Kolejna szkoła podstawowa w MW

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Hlonda
osadnik
osadnik

Re: Kolejna szkoła podstawowa w MW

Post autor: Hlonda » 09 gru 2016, 22:37

Gubinowska ma duży potencjał rozbudowy
można spróbować odkupić budowane właśnie liceum

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 09 gru 2016, 21:34

1. Uważam że urzędnicy wykazali się wyjątkową nieskutecznością w działaniach. Straciliśmy 2 dobre działki - które zostały zakupione pod mieszkania, straciliśmy też 1,5 roku który mógł posłużyć na rozbudowę Ledóchowskiej. Uważam że nie tylko zarząd ale też pracownicy urzędu dzielnicy którzy odpowiadają za taką sytuację powini zostać rozliczeni - jeżeli nie teraz to na pawno po wyborach. Przecież tak naprawdę do my ich zatrudniamy i z naszych podatków mają płacone pensje.
2. Miasto też nie popisuje się skutecznoscią - miroplany powinno być w stanie przygotować w maksymalnie w 2-3 miesięce - a jak na razie to bardzo słabo.
3. Co do działek to:
a. działki w miasteczku drożeją - więc każdy miesiac opóźnienia działa na naszą niekorzyść
b. jak pisałem była/jest przestrzeń na wykorzystanie działki przy przedłużonej osi królewskiej, zwłasza że jest tak procedura zmiany planu która pozwala na scalenia i przejęcie częsci terenów na cele publiczne,
c. działa poza miasteczkiem nie jest żadnym rozwiązaniem
d.co do działek to jest ich trochę - chociąż ich ilość będzie szybo ubywac w miarę jak developerze będą je kupowac pod inwestycje

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 09 gru 2016, 17:40

Sala sportowa na Ledóchowskiej miała obsługiwać szkołę na 500 dzieci. Teraz jest już o połowę więcej. Jak szkoła zostanie rozbudowana do 1500 to myślisz, ze zbudują druga halę? Założę się, ze nie. I dzieci będą oglądać salę jedynie podczas spacerów a ćwiczyć na korytarzach. To jaj już wolę działkę za 30mln i dzieciaki ćwiczące tak jak trzeba.

Nie wiem czy rozwiązaniem jest zrobienie zerówek od godziny 8.20. nic to nie zmieni, bo jak ktoś się spieszy do pracy to i tak odstawi dzieciaka wczesniej...

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 09 gru 2016, 17:31

Na pewno nie jesteś jedyna, ale to nie powód, żeby bezkrytycznie dociskać "kupcie! kupcie!". Ledóchowskiej jest wg Twoich standardów blisko, czy daleko? Bo trawnik przy szkole został rozjechany jak tylko śnieg spadł... Tak, infrastruktura miejska powinna być spójna i przemyślana i nie zmuszać do używania samochodu. Dlatego upominam się w pierwszej kolejności o założenia strategiczne, bo dotychczasowe lokowanie większości usług edukacyjnych wzdłuż Ledóchowskiej (szkoły i przedszkola, publiczne i prywatne) nie wydaje się optymalne. Tak wiem, sam postuluję rozbudowę Ledóchowskiej, ale wyłącznie z tego powodu, że to najszybsza metoda pozyskania kilkuset nowych miejsc szkolnych i da czas na znalezienie innego rozwiązania, za którym będzie stała logika szersza niż "bo było na szybko". To tyle w temacie z mojej strony.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 09 gru 2016, 13:36

Dzieci idące do gimnazjów miały 13 lat nie 10 i zgadzam sie, ze w takim wieku mogą już do szkoły dojeżdżać.

Jak najbardziej powinno sie zaangażować deweloperów w zapewnianie infrastruktury- podałam przykład Gocławia. Moim zdaniem dzielnica powinna wymagać aby nowe osiedla zapewniały przedszkole dla chociaż 50-100 dzieci lub oddziały szkolne. Należałoby tylko opracować plan.

Jeśli chodzi o komunikacje to dziwie sie, ze do tej pory placówki na Ledochowskiej nie "dogadały sie" co do godzin rozpoczynania zajęć. Szkoła mogłaby ruszać o 8:00, zerówka 8:20 a przedszkola mogą roznicowac śniadania w grupach 8:40,9:00. Wtedy wszyscy nie zwalają sie o tej samej porze. U mojego syna w przedszkolu tak jest i nie zdarza mi sie nie mieć gdzie zaparkować (placówka to żłobek i przedszkole na 350dzieci), miejsc parkingowych jest 10, uliczka dojazdowa waziusienka.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 09 gru 2016, 13:26

To może napiszę tak
Dobra infrastruktura i zaplecze logistyczne , odpowiednia bliskość przedszkoli i ośrodków kultury powodują że auto zostaje w garażu i albo się bierze dziecię za rękę, albo spacerkiem samo puszcza do szkoły. Tego u nas nie ma. Rodzice mają dzieciaki porozrzucane po różnych dzielnicach nie dlatego że tak chcą tylko dlatego, że nie mają innego wyjścia, Tracą masę czasu w korkach ( samemu biorąc udział w ich tworzeniu), emitując tak nie lubiane przez wszystkich spaliny i tracąc full kasy na paliwo. A dlaczego? Ano dlatego że nikt wcześniej tego nie przemyślał i co gorsza nadal o tym nie myśli. Jedno Dziecko mam na Kostki Potockiego , tam jest wieczny korek ( i wiecznie pusty parking obok) jadąc po lub zawożąc drugie stoję w mega wielkim korku na Al. Wilanowskiej, spacerek nie wchodzi w grę. Mogę cie zastrzelić tekstem że raczej nie jestem jedyna.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 09 gru 2016, 13:00

apia - specustawa? na szkołę, na komisariat, na remizę, na drogę? To są normalne rzeczy i nie powinno się ich załatwiać specustawami. Z resztą istnieją odpowiednie przepisy wywłaszczeniowe. Jeśli boli Cię to jako mieszkańca to posiedzenia Rady i komisji w dzielnicy są otwarte, a nawet udziela się głosu mieszkańcom, którzy przyjdą. Wystarczy się zaangażować. A jeśli nie chcesz się angażować, to pozostaje kartka wyborcza co 4 lata.

mithra - jaka organizacja ruchu? Przecież pisałaś, że dzieci do szkoły trzeba odprowadzać... A na poważnie - zapewniam Cię, że taka Okrężna szczególnie wielką ulicą nie jest, ogromna część dzieci (w tym z Wilanowa) jest przywożona, a można sobie jakoś na niej poradzić, o ile ludzie (kierowcy) wykazują elementarną kulturę. Sajgon robi się w okresie zebrań, ale nawet wtedy można znaleźć w zgodzie z przepisami miejsce do zaparkowania (dedykowanych miejsc parkingowych w okolicy nie ma). Czasem trzeba tylko przejść 200m...
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

apia
przybysz
przybysz

Post autor: apia » 09 gru 2016, 12:06

Kupowanie ziemi poza miasteczkiem to moim zdaniem totalne nieporozumienie. Nie wierzę że zbudowaliby szkołę i od razu puścili do niej autobus - vide przypadek Ledóchowskiej. A już jak puszczą to 3 razu dziennie - tak jak puścili do szkoły na Uprawnej. Absolutnie skandaliczne jest dopuszczenie budowy osiedla na 40000 ludzi bez zapewnienia placówek oświatowych. I nie jest prawdą że "widziały gały co brały" jak się kupowało mieszkanie. Ja świadomie wybierałam mieszkanie w 2013 blisko Ledóchowskiej kiedy jeszcze otwarcie Ledóchowskiej było planowane na 2015 (wtedy dziecko szło do 1. kl)! I co? Miesiąc po kupieniu termin się zmienił. Wcześniej też był kilkukrotnie przesuwany. A MW, ze sklepami, szkołami itp. cały czas jest w prasie opisywane jako "cud architektoniczny", samodzielne "miasto w mieście" zaspokajające wszystkie potrzeby ludzi.
Prawo powinno nie pozwalać na budowę kolejnych bloków jeśli w okolicy nie ma szkół. Powinno się to załatwić lokalnie jakąś specustawą, tak jak przy autostradach przed Euro. Mogę się założyć że deweloperzy raz dwa by się skrzyknęli i nawet jeszcze dopłacili do budowy szkoły i przedszkola. Powiesili by sobie logo sponsora na budynku, mieszkania by zeszły jak bułeczki. Ale to trzeba myśleć i chcieć.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 09 gru 2016, 10:35

Sprawa organizacji ruchu wokół placówek oświatowych - w tym zapewnienia miejsc do parkowania jest tak samo ważna i dla usprawnienia komunikacji i bezpieczeństwa dzieci, jak ich budowa. To z czym się obecnie spotykamy to jakaś koszmarna indolencja w obu tych kwestiach. Z całym szacunkiem Yogi , ale kiedy czytam że trzeba było sobie kupić mieszkanie na Wiśniowej czy gdzieś tam indziej, bo wiadomo, że trzeba było przewidzieć że w XXI decyzyjność będzie żadna to wszytko mi opada. W dodatku obawiam się że ten sam sposób myślenia reprezentują nasi rządzący. A o tym świadczą koszmarne zaniedbania jakie do tej pory miały miejsce. Faktycznie można siedzieć z założonymi rekami i czekać aż przyjdzie jakiś petent i oświadczy że oto ma działkę do sprzedania po jedne zł za metr. Tylko moim zdaniem jest to myślenie pobożno - życzeniowe. Taka okazja bez wykazania się aktywnością i umiejętnością szybkiego reagowania raczej się nie trafi. Generalnie rozchodzi się i o aktywność w rozwiązywaniu tych kwestii i zapobieżenie kolejnym wpadkom.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 09 gru 2016, 9:34

Fragile pisze:Podstawówka powinna byc w pobliżu domu i w pobliżu innych placówek oświatowych.
Owszem, ale zdefiniujmy pojęcie "podstawówka". Pełna zgoda, że w przypadku dzieci 6-10 najlepiej, jakby była za rogiem. Bo dzieci te są w znacznym stopniu zależne od naszego "współudziału". Tymczasem 10+ radzi sobie bez problemów z mniej złożonymi dojazdami samodzielnie. Taka była idea gimnazjów - małe, lokalne podstawówki i nieco bardziej oddalone od domu gimnazja. Dziś rząd z uporem maniaka promuje likwidację gimnazjów, czyli starsze dzieci zatrzymuje w lokalnych szkołach czym generuje problem z miejscami dla tych, którzy najbardziej potrzebują miejsca w szkole obok domu. W tym kontekście zastanawiam się, na ile nowy system dopuści "wariant ursynowski" z lat '80, gdzie mimo teoretycznej jednolitości podstawówki, w praktyce stosowany był podział na relatywnie małe i rozsypane po dzielnicy szkoły 1-3 oraz większe 4-8, do których już trzeba było ładny kawałek podrałować. W takim układzie "reforma" byłaby przeprowadzona pod narkozą (co jednak wcale nie gwarantuje, że pacjent przeżyje) i idea zmiany horyzontu nauczania, którą wprowadziły gimnazja, byłaby zachowana. Gorzej jeśli w tym wszystkim chodzi jedynie o pomajstrowanie w programach nauczania - kreowanie nowej polityki historycznej, rugowanie teorii ewolucji, itd...

mithra, nie bardzo wiem, dlaczego mieszasz pojęcia i próbujesz retorycznych sztuczek z uporem maniaka mieszając sprawę szkół i parkowania. Dyskredytując mnie personalnie (bo mam inne zdanie) nie rozwiążesz żadnego problemu, bo od tego nie przybędzie działek, ani nie spadną ich ceny. Rozwiązywanie problemów społecznych nie polega na przepychaniu rozwiązań najprostszych (wydaj dużo kasy, to Kowalski dostanie to czego chce) tylko na rozsądnym gospodarowaniu rozwiązującym problemy strukturalnie. Zakup działki jest potrzebny, ale nie w trybie "daj ile krzykną", tylko rozsądnie. Nieprawdą bowiem jest, że budowa nowej szkoły jest uzależniona od nabycia gruntu - grunt jest, projekt jest, wystarczy wbić łopatę. To na to należy naciskać. A zakup działki powinien być procedowany w wariancie oportunistycznym - mamy pieniądze, jak się nadarzy okazja to kupujemy. Niekoniecznie w samym Miasteczku.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 08 gru 2016, 22:26

:evil: Wiemy
Jakkolwiek w innych watkach naczytała się porad na temat prowadzenia dzieci na spacerek i zostawiania auta w Royal Wilanow :roll:

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 08 gru 2016, 20:18

Dla mnie wożenie dzieci to nic fajnego. Podstawówka powinna byc w pobliżu domu i w pobliżu innych placówek oświatowych. Powinno sie moc tam dojść sapecerem lub dojechać rowerem, a kumple z podwórka powinni chodzić do tej samej lub równoległej klasy.

Wiecie ile czasu zajmuje dotarcie z dwójka/trójka dzieci do różnych placówek oświatowych oddalonych od siebie? Z rozbieraniem, ubieraniem, grzaniem sie? Grubo ponad godzinę i jest to stracony czas dla dzieci i rodzeństwa.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 08 gru 2016, 19:30

YOGItheBEAR pisze:Nie można ułożyć stosiku. Kasa przeznaczona na szkołę nie może być wydana na co innego. Nie kupiono działki, więc budżet został przesunięty na 2017.

P.S. A miejsca parkingowe powinny być płatne. ;)
No i tak będą przesuwać do 3091 i placic sobie premie za "skuteczne' poszukiwania i pracę nad tym :roll: mam wrazenie że cofnęlam sie do czasów Bareii i oglądam sequel Alternatywy 4 :lol: Pytanie czy rzadzi nami Kononowicz czy Anioł.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 08 gru 2016, 19:24

Nie można ułożyć stosiku. Kasa przeznaczona na szkołę nie może być wydana na co innego. Nie kupiono działki, więc budżet został przesunięty na 2017.

P.S. A miejsca parkingowe powinny być płatne. ;)

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 08 gru 2016, 19:20

YOGItheBEAR pisze:Napisałem wyraźnie - grubo licząc w Wilanowie brakuje ok. 900 miejsc w szkołach. Są jednak inne metody rozwiązania tego problemu niż nabijanie kabzy deweloperom. Nie wiem, co jest optymalne, bo mam za mało danych - dlatego upominam się o "strategię", którą powinni przygotować kompetentni urzędnicy. Może z tej analizy wyjdzie, że trzeba za 150 baniek odkupić budowane prywatne liceum... albo rożek pod niedoszłą siedzibę PZPN. Nie wiem.

A co do propozycji publicznego szukania działki, która tak zbulwersowała Radną - spieszę wyjaśnić, że był to sarkazm.
Póki co kabze deweloperom nabija indolencja rządzących, na pewno zarobią na sprzedaży mieszkań na działkach gdzie miały szanse powstać szkoły.
Pełęn szacun za wożeni dzieci poza dzielnice, ja akurat uważam to za kolosalna stratę czasu i paliwa i naprawdę wolałabym chodzić spacerkiem do szkoły zamiast tamować ruch i zajmować to tu to tam miejsca parkingowe o które tak zaciekle walczysz żeby były płatne.
Soja droga to ja jestem bardzo ciekawa po co gmina drze z rodzicow na posiłkach w szkołach skoro kasy jest tyle ze na premie i przyjemności starczy zarządowi i dla nich i ich dzieci i dzieci ich dzieci, bo z cala pewnosci z pliku kasy przeznaczonej i nie wydanej na szkoły można ułożyć niezły stosik

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”