zapisy do 1 klasy SZKOŁA przy ul. Ledóchowskiej

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: zapisy do 1 klasy SZKOŁA przy ul. Ledóchowskiej

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lip 2016, 16:46

No to na czym polegał ten zły PRLowski model?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 07 lip 2016, 16:35

Właśnie napisałem, że działało. Z tym, że na Ursynowie 1-3 i 4-8 to były 2 różne szkoły. Fizycznie.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lip 2016, 16:33

YOGItheBEAR pisze:To powrót do PRLowskiego modelu edukacji, który - delikatnie mówiąc za dobry nie był. Osobiście jestem produktem ursynowskiego eksperymentu 3+5+4 i nieskromnie uważam, że to działało.
O jakim ursynowskim eksperymencie Pan pisze? Ja jestem starsza od Pana, rozpoczęłam naukę w szkole podstawowej w 1976 roku i szłam dokładnie takim samym systemem. Pierwsze 3 lata nauczanie wczesnoszkolne, od 4 klasy nowy wychowawca i oddzielne przedmioty do 8 klasy i następnie 4 lata liceum. Dlaczego Pana zdaniem tamtem model "za dobry nie był"?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 07 lip 2016, 15:42

Co nie zmienia faktu, że kolejna rewolucja edukacyjna wprowadzana bez przygotowania będzie tylko utrudnianiem życia dzieciom i ich rodzicom. To powrót do PRLowskiego modelu edukacji, który - delikatnie mówiąc za dobry nie był. Osobiście jestem produktem ursynowskiego eksperymentu 3+5+4 i nieskromnie uważam, że to działało.
Szkoła podstawowa 1-3 z nauczycielem wprowadzającym w edukację - jako zaadoptowanie do modelu szkolnego, szkoła taka powinna być mała i jak najbliżej domu.
Szkoła podstawowa 4-8 jako "wcześniejsze gimnazjum" - rozpoczynane nie w okresie burzy hormonów, ale wcześniej, żeby młodzież dorastała w ustabilizowanej wcześniej grupie rówieśniczej
Szkoła ponadpodstawowa 1-4 - ostatni rok to i tak przygotowanie do matury, więc trzyletnie liceum to dla mnie głupota...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: RE: Re: zapisy do 1 klasy SZKOŁA przy ul. Ledóchowskiej

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lip 2016, 15:11

Chris pisze:...a ja mam nadzieję, że nie będzie decydował [autocenzura] Jarosław lub jego [autocenzura] minister edukacji...
Jestem przekonana, że "Jarosław" i "jego minister edukacji" mają poważniejsze sprawy na głowie. Np. tę:
http://www.portalsamorzadowy.pl/edukacj ... 82120.html

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Re: RE: Re: zapisy do 1 klasy SZKOŁA przy ul. Ledóchowskiej

Post autor: Chris » 07 lip 2016, 14:12

J.Szubińska-Piszczek pisze:
Chris pisze:- nadanie patrona szkoły... - kto tu decyduje? Dzielnica mam nadzieję...bo w przeciwnym razie mam poważne obawy (wiecie co mam na myśli)
Może Pan wyjaśnić, co ma Pan na myśli i dlaczego ma Pan nadzieję, że to Dzielnica zdecyduje o nadaniu patrona szkoły. Ja z kolei mam nadzieję, że nie Dzielnica będzie o tym decydować...
...a ja mam nadzieję, że nie będzie decydował [autocenzura] Jarosław lub jego [autocenzura] minister edukacji...

sylwiaw
przybysz
przybysz

Post autor: sylwiaw » 07 lip 2016, 10:45

Szkoła podobno przewidziana jest do 6 klasy. Wg ustawy gimnazja mają być zlikwidowane, a podstawówka ma być do 8 klasy. Jak to będzie w tym wypadku?
---------------->>scalenie by YtB<<----------------
Jak sprawa wygląda biorąc pod uwagę ustawę o likwidacji gimnazjów i 8-klasowej podstawówce?
---------------->>scalenie by YtB<<----------------
Szkoła przewidziana jest do 6 klasy. Wg ustawy ma być 8 klas podstawówki. Ciekawe jak to będzie wyglądało

magdabie
przybysz
przybysz

Post autor: magdabie » 07 lip 2016, 7:44

Chris pisze:- jest powszechna opinia, że osoby z "rejonu Uprawna" celowo posłały dzieci do zerówki na Ledóchowską, bo potem z automatu zostaną tam w pierwszej klasie (mimo że to nie ich rejon).
Czy faktycznie na Uprawnej będzie luźniej kosztem Ledóchowskiej?
Nie do końca tak jest. Wcale te osoby nie muszą się dostać do pierwszej klasy. Najważniejsza jest rejonizacja i osoby nawet chodzące do zerówki w tej szkole mogą się nie dostać jeśli będzie duża liczna dzieci z rejonu

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lip 2016, 2:22

Chris pisze:- nadanie patrona szkoły... - kto tu decyduje? Dzielnica mam nadzieję...bo w przeciwnym razie mam poważne obawy (wiecie co mam na myśli)
Może Pan wyjaśnić, co ma Pan na myśli i dlaczego ma Pan nadzieję, że to Dzielnica zdecyduje o nadaniu patrona szkoły. Ja z kolei mam nadzieję, że nie Dzielnica będzie o tym decydować, po tym jak zaproponowała zmianę nazwy ul. Nowokabackiej, nie wiadomo po co. Nie mam doświadczenia z nadawaniem patrona szkoły. Znalazłam taki przykład w internecie:

Działania podjęte w Gimnazjum w Kórniku w związku z nadaniem szkole imienia Władysława hr. Zamoyskiego

I. CZYNNOŚCI PRZYGOTOWAWCZE
1. Ujęcie zadania w Rocznym Planie Pracy Szkoły
dyrektor, RP
2. Przyjęcie zadania uchwałą Rady Pedagogicznej po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski
dyrektor, RP
3. Rozmowy na zajęciach wychowawców z uczniami na temat znaczenia:
wyboru patrona
nadania szkole imienia
wychowawcy
4. Spotkanie z ogółem rodziców na temat:
wybór patrona
nadania szkole imienia
organizacji uroczystości
dyrektor
5. Zbieranie propozycji postaci na patrona z wszystkich środowisk:
od uczniów
od mieszkańców z obwodu szkoły
rodziców
środowiska naukowego naszej miejscowości
organizacji społecznych
nauczycieli i pracowników szkoły
Postać, która uzyska największą liczbę głosów zostanie wybrana patronem i szkoła będzie nosić jej imię.
Komisja składająca się z członków RR, SU

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 06 lip 2016, 22:53

Jak dzielnica zapewni miejsca dla wszystkich przedszkolaków (w tym trzylatków) od września 2017? Obawiam się, że nowe przedszkole na Zdrowej nie wystarczy. Jakie kroki są planowane?

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 06 lip 2016, 22:28

Chris pisze: - jest powszechna opinia, że osoby z "rejonu Uprawna" celowo posłały dzieci do zerówki na Ledóchowską, bo potem z automatu zostaną tam w pierwszej klasie (mimo że to nie ich rejon).
serio tak jest, że dzieci z oddziału przedszkolnego, które są spoza rejonu są automatycznie przyjmowane do tej szkoly?

Faktycznie warto by było spojrzeć na problem tak dużej ilości dzieci w zerówce w szkole. Za rok dzielnica ma obowiązek zapewnić miejsce wszystkim przedszkolakom, więc pewnie nie będzie łatwo te dzieci w przedszkolach umieścić.

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 06 lip 2016, 21:37

- Remont Orlika - no nareszcie! On wygląda jak poligon wojskowy... :)

- nadanie patrona szkoły... - kto tu decyduje? Dzielnica mam nadzieję...bo w przeciwnym razie mam poważne obawy (wiecie co mam na myśli)

- jest powszechna opinia, że osoby z "rejonu Uprawna" celowo posłały dzieci do zerówki na Ledóchowską, bo potem z automatu zostaną tam w pierwszej klasie (mimo że to nie ich rejon).

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 lip 2016, 22:37

nrafal pisze:Czekamy na streszczenie :)
Nowa szkoła przy ul. Ledóchowskiej:
Trwają prace wykończeniowe. Urząd ma zamiar dokonać odbiorów w budynku do końca lipca. Prawdopodobnie nie uda się wybudować placu zabaw i boiska do rozpoczęcia roku szkolnego. W wakacje remontowany będzie Orlik, więc dzieci będą mogły korzystać z niego do momentu wybudowania boiska. Wiceburmistrz Buczyński twierdzi, że rozpoczęcie roku szkolnego 1 września nie jest zagrożone.

Działka pod szkołę przy ul. Rzeczypospolitej:
Urząd nie przystąpił do licytacji komorniczej ze względu na liczne służebności i czynne pozwolenie na budowę na tym terenie. Wiceburmistrz Buczyński uzyskał dziś informację, że nikt nie wpłacił wadium, więc na jutro zaplanowana licytacja nie odbędzie się. Jeśli chodzi o inne lokalizacje, rozpoczęły się prace nad mikroplanem dla działki przy ul. Sejmu Czteroletniego. Rozpatrywana jest również lokalizacja przy ul. Uprawnej, gdzie w planie jest rezerwa oświatowa. Działka po tzw. Turku niestety została zakupiona i po wakacjach rozpocznie się tam budowa bloku wg projektu śp. S. Kuryłowicza (to bardzo dobra wiadomość). Wiceburmistrz zapewnił, że Urząd planuje kupić działkę pod kolejną szkołę do końca tego roku.

Prezentacja pracy szkoły przez panią dyrektor:
Koncepcja pracy szkoły opierać się będzie na 4 filarach: wysokiej jakości nauczania, standardach wychowawczo-opiekuńczych, zespole ludzkim oraz skutecznym zarządzaniu i promocji. Prezentacja była bardzo szczegółowa, profesjonalna i ciekawa. Plan pracy obejmuje 5 lat. Nadanie patrona i stworzenie ceremoniału nastąpi po roku funkcjonowania szkoły. Ze względu na dużą liczbę dzieci na pewno będzie zmianowość. Rozpoczęcie roku szkolnego również odbędzie się na kilka tur. Stołówka szkolna rozpocznie pracę 7 września. Przybyło ok. 10 mieszkańców, którzy zadawali bardzo szczegółowe pytania.

loki2000
osadnik
osadnik

Post autor: loki2000 » 05 lip 2016, 21:38

Ok. Ale rozumiem, że nie było obowiązku utworzenia takich oddziałów. Chodzi mi o to, że szkoła widać jest za mała, ale jeśli się nie mylę to dzięki chęci uwolnienia przedszkoli z reformy pis mamy problem w szkole juz w tym roku a nie np. w przyszłym...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

AliBaba
bywalec
bywalec

Post autor: AliBaba » 05 lip 2016, 21:26

Przyjęcia do oddziałów przedszkolnych mają inne zasady. Nie ma rejonu, jest promień 3km, za to kryterium jest aż 130 punktów "Dziecko sześcioletnie objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dziecko pięcioletnie i dziecko z odroczonym obowiązkiem szkolnym, ubiegające się o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej położonej w odległości do 3 km od miejsca zamieszkania". Jest to kryterium samorządowe, takie same w całej Warszawie.

Tu jest link http://edukacja.warszawa.pl/sites/eduka ... wowych.pdf

Zablokowany

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”