Kolejna szkoła podstawowa w MW

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Kolejna szkoła podstawowa w MW

Post autor: mithra » 13 gru 2016, 9:43

Floyd pisze:Zdecydowanie tak. Jak dla mnie optymalny byłby wariant - duży kompleks szkolno - sportowy (coś na kształt Gubinowskiej) w miejscu, w którym ma powstać galeria handlowa (oczywiście zamiast galerii) - niestety wariant nierealny :)
To bylaby faktycznie znakomita lokalizacja. Wariant faktycznie nierealny, trudno byłoby przeprowadzić nawet sprawnie działającym władzom dzielnicy, a co dopiero.... i tu zakończę swoją wypowiedź ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 13 gru 2016, 0:56

Jeśli już, to po drugiej stronie Branickiego. I jest tam wolne pole. Tylko cena może być kosmiczna. Ewentualnie - po drugiej stronie Przyczółkowej na terenie tzw. Folwarku. Tam gdzie galeria powinien być handel, usługi i biura. Może do kompletu hotel.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 12 gru 2016, 22:48

Zdecydowanie tak. Jak dla mnie optymalny byłby wariant - duży kompleks szkolno - sportowy (coś na kształt Gubinowskiej) w miejscu, w którym ma powstać galeria handlowa (oczywiście zamiast galerii) - niestety wariant nierealny :)

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 12 gru 2016, 21:48

Przepraszam Floyd, źle odczytałam twój post. Zwracam honor.Jakkolwiek myśle że w samym MW, oprócz Ledóchowskiej powinna być jeszcze jedna szkoła podstawowa.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 12 gru 2016, 20:53

Mithra - nie uważam, że jest dobrze. Napisałem przecież, że potrzebna jest duża, nowoczesna szkoła. Uważam tylko, że szkoły i przedszkola powinny być rozrzucone w różnych miejscach, żeby realizując potrzeby dzieci i ich rodziców (niezaprzeczalne) niepotrzebnie nie utrudniać życia mieszkańcom jednej z części MW. Napisałem, "że wystarczy".... placówek edukacyjnych w jednym miejscu :)

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 12 gru 2016, 13:26

Henryk powiało optymizmem, oby kolejna szkoła powstała w okolicach Zdrowa/Oś Królewska.

Jeśli chodzi o przedszkola to deweloperzy powinni byc zobowiązani do budowy oddziałów dla 2-4 grup, wtedy placówki byłyby w różnych miejscach miasteczka i blisko domu. Na Gocławiu (wiem, wiem wkurzam tym Gocławiem, ale warto stawiać go za przykład) rusza budowa trzeciego żłobka- buduje deweloper za uzyskanie dostępu do drogi. Dlaczego nie wykorzystać tego i w MW?

Nie wiem tez skąd to zmartwienie, ze placówek bedzie za duzo. Szkoły podstawowe ponownie bedą ośmioletnie, do tego dochodzą zerówki. Jakoś nie widze pustych placówek w Warszawie. O żłobkach i przedszkolach już nie wspomnę. Jedynaki nie maja co liczyć na państwowy żłobek, czesto słyszę, ze sa na 450 miejscu oczekującym... przedszkola tez pustkami nie świecą i raczej nie bedą, gdyż do Warszawy przyjeżdzają i bedą przyjeżdżać młodzi ludzie.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 12 gru 2016, 11:46

Floyd pisze:
henryk pisze: Dodatkowo 10-15 minut z dowolnego miejsca w miasteczku jest nierealne. Te 10-15 minut to raczej chyba z bezpośredniej okolicy przystanku...Jeżeli będzie tam szkoła podstawowa to zobaczysz jaka będzie walka aby umieszczać dziecko w Ledóchowskiej.

Dalej uważam że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno drugiej działki w miasteczko - przy Osi Królewskiej. Tam też bezposrednia okolica jest w stanie odprowadzać dziecko na piechotę.
Przy rozsądnym podziale rejonów, Ledóchowska nie musi być oblegana.
Lokalizacja przy Osi generalnie nie jest zła, ale skoro w pobliżu jest Ledóchowska (będzie jeszcze rozbudowana), to myślę, że naturalne jest oczekiwanie, aby kolejna szkoła podstawowa powstała w zupełnie innym miejscu.
mithra pisze: Ja nie wyobrażam sobie budowy szkoły poza miasteczkiem. Jak to miałabt u nas powstać galeria Handlowa, a szkoła już nie???
Zwracam uwagę, że w MW szkoła podstawowa już jest, przy Zdrowej/Ledóchowskiej w sumie nawet trzy :)

W tym rejonie wkrótce będą: 3 szkoły podstawowe, 3 czy 4 przedszkola i liceum. Chyba wystarczy...
Na pewno? Dwa lata temu moje dziecko nie dostało sie do rejonowej szkoły podstawowej ...z braku miejsc( sic!) We wszyskich szkołach mamy naukę dwuzmianową. Dzieci nie ubywa. Wręcz odwrotnie .Caly czas dochodzą nowe. . W zeszlym roku zabrakło miejsc w przedszkolach w Wilanowie dla ponad 1000 dzieci. Nowe przedszkole zapewni miejsca tylko 250. Naprawdę uważasz że jest dobrze? Moim zdaniem to stwierdzenie absolutnie oderwane od rzeczywistości.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 12 gru 2016, 11:16

henryk pisze: Dodatkowo 10-15 minut z dowolnego miejsca w miasteczku jest nierealne. Te 10-15 minut to raczej chyba z bezpośredniej okolicy przystanku...Jeżeli będzie tam szkoła podstawowa to zobaczysz jaka będzie walka aby umieszczać dziecko w Ledóchowskiej.

Dalej uważam że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno drugiej działki w miasteczko - przy Osi Królewskiej. Tam też bezposrednia okolica jest w stanie odprowadzać dziecko na piechotę.
Przy rozsądnym podziale rejonów, Ledóchowska nie musi być oblegana.
Lokalizacja przy Osi generalnie nie jest zła, ale skoro w pobliżu jest Ledóchowska (będzie jeszcze rozbudowana), to myślę, że naturalne jest oczekiwanie, aby kolejna szkoła podstawowa powstała w zupełnie innym miejscu.
mithra pisze: Ja nie wyobrażam sobie budowy szkoły poza miasteczkiem. Jak to miałabt u nas powstać galeria Handlowa, a szkoła już nie???
Zwracam uwagę, że w MW szkoła podstawowa już jest, przy Zdrowej/Ledóchowskiej w sumie nawet trzy :)

W tym rejonie wkrótce będą: 3 szkoły podstawowe, 3 czy 4 przedszkola i liceum. Chyba wystarczy...

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 11 gru 2016, 11:27

Jest to opcja.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 11 gru 2016, 9:56

Lokalizacja przy predłużeniu Osi Królewskiej/Zdrowej jest stosunkowo łatwa do pozyskania.
1.według obecnego MPZP można tam budowąć wyłącznie budynki jednorodzine i budynki oświatowe...teren 5ME
2. trwa procedura zmiany MPZP - jeżeli umijęnie wykorzystać tą procedurę to można realizować scalenia i przejęcia części terenu na rzecz miasta. Jeżeli zmiana MPZP zostanie zrobiona dobrze to części terenu można przejąć nawet bez wtsokich kosztów :) - czyli działka będzie znacznie tańsza - a może nawet darmowa a budżet da się wykorzystać na budowę dróg dojazdowych i szkoły.
3. na razie działka nie ma dostepu do drogi publicznej;) - więc nikt na razie nie ma prawa dostać tam pozwolenia na budowę.

Oczywiście patrząc na skuteczność (a raczej nieskuteczność) to tutaj też da się to zawalić.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 11 gru 2016, 9:16

To byłaby BARDZO DOBRA lokalizacja, tylko obawiam sie że zaraz sie dowiemy że wyrośnie tam kolejna inwestycja drugi Lidl, trzecia Biedronka a nie szkoła.
Ja nie wyobrażam sobie budowy szkoły poza miasteczkiem. Jak to miałabt u nas powstać galeria Handlowa, a szkoła już nie???
Szkoła powinna być blisko, do galeri można sobie jeżdzic -- tak jak to robią amerykanie

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 11 gru 2016, 7:41

Floyd pisze:
henryk pisze: c. działka poza miasteczkiem nie jest żadnym rozwiązaniem
A ja nie widzę problemu - większa działka na południe od POW, budowa dużej, nowoczesnej szkoły, z obiektami sportowymi, basenem + dobre połączenie autobusowe z MW. 10-15 minut i dziecko jest w szkole jadąc z dowolnego miejsca MW.
Dla liceum nie ma problemu. Tuż przy parku natolinskim można umieścić szkołę (pomiędzy obowdnicą a parkiem są działki do kupienia). Nastolatki spokojnie dojadą - o ile oczywiście będą drogi i autobusy. Jednak do kosztów działki należy dodać jeszcze kilanaście mln na odpowiednią infrastrukturę drogową - co jednak będzie powodować praktycznie nieopłacalność inwestycji.

Dla podstawówki jest to jednak problem. Odprowadzenie dziecka na piechotę będzie praktycznie niemożliwe. Tracimy miastotwórczy charakter szkoły.

Dodatkow 10-15 minut z dowolnego miejsca w miasteczku jest nierealne. Te 10-15 minut to raczej chyba z bezpośredniej okolicy przystanku...Jeżeli będzie tam szkoła podstawowa to zobaczysz jaka będzie walka aby umieszczać dziecko w Ledóchowskiej.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 10 gru 2016, 23:46

henryk pisze: c. działka poza miasteczkiem nie jest żadnym rozwiązaniem
A ja nie widzę problemu - większa działka na południe od POW, budowa dużej, nowoczesnej szkoły, z obiektami sportowymi, basenem + dobre połączenie autobusowe z MW. 10-15 minut i dziecko jest w szkole jadąc z dowolnego miejsca MW.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 10 gru 2016, 9:10

YOGItheBEAR pisze:Na pewno nie jesteś jedyna, ale to nie powód, żeby bezkrytycznie dociskać "kupcie! kupcie!". Ledóchowskiej jest wg Twoich standardów blisko, czy daleko? Bo trawnik przy szkole został rozjechany jak tylko śnieg spadł... Tak, infrastruktura miejska powinna być spójna i przemyślana i nie zmuszać do używania samochodu. Dlatego upominam się w pierwszej kolejności o założenia strategiczne, bo dotychczasowe lokowanie większości usług edukacyjnych wzdłuż Ledóchowskiej (szkoły i przedszkola, publiczne i prywatne) nie wydaje się optymalne. Tak wiem, sam postuluję rozbudowę Ledóchowskiej, ale wyłącznie z tego powodu, że to najszybsza metoda pozyskania kilkuset nowych miejsc szkolnych i da czas na znalezienie innego rozwiązania, za którym będzie stała logika szersza niż "bo było na szybko". To tyle w temacie z mojej strony.
Do określenie blisko lub daleko potrzebny jest punkt odniesienia, na pewno inny dla tych , którzy widzą szkołę z okna i inny dla tych, którym dojście zajmuje 30 min. W tym momencie można już spokojnie stwierdzić że infrastruktura nie została przemyślana, nie zabezpieczono terenów pod oświatę, żle rozplanowano ciągi komunikacyjne itp. Był czas na założenia strategiczne i został zmarnowany, teraz trzeba opierać się na tym co zostało, a zostało niewiele.Ceny nieruchomości idą w górę i nie będą spadać. Kolejny brak decyzyjności, będzie generował coraz większe koszta.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 09 gru 2016, 23:44

Cześć dzieci przyjedzie wcześniej, a cześć pózniej, na pewno zroznicowanie godzin pomaga rozładować chociaż cześć ruchu.
Jeśli chodzi o hale gimnastyczna, to rzadko kiedy ćwiczy na niej jedna klasa. Zazwyczaj ćwiczą dwie-trzy, do tego w szkole jest dodatkowa sala gimnastyczna. W. dobudowywanej części można zaprojektować dwie sale gimnastyczne. Na prawdę dzieci mogą o wiele więcej skorzystać z cwiczen gimnastycznych, zabaw, gier na mniejszej sali i jednej godzinie w tygodniu na hali, niż trzech godzin na wielkiej hali. Szczególnie dzieci w klasach 1-4.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”