Kolejna szkoła podstawowa w MW

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
darmal
bywalec
bywalec

Re: Kolejna szkoła podstawowa w MW

Post autor: darmal » 18 paź 2017, 19:39

Arktik pisze:
15 paź 2017, 14:05
dwie szkoły obok siebie, jedna państwowa darmowa, druga prywatna
jedna to podstawówka, druga to liceum... vis a vis tej darmowej państwowej jest prywatna, droga, niemiecka, a ogrodzona wysokim, ciemnym płotem, podstawówka. Trochę ta narracja się sypie.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 17 paź 2017, 16:15

Boisko szkolne musi być ogrodzone, ale szkoła może mieć fasadę otwartą na ulicę. Grodzenie budynku wokoło to relikt związany ze stawianiem szopy w polu - żeby cieć mógł spokojnie obejść dookoła...

Przyłączam się do braw za otwartą architekturę nowej szkoły prywatnej.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Kasia78
przybysz
przybysz

Post autor: Kasia78 » 16 paź 2017, 0:10

są chyba na to nawet odpowiednie przepisy, że szkoła powinna być ogrodzona

Jak przejeżdżałam to wydawało mi się, że Akademeię też płot odgradza

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 15 paź 2017, 15:35

Co do meritum ? Może po prostu względy bezpieczeństwa, ochrona mienia wspólnego przed dewastacją, ochrona przed osobami postronnymi albo jakimś nieprzewidzianym menelstwem,... wymieniać dalej ?

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 15 paź 2017, 15:28

To nie jest istotne, istotne jest to, że jest wg mnie problem w mentalności społecznej związany z grodzeniem i przykład nowej szkoły jest jaskółką, która być może, mam nadzieję, spowoduje pewnie otrzeźwienie w społeczeństwie. Może color1 odniósłbyś się do meritum, co sądzisz, że szkoły powinny być grodzone?

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 15 paź 2017, 14:37

Rozumiem, że swoje dzieci poślesz do tej "amerykańskiej" ?

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 15 paź 2017, 14:05

Takie oto obrazki, dwie szkoły obok siebie, jedna państwowa darmowa, druga prywatna gdzie za naukę dziecka płaci się od 100 000 do 160 000 zł. za 1 rok! Moje pytanie jest następujące, dlaczego praktycznie wszystkie państwowe szkoły są grodzone płotami, czy na to są jakieś chore przepisy? Brawa dla Akademeia High School za zerwanie z tą chorą manią grodzenia wszystkiego w Polsce. Zdjęcia dedykuję decydentom. Brawa dla prywatnej szkoły, jesteście nie tylko z nazwy amerykańscy, ale również odważnie zaprojektowaliście budynek bez szpecącego ogrodzenia. Brawo!
sp ledochowskiej.jpg
akademeia 2.jpg

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 13 gru 2016, 9:43

Floyd pisze:Zdecydowanie tak. Jak dla mnie optymalny byłby wariant - duży kompleks szkolno - sportowy (coś na kształt Gubinowskiej) w miejscu, w którym ma powstać galeria handlowa (oczywiście zamiast galerii) - niestety wariant nierealny :)
To bylaby faktycznie znakomita lokalizacja. Wariant faktycznie nierealny, trudno byłoby przeprowadzić nawet sprawnie działającym władzom dzielnicy, a co dopiero.... i tu zakończę swoją wypowiedź ;)

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 13 gru 2016, 0:56

Jeśli już, to po drugiej stronie Branickiego. I jest tam wolne pole. Tylko cena może być kosmiczna. Ewentualnie - po drugiej stronie Przyczółkowej na terenie tzw. Folwarku. Tam gdzie galeria powinien być handel, usługi i biura. Może do kompletu hotel.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 12 gru 2016, 22:48

Zdecydowanie tak. Jak dla mnie optymalny byłby wariant - duży kompleks szkolno - sportowy (coś na kształt Gubinowskiej) w miejscu, w którym ma powstać galeria handlowa (oczywiście zamiast galerii) - niestety wariant nierealny :)

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 12 gru 2016, 21:48

Przepraszam Floyd, źle odczytałam twój post. Zwracam honor.Jakkolwiek myśle że w samym MW, oprócz Ledóchowskiej powinna być jeszcze jedna szkoła podstawowa.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 12 gru 2016, 20:53

Mithra - nie uważam, że jest dobrze. Napisałem przecież, że potrzebna jest duża, nowoczesna szkoła. Uważam tylko, że szkoły i przedszkola powinny być rozrzucone w różnych miejscach, żeby realizując potrzeby dzieci i ich rodziców (niezaprzeczalne) niepotrzebnie nie utrudniać życia mieszkańcom jednej z części MW. Napisałem, "że wystarczy".... placówek edukacyjnych w jednym miejscu :)

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 12 gru 2016, 13:26

Henryk powiało optymizmem, oby kolejna szkoła powstała w okolicach Zdrowa/Oś Królewska.

Jeśli chodzi o przedszkola to deweloperzy powinni byc zobowiązani do budowy oddziałów dla 2-4 grup, wtedy placówki byłyby w różnych miejscach miasteczka i blisko domu. Na Gocławiu (wiem, wiem wkurzam tym Gocławiem, ale warto stawiać go za przykład) rusza budowa trzeciego żłobka- buduje deweloper za uzyskanie dostępu do drogi. Dlaczego nie wykorzystać tego i w MW?

Nie wiem tez skąd to zmartwienie, ze placówek bedzie za duzo. Szkoły podstawowe ponownie bedą ośmioletnie, do tego dochodzą zerówki. Jakoś nie widze pustych placówek w Warszawie. O żłobkach i przedszkolach już nie wspomnę. Jedynaki nie maja co liczyć na państwowy żłobek, czesto słyszę, ze sa na 450 miejscu oczekującym... przedszkola tez pustkami nie świecą i raczej nie bedą, gdyż do Warszawy przyjeżdzają i bedą przyjeżdżać młodzi ludzie.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 12 gru 2016, 11:46

Floyd pisze:
henryk pisze: Dodatkowo 10-15 minut z dowolnego miejsca w miasteczku jest nierealne. Te 10-15 minut to raczej chyba z bezpośredniej okolicy przystanku...Jeżeli będzie tam szkoła podstawowa to zobaczysz jaka będzie walka aby umieszczać dziecko w Ledóchowskiej.

Dalej uważam że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno drugiej działki w miasteczko - przy Osi Królewskiej. Tam też bezposrednia okolica jest w stanie odprowadzać dziecko na piechotę.
Przy rozsądnym podziale rejonów, Ledóchowska nie musi być oblegana.
Lokalizacja przy Osi generalnie nie jest zła, ale skoro w pobliżu jest Ledóchowska (będzie jeszcze rozbudowana), to myślę, że naturalne jest oczekiwanie, aby kolejna szkoła podstawowa powstała w zupełnie innym miejscu.
mithra pisze: Ja nie wyobrażam sobie budowy szkoły poza miasteczkiem. Jak to miałabt u nas powstać galeria Handlowa, a szkoła już nie???
Zwracam uwagę, że w MW szkoła podstawowa już jest, przy Zdrowej/Ledóchowskiej w sumie nawet trzy :)

W tym rejonie wkrótce będą: 3 szkoły podstawowe, 3 czy 4 przedszkola i liceum. Chyba wystarczy...
Na pewno? Dwa lata temu moje dziecko nie dostało sie do rejonowej szkoły podstawowej ...z braku miejsc( sic!) We wszyskich szkołach mamy naukę dwuzmianową. Dzieci nie ubywa. Wręcz odwrotnie .Caly czas dochodzą nowe. . W zeszlym roku zabrakło miejsc w przedszkolach w Wilanowie dla ponad 1000 dzieci. Nowe przedszkole zapewni miejsca tylko 250. Naprawdę uważasz że jest dobrze? Moim zdaniem to stwierdzenie absolutnie oderwane od rzeczywistości.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 12 gru 2016, 11:16

henryk pisze: Dodatkowo 10-15 minut z dowolnego miejsca w miasteczku jest nierealne. Te 10-15 minut to raczej chyba z bezpośredniej okolicy przystanku...Jeżeli będzie tam szkoła podstawowa to zobaczysz jaka będzie walka aby umieszczać dziecko w Ledóchowskiej.

Dalej uważam że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno drugiej działki w miasteczko - przy Osi Królewskiej. Tam też bezposrednia okolica jest w stanie odprowadzać dziecko na piechotę.
Przy rozsądnym podziale rejonów, Ledóchowska nie musi być oblegana.
Lokalizacja przy Osi generalnie nie jest zła, ale skoro w pobliżu jest Ledóchowska (będzie jeszcze rozbudowana), to myślę, że naturalne jest oczekiwanie, aby kolejna szkoła podstawowa powstała w zupełnie innym miejscu.
mithra pisze: Ja nie wyobrażam sobie budowy szkoły poza miasteczkiem. Jak to miałabt u nas powstać galeria Handlowa, a szkoła już nie???
Zwracam uwagę, że w MW szkoła podstawowa już jest, przy Zdrowej/Ledóchowskiej w sumie nawet trzy :)

W tym rejonie wkrótce będą: 3 szkoły podstawowe, 3 czy 4 przedszkola i liceum. Chyba wystarczy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”