podstawówki dwuzmianowe

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
R2r
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: podstawówki dwuzmianowe

Post autor: R2r » 14 wrz 2016, 23:08

YOGItheBEAR pisze:To było służbowe ciach-ciach. Prośba o trzymanie się tematu. Kropka. A teraz ciut prywaty - Miś Yogi nie jest przedstawicielem władz. Czasem je chwali, czasem gani i stara się w tym zachować elementarną przyzwoitość. Druga kropka.
A to uprzejmie proszę o wybaczenie. Błędnie odczytałem jeden z wcześniejszych maili w dyskusji.

Z pytaniem "jak żyć", tzn. co można w krótkim czasie zrobić w kwestii infrastruktury szkolnej zwróciłem się kilka dni temu do Burmistrza. Niezwłocznie poinformuję, jeśli otrzymam odpowiedź.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 13 wrz 2016, 19:26

To było służbowe ciach-ciach. Prośba o trzymanie się tematu. Kropka. A teraz ciut prywaty - Miś Yogi nie jest przedstawicielem władz. Czasem je chwali, czasem gani i stara się w tym zachować elementarną przyzwoitość. Druga kropka.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 wrz 2016, 11:11

R2r pisze:Jak się domyślam, Pan Miś Yogi to przedstawiciel aktualnych władz
O?

R2r
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: R2r » 10 wrz 2016, 16:20

Czytając poniższą wymianę uprzejmości już chyba wiem dlaczego nie są budowane nowe podstawówki.
Jak się domyślam, Pan Miś Yogi to przedstawiciel aktualnych władz (aby nie było wątpliwości: wybranych również przeze mnie) - w takim razie przyzwoiciej byłoby napisać "zaniedbaliśmy", a nie "zaniedbano" infrastrukturę oświatową. Troska o rozwagę w wydawaniu pieniędzy jak najbardziej szczytna, ale czy ma to oznaczać, że takie wydatki nie są budżetowane, a potrzeby (ilość dzieci) szacowana i aktualizowana co roku? Mam nadzieję, że jednak władze dzielnicy mają to pod kontrolą i dokładnie wiedzą jak i na co wydać pieniądze przeznaczone na rozbudowę bazy oświatowej.

Wiemy już ile miejsca zajmują banknoty i jak dużego biurka trzeba aby je pomieścić. Czas dowiedzieć się, co Dzielnica zrobi tu i teraz, aby zmienić fatalną sytuację w szkołach (jeśli nie we wszystkich, to w SP 169).

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 09 wrz 2016, 15:48

Nie... na takie okoliczności wynajmuje się wirtualne biurko w takiej organizacji jak moja... A my to wirtualne biurko trzymamy u siebie w koncie... ;)
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 09 wrz 2016, 15:21

YOGItheBEAR pisze:*Dla zainteresowanych - 30 mln zł to w banknotach 100 zł, to mniej więcej powierzchnia przeciętnego biurka (170x80) założona w całości paczkami banknotów do wysokości 20-25 cm. Czyli, żeby taką kwotę zmieścić do dużej walizy, to należałoby w niej upychać raczej dwusetki...[/size]
o rzesz... czyli pod te 20mln zł prezes ŚOB musiał kupic nowe biurko...

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 07 wrz 2016, 20:34

Wiem jak wygląda. Dlatego zalecam ostrożność.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 wrz 2016, 20:31

YOGItheBEAR pisze:Czy wie Pani jak fizycznie wygląda 30 mln zł?
A wie Pan jak fizycznie wygląda 65 mln zł, które prezydent Warszawy przy akceptacji Rady Warszawy przeznaczyła na budowę kolejnej szkoły w Miasteczku Wilanów? Radni Niezależni chwalą się, że mieli tę inwestycję w swoim programie wyborczym. Do nowej szkoły zgłosiło się 200 dzieci więcej niż jest miejsc. Powstają nowe bloki, będą rodzić się kolejne dzieci, bo mieszkańcy Miasteczka Wilanów to głównie ludzie młodzi. Tu się nie ma nad czym zastanawiać.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 07 wrz 2016, 14:46

J.Szubińska-Piszczek pisze:A radny Mikucki i YogiBear uważają, że nie ma powodu do pośpiechu :roll:
Proszę nie przekręcać moich słów. Uważam, że zaniechanie w tym zakresie jest złe. Niemniej jednak wydawanie kasy bez strategii i wizji tego, co się chce za te ciężkie pieniądze osiągnąć jest jeszcze gorsze. Mamy w Wilanowie podstawówki i gimnazjum. Gimnazjum zostanie zlikwidowane, a edukacja przedlicealna skrócona o 1/9. Istnieje możliwość przeniesienia liceum i zwolnienia przestrzeni w budynku na Kostki Potockiego.

Czy wie Pani jak fizycznie wygląda 30 mln zł? Np. ułożone w banknotach 100 zł na blacie biurka? Czy to się mieści do walizki, jaką przeciętny wczasowicz z Majorki taszczy za sobą na lotnisko czy nie?* Wie Pani jak wygląda tyle pieniędzy? Bo ja mam wrażenie, że Pani nie wie i dlatego tak łatwo wydaje. A to jest kwota na jaką przeciętny Kowalski (4.000 zł) musiałby pracować ponad 600 lat, czyli nie uskładało by mu się nawet jakby nic nie wydawał, a zaczął zaraz po powrocie spod Wiednia z Sobieskim... A z pińćset plus to trzeba by było odkładać niemal od początków starożytnego Egiptu. A my mówimy o tym, żeby lekką rączką kupić cokolwiek na szybko...

Jeszcze raz powtórzę - istnieje problem edukacyjny i grzechem jest, że nie opracowano planu jego rozwiązania. Ale zanim kupi się działkę powinno być dokładnie wyliczone jakich szkół i gdzie potrzeba. Może można efektywniej kupić działkę poza terenem Miasteczka Wilanów i inaczej zorganizować istniejące placówki? Nie wiem - ale zanim kasa pojedzie w walizce do właściciela działki, należałoby to dokładnie przeanalizować, a nie nakręcać emocje!

*Dla zainteresowanych - 30 mln zł to w banknotach 100 zł, to mniej więcej powierzchnia przeciętnego biurka (170x80) założona w całości paczkami banknotów do wysokości 20-25 cm. Czyli, żeby taką kwotę zmieścić do dużej walizy, to należałoby w niej upychać raczej dwusetki...

Awatar użytkownika
deps
bywalec
bywalec

Post autor: deps » 05 wrz 2016, 21:20

Ledóchowska póki co jest ok, raz w tyg dzieci kończą o 15.05, reszta dni tyg chodzą na 8.00, cieszę się , że podjęłam decyzję jednak o przeniesienie dziecka z Uprawnej.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 05 wrz 2016, 17:04

Ja słyszałam o planach wprowadzenia zajęć z programowania. Oby...W sumie mnie by wystarczyło żeby w 1 klasie ( i kolejnych) był taki program jak za komuny - czyli liczenie w zakresie 100 a nie tak jak teraz dodawanie i odejmowanie w porywach do 20- a utrwalone do 10.. :roll: Obecny program klasy 1 to zerówka kiedyś. Polecam porównanie podręczników np z lat 70 a obecnych - wyć się chce.
Z gimnazjami nie tyle chodzi o szok tylko o to że masa czasu schodziła na zapoznawanie, powtórki, wyrównywanie poziomu , wdrażanie a nie na naukę. No i to że zrobił sie jakiś wyścig szczurów - kilka szkoł co trzymają poziom, a reszta zaniedbana. Powinno się po prostu dbać o poziom we wszystkich szkołach ( tak jak to robią Finowie ;) ) Generalnie powinniśmy uczyc dzieci w szkołach pracy zespołowej bo to mega kuleje. Kwestie emocjonalne to odrębny szeroki temat.

Swoja drogą zniesienie zakazu nauczania czytania i pisania w przedszkolach oceniam pozytywnie

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 05 wrz 2016, 15:22

henryk pisze:Likwidacja gimnazjów jest jednym z lepszych pomysłów i działań PIS. Z punktu widzenia Wilanowa też jest korzystna bo zwykle liceum wybiera się z pełnej oferty miasta (nie ma problemów z samodzielnym dojazdem nastolatków) - zamieniamy łączną połączona pojemność gimnazjów+podstawówek (9 klas) na 8 klas szkoły podstawowej - czyli dostajemy 14% większą pojemność. 8 letnia szkoła podstawowa i liceum daje też szansę na znacznie lepszą edukację - bo są 4 letnie spójne bloki edukacyjne oraz brak szkoku związango z przejściem do gimnazjum. Mam nadzieję że zostanie to wykorzystane aby mocno wzmocnić edukację przedmiotami ścisłymi (matematyką, fizyką, robotyką, informatyką) - oczywiście dla osób które będą tego chciały.
Każdy ma prawo do swojego zdania :)
Nie neguję tego, że jakieś dzieci mogą przeżywać szok, jednak moje doświadczenia z gimnazjami i idącymi do nich dziećmi są zgoła odmienne.
Twierdzenie, że 4-letni blok edukacyjny jest spójny, a 3-letni spójny nie jest, trąci demagogią.
Rzeczywiście nie ma problemu z dojazdem nastolatków, dlatego wielu z nich wybiera dobre gimnazja, nawet jeśli są oddalone od miejsca zamieszkania.
Łatwo jest robić przeprowadzić porównanie liczby dzieci w ośmiu i dziewięciu klasach, gorzej kiedy przyjdzie te osiem klas "upchnąć" w małych budynkach przeznaczonych pod gimnazja, czy nawet w nowych podstawówkach budowanych dla klas I-VI.
Pomysł ze wzmocnieniem edukacji przedmiotami ścisłymi brzmi nieźle, ale nie słyszałem, aby takie były plany rządzących.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 wrz 2016, 13:10

henryk pisze:Problem szkól podstawowych przy funduszach jaki mamy da się w100 % rozwiąć w ciągu 2-3 lat. Niestety jedynie pod warunkiem agresywnych, proaktywnych i innowacyjnych dzialań.
Święta prawda.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 05 wrz 2016, 8:03

Likwidacja gimnazjów jest jednym z lepszych pomysłów i działań PIS. Z punktu widzenia Wilanowa też jest korzystna bo zwykle liceum wybiera się z pełnej oferty miasta (nie ma problemów z samodzielnym dojazdem nastolatków) - zamieniamy łączną połączona pojemność gimnazjów+podstawówek (9 klas) na 8 klas szkoły podstawowej - czyli dostajemy 14% większą pojemność. 8 letnia szkoła podstawowa i liceum daje też szansę na znacznie lepszą edukację - bo są 4 letnie spójne bloki edukacyjne oraz brak szkoku związango z przejściem do gimnazjum. Mam nadzieję że zostanie to wykorzystane aby mocno wzmocnić edukację przedmiotami ścisłymi (matematyką, fizyką, robotyką, informatyką) - oczywiście dla osób które będą tego chciały.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 04 wrz 2016, 23:23

J.Szubińska-Piszczek pisze:
Floyd pisze:A rząd dokłada swoje, likwidując gimnazja bez żadnego przygotowania.
Tak napisali na natemat czy w Wyborczej, czy i tu i tu? 67,9% Polaków chce likwidacji gimnazjów i była to obietnica wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Likwidują - niedobrze, nie likwidowaliby - też byłoby niedobrze. Tylko czemu jest winien rząd, że Zarząd Dzielnicy Wilanów tak niemrawo kupuje działkę pod budowę kolejnej szkoły w MW?
Nie wiem - nie czytam ani tego, ani tego. Obietnice można i należy spełniać, ale z głową.
Odwoływanie się do sondaży w tego typu sprawach nie ma żadnego sensu, zwłaszcza gdy elektorat w istotnej części powtarza poglądy wpajane mu przez partię - nie mając większego rozeznania. To tak samo, kiedy pyta się społeczeństwo o stosunek do Trybunału Konstytucyjnego. Jedynie słuszna partia mówi, że to komuniści i złodzieje, a prawnicy z nich marni, więc .... tak musi być.
Ja nie napisałem, że likwidacja gimnazjów jest zła (choć na razie nie widzę uzasadnienia dla proponowanych zmian, jednak ekspertem nie jestem). Miałem na myśli sposób i tempo wprowadzenia reformy - bez przygotowania. To brak szacunku dla rodziców, nauczycieli i dzieci - wszyscy oni są tylko pionkami w chorej walce politycznej.
W perspektywie kilku lat sytuacja w Wilanowie musi się pogorszyć, skoro dzieci w podstawówkach przybędzie szybciej niż miałoby to miejsce w starym systemie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”