Reforma edukacji

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: Reforma edukacji

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 20:57

Fragile pisze:Jak chce Pani zmieścić osiem zerówek w przedszkolu na 125 dzieci?
Przedszkole przy ul. Zdrowej budowane jest dla 250 dzieci.

apia
przybysz
przybysz

Post autor: apia » 07 gru 2016, 20:49

No przynajmniej żeby nie było ich 8 w szkole. Z tego co widzę 6latkom w tej szkole nie jest najlepiej a mocno dezorganizują pracę szkoły - muszą mieć dedykowane sale+ pełne wyżywienie. Gdyby nie zerówki, w tej szkole nie byłoby problemu z dostępnością sal. 8 zerówek to 1/3 sal lekcyjnych a przecież trzeba będzie pracownie dla starszych robić. Dziwię się dyrektorce że się na to godzi.
A problem 3-latków rozwiązać przez dopłaty do przedszkoli prywatnych. Ale nie można całego problemu przerzucać na szkoły! Czemu limit miejsc w przedszkolu jest sztywny a szkoła ma być z gumy? Pozwolę sobie na sarkazm, ale jeśli można zmieścić 1000 dzieci w szkole na 500, to można i 200 w przedszkolu na 125...

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 07 gru 2016, 20:38

Jak chce Pani zmieścić osiem zerówek w przedszkolu na 125 dzieci?
Nie rozumiem zupełnie postępowania albo wszystko, albo nic. Ten problem trzeba rozwiązać z głowa. Gdzie sie maja podziać trzy, cztero i pięciolatki?
Można ograniczyć ilość zerówek w szkole i zostawić po jednej/dwie zerówki w przedszkolu, ale nie zajmować całe jedno przedszkole zerówkami, a i tak miejsc bedzie za mało.
Poza tym infrastruktura przedszkola jest budowana dla dzieci w wieku 3-5lat, jak sześciolatki maja jeść przy stolikach dla trzylatków, jak maja sie załatwiać w toaletach dla maluszków, o czym my tu w ogóle rozmawiamy?
Czy sa tu rodzice dzieci w wieku 3-7lat?

Proszę tez pamiętać, ze działka pod szkole jest. Kiedy ruszy rozbudowa szkoły przy Ledóchowskiej?

Tomek_Z
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Tomek_Z » 07 gru 2016, 20:29

J.Szubińska-Piszczek pisze:
bierute pisze:Jak zwykle manipulacja w wykonaniu przedstawiciela PIS. W tym roku 40 dzieci z dzisiejszych klas 6, kolejnym 100 z dzisiejszych 5, potem kolejne i kolejne roczniki - w kolejnych coraz wiecej. Obecnie w 1 klasach jest 180 dzieci. Przy 8 klasach w szkole za kilka lat bedzie dzieci prawie 1500. Pora szykowac taczki dla pseudominister edukacji tego pseudorządu.
Od kiedy to minister edukacji odpowiada za nieudolność samorządowców? Środki są, a działki pod szkołę jak nie ma, tak nie ma.
Może i nie odpowiada za zakup działek, ale powinien pomyśleć o konsekwencjach wprowadzanej reformy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 20:23

Fragile pisze:Rezygnacja z zerówek w szkole przy Ledochowskiej wydaje mi sie bardzo krzywdząca dla dzieci.
Pewnie nie wszystkim rodzicom będzie podobał się pomysł przeniesienia klas "0" z nowej szkoły do przedszkola (np. nowego przy ul. Zdrowej), ale moim zdaniem nie mamy wyjścia. Złożyłam dziś w tej sprawie interpelację, ale nie mogę jej załączyć.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 20:10

bierute pisze:Jak zwykle manipulacja w wykonaniu przedstawiciela PIS. W tym roku 40 dzieci z dzisiejszych klas 6, kolejnym 100 z dzisiejszych 5, potem kolejne i kolejne roczniki - w kolejnych coraz wiecej. Obecnie w 1 klasach jest 180 dzieci. Przy 8 klasach w szkole za kilka lat bedzie dzieci prawie 1500. Pora szykowac taczki dla pseudominister edukacji tego pseudorządu.
Od kiedy to minister edukacji odpowiada za nieudolność samorządowców? Środki są, a działki pod szkołę jak nie ma, tak nie ma.

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 07 gru 2016, 19:36

Brak miejsc w przedszkolach to osobny problem. Skoro dzielnica musi zapewnić miejsca w przedszkolach to może trzeba rozważyć zakupienie miejsc w przedszkolach prywatnych? Ciekawe jaki to byłby koszt? Pewnie z 1mln rocznie za 100 dzieci? A ile dzielnica dopłaca do każdego dziecka w państwowym przedszkolu?

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 07 gru 2016, 18:17

bierute pisze:Mithra, 8-klasowa podstawówka to o 1/3 więcej dzieci w szkole.

Fragile, nie widze powodu, zeby zerówki były w szkole - taka funkcje pełnią równiez przedszkola...
Może napiszę to tak. Moim zdaniem w przypadku naszej dzielnicy reforma edukacji nic nie zmienia, czy by weszła w życie , czy nie to i tak nie mamy bazy oświatowej. Mielibyśmy po prostu przepełnione i podstawówki i gimnazja, a tak będziemy mieć tylko podstawówki.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 07 gru 2016, 17:36

Zrobienie około ośmiu zerówek w dwóch pobliskich przedszkolach jest nierealne, wiec taka dyskusja wydaje mi sie niepotrzebna.
Można próbować zostawić w sąsiednim przedszkolu dwie zerówki, w nowym tez dwie i cztery zrobić w szkole na Ledochowskiej. To chyba w miarę realne działanie dla szesciolatkow, ale oznacza brak miejsc dla trzy, cztero i pięciolatków w przedszkolach.
Z reszta nie wiem, czy w nowym przedszkolu zapadnie decyzja zrobienia chociaż jednej zerówki, na ulicy Radosnej (nowe przedszkole, która rusza od lutego) przyjmowane sa tylko trzy i czterolatki.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 07 gru 2016, 16:11

Mithra, 8-klasowa podstawówka to o 1/3 więcej dzieci w szkole.

Fragile, nie widze powodu, zeby zerówki były w szkole - taka funkcje pełnią równiez przedszkola...

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 07 gru 2016, 15:27

Rezygnacja z zerówek w szkole przy Ledochowskiej wydaje mi sie bardzo krzywdząca dla dzieci. Jak to ma wyglądać w praktyce? Mam zapisać dziecko na rok do zerówki na Gubiniwskiej, aby po roku przenieść je do szkoły na Ledochowskiej? Zmienianie co rok budynku i grupy rowiesniczej nie wydaje mi sie dobre. Nie wspominajac o logistyce dowożenia/odwożenia rodzenstwa i kursowaniu miedzy Gubinowska a Ledochowskiej.

Należy sie skupić na rozbudowie szkoły, tak aby za dwa lata cześć dzieci mogła sie przenieść do drugiego budynku. W międzyczasie należy szukać miejsca pod kolejna szkole.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 07 gru 2016, 14:24

bierute pisze:
AliBaba pisze:Ok, fajnie, ale trzeba się przygotować na to, że zaniepokojonie nie wpłynie na rządzących. Trzeba na Wilanowie przygotować się na zmiany i zarządzić tym, co jest dostępne, patrząc na dobro dzieci. Nie chcę by szkoła w MW była przykladem, że reforma zaszkodziła dzieciom.
Ale reforma edukacji w żadnej mierze nie zaszkodzi szkole w MW. Jedynym skutkiem reformy będzie pozostanie 2 klas 6 czyli ok. 40 dzieci. Zakładając, że od przyszłego roku w nowej szkole będzie uczyć się 1000 dzieci jest to 4% czyli przysłowiowa kropla w morzu. Problemem jest brak kolejnej szkoły, a nie reforma edukacji.
Jak zwykle manipulacja w wykonaniu przedstawiciela PIS. W tym roku 40 dzieci z dzisiejszych klas 6, kolejnym 100 z dzisiejszych 5, potem kolejne i kolejne roczniki - w kolejnych coraz wiecej. Obecnie w 1 klasach jest 180 dzieci. Przy 8 klasach w szkole za kilka lat bedzie dzieci prawie 1500. Pora szykowac taczki dla pseudominister edukacji tego pseudorządu.
No ale tutaj akurat trudno obwiniać Ministra Edukacji o to że rada dzielnicy nie stanęła na wysokości zadania , w sumie jaka to różnica czy mielibyśmy zapchane gimnazja czy będziemy mieli podstawówki bo argumenty o tym że mozna poslac np do gimnazjum na Żoliborzu czy Ursynowie jakoś mnie nie przekonują.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 07 gru 2016, 14:09

AliBaba pisze:Ok, fajnie, ale trzeba się przygotować na to, że zaniepokojonie nie wpłynie na rządzących. Trzeba na Wilanowie przygotować się na zmiany i zarządzić tym, co jest dostępne, patrząc na dobro dzieci. Nie chcę by szkoła w MW była przykladem, że reforma zaszkodziła dzieciom.
Ale reforma edukacji w żadnej mierze nie zaszkodzi szkole w MW. Jedynym skutkiem reformy będzie pozostanie 2 klas 6 czyli ok. 40 dzieci. Zakładając, że od przyszłego roku w nowej szkole będzie uczyć się 1000 dzieci jest to 4% czyli przysłowiowa kropla w morzu. Problemem jest brak kolejnej szkoły, a nie reforma edukacji.
Jak zwykle manipulacja w wykonaniu przedstawiciela PIS. W tym roku 40 dzieci z dzisiejszych klas 6, kolejnym 100 z dzisiejszych 5, potem kolejne i kolejne roczniki - w kolejnych coraz wiecej. Obecnie w 1 klasach jest 180 dzieci. Przy 8 klasach w szkole za kilka lat bedzie dzieci prawie 1500. Pora szykowac taczki dla pseudominister edukacji tego pseudorządu.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 12:38

mithra pisze:Apia , Wiertnicza jest mała szkoła i dzieli budynek z liceum.klas 2 jest 6 albo 7 bo teraz juz nie wiem czy do f czy do g.
W sumie ciekawe, ilu w wilanowskim liceum jest uczniów z Wilanowa, ilu z innych dzielnic (i dlaczego wybrali tę szkołę), a ilu spoza Warszawy (np. z Konstancina). Zapytam w ramach dostępu do informacji publicznej.

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 07 gru 2016, 12:32

apia pisze:Mnie nie interesuje z jakiej partii jest komisja. Jest nieudolna i mam wrażenie że, przepraszam, rżnie głupa.
Sprawdziłam (są to ogólnodostępne informacje na www)
- na Uprawnej w tym roku 1 klasa zero, 2x1kl (i podobno po kilkanaście dzieci) a 4 klasy 3. w gimnazjum, które opuszczą szkołę.
-Na Gubinowskiej podobnie: 2x0, 2x1 i 4 klasy 3 gimnazjum.
- na Wiertniczej 2 kl zer0, 3x1kl.
A klas 2,3,4 we wszystkich szkołach jest odpowiednio więcej, nawet do g.
Co oznacza, że szkoła na Ledóchowskiej, w której jest 7 kl zero i 8 kl 1 przejęła ponad 60% dzieci z dzielnicy (nie liczę szkoły w powsinie)!!!
Szok! I jeszcze rejony mają zostać bez zmian!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”