Kolejna szkoła podstawowa w MW

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Kolejna szkoła podstawowa w MW

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 paź 2017, 7:35

karolina84 pisze:
20 paź 2017, 2:12
Proszę spytać własnej partii kiedy będą żłobki, przedszkola i szkoły dla dzieci z deficytami. Moi klienci mnie dopytują i nie wiem co powiedzieć.

Mój pierwszy wpis w dniu dzisiejszym: Nie bardzo wiem, o co mam spytać. Przecież powstają placówki integracyjne, np. szkoła przy Ledóchowskiej. Budowanie placówek oświatowych to zadanie samorządów, a nie rządu. Jeśli ma Pani jakiś pomysł, może Pani złożyć w Sejmie petycję. Radny Kuszłejko na pewno chętnie pomoże.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 20 paź 2017, 2:12

J.Szubińska-Piszczek pisze:
28 lip 2016, 13:30
Wkrótce będziemy obchodzić rocznicę ogłoszenia przez prezydent Warszawy, że postanowiła przeznaczyć dodatkowe środki na budowę szkół i przedszkoli w stolicy: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/3 ... rzedszkola
Okazuje się, że prawie rok to zbyt krótko, żeby znaleźć działkę w Miasteczku Wilanów :roll:
Oto odpowiedź na moją interpelację w tej sprawie (nr 521): http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/ ... ja=2&srh=1
Proszę spytać własnej partii kiedy będą żłobki, przedszkola i szkoły dla dzieci z deficytami. Moi klienci mnie dopytują i nie wiem co powiedzieć.

Depeszszo
przybysz
przybysz

Post autor: Depeszszo » 19 paź 2017, 12:19

Dla osób, które tam nie poślą dzieci, tj. podstawówki zawsze ważniejsza będzie estetyka otoczenia od ich bezpieczeństwa. Taki polski egoizm. Sam też chodziłem do grodzonej podstawówki i otwartego liceum. Szkoła jest wzdłuż ulicy, może niezbyt ruchliwej, ale do nieszczęścia przecież nie trzeba dużego ruchu i prędkości.
Depeszszo

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 19 paź 2017, 11:37

"Klasycznie" nie oznacza automatycznie "z rozsądkiem" to po pierwsze. Po drugie, jest takie powiedzenie, że jak się nie ma argumentów, to się zaczyna obrażać. Niestety, obawiam się, że można je odnieść do Ciebie. Nie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
darmal
przybysz
przybysz

Post autor: darmal » 19 paź 2017, 9:58

Możesz mieć dużo racji w tym, że decyzję o grodzeniu szkoły podstawowej z 6-7 latkami pojęła osoba myśląca klasycznie, czyli podpierająca się rozsądkiem. Decyzji o niegrodzeniu szkoły podstawowej nie uznałbym za "odważną, awangardową, czy nietuzinkową" lecz po prostu idiotyczną, podjętą przez człowiaka oderwanego od rzeczywitości i mózgu.
P.S.
Sam lata temu chodziłem do ogrodzonej podstawówki i otwartego liceum. Nie było w tym ani żadnej awangardy ani nietuzinkowości. W jednej były po prostu małe dzieci, w drugiej wchodząca w dorosłe życie młodzież. EOT.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 19 paź 2017, 0:20

Wiem, że ta niemiecka prywatna też jest ogrodzona, to oczywiste, pewnie była projektowana i zatwierdzana przez osoby myślące bardzo standardowo. Władze szkoły amerykańskiej postanowiły iść pod prąd i zrezygnować ze szpecącego płotu. To świadczy o ich odwadze, awangardzie i nietuzinkowym myśleniu.

Awatar użytkownika
darmal
przybysz
przybysz

Post autor: darmal » 18 paź 2017, 19:39

Arktik pisze:
15 paź 2017, 14:05
dwie szkoły obok siebie, jedna państwowa darmowa, druga prywatna
jedna to podstawówka, druga to liceum... vis a vis tej darmowej państwowej jest prywatna, droga, niemiecka, a ogrodzona wysokim, ciemnym płotem, podstawówka. Trochę ta narracja się sypie.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 17 paź 2017, 16:15

Boisko szkolne musi być ogrodzone, ale szkoła może mieć fasadę otwartą na ulicę. Grodzenie budynku wokoło to relikt związany ze stawianiem szopy w polu - żeby cieć mógł spokojnie obejść dookoła...

Przyłączam się do braw za otwartą architekturę nowej szkoły prywatnej.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Kasia78
przybysz
przybysz

Post autor: Kasia78 » 16 paź 2017, 0:10

są chyba na to nawet odpowiednie przepisy, że szkoła powinna być ogrodzona

Jak przejeżdżałam to wydawało mi się, że Akademeię też płot odgradza

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 15 paź 2017, 15:35

Co do meritum ? Może po prostu względy bezpieczeństwa, ochrona mienia wspólnego przed dewastacją, ochrona przed osobami postronnymi albo jakimś nieprzewidzianym menelstwem,... wymieniać dalej ?

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 15 paź 2017, 15:28

To nie jest istotne, istotne jest to, że jest wg mnie problem w mentalności społecznej związany z grodzeniem i przykład nowej szkoły jest jaskółką, która być może, mam nadzieję, spowoduje pewnie otrzeźwienie w społeczeństwie. Może color1 odniósłbyś się do meritum, co sądzisz, że szkoły powinny być grodzone?

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 15 paź 2017, 14:37

Rozumiem, że swoje dzieci poślesz do tej "amerykańskiej" ?

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 15 paź 2017, 14:05

Takie oto obrazki, dwie szkoły obok siebie, jedna państwowa darmowa, druga prywatna gdzie za naukę dziecka płaci się od 100 000 do 160 000 zł. za 1 rok! Moje pytanie jest następujące, dlaczego praktycznie wszystkie państwowe szkoły są grodzone płotami, czy na to są jakieś chore przepisy? Brawa dla Akademeia High School za zerwanie z tą chorą manią grodzenia wszystkiego w Polsce. Zdjęcia dedykuję decydentom. Brawa dla prywatnej szkoły, jesteście nie tylko z nazwy amerykańscy, ale również odważnie zaprojektowaliście budynek bez szpecącego ogrodzenia. Brawo!
sp ledochowskiej.jpg
akademeia 2.jpg

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 13 gru 2016, 9:43

Floyd pisze:Zdecydowanie tak. Jak dla mnie optymalny byłby wariant - duży kompleks szkolno - sportowy (coś na kształt Gubinowskiej) w miejscu, w którym ma powstać galeria handlowa (oczywiście zamiast galerii) - niestety wariant nierealny :)
To bylaby faktycznie znakomita lokalizacja. Wariant faktycznie nierealny, trudno byłoby przeprowadzić nawet sprawnie działającym władzom dzielnicy, a co dopiero.... i tu zakończę swoją wypowiedź ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 13 gru 2016, 0:56

Jeśli już, to po drugiej stronie Branickiego. I jest tam wolne pole. Tylko cena może być kosmiczna. Ewentualnie - po drugiej stronie Przyczółkowej na terenie tzw. Folwarku. Tam gdzie galeria powinien być handel, usługi i biura. Może do kompletu hotel.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”