Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
jerroo
przybysz
przybysz

Re: Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Post autor: jerroo » wczoraj, 0:40

jezeli teren jest polnordu, a granica dzialki biegnie za kraweznikiem:
- postawic betonowe bariery
- wkopać metalowe słupki

moze jakis urzednik wtedy sie zreflektuje ze przedszkole dziala nielegalnie od tej strony
albo chociaz straz pozarna oceni, jak wtedy kwestie ewakuacji czy dojazdu

sluzebnosci działki/drogi chyba nie ma, bo jest dojazd od pamietnej

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 18 wrz 2017, 23:57

YOGItheBEAR pisze:
18 wrz 2017, 12:11
karolina84 pisze:
18 wrz 2017, 1:00
Polnord zaś to udziałowiec naszego dewelopera więc ta droga jest "nasza", prywatna.
Oj... to jakby nie tak. Fakt, że jako udziałowiec jakiegoś przedsięwzięcia posiadam prawo do czegoś, nie oznacza, że klienci firmy, której właścicielem jestem mają do tego prawo. Chyba wyjaśniać tego nie trzeba? Niemniej jednak, skoro droga jest "prywatna", to właściciel może drogę zamknąć i upoważnić do przejazdu tylko wybranych. Skoro to właściciel "waszego" dewelopera, z którym jesteście tak fantastycznie ustosunkowani - problem może być rozwiązany niemal od ręki... :P
Nie wgłębiając się w niuanse prawne napiszę jedynie, że szanowne przedszkole nigdy nie miało mieć dojazdu od strony Zdrowej, bo de facto nawet z nią nie graniczy. Dlatego też zbudowano ulicę o nazwie Pamiętna. Na Zdrową wiedzie przejazd po deskach. Również radni zapierali się, że wyjazd nie będzie na Zdrową co uniemożliwiło mieszkańcom podjęcie stosownych działań. Na chwilę obecną działania w tym zakresie są prowadzone. Zobaczymy co to da. Nie mniej jednak korzystanie z cudzej własności, bez dokonania zapłaty, wydaje mi się nie dość, że pozbawione etyki, to jeszcze niezgodne z prawem. Dlatego tez postawienie szlabanów zarówno na skręcie z Rzeczypospolitej, jak i wjeździe z ronda na Zdrową wydaje się koniecznością i jak wspomniałam działania w tym zakresie zostały podjęte. Szkoda jednak, iż jedyne osiedle spełniające pierwotne warunki zagospodarowania przewidziane przez architekta będzie musiało być docelowo ogrodzone przez głupotę i niekompetencje władz samorządu i cwaniactwo innych mieszkańców Miasteczka omijających korek przez naszą własność.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 18 wrz 2017, 12:11

karolina84 pisze:
18 wrz 2017, 1:00
Polnord zaś to udziałowiec naszego dewelopera więc ta droga jest "nasza", prywatna.
Oj... to jakby nie tak. Fakt, że jako udziałowiec jakiegoś przedsięwzięcia posiadam prawo do czegoś, nie oznacza, że klienci firmy, której właścicielem jestem mają do tego prawo. Chyba wyjaśniać tego nie trzeba? Niemniej jednak, skoro droga jest "prywatna", to właściciel może drogę zamknąć i upoważnić do przejazdu tylko wybranych. Skoro to właściciel "waszego" dewelopera, z którym jesteście tak fantastycznie ustosunkowani - problem może być rozwiązany niemal od ręki... :P
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 18 wrz 2017, 1:00

Niestety myli się Pan. Zdrowa jest przewidziana, jako droga publiczna, ale miasto nie zapłaciło Polnord za jej zbudowanie i na chwilę obecną jest prywatna. Polnord zaś to udziałowiec naszego dewelopera więc ta droga jest "nasza", prywatna. Odnośnie zaś wyjazdu z Ostoi to nie wiem co chciałby Pan zamknąć. Wyjeżdżam na rondo, gdzie zgodnie z przepisami nie mam pierwszeństwa. Zawsze jadę w lewo więc pojazdy w korku nie traktują mnie, jako konkurencji w drodze na Ursynów co skutkuje częstym wpuszczeniem. Jeżeli stoję za pojazdami skręcającymi w prawo, mój wyjazd z osiedla (30 m.) zajmuje co najmniej 10 minut. Stąd mój wniosek o szlabany, bo po pierwsze pojazdy dowożące do przedszkola plus cwaniacy omijający od RP Hlonda przez basze prywatne ulice. Jesteśmy jedynym osiedlem otwartym i cierpimy przez cwaniactwo innych więc chyba pora z tym skończyć.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2017, 9:51 przez yav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Bardzo proszę nie cytować całych postów, jeśli bezpośrednio się na nie odpowiada - yav

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 16 wrz 2017, 11:07

A ja mimo wszystko nie do końca rozumiem. Myśląc tym tokiem wyobraźmy sobie że jeden wyjazdów z Ostoi podlega remontowi to idąc tym tokiem myślenia wszyscy mieszkańcy innych osiedli korzystający z Hlonda powinni zablokować wjazd z Ostoi bo im korki robi.
Proponuje zamknąć wjazd od Rzeczypospolitej a na rondzie Hlonda/Ledóchowskiej zacząć bezwzględnie stosować pzrepisy i niech mieszkańcy z Ostoi będą mieli możliwość wjazdu dopiero jak sznur samochodów od Rzeczypospolitej i Branickiego przez nie przejedzie.
Korki rano są były i będą bo jest coraz więcej samochodów, mieszkańców a na razie wyjazdów brak. Zdrowa jest przewidziana jako droga publiczna więc każdy ma prawo z niej korzystać w równym stopniu (chyba że mylę się co do własności w tej chwili) Skoro wjazd samochodem od Zdrowej jest takim problemem to ja nie jako mieszkaniec Ostoi proszę o zamknięcie bramy oraz furtki dla pieszych i 100% ruchu od strony Pamiętnej.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 wrz 2017, 9:12

Rozumiem nerwy pani Karoliny, bo rzeczywiście radnym też się w kółko powtarzało, że od "Zdrowej" wejścia/dojazdu nie będzie. Gdyby taka informacja była odpowiednio wcześniej, mieszkańcy Ostoi podjęliby jakieś działania. Z drugiej strony nie rozumiem, bo ja już się przyzwyczaiłam do nieudolności tego Zarządu Dzielnicy.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 16 wrz 2017, 3:00

Tom pisze:
14 wrz 2017, 9:07
Problem wynika że stanu drogi od ul. Pamiętnej. Sześć dni temu zwracałem uwagę na ten problem - link
https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/52FDD ... meless.htm
Furtka od Zdrowej stała się z tego powodu utrapieniem dla mieszkańców. Liczę na szybkie podjęcie działań. Zdrowa nie jest przejęta. Miało być inaczej.... Wyszło jak widać.
Pan nie odpowiedział na moje pytania. Ja wiem, że w polityce nawet ten lokalnej mijanie się z prawdą to norma ale ja jestem prawnikiem i wbrew lansowanym trendom z prawdą się nie mijam. Na mój post odpowiedział Pan, że dojście i dojazd od Zdrowej nie jest planowane. I co?!! Proszę się nie zasłaniać jakością dojazdu. Albowiem primo w nosie mam jaką zrobiliście drogę, nie ja ją budowałam trzeba było zbudować dobrze, secundo sprawdziłam jej jakość. Suva nie posiadam. Jeżdżę corsą, nową i niską i dojechać się da!! Więc po raz kolejny proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie dlaczego został otwarty przejazd od Zdrowej?!! Mając na uwadze, iż jednocześnie wydatkowano środki na drogę od tzw. pamiętnej czy innej to chyba niegospodarność!!!!I skoro nie została przejęta to to samowola po prywatnej własności!! To chyba nawet w tym stanie prawnym niedopuszczalne!! Tylko kto zapłaci mieszkańcom Ostoi za stres, nerwy i niemożność wydostania się z osiedla?!! A wyszło, gdyż?!! Kto za to odpowiada?! Burmistrz nie przewidział, że tak będzie?! Niewidomy czy nierozsądny?!! Zapłacić to nie ma komu, ale korzystać już jest?!! I proszę mi nie pisać, że to dla dobra dzieci, przedszkola, rodziców etc. Naprawdę mam to w poważaniu...

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 15 wrz 2017, 23:59

No cóż, jeden członek zarządu (z ramienia Fadesy) nie jest chyba zainteresowany sprawami wspólnoty, a drugi (chyba radny) także nie wykazuje aktywności (albo nie komunikuje jej w żaden sposób mieszkańcom). Fakt jest taki, że kwestia organizacji ruchu zupełnie utknęła ...

Hlonda
osadnik
osadnik

Post autor: Hlonda » 15 wrz 2017, 20:18

lukan pisze:
15 wrz 2017, 14:30
Nie lubię ogrodzonych osiedli, ale od strony AL. RP trzeba pomyśleć o czymś w stylu http://szlabany24.pl/pl/p/FAAC-620-STD- ... MONTAZEM/4
http://szlabany24.pl/pl/p/Slupek-drogow ... ny-FAAC/81

http://szlabany24.pl/sterowanie_szlabanu_telefonem

Hlonda
osadnik
osadnik

Post autor: Hlonda » 15 wrz 2017, 20:14

Floyd pisze:
15 wrz 2017, 11:17
Nie mogą sprawnie wyjechać z garaży na "Zdrową", a dojazd do ronda (kilkadziesiąt metrów) zazwyczaj zajmuje co najmniej kilka minut, a niekiedy dłużej.

Druga sprawa to samochody jeżdżące przez Ostoję od strony Al. Rzeczypospolitej, które skutecznie utrudniają poranne wyjazdy do pracy.
Temat był dyskutowany na zebraniu właścicieli w kwietniu. Kilku właścicieli, jak widać skutecznie, przewidziało tą sytuację. Niestety argumenty nie znajdowały zrozumienia członka Zarządu wspólnoty. W konsekwencji w trakcie zebrania złożony został wniosek formalny o zwrócenie się do profesjonalnego podmiotu o opracowanie koncepcji parkowania na terenie osiedla uwzględniającej także ograniczenie przejazdu nieuprawnionych przez osiedle. Minęło 5 m-cy od zebrania, nie słychać, nie widać, żeby coś się działo w temacie.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 15 wrz 2017, 16:53

Tak myślałam, że od razu pojwią sie komentarze o dowożeniu. Uspokajam. Czekamy na odbiór mieszkania w miasteczku, niestety do tego czasu musimy dowozić. Z własnej woli nie urządzalabym porannych wycieczek samochodowych dzieciom.

Dojazd do przedszkola droga Pamiętna jest niemożliwy. Baliśmy sie jadąc tamtędy suvem.

Dobrze, że nie pojawiamy sie tam przed 8

Awatar użytkownika
lukan
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: lukan » 15 wrz 2017, 14:30

Nie lubię ogrodzonych osiedli, ale od strony AL. RP trzeba pomyśleć o czymś w stylu http://szlabany24.pl/pl/p/FAAC-620-STD- ... MONTAZEM/4

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 15 wrz 2017, 13:45

A niejedna szkoła/przedszkole dojdzie w tej okolicy. Taki plan MPZP.

Łącznika do osi królewskiej też jakoś nie widać

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 15 wrz 2017, 11:17

Fragile pisze:
14 wrz 2017, 13:52
A w jakich godzinach jest taki dramat? Codziennie odwożę dzieci do przedszkola (dojeżdżamy z innej dzielnicy) i nigdy nie spotkałam korków na Zdrowej. Sa przed 8? Bo zazwyczaj jesteśmy około 8:30-9:00. Po południu 15-16 tez jest pusto
To co opisuje Karolina to codzienność mieszkańców Ostoi. Nie mogą sprawnie wyjechać z garaży na "Zdrową", a dojazd do ronda (kilkadziesiąt metrów) zazwyczaj zajmuje co najmniej kilka minut, a niekiedy dłużej. Największy problem jest w okolicach godziny 8:00.
Prosimy wszystkich radnych o interwencję. Oczywiście nie można zmusić rodziców, aby dowozili dzieci ul. Pamiętną, ale można ich do tego zachęcić, zapewniając odpowiedni stan tej ulicy...

Druga sprawa to samochody jeżdżące przez Ostoję od strony Al. Rzeczypospolitej, które skutecznie utrudniają poranne wyjazdy do pracy. Dodatkowo, wzdłuż nowego budynku stoją samochody (na pasie w stronę ronda), więc omijając je należy przepuścić samochody jadące w stronę Al. Rzeczypospolitej, czego niestety większość jadących nie robi, a na zwróconą uwagę jedna pani stwierdziła, że spieszy się do przedszkola. :evil:

PCet
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: PCet » 15 wrz 2017, 9:22

Z innej dzielnicy??? :-/

Sąsiadka nie dostała miejsca dla córki, a z okna mieszkania do furtki przedszkolnej ma może z 50m (z klatki może z 80m)... Jeździ na Gubinowską. Ja z kolei wożę na Ursynów, choć do przedszkola koło szkoły mam 200m.

Wiem, że nie ma rejonizacji, ale taka logistyka to jest Liiiiiiipaaaaa!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”