Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Nowe przedszkole przy ul. Prymasa Augusta Hlonda

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 mar 2017, 14:29

Chciałabym poinformować, że 27 marca (poniedziałek) o godz. 17:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Edukacji, na którym omawiane będą:
- zasady rekrutacji do szkół, przedszkoli oraz dyżur wakacyjny
- reforma edukacji w Dzielnicy Wilanów.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 mar 2017, 17:56

AliBaba pisze:Pozostaje nowe przedszkole przy Hlonda i liczę, że tam zostaną utworzone grupy dla wszystkich roczników
Taki jest plan (odpowiedź na moją interpelację nr 739).

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 06 mar 2017, 17:49

Info z przedszkola na Ledóchowskiej: na razie rodzice dzieci w przeszkolu mają czas na składanie deklaracji o kontyuacji nauki, później będzie info o wolnych miejscach. Jednak raczej w ogóle przyjęć nie będzie, bo przedszkole jest przepełnione i nawet jak kilkoro dzieci pójdzie do szkoły, to tak nie pozwoli to na przyjęcie nowych dzieci.

Podsumowując, nie wiadomo czy tam w ogóle będą przyjęcia...Pozostaje nowe przedszkole przy Hlonda i liczę, że tam zostaną utworzone grupy dla wszystkich roczników - inaczej nie byłoby dobrze, bo były lata, że dzieci nie odchodzą z przedszkola, więc nie byłoby przyjęć.

Niedobrze to wszystko wygląda, przepełnione szkoły, przepełnione przedszkola, bo przecież wszystkie dzieci trzeba przyjąć.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 lut 2017, 19:55

Nie chciałabym wprowadzić Pana w błąd, ale wg mojej wiedzy to będzie zależało do ilości zgłoszeń rodziców. Myślę, że najlepiej byłoby uzyskać informację u źródła czyli w przedszkolu przy Ledóchowskiej. Jeśli chodzi o nowe przedszkole przy Hlonda, wiem tylko, że oddziały przedszkolne będą, ale nie wiem, ile (informacja z odpowiedzi na interpelację nr 739).

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 28 lut 2017, 18:20

To że będą to już wiem, pytanie tylko ile?
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 lut 2017, 17:53

nrafal pisze:W chwili obecnej w szkole "obwodowej" (czy jak to się tam nazywa) córki tj. 358 mają być otwarte 2 odziały dla 6 latków co jest raczej dużo za małą ilością zważywszy na to ile w jej obwodzie jest 6 letnich dzieci tak więc pytanie gdzie mam/będę miał posłać dziecko.
Redukcja "zerówek" w szkole przy Ledóchowskiej wynika z jej przepełnienia. Ma Pan jeszcze do wyboru dwa miejsca. Oddziały przedszkolne będą w przedszkolach przy Ledóchowskiej i nowym przy Hlonda.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 28 lut 2017, 17:22

Pani Joanno tego akurat można się łatwo domyśleć pytanie tylko gdzie ile. W chwili obecnej w szkole "obwodowej" (czy jak to się tam nazywa) córki tj. 358 mają być otwarte 2 odziały dla 6 latków co jest raczej dużo za małą ilością zważywszy na to ile w jej obwodzie jest 6 letnich dzieci tak więc pytanie gdzie mam/będę miał posłać dziecko.
O dziwo na Ursynowie wszystko wiadomo ile oddziałów i w których szkołach jest planowane natomiast na Wilanowie nie wiem kto taką wiedzę posiada

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 lut 2017, 16:02

Wg mojej wiedzy "zerówki" będą we wszystkich szkołach. Jeśli chodzi o przedszkola, niepewne jest tylko nowe przedszkole przy Radosnej. Natomiast będzie tam rekrutacja dla 5-latków.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 28 lut 2017, 11:41

Czy w związku z oficjalnym podaniem harmonogramu rekrutacji do przedszkoli i szkół w Warszawie znana jest już liczba i lokalizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach i przedszkolach dla dzieci 6 letnich jakie zostaną utworzone w dzielnicy?
Ewentualnie kiedy takie informacje zostaną udostępnione?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 lut 2017, 14:57

nrafal pisze:Moim zdaniem rejonozacja powinna obowiązywać już od zerówki bo to zmniejszyloby może chociaż trochę problem przepelnienia w niektórych szkołach.
W przypadku Ledóchowskiej to nie jest "trochę". W zeszłym roku utworzono 7 oddziałów zerówek. Umożliwiono ten sposób przyjęcie w tym roku szkolnym z automatu do 1 klasy dzieci spoza rejonu w szkole, o której od początku było wiadomo, że będzie przepełniona. Z braku roztropności czy celowo? A może na zasadzie: jakoś to będzie?

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 10 lut 2017, 11:33

Brak rejonozacji zerowek to jest właśnie absurd dzięki któremu w łatwy sposób można dostać się do szkoły poza rejonem bo dzieci uczęszczające do zerówki w szkole zgodnie z przepisami z automatu zostają w niej do 1 klasy.
Moim zdaniem rejonozacja powinna obowiązywać już od zerówki bo to zmniejszyloby może chociaż trochę problem przepelnienia w niektórych szkołach.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 09 lut 2017, 23:12

Jeśli chodzi o przedszkole na Ledochowskiej to ilość miejsc bedzie zależała od tego ile dzieci w tym roku odejdzie do szkoły, a z tego co wiem nie ma mnóstwo sześciolatków wybierających sie do pierwszej klasy.

Pozostają zerówki na Zdrowej, oraz w innych szkołach. Zerówki nie maja rejonizacji.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 09 lut 2017, 19:39

Problem jest taki że szkoła ma miejsce dla 45 dzieci a reszta musi gdzieś się zmieścić i to gdzieś to przedszkola.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 06 lut 2017, 17:39

W przedszkolu na Ledochowskiej maja byc otwierane oddziały dla sześciolatków? Czy to potwierdzona informacja?
Ja słyszałam, ze pięciolatki zostają w przedszkolu na kolejny rok i przedszkole raczej w ogóle nie bedzie robic naboru, bo dzieci nie odchodzą do szkoły (byc może pojedyncze przypadki).

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 06 lut 2017, 10:14

Według informacji z zebrania w szkole odnośnie klas 1 i zerówek ponoć kwestie dotyczące samotnych matek oraz potwierdzenia zamieszkania mają być weryfikowane w tym roku więc może będzie lepiej.
Dla mnie pozostaje istotnym pytanie co z 6 latkami których chce się posłać do "zerówki". Niestety nie ma pewności że dostanie się do takiego oddziału w 358 bo będą tylko 2 dla 45 dzieci. Do tego ponoć maja być takowe otwarte w nowym przedszkolu na Hlonda oraz w przedszkolu 420 na Ledóchowskiej.
Mam nadzieję że z racji obowiązku przyjęcia dzieci 3letnich i 6letnich dzielnica przemyśli to i takowe w nowym przedszkolu otworzy przede wszystkim.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”