Rekrutacja do przedszkola 2017

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
sela
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Rekrutacja do przedszkola 2017

Post autor: sela » 16 wrz 2017, 8:58

Generalnie nie w temacie ale może mój post komuś pomoże (komuś bez miejsca w przedszkolu). Wożę córkę (a wczesniej woziłam syna 4 lata) do prywatnego przedszkola na starym wilanowie. Opłata 1000zł nie jest tak wysoka jak inne w dzielnicy. I oddaję ją do cioć, babć właściwie, do niezwykłej atmosfery domu a nie uczelni;) . Nie do placówki edukacyjnej z milionem zajęć w tygdoniu. Doceniam to. I polecam nasze przedszkole, jeżeli ktoś ceni domową otoczkę, ogród i np. wspólne gotowanie. Jasia i Małgosi na Husarii.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 sie 2017, 22:47

Konkurs został unieważniony. Uchwała Zarządu w tej sprawie (nr 489): https://bip.warszawa.pl/Menu_przedmioto ... =2&Organ=4

Awatar użytkownika
Tom
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 09 sie 2017, 22:02

Dzielnica pisała o konkursie ale nie chwali się efektami, więc wnioskuję że ofert nie było.
http://www.wilanow.pl/index.php?option= ... Itemid=167

O szczegóły wypytac będziemy mogli na sierpniowej sesji.

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 09 sie 2017, 21:04

I jakie lokalizacje zostały zaproponowane dzieciom, które się nie dostały do przedszkoli?

Czy dzielnica dostała jakieś ofert w konkursie: Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy?

Awatar użytkownika
DiJ
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: DiJ » 21 lip 2017, 1:17

1 oddział = 25 dzieci

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 10 lip 2017, 18:08

Jeśli 2 oddziały przedszkolne u Barnabitów = 2 grupy 3-latków po 25 osób to ciekawe jak to ma pokryć zapotrzebowanie na 300 miejsc...

No chyba, że oddział = 150 dzieci...

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 04 lip 2017, 17:56

Fragile pisze:Bardzo dobrze, ze ktoś pomyślał i bedą dodatkowe miejsca. Z doświadczenia wiem, ze filii przedszkolnych raczej sie nie likwiduje, prawdopodobnie bedzie sobie jeszcze długo działać, pod warunkiem, ze bedą na to pieniądze. Personel jak w każdym przedszkolu państwowym jest świecki.

Raczej nie liczyłabym na to, ze za 6 lat przedszkola bedą świecić pustkami, wręcz przeciwnie, tym bardziej, ze wróciły do nich szesciolatki
Właściwie to każde miejsce w obecnej sytuacji jest cenne, ale te odzialy beda gościem w przedszkolu prywatnym, ja bym się bała idoktrynacji. Ale to zdaje sie i tak kropla w morzu, juz na fb widzialm komentarze ze burmistrz wskazal rodzicom miejsca w przedszkolach na starym mieście.
Slowo daje ten caly obecny zarzad po ośmiu latach nieudolności i indolencji powinien wylecieć ze stołkow... z hukiem!

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 04 lip 2017, 17:33

Bardzo dobrze, ze ktoś pomyślał i bedą dodatkowe miejsca. Z doświadczenia wiem, ze filii przedszkolnych raczej sie nie likwiduje, prawdopodobnie bedzie sobie jeszcze długo działać, pod warunkiem, ze bedą na to pieniądze. Personel jak w każdym przedszkolu państwowym jest świecki.

Raczej nie liczyłabym na to, ze za 6 lat przedszkola bedą świecić pustkami, wręcz przeciwnie, tym bardziej, ze wróciły do nich szesciolatki

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 04 lip 2017, 17:13

A przedszkole Academy International z Hlonda przenosi sie na Branickiego. Jakoś dają radę przenieść placówkę do nowej lokalizacji, Branickiego 15.

Czy to za droga lokalizacja dla Dzielnicy?

Ze strony Przedszkola "Nasza nowa siedziba to budynek o wysokim standardzie klasy A, znajdujący się przy ul. Branickiego 15. Nowe lokum cechuje przede wszystkim duża powierzchnia znajdująca się na parterze budynku, nowoczesna klimatyzacja oraz przyciemniane szyby, zapewniające swobodę i komfort naszych podopiecznych. Znacznie większy obszar pozwolił nam na utworzenie sali zabaw, w której nie zabraknie uwielbianej przez dzieci atrakcji „kulek”. Obok placówki znajduje się także plac zabaw. W trosce o wygodę rodziców, zostaną wyznaczone specjalne miejsca parkingowe. "

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 04 lip 2017, 11:42

Mi też nie przeszkadza wynajęcie sal akurat od instytucji wyznaniowej. Pod warunkiem, że praca pedagogów i pomieszczenia zachowają świecki charakter. Mam tylko nadzieję, że ten oferent miał po prostu korzystną cenę.

Szczyt przedszkolny w naszym rejonie nie będzie trwał wiecznie. Za 5-6 lat minie, jak to było w innych młodych osiedlach. Nie ma co przeinwestowywać. Zwłaszcza przy niestabilnym systemie edukacji, kiedy nie sposób przewidzieć jakie i ile placówek będzie potrzebnych za parę lat.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 04 lip 2017, 11:34

YOGItheBEAR pisze:Zmierzam do tego, że dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie dodatkowej przestrzeni przystosowanej na przedszkole zamiast na siłę dopychać te istniejące, bo nowe z cała pewnością nie powstaną w dwa miesiące. A to, że przy Barnabitach, jest kwestią wtórną.
Ale to już było i ja nie o tym pisałam. Moim zdaniem żle zagospodarowano istniejąca przestrzeń, bo jest nowo wybudowany budynek kolo szkoły na Gubinowskiej, z którego tylko parter przewidziano na przedszkole, a na pietrach od wrzesnia ruszy filia CKW. Skoro robi sie cos tymczasowo, to można było wstrzymać wyprowadzkę CKW, a na pietrze otworzyć grupy przedszkolne, bez potrzeby wynajmowania pomieszczeń od Barnabitów, którym jak rozumiem gmina darmo porobi remonty. Zauważyłam tez ze tam kosztorys jest na kilka lat a więc Gmina będzie dbać o cudzy budynek zamiast o własny, pomijając juz fakt że można tam było od początku wybudować przedszkole, tylko znowu ktoś nie pomyślał. A miejsce znakomite dla osób z większa ilością dzieci , bo tuż obok szkoły.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 04 lip 2017, 11:16

Zmierzam do tego, że dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie dodatkowej przestrzeni przystosowanej na przedszkole zamiast na siłę dopychać te istniejące, bo nowe z cała pewnością nie powstaną w dwa miesiące. A to, że przy Barnabitach, jest kwestią wtórną.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 04 lip 2017, 10:56

YOGItheBEAR pisze:Każde hobby bywa kosztowne. Zależy od rozmachu. Może podatki od posiadania są zbyt niskie? Czym innym poza tym są "moje" pieniądze, a czym innym "nasze".
Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz.

Doedytowałeeś tez zdanie o argumentacji dla służby publicznej ( wcześniej było tylko " lubię mieć) i rozmowa już zupełnie straciła związek przyczynowo - skutkowy i tym bardziej nie wiem do czego zmierza.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 04 lip 2017, 9:49

Każde hobby bywa kosztowne. Zależy od rozmachu. Może podatki od posiadania są zbyt niskie? Czym innym poza tym są "moje" pieniądze, a czym innym "nasze".
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 04 lip 2017, 9:39

YOGItheBEAR pisze:Bo "lubię mieć".
Kosztowne hobby ;)
Ale trudno mi tą odpowiedz potraktować poważnie, zwłaszcza od od osoby , ktora szczególną uwagę zwraca na ekonomiczność działan gminy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”