Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Nowe przedszkole przy ul. Prymasa Augusta Hlonda

Post autor: mithra » 09 kwie 2017, 8:28

AliBaba pisze:
mithra pisze:Ja mam takie pytanie, czy potwierdzono zgłoszenie waszych dzieci w systemie?
Tak, tego samego dnia
Dzieki za info!

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 09 kwie 2017, 8:21

Fragile pisze:Niestety nie wiem.
Mysle, ze sytuacja przedszkolna na Wilanowie jest tak trudna, ze rodzice raczej nie rezygnują z pewnego miejsca w innym przedszkolu, zeby przenieść dziecko na Hlonda.
Potwierdzam, nigdzie się z młodym nie ruszamy z naszego mokotowskiego przedszkola ;)
Fragile pisze:dyrektorka, która zamyka drzwi o 8:15 i nie wpuszcza dzieci, które sie spóźnia
:shock: dzieci można odprowadzać nawet do dziewiątej, no - przynajmniej na Mokotowie ;)

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 09 kwie 2017, 7:16

mithra pisze:Ja mam takie pytanie, czy potwierdzono zgłoszenie waszych dzieci w systemie?
Tak, tego samego dnia

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 08 kwie 2017, 22:03

Ja mam takie pytanie, czy potwierdzono zgłoszenie waszych dzieci w systemie?

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 08 kwie 2017, 21:59

Niestety nie wiem.
Mysle, ze sytuacja przedszkolna na Wilanowie jest tak trudna, ze rodzice raczej nie rezygnują z pewnego miejsca w innym przedszkolu, zeby przenieść dziecko na Hlonda. Spodziewam sie głownie trzylatków (na Ledochowskiej nie ma naboru) plus może byc sporo szesciolatkow, które nie dostaną sie do zerówki szkolnej i Hlonda miały jako drugi wybór (bo zeby przenosić sześciolatka z zerówki przedszkolnej do innej przedszkolnej to tez nie podejrzewam).
Do tego mniej pięcio i czterolatków, gdyż te dzieci już w zeszłym roku były przyjęte do przedszkoli (Mysle, ze większość bedzie w takiej sytuacji jak my, czyli przeprowadzka)
Na pewno bedą wszystkie grupy wiekowe (o to sie dopytywałam), tylko nie wiadomo jeszcze po ile grup w danym roczniku (maja uzależniać od liczby dzieci).

Mam tez nadzieje, ze dyrekcja bedzie lubiła dzieci i ze bedzie współpracować z rodzicami (mamy ostatnio taki kiepski przykład na Gocławiu- piękne nowe przedszkole i dyrektorka, która zamyka drzwi o 8:15 i nie wpuszcza dzieci, które sie spóźnia, nie spotyka sie tez z rada rodziców...)

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 07 kwie 2017, 22:59

A ma Pani może informacje, czy jest duzo rodzin wielodzietnych?

Ciekawe, czy to byli rodzice głównie trzylatków, czy też niektórzy przenoszą dzieci z innych przedszkoli.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 07 kwie 2017, 21:29

Dzisiaj złożyłam wnioski. Pierwszy raz stałam w kolejce w przedszkolu. Panie sa bardzo szybkie i sprawnie to idzie (na dwa pokoje), ale bardzo duzo rodziców było i prawie wszyscy na Hlonda.
Zostaje czekać do 15 maja

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 03 kwie 2017, 21:40

J.Szubińska-Piszczek pisze:
AliBaba pisze:Też uważam, że to jakiś absurd i powinno być to zmienione. Przecież jest jeszcze czas, dopiero od 29.03 będzie można zanosić papiery.
Nie sądzę, żeby można było to zmienić. Zostały tylko 2 dni robocze. Zapytam w poniedziałek o powody.
Rekrutacja na Sytej wynika z doświadczenia pani dyrektor w tym zakresie.
Odległość między tymi przedszkolami to prawie 5km. Czy na prawdę Dyktor przedszkola 420 nie ma doświadczenia w rekrutacji? O jakie właściwie doświadcznie chodzi, skoro Dyrektor przyjmuje wnioski, a dzieci są przyjmowane zgodnie z wynikami z systemu?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 31 mar 2017, 15:01

mithra pisze:Przecież można wprowadzić kryteria dzielnicowe( chyba)
Zapytam w Urzędzie, czy jest to możliwe.
Niestety nie są możliwe dzielnicowe odstępstwa od procesu rekrutacyjnego. Uzyskałam też informację, że oddział przedszkolny w szkole traktowany jest jak przedszkole i mimo to, że znajduje się w tym samym budynku, co szkoła, nie jest powiązany ze szkołą w procesie rekrutacji.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 30 mar 2017, 20:19

mithra pisze:Przecież można wprowadzić kryteria dzielnicowe( chyba)
Zapytam w Urzędzie, czy jest to możliwe.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 30 mar 2017, 20:02

A czy pani radna mogłaby zwrócić uwagę na absurdy o ktorych pisalam w innym watku , a dotyczące tego iż dziecko zgłaszane do zerowki w szkole do ktorej uczęszcza starsze dziecko nie otrzymuje zwyżki punktów chyba ze to dziecko repetuje w zerówce... Przecież można wprowadzić kryteria dzielnicowe( chyba) i ułatwi nieco życie rodzicom posiadającym więcej dzieci, tak żeby nie mieli dzieci rozmieszczonych po calej warszawie jeśli można posłać w jedno miejsce. chodzi mi o pk w rekrutacji gdzie dodatkowe punkty otrzymuje : "Dziecko, którego rodzeństwo w kolejnym roku szkolnym będzie rozpoczynało lub kontynuowało edukację przedszkolną w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej wskazanej na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie "Bo de facto tu promocje ma jedynie rodzeństwo urodzone w tym samym roku kalendarzowym. Absurd.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 mar 2017, 18:11

AliBaba pisze:Też uważam, że to jakiś absurd i powinno być to zmienione. Przecież jest jeszcze czas, dopiero od 29.03 będzie można zanosić papiery.
Nie sądzę, żeby można było to zmienić. Zostały tylko 2 dni robocze. Zapytam w poniedziałek o powody.
Rekrutacja na Sytej wynika z doświadczenia pani dyrektor w tym zakresie.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 mar 2017, 18:08

AliBaba pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Czy mógłaby Pani zapytać w poniedziałek, co Dzielnica planuje zrobić z dziećmi, dla których zabraknie miejsc na Wilanowie?
OK.
Pod koniec maja powstaną listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Lista dzieci nieprzyjętych zostanie przekazana do Urzędu Dzielnicy, który zaproponuje rodzicom inne przedszkole (czerwiec).

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 mar 2017, 18:27

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 mar 2017, 18:22

AliBaba pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Czy mógłaby Pani zapytać w poniedziałek, co Dzielnica planuje zrobić z dziećmi, dla których zabraknie miejsc na Wilanowie?
OK.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”