszych mieszkań kupowanych w stanie deweloperskim: "Kierowniku, będziesz Pan zadowolony!". Idealne hasło wyborcze. Doskonale się kojarzy.

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 08 paź 2017, 16:35

J.Szubińska-Piszczek pisze:
08 paź 2017, 15:40
mvoiture pisze:
08 paź 2017, 15:27
Jak Państwo w tej sytuacji rozwiążą problem dodatkowej szkoły podstawowej dla miasteczka wilanów?

Na pewno rozwiążemy. A jak, będzie zależało od sytuacji, w jakiej przejmiemy rządy. Jest jeszcze ponad rok. Do roboty Zarządzie Dzielnicy.

typowo PiSowskie:
TKM

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 08 paź 2017, 16:03

Słabiutko...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 paź 2017, 15:40

mvoiture pisze:
08 paź 2017, 15:27
Jak Państwo w tej sytuacji rozwiążą problem dodatkowej szkoły podstawowej dla miasteczka wilanów?

Na pewno rozwiążemy. A jak, będzie zależało od sytuacji, w jakiej przejmiemy rządy. Jest jeszcze ponad rok. Do roboty Zarządzie Dzielnicy.

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 08 paź 2017, 15:27

W związku z dyskusją rozpoczęta w wątku dotyczącym nowego parku, bardzo proszę Panią radną Szubińską-Piszczek o wypowiedź w następującej sprawie:

Załóżmy, że za rok wygrywają Państwo wyboru i samodzielnie/w koalicji przejmują rządy w Dzielnicy Wilanów, to jest obsadzają Państwo stanowiska w zarządzie dzielnicy. Załóżmy również, że do tego czasu sprawa nowej szkoły dla miasteczka wilanów nie drgnie do przodu i aktualny stan będzie stanem zerowym dla Państwa rządów. Załóżmy również, że w końcówce roku 2018 oraz w roku 2019 będą Państwo dysponować aktualnym budżetem na ten cel, to jest wydatki na tę inwestycję będą w dalszym ciągu rolowane na kolejny rok.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Budowa kolejnych szkół w Wilanowie

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 wrz 2017, 9:01

Szanowni Państwo, otrzymaliśmy następującą odpowiedź na nasz wniosek o zwołanie posiedzenia Komisji Edukacji ws. budowy kolejnych szkół w Wilanowie:
Szanowni Państwo,
Komisja o której zwołanie wpłynął do mnie wniosek odbędzie się w najbliższym możliwym terminie, tj w pierwszej połowie października. Wnioskowane tematy wymagają zgromadzenia i przygotowania materiału dostępnego najwcześniej w październiku.
Z wyrazami szacunku
Olga Skolimowska

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”