Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
AliBaba
bywalec
bywalec

Re: Nowe przedszkole przy ul. Prymasa Augusta Hlonda

Post autor: AliBaba » 04 lip 2017, 17:09

Informacja o 12 grupach na Hlonda jest z przedszkola na Sytej. Ogólnie to niefajnie, że będzie aż 300 dzieci w przedszkolu, to bardzo dużo jak na przedszkole.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 03 lip 2017, 15:01

A skąd informacja o 12 grupach? Przyjętych było 250 dzieci, czyli akurat 10 grup. W dodatkowej rekrutacji przyjęto 50 dzieci? To by oznaczało likwidacje sal gimnastycznych. Cudowna zmiana

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 02 lip 2017, 21:17

W przedszkolu, do którego chodzi Młody - na Mokotowie - też będzie dodatkowa grupa, kosztem sali gimnastycznej...

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 30 cze 2017, 17:07

W przedszkolu przy Hlonda ma być 12 grup, a przedszkole jest na 10 grup, ciekawe, czy w innych przedszkolach też doszły dodatkowe grupy, pewnie w salach do gimatystyki itp...

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak
radny
radny

Post autor: AnnaDrewniak » 26 cze 2017, 22:16

Chciałabym poinformować, że radna Szubińska-Piszczek uzyskała odpowiedź na interpelację ws. uszkodzonego chodnika przy nowym przedszkolu w Miasteczku Wilanów:
Załączniki
interpelacja_886_odp.jpg

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 24 cze 2017, 10:16

Tylko skąd ewentualnie pozyskiwać te wiadomości? W przedszkolu na Sytej, czy może gdzieś w urzędzie?
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 23 cze 2017, 21:01

Ja podpytywalam i wiem, ze przyjętych jest około 40 dzieci, wiec prawdopodobnie bedą dwie grupy, w tym jedna mieszana z pięciolatkami.

Nie ma jeszcze dyrektorki, wiec nic nie wiadomo. Zebrania bedą zapewne pod koniec sierpnia lub na początku września.

JarekN
przybysz
przybysz

Post autor: JarekN » 23 cze 2017, 19:26

i co parkowaniem na ul.Zdrowej po otwarciu przedszkola?
bedzie zakaz czy wszyscy beda sie mijac i trabic z rana na wszsytkich mając jeden pas do dyspozycji

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 23 cze 2017, 11:41

Czy ktoś z rodziców dzieci które dostały się do "zerówki" w przedszkolu nr 424 wie coś odnośnie podziałów na grupy i ewentualnie jakiegoś spotkania informacyjnego?
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

JarekN
przybysz
przybysz

Post autor: JarekN » 23 maja 2017, 14:25

wg projektu ma byc dodatkowy wjazd/wyjazd od zdrowej
wejście główne i parking tez jest od zdrowej, ale dojazd od tylu

https://ufile.io/g1fpx

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 23 maja 2017, 9:06

Myślę, że nie chodzi o furtkę w płocie, ale o miejsce wejścia do budynku. Jeśli będzie za blisko Zdrowej, to w nią wjadą wszyscy autami, bo nie będzie im się chciało chodzić sto metrów.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 23 maja 2017, 8:09

AliBaba pisze:Jak to bez wejścia od Zdrowej? A osoby, które będą na piechotę odprowadzały dziecko mają iść ulicą Hlonda, Pamiętną i spowrotem na wschód, żeby dojść do przedszkola? I to bez chodnika po drodze?
Już to gdzieś pisałem - przerzucać przez ogrodzenie :)

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 22 maja 2017, 22:29

Dokładnie, to jakiś absurd. Myślę, że i tak będzie wejście od Zdrowej.

Co do samej uliczki. Zapowiada się totalny paraliż (na pewno do czasu przedłużenia Zdrowej do Os. Królewskiej). Już dziś bez otwartego przedszkola wyjazd z osiedla autem około godz. 8 zajmuję dobrych kilka minut. Na forum już pojawił się pomysł ustawienia szlabanów na wjeździe do Ostoi, który muszę przyznać nie do końca mnie przekonywał ponieważ nigdy nie byłem za zamykaniem się, jak ma to miejsce w innych inwestycjach. Ale jak tak dalej pójdzie to chyba nie ma innej opcji.

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 22 maja 2017, 21:26

Jak to bez wejścia od Zdrowej? A osoby, które będą na piechotę odprowadzały dziecko mają iść ulicą Hlonda, Pamiętną i spowrotem na wschód, żeby dojść do przedszkola? I to bez chodnika po drodze?

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 20 maja 2017, 23:21

Tom pisze:
karolina84 pisze:
Tom pisze:Z XXIX sesji Rady Dzielnicy Wilanów

Zarząd Dzielnicy Wilanów zawnioskował o wprowadzenie do budżetu na lata 2017-2018 następujących inwestycji:
- budowa przedłużenia tzw. ul. Zdrowej w rejonie osiedla Ostoja Wilanów - to zbliży do połączenia z Osią.
- przebudowa wraz z infrastrukturą ul. Sejmu Czteroletniego i ul. św. U. Ledóchowskiej.
Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez radnych Dzielnicy. Teraz kolej na decyzję Rady m.st. Warszawy.
Czy mi się wydaje, czy nowo wykładana kostką droga na tyłach baraku to dojazd do przedszkola czy jednak ten dojazd ma biec przez Zdrową? Miasto już zapłaciło Polnord? A jeżeli dojazd ma być przez Zdową, to kto i na jakiej podstawie pozwolił, żeby dojazd był przez wąską (zastawioną z jednej strony) ulicę wewnętrzną? Głupotę należy piętnować?
Dojazd do Przedszkola planowany jest od Hlonda budowaną tam drogą tuż przed mostkiem. Jaki będzie zakres komunikacji od ul. Zdrowej nie wiemy. Moim zdaniem działka przedszkola nie graniczy z ul. Zdrową, ewentualnie styka się z nią jednym końcem. Więc wjazd od Zdrowej mógłby być problematyczny. Być może rozwiązano jakoś ten problem, ale nic mi o tym nie wiadomo. Mapa własności potwierdza moje przypuszczenie http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1 ... unikat=off Widać to na najmocniejszym zbliżeniu skali.
Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że rzeczywiście jest tak, jak Pan napisał i od Zdrowej nie będzie żadnego wejścia, a tym bardiej wjazdu do przedszkola.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”