Reforma edukacji

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Fragile
przybysz
przybysz

Re: Reforma edukacji

Post autor: Fragile » 07 gru 2016, 15:27

Rezygnacja z zerówek w szkole przy Ledochowskiej wydaje mi sie bardzo krzywdząca dla dzieci. Jak to ma wyglądać w praktyce? Mam zapisać dziecko na rok do zerówki na Gubiniwskiej, aby po roku przenieść je do szkoły na Ledochowskiej? Zmienianie co rok budynku i grupy rowiesniczej nie wydaje mi sie dobre. Nie wspominajac o logistyce dowożenia/odwożenia rodzenstwa i kursowaniu miedzy Gubinowska a Ledochowskiej.

Należy sie skupić na rozbudowie szkoły, tak aby za dwa lata cześć dzieci mogła sie przenieść do drugiego budynku. W międzyczasie należy szukać miejsca pod kolejna szkole.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 07 gru 2016, 14:24

bierute pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:
AliBaba pisze:Ok, fajnie, ale trzeba się przygotować na to, że zaniepokojonie nie wpłynie na rządzących. Trzeba na Wilanowie przygotować się na zmiany i zarządzić tym, co jest dostępne, patrząc na dobro dzieci. Nie chcę by szkoła w MW była przykladem, że reforma zaszkodziła dzieciom.
Ale reforma edukacji w żadnej mierze nie zaszkodzi szkole w MW. Jedynym skutkiem reformy będzie pozostanie 2 klas 6 czyli ok. 40 dzieci. Zakładając, że od przyszłego roku w nowej szkole będzie uczyć się 1000 dzieci jest to 4% czyli przysłowiowa kropla w morzu. Problemem jest brak kolejnej szkoły, a nie reforma edukacji.
Jak zwykle manipulacja w wykonaniu przedstawiciela PIS. W tym roku 40 dzieci z dzisiejszych klas 6, kolejnym 100 z dzisiejszych 5, potem kolejne i kolejne roczniki - w kolejnych coraz wiecej. Obecnie w 1 klasach jest 180 dzieci. Przy 8 klasach w szkole za kilka lat bedzie dzieci prawie 1500. Pora szykowac taczki dla pseudominister edukacji tego pseudorządu.
No ale tutaj akurat trudno obwiniać Ministra Edukacji o to że rada dzielnicy nie stanęła na wysokości zadania , w sumie jaka to różnica czy mielibyśmy zapchane gimnazja czy będziemy mieli podstawówki bo argumenty o tym że mozna poslac np do gimnazjum na Żoliborzu czy Ursynowie jakoś mnie nie przekonują.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 07 gru 2016, 14:09

J.Szubińska-Piszczek pisze:
AliBaba pisze:Ok, fajnie, ale trzeba się przygotować na to, że zaniepokojonie nie wpłynie na rządzących. Trzeba na Wilanowie przygotować się na zmiany i zarządzić tym, co jest dostępne, patrząc na dobro dzieci. Nie chcę by szkoła w MW była przykladem, że reforma zaszkodziła dzieciom.
Ale reforma edukacji w żadnej mierze nie zaszkodzi szkole w MW. Jedynym skutkiem reformy będzie pozostanie 2 klas 6 czyli ok. 40 dzieci. Zakładając, że od przyszłego roku w nowej szkole będzie uczyć się 1000 dzieci jest to 4% czyli przysłowiowa kropla w morzu. Problemem jest brak kolejnej szkoły, a nie reforma edukacji.
Jak zwykle manipulacja w wykonaniu przedstawiciela PIS. W tym roku 40 dzieci z dzisiejszych klas 6, kolejnym 100 z dzisiejszych 5, potem kolejne i kolejne roczniki - w kolejnych coraz wiecej. Obecnie w 1 klasach jest 180 dzieci. Przy 8 klasach w szkole za kilka lat bedzie dzieci prawie 1500. Pora szykowac taczki dla pseudominister edukacji tego pseudorządu.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 12:38

mithra pisze:Apia , Wiertnicza jest mała szkoła i dzieli budynek z liceum.klas 2 jest 6 albo 7 bo teraz juz nie wiem czy do f czy do g.
W sumie ciekawe, ilu w wilanowskim liceum jest uczniów z Wilanowa, ilu z innych dzielnic (i dlaczego wybrali tę szkołę), a ilu spoza Warszawy (np. z Konstancina). Zapytam w ramach dostępu do informacji publicznej.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 07 gru 2016, 12:32

apia pisze:Mnie nie interesuje z jakiej partii jest komisja. Jest nieudolna i mam wrażenie że, przepraszam, rżnie głupa.
Sprawdziłam (są to ogólnodostępne informacje na www)
- na Uprawnej w tym roku 1 klasa zero, 2x1kl (i podobno po kilkanaście dzieci) a 4 klasy 3. w gimnazjum, które opuszczą szkołę.
-Na Gubinowskiej podobnie: 2x0, 2x1 i 4 klasy 3 gimnazjum.
- na Wiertniczej 2 kl zer0, 3x1kl.
A klas 2,3,4 we wszystkich szkołach jest odpowiednio więcej, nawet do g.
Co oznacza, że szkoła na Ledóchowskiej, w której jest 7 kl zero i 8 kl 1 przejęła ponad 60% dzieci z dzielnicy (nie liczę szkoły w powsinie)!!!
Szok! I jeszcze rejony mają zostać bez zmian!

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 07 gru 2016, 12:26

Apia , Wiertnicza jest mała szkoła i dzieli budynek z liceum.klas 2 jest 6 albo 7 bo teraz juz nie wiem czy do f czy do g.

apia
przybysz
przybysz

Post autor: apia » 07 gru 2016, 12:15

Mnie nie interesuje z jakiej partii jest komisja. Jest nieudolna i mam wrażenie że, przepraszam, rżnie głupa.
Sprawdziłam (są to ogólnodostępne informacje na www)
- na Uprawnej w tym roku 1 klasa zero, 2x1kl (i podobno po kilkanaście dzieci) a 4 klasy 3. w gimnazjum, które opuszczą szkołę.
-Na Gubinowskiej podobnie: 2x0, 2x1 i 4 klasy 3 gimnazjum.
- na Wiertniczej 2 kl zer0, 3x1kl.
A klas 2,3,4 we wszystkich szkołach jest odpowiednio więcej, nawet do g.
Co oznacza, że szkoła na Ledóchowskiej, w której jest 7 kl zero i 8 kl 1 przejęła ponad 60% dzieci z dzielnicy (nie liczę szkoły w powsinie)!!!

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 11:58

apia pisze:zaraz zaraz - na posiedzeniu komisji nikt nie sygnalizował problemów??? W jakim świecie członkowie komisji żyją? Nie czytają gazet, tego forum, nie kontaktują się z mieszkańcami?? SZOK
Był oczywiście sygnalizowany problem dotyczący przepełnienia wilanowskich szkół. Ale problem ten nie wynika z reformy edukacji, ale przespania przez Platformę poprzedniej kadencji w tej sprawie i nieudolności, jeśli chodzi o kupno działki pod kolejną szkołę, mimo posiadania na ten cel 30 mln zł w tym roku.
apia pisze:Gdybyśmy byli w USA, moglibyśmy rozważyć jakiś protest zbiorowy w związku z działaniem na szkodę naszych dzieci...
Popieram. Również uważam, że Zarząd Dzielnicy powinien zostać rozliczony za swoją nieudolność. Rada Dzielnicy (koalicja programowa) oczywiście tego nie zrobi. Pozostaje więc czekać na wybory samorządowe.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 11:45

Piotr Mikucki pisze:Myślę, że cenny takie dojdą i na Kępie Zawadowską, więc spieszmy się kupować :)
To nie dziwię się, że ten właściciel gruntu na Kępie Zawadowskiej nie chce go sprzedać Miastu, tylko czeka.

apia
przybysz
przybysz

Post autor: apia » 07 gru 2016, 11:45

zaraz zaraz - na posiedzeniu komisji nikt nie sygnalizował problemów??? W jakim świecie członkowie komisji żyją? Nie czytają gazet, tego forum, nie kontaktują się z mieszkańcami?? SZOK

Druga sprawa - właśnie zbieram szczękę z podłogi po przeczytaniu tego wątku.
Obwody niezmienione. Klasy 0 będą wszędzie oprócz Powsina. Czyli:
- na Uprawnej i Gubinowskiej są gimnazja, zostaną połączone - czyli w zasadzie nic się nie zmieni dzieci nie przybędzie. A wokół "stare" osiedla, gdzie przyrost naturalny jest zdecydowanie mniejszy, czyli powstanie tyle klas 0/1 co zawsze.
- na Ledóchowskiej i Wiertniczej, które obsługują większość MW, gdzie ludzie się sprowadzają i rozmnażają (sory za dosadność, tak jest;)) i nie ma gimnazjów, nie dość że zostaną klasy 6->7 a do istniejących klas na wszystkich poziomach dojdą dzieci z nowych bloków, to jeszcze mają być klasy zero? w tym r. jest 8 na Ledóchowskiej = 200 dzieci. Czyli w przyszłym r. ma być 1000 dzieci w szkole?
Szkoła ma obowiązek przyjąć dzieci w wieku szkolnym, a nie przedszkolnym. Będzie nowe przedszkole, niech się zajmie 6-latkami. I dla zerówek chyba nie ma rejonizacji - więc należałoby je zorganizować w większej ilości na Uprawnej i na Gubinowskiej, bo tam dojdzie mniej dzieci z ww powodów. Dodatkowym argumentem za tym powinna być dotacja na dzieci w przedszkolu.

Gdybyśmy byli w USA, moglibyśmy rozważyć jakiś protest zbiorowy w związku z działaniem na szkodę naszych dzieci...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 11:44

Floyd pisze:
Piotr Mikucki pisze:Dlatego, że nikt nie chce sprzedać a nawet mu sie to nie opłaca:(
Pani radna Szubińska - Piszczek bez problemu wskaże rządzącym dzielnicą różne działki nadające się pod budowę szkoły. To takie proste, prawda? Tyle czasu poświęca Pani polityce i krytyce oponentów, że czas się wziąć do roboty i zapracować na wynagrodzenie, zamiast zasłaniać się twierdzeniem, że Pani rola ogranicza się do kontaktów z mieszkańcami.
To ja proponuję, żeby Pan zrobił coś za Ojczyzny i zasugerował Radzie Warszawy zmianę Statutu: radny ma nie tylko pracować na Sesjach i komisjach merytorycznych (wystarczy w jednej!) i utrzymywać stały kontakt w mieszkańcami, ale jeszcze ma rozwiązywać problemy nieudolnych Zarządów Dzielnic.
Floyd pisze:Trzeba się dostosować do chorych koncepcji edukacyjnych przyjętych na plenum KC PiS - to trzeci fakt.
Widzę duże przywiązanie do skrótu "KC" ;) Spieszę Pana poinformować, że w Wilanowie nie będzie żadnej rewolucji w związku z reformą edukacji. Przynajmniej ja nic takiego nie usłyszałam na posiedzeniu komisji. Usłyszałam natomiast #dobrą wiadomość, że nauczyciele w Wilanowie nie stracą pracy w związku z tą reformą.

Tomek_Z
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Tomek_Z » 07 gru 2016, 11:40

W ogóle to jest jakieś nie normalne, aby tak dużą reformę wprowadzać w tak krótkim czasie. Sądzę, że nikt z pomysłodawców tego pomysłu nie zastanawiał się gdzie te dzieci (w sumie to już chyba młodzież) ma się znaleźć,
Mam wrażenie, że cała ta zmiana będzie polegała na zmianie tabliczek na budynkach i jakoś to będzie.

Od razu mi się to skojarzyło z ostatnią sytuacją na lotnisku w Londynie, gdzie w jedno stronę ekipa poleciała dwoma samolotami a w drodze powrotnej próbowała zmieścić się w jednym.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 07 gru 2016, 11:33

Piotr Mikucki pisze:Dlatego, że nikt nie chce sprzedać a nawet mu sie to nie opłaca:(
Pani radna Szubińska - Piszczek bez problemu wskaże rządzącym dzielnicą różne działki nadające się pod budowę szkoły. To takie proste, prawda? Tyle czasu poświęca Pani polityce i krytyce oponentów, że czas się wziąć do roboty i zapracować na wynagrodzenie, zamiast zasłaniać się twierdzeniem, że Pani rola ogranicza się do kontaktów z mieszkańcami.

Szkołę trzeba wybudować - to fakt. Sprawa jest pilna - to drugi fakt. Trzeba się dostosować do chorych koncepcji edukacyjnych przyjętych na plenum KC PiS - to trzeci fakt.
Nie wiem, czy musi być ona szczególnie duża (na 8 klas), bo być może już za 3 lata będziemy podnosić edukację z gruzów po rządach niekompetentnych ludzi i gimnazja, w obecnej, czy w zmienionej formie, powrócą.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 07 gru 2016, 11:24

Myślę, że cenny takie dojdą i na Kępie Zawadowską, więc spieszmy się kupować :)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 11:17

Czyli 2,5 tys. za m kwadratowy? A Urząd chce zapłacić właścicielowi gruntu pod drogę na Kępie Zawadowskiej 200 zł za m kwadratowy? Kto zatem zwariował?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”