Reforma edukacji

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Reforma edukacji

Post autor: Piotr Mikucki » 07 gru 2016, 11:06

A deweloper chce 50 :(

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 10:27

Piotr Mikucki pisze:Czy sygnalizowanie do góry o kłopotach jest robieniem dużej polityki?
Problem w tym, że na posiedzeniu Komisji Edukacji, która odbyła się przed Sesją nikt nie sygnalizował żadnych kłopotów. Ani pani naczelnik Wydziału Edukacji, ani przewodnicząca Komisji, która jest podobno autorką tego stanowiska. Moim zdaniem, świadczy to o jakimś rozdwojeniu jaźni.
Piotr Mikucki pisze:Czy jest to normalne, że przy wizytacji nowej szkoły przy ul. Ledóchowskiej dowiaduje się, że przy zmianach szkoła jest już za mała.
O tym, że ta szkoła jest za mała, wiadomo było od początku. Bo Platforma przespała w tej sprawie poprzednią kadencję.
Piotr Mikucki pisze:Ja mam nadzieję, że nowe przepisy dadzą czas na dostosowanie się ale też np.;

- dostęp do tanich kredytów na rozbudowę i remont juz istniejących placówek

- zmianę przepisów jak chodzi o wykup działek pod nowe szkoły (może jakaś spec ustawa)

- może nowe pieniądze na nowe szkoły

Problemów jest bardzo wiele i bez konsultacji i dobrej komunikacji góra dół będziemy reformować szkolnictwo w nieskończoność.
Dostęp do tanich kredytów :roll: Nowe pieniądze na nowe szkoły :roll: Przecież wiemy od prawie półtora roku, że mamy 65 mln do wydania na kolejną szkołę w MW, z czego 30 mln mieliśmy przez cały 2016 rok.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 10:17

AliBaba pisze:Ok, fajnie, ale trzeba się przygotować na to, że zaniepokojonie nie wpłynie na rządzących. Trzeba na Wilanowie przygotować się na zmiany i zarządzić tym, co jest dostępne, patrząc na dobro dzieci. Nie chcę by szkoła w MW była przykladem, że reforma zaszkodziła dzieciom.
Ale reforma edukacji w żadnej mierze nie zaszkodzi szkole w MW. Jedynym skutkiem reformy będzie pozostanie 2 klas 6 czyli ok. 40 dzieci. Zakładając, że od przyszłego roku w nowej szkole będzie uczyć się 1000 dzieci jest to 4% czyli przysłowiowa kropla w morzu. Problemem jest brak kolejnej szkoły, a nie reforma edukacji.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 07 gru 2016, 9:43

Dlatego, że nikt nie chce sprzedać a nawet mu sie to nie opłaca:(

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 07 gru 2016, 9:34

Z całym szacunkiem ale szkoła na Ledóchowskiej była za mała jeszcze przed zmianami.
W projekcie stanowiska rady nie widziałam żadnego postulatu o zmianie przepisów dot wykupu działek pod szkoły i można domniemywać ze robienie super - spec ustawy nie ma sensu jeśli w grę wchodzi nieudolność rządzących.
Czyli jest możliwość w MW wykupienia 10 działek pod szkoły i jest ich aż tyle? To bardzo dobra wiadomość! Tylko dlaczego w takim razie tak długo to trwa?

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 07 gru 2016, 9:28

Czy sygnalizowanie do góry o kłopotach jest robieniem dużej polityki?

Jest to stanowisko w duchu "nie róbcie nic pochopnie" i "dajcie nam czas na dostosowanie się".

Czy jest to normalne, że przy wizytacji nowej szkoły przy ul. Ledóchowskiej dowiaduje się, że przy zmianach szkoła jest już za mała.
Jak nie będziemy się komunikowali to możemy kupić dziesięć działek pod szkoły i wybudować dziesięć szkół i może być za mało przy złych reformach.

Ja mam nadzieję, że nowe przepisy dadzą czas na dostosowanie się ale też np.;

- dostęp do tanich kredytów na rozbudowę i remont juz istniejących placówek

- zmianę przepisów jak chodzi o wykup działek pod nowe szkoły (może jakaś spec ustawa)

- może nowe pieniądze na nowe szkoły

Problemów jest bardzo wiele i bez konsultacji i dobrej komunikacji góra dół będziemy reformować szkolnictwo w nieskończoność.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 07 gru 2016, 9:01

AliBaba pisze:
Piotr Mikucki pisze:Rada Dzielnicy Wilanów na sesji podjęła stanowisko w sprawie rządowych projektów ustaw dotyczących oświaty. Radni wyrazili zaniepokojenie planowanymi reformami i wnioskują do klubów parlamentarnych i poselskich o większą rozwagę przy wprowadzaniu zmian.
Ok, fajnie, ale trzeba się przygotować na to, że zaniepokojonie nie wpłynie na rządzących. Trzeba na Wilanowie przygotować się na zmiany i zarządzić tym, co jest dostępne, patrząc na dobro dzieci. Nie chcę by szkoła w MW była przykladem, że reforma zaszkodziła dzieciom.
Już wpłynęło, zamiast koncentrować się na znalezieniu działki i budowie szkoły " zajmują stanowiska"

Slavko
bywalec
bywalec

Post autor: Slavko » 07 gru 2016, 8:58

J.Szubińska-Piszczek pisze:
Piotr Mikucki pisze:Rada Dzielnicy Wilanów na sesji podjęła stanowisko w sprawie rządowych projektów ustaw dotyczących oświaty. Radni wyrazili zaniepokojenie planowanymi reformami i wnioskują do klubów parlamentarnych i poselskich o większą rozwagę przy wprowadzaniu zmian.
Przestańcie zajmować się dużą polityką, tylko weźcie się za robotę i kupcie działkę pod nową szkołę w MW, bo obecna zatka się już w przyszłym roku szkolnym.
Pani radna,
Proszę, pani może a inni nie. Obłuda

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 07 gru 2016, 8:57

Ok, fajnie, ale trzeba się przygotować na to, że zaniepokojonie nie wpłynie na rządzących. Trzeba na Wilanowie przygotować się na zmiany i zarządzić tym, co jest dostępne, patrząc na dobro dzieci. Nie chcę by szkoła w MW była przykladem, że reforma zaszkodziła dzieciom.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 07 gru 2016, 8:56

AliBaba pisze:
Teraz to każde potknięcie będzie tłumaczone reformą, zaraz sie okaże że szkól nie budowano bo spodziewano się reformy :roll:

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 07 gru 2016, 8:53

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 8:32

Przestańcie zajmować się dużą polityką, tylko weźcie się za robotę i kupcie działkę pod nową szkołę w MW, bo obecna zatka się już w przyszłym roku szkolnym.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 gru 2016, 8:31

AliBaba pisze:To wg mnie nie powinno być zerówki, szczególnie że dzieci z 6. Klasy zostają.
To właśnie chcę zasugerować Zarządowi Dzielnicy.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 07 gru 2016, 8:28

Rada Dzielnicy Wilanów na sesji podjęła stanowisko w sprawie rządowych projektów ustaw dotyczących oświaty. Radni wyrazili zaniepokojenie planowanymi reformami i wnioskują do klubów parlamentarnych i poselskich o większą rozwagę przy wprowadzaniu zmian.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 07 gru 2016, 8:26

J.Szubińska-Piszczek pisze:Informacje po wczorajszym posiedzeniu Komisji Edukacji:
- obwody pozostają niezmienione
- gimnazja przy Uprawnej i Gubinowskiej zostaną wchłonięte przez podstawówki, z którymi tworzą obecnie zespoły szkół
- może pojawić się problem ze zmianowością w szkołach, w których nie ma gimnazjum czyli Powsin, podstawówka na Wiertniczej i nowa szkoła w Miasteczku Wilanów, ponieważ w sumie przybędzie dzieci (nie opuszczą szkoły po 6 klasie)
- w Powsinie w szkole nie będzie "0" - będzie w przedszkolu. W pozostałych szkołach będą. Chcę złożyć w tej sprawie interpelację dot. szkoły przy Ledóchowskiej, która moim zdaniem zatka się w przyszłym roku szkolnym. Szacuję ok. 1000 dzieci.
- klasa dwujęzyczna zostanie utworzona tylko w szkole w Powsinku, ponieważ jest do tego odpowiednia kadra i stworzony program. Utworzenie takich klas w pozostałych szkołach wymagałoby właśnie zatrudnienia odpowiedniej kadry i stworzenia programów. Musiałyby też powstać dodatkowe klasy w szkołach, w których od przyszłego roku pojawi się problem zmianowości. Pani naczelnik stwierdziła, że w przyszłym roku takie klasy nie powstaną, co nie oznacza, że nie mogą powstać w kolejnych latach.
Odnośnie Ledóchowskiej to mnie najbardziej martwi to gdzie będą szatnie, czy obiad będzie musiał być o 10, żeby wszyscy zjedli, czy w świetlicy dzieci się zmieszczą?

To wg mnie nie powinno być zerówki, szczególnie że dzieci z 6. Klasy zostają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”