Reforma edukacji

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Reforma edukacji

Post autor: mithra » 22 gru 2016, 21:18

Wyroki mogą budzić kontrowersje , ale przyjecie odznaczenia od państwa kościelnego budzi już te kontrowersje w nieco większej skali. Polecam poniższy artykuł
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _trzy.html

No nie powiesz chyba że pani Przyłębska może sie pochwalić jakimś mega dorobkiem??
Natomiast wybór Sitka przez poprzednią ekipę, jest delikatnie mówiąc kontrowersyjny.
Podobnie jak Leon Kieres były senator PO i szef iPN - też "konstytucjonalista"
Natomiast zastrzeżenia co do jakości sedziów i sposobu ich wybierania to biorac pod uwagę czas istnienia TK - średniowiecze..
http://wyborcza.pl/1,76842,8405172,Wybo ... dziow.html

Naiwnością jest sadzić że TK do zeszłego roku byl niezależny, Jak na mój gust nic sie nie zmieniło, ale zaczęło to być dostrzegalne. dzięki PiS.

Swoją drogą twierdzenie że "Sędziowie nie orzekają wg poglądów tej, czy innej grupy społecznej, ale oceniają uchwalane prawo pod kątem zgodności z Konstytucją" już  od dawien dawna jest raczej życzeniowe

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 22 gru 2016, 20:48

mithra pisze:Ja akurat jestem bardzo wdzięczna PIS-owi za wykańczanie TK, bo on już od dawna był polityczny. Choć przyznam ręce mi opadają jak czytam że to wszystko wina PiS i jakoś nikt nie pamięta , kto uznał religię na maturze za zgodna z ustawa zasadniczą, dopuścił finasowane szkół katolickich i załatwił na cacy kwestię odzyskiwania od kościół nielegalnie zwróconych majątków i w dodatku dostał za to kościelny medal. Teraz z tego gościa robi się obrońce demokracji. I nie wiem co gorsze/lepsze, czy to że nie dopuszczono do TK sędziego speca od prawa kanonicznego i wepchano swoich , tyz slabych prawników, ale jednak nie zajmujących się prawem kościelnym. Tu trzeba poczekać do wyborów i liczyc na to że po pierwsze ludzie zaczna madrze wybierać, a po wtóre że będzie z czego. To też poniekąd kwestia edukacji więc nawet do wątku pasuje. :lol:
To normalne, że wyroki Trybunału budzą kontrowersje. Sędziowie nie orzekają wg poglądów tej, czy innej grupy społecznej, ale oceniają uchwalane prawo pod kątem zgodności z Konstytucją (tak było do niedawna, bo teraz zapewne sędziowie i nie-sędziowie, którzy zostali dopuszczeni do pracy będą oceniali to prawo pod kątem oczekiwań prezesa i jego przybocznych).
Te orzeczenia, które przytoczyłaś świadczą o tym, że sędziowie Trybunału Konstytucyjnego to nie są "komuniści i złodzieje", jak zwykli ostatnio mówić prymitywni pisowscy krzykacze o wszystkich, z którymi im nie po drodze.
A tak konkretnie to którzy z dotychczasowych sędziów TK to "słabi prawnicy"? Masz jakąś wiedzę, czy swoją ocenę budujesz w oparciu o przywołane wyżej rozstrzygnięcia.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 gru 2016, 17:06

mithra pisze:dopuścił finasowane szkół katolickich
Jeśli chodzi o szkoły katolickie, trudno jest się do nich dostać. Chodzą też dzieci ateistów ze względu na wysoki poziom nauczania i wysokie standardy wychowawcze. Ja mam bardzo dobre doświadczenia z przedszkolem i szkołą Sióstr Niepokalanek na Kabatach i gimnazjum o. Pijarów na Siekierkach.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 gru 2016, 16:59

pntb pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze: Szkoda, że nie przybył Pan na posiedzenie Komisji Edukacji ws. zmian w Wilanowie. ŻADEN nauczyciel nie straci pracy.
Piękne propagandowe kłamstwo. Przesunięcia następować będą od marca. Na razie durni autorzy tej pseudoreformy nie dali nauczycielom żadnych gwarancji zatrudnienia.
Pani naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Dzielnicy Wilanów na durną nie wygląda. Jej słowa znajdą się w protokole z posiedzenia komisji. A Pan ma "gwarancję zatrudnienia"?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 gru 2016, 16:56

baart pisze:widzę, że juz nawet większość popierających PiS nie rozumie o co chodzi Zalewskiej
Chodzi Panu o minister Zalewską?

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 22 gru 2016, 8:48

Ja akurat jestem bardzo wdzięczna PIS-owi za wykańczanie TK, bo on już od dawna był polityczny. Choć przyznam ręce mi opadają jak czytam że to wszystko wina PiS i jakoś nikt nie pamięta , kto uznał religię na maturze za zgodna z ustawa zasadniczą, dopuścił finasowane szkół katolickich i załatwił na cacy kwestię odzyskiwania od kościół nielegalnie zwróconych majątków i w dodatku dostał za to kościelny medal. Teraz z tego gościa robi się obrońce demokracji. I nie wiem co gorsze/lepsze, czy to że nie dopuszczono do TK sędziego speca od prawa kanonicznego i wepchano swoich , tyz slabych prawników, ale jednak nie zajmujących się prawem kościelnym. Tu trzeba poczekać do wyborów i liczyc na to że po pierwsze ludzie zaczna madrze wybierać, a po wtóre że będzie z czego. To też poniekąd kwestia edukacji więc nawet do wątku pasuje. :lol:

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 21 gru 2016, 22:59

J.Szubińska-Piszczek pisze: Szkoda, że nie przybył Pan na posiedzenie Komisji Edukacji ws. zmian w Wilanowie. ŻADEN nauczyciel nie straci pracy.
Piękne propagandowe kłamstwo. Przesunięcia następować będą od marca. Na razie durni autorzy tej pseudoreformy nie dali nauczycielom żadnych gwarancji zatrudnienia.
pntb pisze:Niech się Pani zajmie płotem wokół ŚOB, bo tam jest Pani żałośnie bezradna.
J.Szubińska-Piszczek pisze: Trudno zajmować się czymś, czego nie ma i nie wiadomo, czy będzie.
Oczywiście, nie ma płotu. Nie ma też zamachu na demokrację i niszczenia trójpodziału władz przez wykańczanie Trybunału Konstytucyjnego. Naprawdę ma nas Pani za idiotów? Myli nas Pani z przeciętnym elektoratem PiS. :evil:

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 21 gru 2016, 20:38

J.Szubińska-Piszczek pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Szanowni Państwo,
Moje podejrzenia się sprawdziły. Szkoła przy Wiertniczej pęka w szwach, a Dzielnica prowadzi liceum głównie dla młodzieży z zewnątrz:
młodzież z Wilanowa 63
młodzież z innych dzielnic Warszawy 119
młodzież spoza Warszawy 90
Wysłałam te dane wszystkim radnym do przemyśleń.
widzę, że juz nawet większość popierających PiS nie rozumie o co chodzi Zalewskiej

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 gru 2016, 8:22

J.Szubińska-Piszczek pisze:Szanowni Państwo,
Moje podejrzenia się sprawdziły. Szkoła przy Wiertniczej pęka w szwach, a Dzielnica prowadzi liceum głównie dla młodzieży z zewnątrz:
młodzież z Wilanowa 63
młodzież z innych dzielnic Warszawy 119
młodzież spoza Warszawy 90
Wysłałam te dane wszystkim radnym do przemyśleń.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 20 gru 2016, 20:54

paszczakR pisze:
Nie bardzo rozumiem. Obowiązek szkolny byl do 18 rż. Coś się zmieniło?
Pomyliłeś przymus szkolny z obowiązkiem nauki.
Do 18 roku obowiązuje obowiązek nauki. Może być po skończeniu gimnazjum realizowany w szkole ponadgimnazjalnej lub przez realizowanie przygotowania zawodowego u pracodawcy
No tak faktycznie. Sorki.

Nie zmienia to jednak faktu że dochodzi do tego 1 rok obowiązkowej edukacji przedszkolnej, co w momencie kiedy cofnięto zakaz nauczania pisania i czytania w przedszkolach, a wprowadzono jego obowiązek prowadzi do tego samego, czyli 9 lat nauki. Czyli tego co dzieci uczyły się w 1 klasie powinny nauczyć się w przedszkolu - poznać litery, czytać i liczyć w jakimś tam zakresie ( do 10??? ). pozostaje jedynie obawa co będzie się działo w 1 klasie? Jeśli obowiązywać będzie ten sam program - zerówkowy , co teraz to słabo, jeśli poszerzy się podstawę programową to lepiej.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 20 gru 2016, 20:45

Pomyliłeś przymus szkolny z obowiązkiem nauki.
Do 18 roku obowiązuje obowiązek nauki. Może być po skończeniu gimnazjum realizowany w szkole ponadgimnazjalnej lub przez realizowanie przygotowania zawodowego u pracodawcy
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 gru 2016, 19:10

pntb pisze:Nasze przewidywania też się sprawdziły - barbarzyńcy z Prawa i Sprawiedliwości niszczą polską edukację. Nieprzygotowana pseudoreforma będzie kosztowała miliony, nauczyciele masowo tracą pracę,
Szkoda, że nie przybył Pan na posiedzenie Komisji Edukacji ws. zmian w Wilanowie. ŻADEN nauczyciel nie straci pracy.
pntb pisze:dzieci pójdą do podwójnie zatłoczonych szkół podstawowych (i to jest główny problem naszej dzielnicy, nie liceum)
Szkoły w Wilanowie będą przepełnione z powodu nieudolności Zarządu Dzielnicy. Przez ponad rok nie znaleziono działki pod kolejną szkołę, dysponując środkami w wys. 30 mln zł.
pntb pisze:Niech się Pani zajmie płotem wokół ŚOB, bo tam jest Pani żałośnie bezradna.
Trudno zajmować się czymś, czego nie ma i nie wiadomo, czy będzie. A co z koalicją programową? Są niezwykle skuteczni?

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 20 gru 2016, 18:14

paszczakR pisze:Może będzie lepiej, ale z pewnością będzie szybciej.
Obecnie obowiązek szkolny trwa 9 lat (6+3), od września 2017 r. trwać będzie tylko 8 lat (8 podstawówki).

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 20 gru 2016, 18:09

Może będzie lepiej, ale z pewnością będzie szybciej.
Obecnie obowiązek szkolny trwa 9 lat (6+3), od września 2017 r. trwać będzie tylko 8 lat (8 podstawówki).
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 20 gru 2016, 17:55

paszczakR pisze:A ja dopiero teraz doczytałem, że razem z reformą obniżono wiek przymusu szkolnego.
Wygląda na to, że po prostu niemieccy bauerzy zgłosili pilne zapotrzebowanie na młodą, nisko-wykwalifikowaną siłę roboczą ;)
NIe do konca. Pooprzednia ekipa na tyle obniżyła poziom nauczania, że 1 klasa to niegdysiejsza zerówka. Mam dziecko w 2 klasie sp, nawet nie dotknęli jeszcze tego co kiedyś dzieci w klasie 1. Ciagle liczą do 20. Kiedyś 1 klasa to było liczenie do 100 i już była tabliczka mnożenia. Wg podrecznikow to może w 2 do tej 100 w dodawaniu i odejmowaniu dojdą, a o mnożeniu to na razie można tylko pomarzyc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”