Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: Nowe przedszkole przy ul. Prymasa Augusta Hlonda

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 lut 2017, 17:53

nrafal pisze:W chwili obecnej w szkole "obwodowej" (czy jak to się tam nazywa) córki tj. 358 mają być otwarte 2 odziały dla 6 latków co jest raczej dużo za małą ilością zważywszy na to ile w jej obwodzie jest 6 letnich dzieci tak więc pytanie gdzie mam/będę miał posłać dziecko.
Redukcja "zerówek" w szkole przy Ledóchowskiej wynika z jej przepełnienia. Ma Pan jeszcze do wyboru dwa miejsca. Oddziały przedszkolne będą w przedszkolach przy Ledóchowskiej i nowym przy Hlonda.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 28 lut 2017, 17:22

Pani Joanno tego akurat można się łatwo domyśleć pytanie tylko gdzie ile. W chwili obecnej w szkole "obwodowej" (czy jak to się tam nazywa) córki tj. 358 mają być otwarte 2 odziały dla 6 latków co jest raczej dużo za małą ilością zważywszy na to ile w jej obwodzie jest 6 letnich dzieci tak więc pytanie gdzie mam/będę miał posłać dziecko.
O dziwo na Ursynowie wszystko wiadomo ile oddziałów i w których szkołach jest planowane natomiast na Wilanowie nie wiem kto taką wiedzę posiada
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 lut 2017, 16:02

Wg mojej wiedzy "zerówki" będą we wszystkich szkołach. Jeśli chodzi o przedszkola, niepewne jest tylko nowe przedszkole przy Radosnej. Natomiast będzie tam rekrutacja dla 5-latków.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 28 lut 2017, 11:41

Czy w związku z oficjalnym podaniem harmonogramu rekrutacji do przedszkoli i szkół w Warszawie znana jest już liczba i lokalizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach i przedszkolach dla dzieci 6 letnich jakie zostaną utworzone w dzielnicy?
Ewentualnie kiedy takie informacje zostaną udostępnione?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 lut 2017, 14:57

nrafal pisze:Moim zdaniem rejonozacja powinna obowiązywać już od zerówki bo to zmniejszyloby może chociaż trochę problem przepelnienia w niektórych szkołach.
W przypadku Ledóchowskiej to nie jest "trochę". W zeszłym roku utworzono 7 oddziałów zerówek. Umożliwiono ten sposób przyjęcie w tym roku szkolnym z automatu do 1 klasy dzieci spoza rejonu w szkole, o której od początku było wiadomo, że będzie przepełniona. Z braku roztropności czy celowo? A może na zasadzie: jakoś to będzie?

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 10 lut 2017, 11:33

Brak rejonozacji zerowek to jest właśnie absurd dzięki któremu w łatwy sposób można dostać się do szkoły poza rejonem bo dzieci uczęszczające do zerówki w szkole zgodnie z przepisami z automatu zostają w niej do 1 klasy.
Moim zdaniem rejonozacja powinna obowiązywać już od zerówki bo to zmniejszyloby może chociaż trochę problem przepelnienia w niektórych szkołach.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 09 lut 2017, 23:12

Jeśli chodzi o przedszkole na Ledochowskiej to ilość miejsc bedzie zależała od tego ile dzieci w tym roku odejdzie do szkoły, a z tego co wiem nie ma mnóstwo sześciolatków wybierających sie do pierwszej klasy.

Pozostają zerówki na Zdrowej, oraz w innych szkołach. Zerówki nie maja rejonizacji.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 09 lut 2017, 19:39

Problem jest taki że szkoła ma miejsce dla 45 dzieci a reszta musi gdzieś się zmieścić i to gdzieś to przedszkola.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 06 lut 2017, 17:39

W przedszkolu na Ledochowskiej maja byc otwierane oddziały dla sześciolatków? Czy to potwierdzona informacja?
Ja słyszałam, ze pięciolatki zostają w przedszkolu na kolejny rok i przedszkole raczej w ogóle nie bedzie robic naboru, bo dzieci nie odchodzą do szkoły (byc może pojedyncze przypadki).

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 06 lut 2017, 10:14

Według informacji z zebrania w szkole odnośnie klas 1 i zerówek ponoć kwestie dotyczące samotnych matek oraz potwierdzenia zamieszkania mają być weryfikowane w tym roku więc może będzie lepiej.
Dla mnie pozostaje istotnym pytanie co z 6 latkami których chce się posłać do "zerówki". Niestety nie ma pewności że dostanie się do takiego oddziału w 358 bo będą tylko 2 dla 45 dzieci. Do tego ponoć maja być takowe otwarte w nowym przedszkolu na Hlonda oraz w przedszkolu 420 na Ledóchowskiej.
Mam nadzieję że z racji obowiązku przyjęcia dzieci 3letnich i 6letnich dzielnica przemyśli to i takowe w nowym przedszkolu otworzy przede wszystkim.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 03 lut 2017, 9:58

Dlatego ja sąsiadom mówię, żeby po dobroci składali wnioski na Mokotowie...

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 03 lut 2017, 9:43

I tak miejsca zgarną "samotne" matki, póki tę patologię będzie miasto kontynuować to nigdy nie będzie uczciwego dostępu. Gdy składałem wniosek 2 lata temu w przedszkolu 1. wyboru wprost usłyszałem, że nie ma szans, bo jest pełno wniosków od "samotnych".

Takich oszustów jest pełno. Jedni z moich byłych sąsiadów, trójkę dzieci w ten sposób posłali do przedszkola, bo bez ślubu matka wnioskowała jako samotna. Moja znajoma dwójkę dzieci tak upchnęła w państwowych przedszkolach, ślub planuje dopiero teraz. Ba, nawet znałem dyrektora z centrali jednego z większych banków, który specjalnie nie żenił się ze swoją wybranką, by ona mogła wszystkie dzieci upchnąć do państwowych przedszkoli.

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 01 lut 2017, 17:37

Wcześniej były punkty dla dzieci piecio i sześcioletnich za odległość od miejsca zamieszkania, ale teraz to niewiadomo jakie będą zasady

lu_gut
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: lu_gut » 01 lut 2017, 12:02

Świetna wiadomość z tym żłobkiem.
Jestem ciekaw czy można zasugerować osobom odpowiedzialnym za organizacje rekrutacji do żłobków i przedszkoli żeby do kryterium dochodów dodać również bliskość zamieszkania.
Łukasz

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 01 lut 2017, 11:01

AliBaba pisze:I ta działka 103 to ma jakieś 10m szerokości... Czy w takim razie ta budowa będzie kosztem placu zabaw przedszkola czy parkingu?
Uzyskałam wczoraj odpowiedź na Sesji, że budowa żłobka będzie "kosztem działki, którą zakupiono". Więc żadna infrastruktura przedszkolna na tym nie ucierpi. To dobra wiadomość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”