Dni Wilanowa

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: Dni Wilanowa

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 wrz 2017, 16:16

Informacja ze strony Urzędu na fb (na stronie Urzędu tej informacji brak):

Dni Wilanowa - zmiany w organizacji ruchu

Informujemy, że w związku z organizacją „Dni Wilanowa 2017” przewidujemy następujące utrudnienia w ruchu na terenie Dzielnicy Wilanów:

- zamknięcie przejazdu dla rowerów na ścieżce przy Plaży Wilanów od ul. Klimczaka do Kieślowskiego na cały czas trwania wydarzenia (sobota i niedziela)

- w związku z organizacją I Królewskiego Festiwalu Biegowego 10 września 2017 roku (niedziela)
w godz. 8.30 – 12.30, zamknięta zostanie jezdnia ul. Przyczółkowej i ul. Drewny od al. Wilanowskiej do ul. Przekornej w kierunku Konstancina-Jeziornej (kierujący ruchem w miarę możliwości będą udostępniali na skrzyżowaniach dojazd do posesji i do stacji BP)

- w związku z paradą Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych 10 września 2017 roku (niedziela)
w godzinach 15.00 - 16.00 nastąpi czasowe wyłączenie ulic: Rzeczypospolitej, Klimczaka oraz Cendrowskiego.

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 wrz 2017, 11:22

A co to za mnożenie wpisów? Uwaga na utrudnienia w niedzielę. Biegi odbywać się będą m.in. po ul. Przyczółkowej (w kierunku Powsina). A Parada Orkiestr ze Świątyni Opatrzności Bożej ul. Klimczka do Pałacu.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 07 wrz 2017, 10:50

Przedstawiam szczegółowy harmonogram Dni Wilanowa.

http://www.wilanow.pl/3366-dni-wilanowa-2017

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 sie 2017, 7:28

Sprostowanie: rzeczywiście na komisji padła ta informacja w momencie, kiedy wyszłam do holu za wychodzącym dyrektorem CKW, żeby wypowiedzieć do niego jedno zdanie. Nie było mnie może 30 sekund. Jestem zaskoczona, że nie było żadnej wymiany zdań na ten temat po moim powrocie. Jedynie radna Kinastowska zapytała, dlaczego urząd nie wziął pod uwagę propozycji radnych. Żaden z radnych nie powiedział, że propozycja urzędu mu się podoba albo nie podoba.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 sie 2017, 15:11

No to czekam na protokół, bo nic takiego nie słyszałam. Zapamiętałam natomiast, że przedstawiciel urzędu powiedział, że nie wie o czym będzie przedstawienie pt. "Balet o życiu Leonarda". Dwa dni później na Sesji burmistrz Buczyński wyjaśnił, że chodzi o cesarza Leopolda I Habsburga. I to jest dobra wiadomość. Uważam, że Dni Wilanowa nie powinny odbywać się bez akcentu historycznego. Koncert Lady Pank i Sylwii Grzeszczak to też dobry pomysł. Młodsze i starsze pokolenie ma w czym wybierać.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny
radny

Post autor: Piotr Mikucki » 03 sie 2017, 13:40

Bardzo przepraszam, ale 10 lipca byliśmy na dwóch różnych komisjach kultury. Przedstawiciel Urzędu wyraźnie powiedział, że kończą się z sukcesem rozmowy z Lady Pank oraz trwają bardzo zaawansowane pertraktacje z Sylwią Grzeszczak. Moim zdaniem Dni Wilanowa zapowiadają się po raz kolejny bardzo ciekawie.
Piotr Mikucki
Przewodniczacy Komisji Kultury, Promocji i Dziedzictwa Historycznego

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 02 sie 2017, 8:43

Kręgi mnie interesują. Mam własny gust. Pamiętnik Mirona Białoszewskiego uważam za arcydzieło.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 02 sie 2017, 8:28

Boję się za jakiego prowokatora uchodzi w pani kręgach niejaki Miron Białoszewski. Nie mówiąc już o Kisielewskich... Ale ich na Dniach Wilanowa nie będzie.
A kto będzie? Gusta są różne, dlatego daleki jestem od wyśmiewania jakiegokolwiek artysty. Wolę U2 od Zenka Martyniuka, ale na żadnego z nich nas nie stać. Wilanów trochę kojarzyć się zaczął z jazzem. To byłby dobry kierunek poszukiwania atrakcyjnych gości.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 01 sie 2017, 22:10

KONSI pisze:Mogła byś też Maria Peszek

Żeby Ci zaśpiewała:

Płacę abonament i za bilet płacę
Chodzę na wybory, nie jeżdżę na gapę
Tylko nie każ mi umierać
Tylko nie każ, nie każ mi
Nie każ walczyć, nie każ ginąć
Nie chciej, Polsko, mojej krwi

Rozumiem, że to prowokacja z Twojej strony w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 01 sie 2017, 20:53

Bednarek lub inna gwiazdeczka , nie musi być praawicowa. Mogła byś też Maria Peszek
KZ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Dni Wilanowa

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 01 sie 2017, 12:24

Dn. 10.07 br. odbyło się posiedzenie Komisji Kultury, podczas którego radni dowiedzieli się, że nie będzie żadnego koncertu gwiazdy podczas Dni Wilanowa, ponieważ gwiazdy, które zostały zaproponowane przez radnych są niedostępne w tym czasie. Dziś czytam w Teraz Wilanów, że "obydwa wieczory (9 i 10.09) to mocne uderzenie w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej". Co za niespodzianka! Wczoraj na Pl. Krasińskich przedwojenne hity przepięknie śpiewały rzeczywiście największe gwiazdy: Aleksandra Kurzak i Renata Przemyk. Czekam z niecierpliwością, żeby dowiedzieć się, kto wystąpi w Wilanowie. Podobno szczegóły już wkrótce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”