Reforma edukacji

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Re: Reforma edukacji

Post autor: bierute » 20 gru 2016, 16:23

to raczej partia rządząca ma zapotrzebowanie na nisko-wykwalifikowanych wyborców...

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 20 gru 2016, 15:52

A ja dopiero teraz doczytałem, że razem z reformą obniżono wiek przymusu szkolnego.
Wygląda na to, że po prostu niemieccy bauerzy zgłosili pilne zapotrzebowanie na młodą, nisko-wykwalifikowaną siłę roboczą ;)
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 20 gru 2016, 8:46

problemem naszej dzilnicy jest fakt iż zarząd nie jest w stanie nawet kupić działki pod szkołę, nie ma u nas masowego problemu nauczycieli bo - tych mas nie ma. Natomiast wg tych danych to to liceum faktycznie warto by wyprowadzić, ani nie zapewnia naszym dzieciakom miejsc, ani nie jest jakąś chlubą dzielnicy.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 gru 2016, 23:23

Nasze przewidywania też się sprawdziły - barbarzyńcy z Prawa i Sprawiedliwości niszczą polską edukację. Nieprzygotowana pseudoreforma będzie kosztowała miliony, nauczyciele masowo tracą pracę, dzieci pójdą do podwójnie zatłoczonych szkół podstawowych (i to jest główny problem naszej dzielnicy, nie liceum) i będą się uczyć pierdół na pamięć, bo podstawa programowa jest gniotem, jakiego ze świecą szukać. Niech się Pani zajmie płotem wokół ŚOB, bo tam jest Pani żałośnie bezradna.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 gru 2016, 15:57

J.Szubińska-Piszczek pisze:
mithra pisze:Apia , Wiertnicza jest mała szkoła i dzieli budynek z liceum.klas 2 jest 6 albo 7 bo teraz juz nie wiem czy do f czy do g.
W sumie ciekawe, ilu w wilanowskim liceum jest uczniów z Wilanowa, ilu z innych dzielnic (i dlaczego wybrali tę szkołę), a ilu spoza Warszawy (np. z Konstancina). Zapytam w ramach dostępu do informacji publicznej.
Szanowni Państwo,
Moje podejrzenia się sprawdziły. Szkoła przy Wiertniczej pęka w szwach, a Dzielnica prowadzi liceum głównie dla młodzieży z zewnątrz:
młodzież z Wilanowa 63
młodzież z innych dzielnic Warszawy 119
młodzież spoza Warszawy 90

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 09 gru 2016, 17:37

J.Szubińska-Piszczek pisze:Odpowiedź na moją interpelację ws. orgnizacji pracy szkół w Wilanowie w roku szkolnym 2017/18, obwodów, egzaminu szóstoklasisty, programu nauczania w II semestrze w 6 klasach w bieżącym roku szkolnym i przepełnienia nowej szkoły podstawowej w MW:
W odpowiedzi są jakieś zmiany rejonów, ale zupełnie nieistotne. Nie o to chodzi. Skoro w SP są klasy po 27 osób, a na Wierniczej po 14 to jest to dla mnie zrozumiałe.

Czy dzielnica policzyła już ile bedzie dzieci w pierwszych klasach w poszczegolnych szkolach od przyszlego roku?

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 08 gru 2016, 22:58

Fragile pisze:Sprawdziłam. Cofnięto obowiązek szkolny dla sześciolatków i przedszkolny dla pięciolatków. Trzy i czterolatki miały mieć prawo do uczęszczania do przedszkola.
Ok, ale która zmiana o tym mówi? Jakoś wygooglac nie mogę

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 08 gru 2016, 22:56

Sprawdziłam. Cofnięto obowiązek szkolny dla sześciolatków i przedszkolny dla pięciolatków. Trzy i czterolatki miały mieć prawo do uczęszczania do przedszkola.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 08 gru 2016, 22:41

Może zle sie wyraziłam. W 2016 czterolatki miały mieć zapewnione miejsca w przedszkolach, w 2017 trzylatki.

Wiem, ze na pewno cofnięto "obowiązek" dla trzy, czterolatków i chyba dla pięcio tez, ale nie pamietam teraz na 100%

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 08 gru 2016, 21:09

Fragile pisze:Niestety ta nieszczęsna "deforma" odebrała trzylatkom prawo do przedszkola. W 2017 roku obowiązkiem przedszkolnym objęte sa już tylko sześciolatki. Przekreślono wszystkie udogodnienia, które zapewnił nam poprzedni rząd. W 2017 roku obowiązkiem miały byc objęte już nawet trzylatki a jak widać ich miejsce w przedszkolach zajmą sześciolatki.
Do tej pory był obowiązek przedszkolny pięcio i sześciolatków. Dzieci czteroletnie musiały znaleźć miejsce, ale obowiazki nie miały. Czy ta reforma likwiduje obowiązek zapewnienia miejsca na dzieci 4 i 5-letnich? Ten druk sejmowy 1031 to same zmiany, trudno coś znaleźć...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 gru 2016, 15:25

Odpowiedź na moją interpelację ws. orgnizacji pracy szkół w Wilanowie w roku szkolnym 2017/18, obwodów, egzaminu szóstoklasisty, programu nauczania w II semestrze w 6 klasach w bieżącym roku szkolnym i przepełnienia nowej szkoły podstawowej w MW:
Załączniki
odp_698_1.jpg
odp_698_2.jpg
odp_698_3.jpg
odp_698_4.jpg
odp_698_5.jpg

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 08 gru 2016, 12:32

Jestem bardzo ciekawa , jaki lokal zwolnił się przy Kostki Potockiego. Może to szansa na odciążenie tej szkoły z dwu , a niebawem zapewne trzyzmianowości. Bo tam jak na razie nawet klasy i świetlice są w piwnicach..

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 08 gru 2016, 11:36

jeszcze w kwestii zerówek - ktos pisał o lokalu, który zwolnił się przy ul.Kostki Potockiego - dlaczego tam nie zrobić zerówki?

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 08 gru 2016, 11:01

Fragile pisze:Mirtha co do porównań podstawówek i gimnazjów i mobilności dzieci 6a 14 letnich to sie nie zgadzam.
Jeśli chodzi o przedszkola to w 2017 ruszają dwa wielkie nowe przedszkola do tego mamy Gubinowska i Ledochowskiej. Mało, ale zawsze coraz więcej.
Moge Ci powiedzieć jak radzi sobie Gocław z przedszkolami, a radzi sobie swietnie- w tym roku praktycznie wszystkie dzieci poszły do przedszkola (oczywiście w 2017 roku problem powróci bo sześciolatki wrócą do przedszkoli).

Na Gocławiu sa trzy wielkie przedszkola (jedno otwarte w zeszłym roku, wybudowane na patio, przy nowo powstałym osiedlu)- dzielnica zobligowała dewelopera do wybudowania przedszkola. Do tego dochodzi sześć, siedem przedszkoli malutkich (max dwie, trzy grupy) znajdujących sie w lokalach mieszkalnych, albo przekształconych lokalach innego przeznaczenia. Tym sposobem mamy z dziesięć przedszkoli, trzy molochy robiące nabory po 50-75 dzieci a reszta w zależności od roku robi nabór 10-50. I to super działa!
Moim zdaniem w miasteczku tez powinno tak byc, należy przystosowywać lokale pod przedszkola (to nie musza byc molochy, mogą byc mniejsze jednostki). Wymagać od deweloperów tworzenia przestrzeni przedszkolnych- w ten sposób przedszkola powstawałyby tez w innych rejonach MW. A może warto by zrobić taki odddzial zerowkowy, jako filie jednego z przedszkoli lub szkoły?
Ale tu nie chodzi o porównanie mobilności, ale fakt braku zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc w szkołach. Dzieci poszłyby do szkól poza dzielnicą bo u nas jest mało. Ja też wożę dziecko do przedszkola poza dzielnicę , bo dla 3 laka zabrakło miejsc, teraz mimo że już był obowiązek przyjęcia zdecydowałam sie nie robić dziecku zamieszania i zostawić tam gdzie jest. W chwili obecnej dzielnica może zatem się pochwalić że miała o 1 miejsce w przedszkolu więcej.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 08 gru 2016, 10:16

Dobry pomysł. Skoro w blokach mogą działać prywatne przedszkola, to może dzielnica wynająć pomieszczenia i na publiczne. Oczywiście nie w najlepszej lokalizacji (cena), ale myślę, że można by było się przymierzyć. Tym bardziej że wtedy po szczycie urodzeń, który się pewnie za parę lat skończy, można po prostu taką placówkę zwinąć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”