Szkoła Podstawowa nr 358 - ul. Ledóchowskiej 10

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
emalkinska
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Przepełniona szkoła przy ul. św. U. Ledóchowskiej

Post autor: emalkinska » 24 sty 2017, 17:18

Potwierdzam z doświadczenia nie ma możliwości zadeklarowania kontynuacji w obecnym przedszkolu i wzięcia udziału w nowej rekrutacji jednocześnie. Moje dziecko dwukrotnie nie dostało się do przedszkola na Ledóchowskiej pomimo, iż mieszkamy po drugiej stronie ulicy. Dwa lata było dowożone na Ursynów a rok do Centrum. Na nic były odwołania. Wracały spowrotem do mojej skrzynki. Na tyle Pani Dyrektor była zainteresowana, że już dobrze wiedziała od których rodziców nie odbierać korespondencji. Nie ma co się czarować. Obecnie w szkole jest tragedia. 6 latki są przepychane z ciężkimi plecakami z klasy do klasy. Będzie gorzej.
jesteśmy tu tylko na chwilę, pomiędzy jedną pustką a drugą...

Awatar użytkownika
Tom
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 24 sty 2017, 16:25

Polecam lekturę odpowiedzi na naszą klubową interpelację w zakresie liczby uczniów, planowania klas w poszczególnych szkołach, zmianowości. http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... zp/744.pdf

A tu sama interpelacja i pytania. W odpowiedzi jest Ad.1 Ad.2 itd.
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... fy/744.pdf

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 sty 2017, 22:09

SPOTKANIE Z RODZICAMI W SZKOLE W MIASTECZKU WILANÓW

Spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych dla dzieci sześcioletnich odbędzie się 1 lutego o godz. 17:30 w Szkole Podstawowej, ul. św. U. Ledóchowskiej 10.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 sty 2017, 10:25

No to wszystko jasne.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 21 sty 2017, 10:20

Akurat to jest wiadome. W rekrutacji można wziąć udział tylko przy braku złożenia wniosku o chęć kontynuacji uczeszczania do obecnej placówki.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 sty 2017, 10:08

Fragile pisze:Zanim zrezygnuje z obecnych placówek, chciałabym wiedzieć, czy bedzie dla nich miejsce w Szkole i przedszkolu przy Ledochowskiej (czy bedzie nabór dla 4 i 6 latków)
nrafal pisze:Czy bez obaw mogę zrezygnować z kontynuacji zajęć w tamtym przedszkolu i brać udział w rekrutacji do zerówki na Ledóchowskiej?
Na stronie Biura Edukacji znajduje się taka informacja:
Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach podstawowych rozpocznie się w kwietniu br. i będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu informatycznego. Informacja o terminach, zasadach i kryteriach rekrutacji zostanie opublikowana na stronie internetowej Biura Edukacji 28 lutego 2017 r.

Pytanie, jak napisany jest system informatyczny. Czy pozwoli na wzięcie udziału w rekrutacji, jeśli wcześniej rodzice zadeklarują, że dziecko zostaje w "starej" placówce? Wg mojej wiedzy takie deklaracje składa się w lutym/marcu. Czyli przed rozpoczęciem rekrutacji. Ktoś z Państwa ma doświadczenia ze zmianą placówki z zeszłego roku?

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 21 sty 2017, 9:04

Mnie interesuje jeszcze jedna rzecz, Co z 5 latkami, czy mogą być przyjmowane do zerówek przy szkołach?

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 20 sty 2017, 21:54

Też sie martwię, czy moje dziecko zostanie przyjęte do przedszkola. Wiem, że gdzieś musi zostać przyjęte, ale mnie interesują dwa przedszkola "rejonowe" a nie drugi koniec miasta.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 20 sty 2017, 16:26

@Tom będę naprawdę wdzięczny za pomoc i informacje

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 20 sty 2017, 13:49

Zapytam o to i odpowiem za kilka dni

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 20 sty 2017, 13:02

Podbijam pytanie. Przeprowadzamy sie w wakacje. Mam dzieci w wieku 4 i 6, które bedą w rejonie Ledochowskiej. Aktualnie uczęszczają do placówek w innej dzielnicy...

Zanim zrezygnuje z obecnych placówek, chciałabym wiedzieć, czy bedzie dla nich miejsce w Szkole i przedszkolu przy Ledochowskiej (czy bedzie nabór dla 4 i 6 latków)

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 19 sty 2017, 16:19

@ Tom
Tylko pytanie co z osobami jak np. ja gdzie moje dziecko jest z rejonu szkoły ale teraz chodzi do przedszkola gdzie indziej. Czy bez obaw mogę zrezygnować z kontynuacji zajęć w tamtym przedszkolu i brać udział w rekrutacji do zerówki na Ledóchowskiej? Czy moje dziecko zostanie na pewno tam przyjęte czy może wyląduje na ten jeden rok w jeszcze innej lokalizacji gdzieś w Wilanowie nie koniecznie w przedszkolu na Hlonda?

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 19 sty 2017, 9:54

Szkoła nie jest z gumy, i dobrze byłoby szybko podjąć jej rozbudowę. Będzie to możliwe po sfinalizowaniu zakupu dodatkowej działki - z uwagi na teren biologicznie czynny (brakuje trochę by sensownie budować). Co do klas "0" - we wtorek w przedszkolu na Ledóchowskiej jest zebranie dla rodziców dzieci sześcioletnich, podczas którego przedstawione zostaną plany w zakresie dalszej edukacji tego rocznika. Wstępnie można się spodziewać, że w szkole mogą zostać utworzone 2 klasy "0" dla dzieci z rejonu. Dzieci będą miały też możliwość kontynuowania w przedszkolu. Poczekajmy na to zebranie - powinno wyjaśnić więcej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Szkoła Podstawowa nr 358 - ul. Ledóchowskiej 10

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 sty 2017, 22:31

Niestety kolejny raz nie udało mi się dowiedzieć, czy klasy "0" będą przeniesione z przepełnionej szkoły podstawowej przy ul. św. U. Ledóchowskiej do nowego przedszkola przy ul. Prymasa Augusta Hlonda w przyszłym roku szkolnym :(
Załączniki
interpelacja_nowa_szkoła.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”