Szkoła Podstawowa nr 358 - ul. Ledóchowskiej 10

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Fragile
przybysz
przybysz

Re: Przepełniona szkoła przy ul. św. U. Ledóchowskiej

Post autor: Fragile » 15 lut 2017, 23:10

Oczywistym jest, ze Polska edukacja nie nadąża za rozwojem dzieci, ale reforma gimnazjalna wprowadziła jednak sporo świeżości. Jakoś ta nasza młodzież zaczęła gonić Europę, czego o nas nie można było powiedzieć, chociaż mieliśmy "tak wysoki poziom nauczania". Sama studiowałam za granica i owszem z niektórych przedmiotów wiedziałam więcej od kolegów, ale co z tego jeśli moja wiedza z filozofii, literatury światowej czy niektórych podstawowych zagadnień fizycznych była kiepska?
W programach, które realizowano przez ostatnie 20 lat było sporo miejsca na kreatywność. Znam sporo dzieci, które po gimnazjum wyjechały za granice do szkół i radzą sobie swietnie.
Powiem szczerze, ze patrząc z tej perspektywy zupełnie mi nie przeszkadza, ze moje dziecko w przedszkolu rysuje szlaczki i tworzy ślimaki z papieru. Literki i tak zna, czyta i pisze, ale zainteresowane jest zupełnie czym innym- odkrywaniem. I zaniżeniem programu w tej perspektywie w ogóle sie nie przejmuje.

Duzo zależy tez od szkoły. Na Gubinowskiej sześciolatki po trzech tygodniach miały półtoragodzinny sprawdzian, omawianie pierwszej lektury, oraz oceny za szlaczki

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 15 lut 2017, 15:45

bierute pisze:ależ mithra, czemu się dziwisz? im niższy poziom nauczania tym wieksza szansa na utrzymanie władzy przez obecną ekipę...
I poprzednią, bo to skandaliczne zaniżenie poziomu miało miejsce o wiele wcześniej.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 15 lut 2017, 15:36

ależ mithra, czemu się dziwisz? im niższy poziom nauczania tym wieksza szansa na utrzymanie władzy przez obecną ekipę...

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 15 lut 2017, 15:13

Fragile pisze:Dano wybór? Dobre sobie. Aktualnie wysyłając sześciolatka do szkoły trzeba sie liczyć z tym, ze nie bedzie w swojej grupie rowiesniczej, program, który bedzie przerabiał nie bedzie do niego dostosowany oraz, ze w tym samym budynku bedzie sie spotykał z pietnastolatkami.

Problemy z miejscami w szkołach mamy aktualnie w całej Warszawie, bo zmieszczenie sześciu roczników plus zerówek, to co innego niż zmieszczenie ośmiu roczników plus zerówek.
Prawda jest taka, ze teraz ucierpią wszystkie dzieci, tylko nie wszyscy rodzice zdają sobie z tego jeszcze sprawę.
Kto ma jeszcze jakieś wątpliwości odsyłam do podstawy programowej.
A nieudolność w kupowaniu działki pod nowa szkole to odrębny temat. Nie należy go mieszać z tym co sie dzieje w szkole przy Ledochowskiej. Dyrekcja dostosowuje placówkę pod wytyczne, które dostaje, a te z roku na rok sie zmieniają. Oczywiście cierpią na tym dzieci.
Ja akurat nie obawiałabym się tego że sześciolatek nie da sobie rady w klasie 1. program jest juz tak zaniżony że i 5 a nawet 4 latek na luzie sobie poradzą. Podstawa programowa akurat jest mi bardzo dobrze znana, bo przerobiliśmy w zeszlym roku, i że tak powiem wyc się chce. zwłaszcza wtedy, kiedy sie zajrzy np do podręczników do klasy 1 z lat siedemdziesiątych. Mozna sie wtedy nieźle zdziwić widząc ze wówczas dzieci dodawały i odejmowały w zakresie 100 a nie 10 jak to jest teraz. :roll: A..i zadania z treścią juz w 1 klasie byly... A za to w przedszkolach dzici uczyły sie i czytać i pisać i nie było tego idiotycznego zakazu. Reasumując program od dawien dawna nie jest dostosowany do możliwości naszych dzieci, które również od dawien dawna traktuje się jak idiotów.
Swoja drogą klasy mieszane rocznikowo, mamy od kiedy- od jakiś 3-4 lat? Czy się mylę??

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 lut 2017, 11:37

J.Szubińska-Piszczek pisze:
apia pisze:Nie pytam już o najmniejszy choćby komfort nauki ale o podstawowe bezpieczeństwo - czy tak przepełniona szkoła jest bezpieczna?
Wystąpię w tej sprawie z interpelacją.
Właśnie otrzymałam odpowiedź (nie mogę jej załączyć): nie istnieje maksymalna bezpieczna liczba dzieci, którą można przyjąć do szkoły. To ciekawe.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 lut 2017, 6:38

Fragile pisze: A nieudolność w kupowaniu działki pod nowa szkole to odrębny temat. Nie należy go mieszać z tym co sie dzieje w szkole przy Ledochowskiej. Dyrekcja dostosowuje placówkę pod wytyczne, które dostaje, a te z roku na rok sie zmieniają. Oczywiście cierpią na tym dzieci.
Ja nie mam pretensji do dyrekcji szkoły. Broń Boże. Placówek jest po prostu za mało. Gdyby była ich wystarczająca ilość, to przecież Zarząd nie wnioskowałby o środki na kolejną szkołę, kolejny żłobek i kolejne 2 przedszkola. Szkoda, że tak późno.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 14 lut 2017, 22:45

Dano wybór? Dobre sobie. Aktualnie wysyłając sześciolatka do szkoły trzeba sie liczyć z tym, ze nie bedzie w swojej grupie rowiesniczej, program, który bedzie przerabiał nie bedzie do niego dostosowany oraz, ze w tym samym budynku bedzie sie spotykał z pietnastolatkami.

Problemy z miejscami w szkołach mamy aktualnie w całej Warszawie, bo zmieszczenie sześciu roczników plus zerówek, to co innego niż zmieszczenie ośmiu roczników plus zerówek.
Prawda jest taka, ze teraz ucierpią wszystkie dzieci, tylko nie wszyscy rodzice zdają sobie z tego jeszcze sprawę.
Kto ma jeszcze jakieś wątpliwości odsyłam do podstawy programowej.
A nieudolność w kupowaniu działki pod nowa szkole to odrębny temat. Nie należy go mieszać z tym co sie dzieje w szkole przy Ledochowskiej. Dyrekcja dostosowuje placówkę pod wytyczne, które dostaje, a te z roku na rok sie zmieniają. Oczywiście cierpią na tym dzieci.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 lut 2017, 21:35

Polacy chcieli mieć wybór. Dzieci z tego powodu nie przybyło. Po prostu Miasto nie nadąża inwestycyjnie za rozwojem Wilanowa. I muszą bardzo, ale to bardzo przyspieszyć, bo program 500+ podobno przynosi oczekiwane efekty demograficzne :D

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 14 lut 2017, 21:23

Tak, świetny wybór. Dwa oddziały przedszkolne kontra czternaście klas pierwszych.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 lut 2017, 21:14

Fragile pisze:Pani jako radna PiS powinna wiedzieć dlaczego tak sie stało. Wszystko Dzieki Pani partii. W zeszłym roku zdecydowano, ze sześciolatki nie pójdą do szkół
Wg mojej wiedzy zniesiono OBOWIĄZEK szkolny dla sześciolatków. Co nie oznacza, że dzieci sześcioletnie nie mogą pójść do 1 klasy. Różnica polega na tym, że dano rodzicom wybór.
Fragile pisze:Dobrze, ze rusza nowa placówka w Wilanowie bo w ogóle nie byłoby miejsc dla dzieci w przedszkolach.
Ale dzieci cały czas przybywa, a działki pod kolejną szkołę wciąż brak.

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 14 lut 2017, 18:09

Pani jako radna PiS powinna wiedzieć dlaczego tak sie stało. Wszystko Dzieki Pani partii. W zeszłym roku zdecydowano, ze sześciolatki nie pójdą do szkół, przedszkola zdecydowały sie przenosić zerówki do szkol, aby zrobić miejsca dla trzylatków. Zerówki nie maja rejonizacji, wiec utworzono ich duzo, aby pomieścić sześciolatki i dać szanse trzylatkom dostac sie do przedszkoli.
We wrześniu zaczęto na szybko reformę. Szkoły dowiedziały sie, ze musza jeszcze dodatkowo pomieścić siódme i ósme klasy. Zaczęto wiec wycofywać zerówki ze szkół.
To jest dopiero początek bałaganu, który nas czeka, także w przedszkolach. Dobrze, ze rusza nowa placówka w Wilanowie bo w ogóle nie byłoby miejsc dla dzieci w przedszkolach.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 lut 2017, 11:00

Właśnie otrzymałam odpowiedź na następujący wniosek o dostęp do informacji publicznej: Powołując się na art. 61 Konstytucji RP oraz art. 2 ust. 1 Ustawy o dostępie do informacji publicznej proszę o przesłanie mi drogą mailową informacji, ile dzieci w Szkole Podstawowej przy ul. św. U. Ledóchowskiej w oddziałach przedszkolnych jest z rejonu tej szkoły, a ile spoza.

Odpowiedź brzmi: do oddziałów wychowania przedszkolnego zorganizowanych w ww. szkole uczęszcza ogółem 156 dzieci.

Wnioski:
- albo Zarząd Dzielnicy powinien być wysłany na kurs czytania ze zrozumieniem
- albo moje podejrzenia są trafne czyli w obecnych zerówkach jest masa dzieci spoza rejonu, a prawo nakazuje przyjąć je w tym roku do pierwszej klasy z automatu. Pytam publicznie, dlaczego tak się stało, jeśli od początku było wiadomo, że szkoła będzie przepełniona. Jeśli są to dzieci z Wilanowa, to pół biedy.

Nie będę dalej drążyć tego tematu. Pozostawiam Państwa ocenie działania Zarządu Dzielnicy w tej sprawie.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 02 lut 2017, 19:22

AliBaba pisze:A co ze świetlicą, stołówką, szatnią - gdzie te dzieci się zmieszczą? Obiady będą od 10:30 do 16?
Nie słyszałam takich pytań. Powtórzę: pani dyrektor stwierdziła, że jest spokojna o nadchodzący rok szkolny. Czekam na odpowiedź na interpelację ws. maksymalnej bezpiecznej liczby dzieci dla tej szkoły.

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 02 lut 2017, 19:06

Według mnie klas będzie więcej niż do M. No nic, zobaczymy po rekrutacji.

A co ze świetlicą, stołówką, szatnią - gdzie te dzieci się zmieszczą? Obiady będą od 10:30 do 16?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 02 lut 2017, 18:57

Może dlatego, że ma własny gabinet...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”