Drugi żłobek w Wilanowie

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: Drugi żłobek w Wilanowie

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 sie 2017, 18:50

1,5 tygodnia do otwarcia nowego przedszkola, a wyjazdowego posiedzenia Komisji Edukacji brak. Bardzo dziwna sytuacja.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 22 sie 2017, 9:46

Moim zdaniem dobrze patrzysz.
Najprawdopodobniej żłobek powstanie na scalonych działkach bliżej kanałku.
Oznacza to, że "główny" dojazd do przedszkola od zachodu będzie fikcją. Przy raptem kilku miejscach parkingowych od strony Zdrowej oznaczać to będzie niezły codzienny poranny hardcore na tej uliczce.
Od 1 września okoliczni mieszkańcy pewnie będą sobie mruczeć pod nosem "byle do wakacji" :-|
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 21 sie 2017, 21:39

Może źle patrzę na mapie, ale niestety jak dla mnie plac zabaw i zieleń powstały na działce 103, czy terenie przyszłej budowy. Mam nadzieję, że to ja czegoś tu nie rozumiem.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 sie 2017, 19:40

AliBaba pisze:
21 sie 2017, 18:40
Czy żłobek będzie budowany na ogrodzonej już działce czy to będzie kolejna działka, obok?

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ radni do dziś nie widzieli tego przedszkola.
AliBaba pisze:
21 sie 2017, 18:40
W tej chwili obok przedszkola powstaje plac zabaw, więc mam nadzieję, że za kilka miesięcy nie zostanie zlikwidowany.

Byłaby to niegospodarność. Nie podejrzewam.

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 21 sie 2017, 18:40

Czy żłobek będzie budowany na ogrodzonej już działce czy to będzie kolejna działka, obok?

W tej chwili obok przedszkola powstaje plac zabaw, więc mam nadzieję, że za kilka miesięcy nie zostanie zlikwidowany.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 sie 2017, 15:49

W końcu Urząd rozstrzygnął przetarg. Termin oddania budynku do użytku 30.11.2018 czyli pewnie otwarcie styczeń/luty 2019.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 sie 2017, 8:42

Czy ktoś z Państwa orientuje się, czy zamawiającego obowiązuje jakiś termin na rozstrzygnięcie przetargu? Od otwarcia ofert na dokumentację projektową drugiego żłobka mija dziś 3 tygodnie. Co prawda było sporo ofert - 12, ale czas w przypadku placówek oświatowych w Wilanowie odgrywa kluczową rolę.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 12 lip 2017, 10:38

Dzielnicowy przyjedzie po dzieci... ;)

A tak na poważnie - to dobry temat dla naszych Radnych.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 12 lip 2017, 10:36

YOGItheBEAR pisze:Dla wszystkich, czy tylko dla dzieci - to nie zmienia faktu, że "publiczny"... ;)
No ja publiczny kojarzę raczej z ZTM a tu przydalby się - lokalny dzielnicowy, tylko dla dziciaków..o ile w ogóle to możliwe.. (???)

Wiem wiem, nazewnictwo... i tak byłby publiczny.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 12 lip 2017, 10:26

Dla wszystkich, czy tylko dla dzieci - to nie zmienia faktu, że "publiczny"... ;)
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 12 lip 2017, 10:25

YOGItheBEAR pisze:Też uważam, że komunikacja publiczna w okolicach szkół kuleje, a należałoby ją we wspólnym interesie rozwijać. Ale tu znów wracamy do kwestii strategicznych, które leżą odłogiem...
Ja nawet nie mysle tu o komunikacji publicznej ( dla wszystkich), ale o zwyklym autobusie szkolnym ( takim jakie maja np amerykanie)Taki , jaki kursowalaby po miasteczku wożąc tylko dzieciaki ( od rana do godzin popołudniowych). Nie wiem jaki byłby to koszt dla nas, ale mysle że nie aż tak duży żeby nie było warto zainwestować w rozładowanie ruchu.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 12 lip 2017, 10:19

Też uważam, że komunikacja publiczna w okolicach szkół kuleje, a należałoby ją we wspólnym interesie rozwijać. Ale tu znów wracamy do kwestii strategicznych, które leżą odłogiem...

A z tym, że nie ma gdzie szkoły wybudować w Miasteczku... Na rogu Przyczółkowej i Vogla jest działka, gdzie deweloper "stanął" i leży odłogiem (bodaj Wilanów One). Nie wiem na ile to realne akurat w odniesieniu do tej działki, ale skoro i tak nic tam nie robi, to może dałoby się kawałek wydzierżawić na jakieś 10 lat o postawić tam "przenośną szkołę"?

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 12 lip 2017, 10:11

Częściowo się zgadzam, ale niektóre rzeczy wydaja mi sie nierealne. Mysle ze np w byłej szkole niemieckiej a obecnie francuskiej nie ma opcji żeby zrobić szkołę bo sale sa za małe na nasze standartowe 25 -osobowe klasy ( znam to miejsce bo moje dziecie chodzilo tam na matplanetę) - chyba ze liceum...ale tez ciezko, podobnie chyba z miejscówka dawnego urzędu - tam raczej przedszkole. Nie zmieściłaby sie tam żadna klasa.
Artykuł , o przejściach podziemnych w mojej ocenie nie wiele tu wnosi, bo kwestie tego gdzie je ulokować, jak usprawniłoby ruch, czy zbieraliby się tam menele czy nie trzeba wczesnej ocenić, sa takie które się sprawdzają i takie które nie zdają egzaminu, ale to kwestia oceny i analizy rozwiązań szczegółowych, o których nikt u nas przed inwestycja nie myśli, tylko potem wykonuje się jakieś ruchy pozorne , które w sumie niewiele zmieniają. Ja mam wrażenie ze nikt absolutnie nikt na teranie naszej dzielnicy nie myśli przed inwestycją o tym jak rozwiązać problemy komunikacyjne, dopiero post factum kombinuje się coś na wariata.
Szkola za obwodnica ok, ale na terenie MW zdecydowanie powinna powstać jeszcze jedna. I dobrze byłoby żeby po innej stronie miasteczka, tyle ze juz chyba nie ma gdzie jej wybudować.
A w kwestii drobiazgu pt dowożenie dzieci do szkół- ileż zmieniłby lokalny autobusik zbierający dzieciaki z osiedli i dowożący wprost do szkoły. Puki co to jest taka linie jedna , kursująca tylko raz i tylko do szkoły na Wiertniczej. W mojej ocenie to za mało

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 12 lip 2017, 9:53

Kwestię "wygody i bezpieczeństwa" przejść podziemnych dość precyzyjnie zarysowano tutaj:
http://miastowruchu.pl/przejscia-podzie ... ikwidacji/

Co do parkingów - nie napisałem, że w Wilanowie mieszka samo bydło. Napisałem, że bydło i tak wjedzie i zaparkuje: na trawniku, na chodniku, na ścieżce rowerowej, na przejściu dla pieszych. A na parkingu stanie foodtruck z cerpesami i dziki warzywniak...

A co do dywersyfikacji:
1. Powinno się jak najszybciej pozyskać działkę na cele edukacyjne za obwodnicą.
2. Powinno się rozważyć wydzierżawienie na 10-15 lat działki i postawienie na niej szkoły modułowej, którą za jakiś czas można by było przenieść w inne miejsce.
3. Powinno się rozpoznać możliwość ulokowania szkoły (w tym także tymczasowej, patrz pkt.2) na terenie dawnego Urzędu Dzielnicy.
4. Powinno się trzymać rękę na pulsie i wykorzystywać takie okazje jak wyprowadzka szkoły niemieckiej do nowego lokum (budynki po dawnej szkole niemieckiej zajmuje obecnie szkoła prywatna) - nie jest to najlepsza lokalizacja z punktu widzenia dywersyfikacji przestrzennej, ale chodzi o przykład.

Nie sprzeczam się z Tobą w kwestii tego, że dziś potrzeby edukacyjne są duże. Moje dzieci chodzą na Gubinowską i Okrężną (Sadyba), więc szkołę w pobliżu powitałbym z radością. Ale patrzę racjonalnie na to, co jako społeczność wyczyniamy - a wydajemy ciężkie pieniądze bez ładu i składu na coś, co za 10-15 lat będzie w 30%-50% zbędne, jak we wszystkich "dojrzałych" dzielnicach. Dlatego do kwestii trzeba podejść strategicznie, a nie łatając problemy, które sami sobie na bieżąco robimy.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 12 lip 2017, 9:50

Nawet trzy pasy nie zapewniłyby przejezdności w miejscu, gdzie jest 10 placówek oświatowych i jeszcze wyjazd z 12 dużych budynków mieszkalnych. A jest jeden i niczego tam się nie zmieni. Można za to zmienić lokalizację inwestycji. Budujemy zaraz za autostradą. Myślmy przyszłościowo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”