Szkoła Podstawowa nr 358 - ul. Ledóchowskiej 10

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
korczak
bywalec
bywalec

Re: Przepełniona szkoła przy ul. św. U. Ledóchowskiej

Post autor: korczak » 19 kwie 2017, 20:36

Patrząc na szybko na mapy google to ul. Zdrowa tam chyba nie dochodzi.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 19 kwie 2017, 20:02

A czy do tej kupionej działki jest jakiś dojazd?

Awatar użytkownika
Tom
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 19 kwie 2017, 19:38

Uwaga! Pani skarbnik podczas Komisji Budżetu i Finansów się wczoraj pomyliła. Dzielnica kupiła działkę pod nową szkołę. Jeszcze nie na tyle dużą aby budować, ale jest zamiar dokupienia obok. Co do działki pod rozbudowę Ledóchowskiej to negocjacje są na finiszu.
Zakupiona działka to nr 92 z obrębu 1-10-25.
Działka znajduje się na północ od osiedla Ostoja Wilanów – w rejonie przyszłej kontynuacji ul. Oś Królewska. W tym miejscu znajduje się kilka działek dzielnicy

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 kwie 2017, 19:31

1600 m kw przy Zdrowej w sąsiedztwie działek należących do Miasta. Taką informację otrzymaliśmy na Sesji.

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 19 kwie 2017, 18:15

To co to za działka?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 kwie 2017, 18:11

Okazuje się, że radość była przedwczesna.To nie jest działka przy szkole przy Ledóchowskiej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 kwie 2017, 17:15

To chyba najwyższy czas. We wrześniu 2018 ma być oddana do użytku.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 19 kwie 2017, 14:57

Wczoraj dotarła do mnie informacja, ze zakupiono brakująca działkę pod rozbudowę szkoły. Uff

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 kwie 2017, 17:37

J.Szubińska-Piszczek pisze:Dziś na Sesji dowiedzieliśmy się, kto jest winien temu, że Zarząd nie kupił działki pod kolejną szkołę w Miasteczku Wilanów w zeszłym roku: śp. Lech Kaczyński i Zarząd Dzielnicy Wilanów w latach 2002-2006. Burmistrz Rakowski zapomniał dodać, że był wiceburmistrzem w tym Zarządzie.
Dostałam odpowiedź na interpelację w tej sprawie. Już wiadomo, dlaczego nie kupiono działki pod szkołę w Miasteczku Wilanów w kadencji 2002-2006. Ponieważ w tych latach zameldowało się na tym terenie... 536 osób czyli pewnie jeden blok. Platformie kupno działki i budowa jednej szkoły zajęły 2,5 kadencji czyli 10 lat (!). I mają czelność szukać winnych swojej nieudolności w odległej przeszłości zamiast uderzyć się w piersi. Czas już skończyć z tą fałszywą narracją i zabrać się w tej kwestii ostro do roboty. Bo właśnie tracimy drugi rok.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 mar 2017, 14:28

Chciałabym poinformować, że 27 marca (poniedziałek) o godz. 17:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Edukacji, na którym omawiane będą:
- zasady rekrutacji do szkół, przedszkoli oraz dyżur wakacyjny
- reforma edukacji w Dzielnicy Wilanów.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 mar 2017, 21:22

Kolejna interpelacja ws. zakupu działki pod szkołę w MW:
Załączniki
interpelacja_działka_MW.jpg

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 mar 2017, 23:32

Dziś na Sesji dowiedzieliśmy się, kto jest winien temu, że Zarząd nie kupił działki pod kolejną szkołę w Miasteczku Wilanów w zeszłym roku: śp. Lech Kaczyński i Zarząd Dzielnicy Wilanów w latach 2002-2006. Burmistrz Rakowski zapomniał dodać, że był wiceburmistrzem w tym Zarządzie.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 16 lut 2017, 18:15

Tak jest teraz, ale porównywanie z tym co było przed reformą gimnazjalną to bzdura , bo żyliśmy wtedy w innych czasach i nie byliśmy w UE, a wyjazdy na stypendia poza Pl dopiero raczkowały. Z reszta wtedy też nie było łatwo np z uzyskaniem stypendium na Harvardzie. Ja nie wiem w jakich kręgach sie obracalaś bedąc młodzieżą, ale odkad ja pamietam młodzież zawsze bardzo dużo dyskutowała, za moich czasów czytalo sie w tym wieku Nietzschego, Dostojewskiego, siedziało nosem w Społeczeństwie Otwartym Poppera ( jeszcze podawanym na kserówkach pod ławką i wpadało w dekadenckie klimaty :) I w dla siebie współczesnym świecie poruszała się równie znakomicie.

Ja nie sadze by moje dziecko było jakies wyjatkowe czy super zdolne, przytoczyłam ten przykład po to żeby pokazać że w wieku osmiu lat mozna naprawdę zapodac dziecku o wiele wieksza wiedzę niż serwuje to nasza mizerna podstawa programowa, a czy przeniosę dziecie klase wyzej czy niżej nie zmieni to faktu ze mamy masakrycznie tą podstawę zaniżoną. Znasz dowcip o drwalu? Jakże oddaje sens przemian wszelakich w naszej edukacji ;)
Przytoczę na wszelki wypadek ;)
1950 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

1980 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty - czyli 80 zł. Ile zarobił drwal?

2000 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

2010 r. (tylko dla zainteresowanych)
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Podzielcie się na grupy i odegrajcie krótkie przedstawienie, w którym postarajcie się przedstawić, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny. Przekonajcie widza, jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew.

2013 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 16 lut 2017, 16:50

Mirha, krytykujesz zaniżanie poziomu edukacji bo twoje dziecko sie nudzi. Może wyślij je do klasy wyżej jeśli jest tak zle.
Jeśli chodzi o edukacje zagraniczna to zupełnie nie masz racji. W większości krajów sa stypendia socjalne na które większość Polaków sie załapuje i wtedy opłaty za studia sa zwracane. Nie sama Wielka Brytania żyje człowiek.
Porozmawiaj trochę z młodzieżą gimnazjalna i zobacz, ze ich poziom wiedzy zdecydowanie nie odbiega od naszego w ich wieku. Powiedziałabym, ze wręcz przeciwnie, więcej dyskutują, maja swoje zdanie i lepiej poruszają sie we współczesnym świecie.
Moja mama uczy matematyki i mówi, ze poziom jej nauczania zależy od szkoły. Rozbieżności sa bardzo duże.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 16 lut 2017, 9:44

Polska edukacja nie tyle nie nadąża za rozwojem dzieci, co zaniża systematycznie swój poziom. I co z tego że może jakoś gimnazja się podniosły skoro odbyło się to kosztem podstawówek? Argument o wyjeżdżaniu za granice uważam za slaby i marny bo nie ma punktu odniesienia. Dzieci zaczęły wyjeżdżać bo weszliśmy do UE, wcześniej otrzymanie stypendium w zagranicznej szkole było bardzo trudne, a koszty jakie mieliby podnosić obywatele spoza UE nie były na ówczesne kieszenie. Sama mam osobę w rodzinie , która w okresie przemian skorzystała z programu szkół zjednoczonego świata i doskonale pamietam jak trzeba było czekać ze składaniem papierów na Oxford do momentu wejścia do UE. Niemniej jednak jeśli jakiś polak już sie dostał i wyjechał to z reguły w takich szkołach miał nie tyle znakomite co wybitne osiągnięcia. Mnie natomiast przeszkadza ze w szkole moje dziecie sie nudzi," dłubie w nosie" i dostaje uwagi za gadanie na lekcjach bo liczenie do 20 ma juz dawno opanowane, a dodatkowe zajęcia z matmy sprawiły że już w 2 klasie nauczyło się potęgować i działać na ułamkach ( nie mówiąc o dodawaniu, odejmowaniu i możeniu z przekroczeniem nie tylko 100) i nauczyło się tego w formie zabawy i dopiero te zajęcia a nie lekcje staly sie przyjemnością. ocenianie i robienie sprawdzianów w klasie 1 uważam za idiotyzm i to jeszcze dla sześciolatków. Niektórzy nauczyciele potrafia jeszcze dowalać codziennie zadania na 1,5 h roboty. :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”