zapisy do 1 klasy SZKOŁA przy ul. Ledóchowskiej

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
magdabie
przybysz
przybysz

Re: zapisy do 1 klasy SZKOŁA przy ul. Ledóchowskiej

Post autor: magdabie » 13 cze 2016, 15:27

Witam. Czy ktoś z radnych wie co z terminem oddania do użytku szkoły przy ul. Ledóchowskiej? Czy szkoła ruszy od września? Czy są prowadzone kontrole na budowie?

Piotrg
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Piotrg » 21 mar 2016, 15:40

Załączam poniżej zdjęcie z porównaniem opcji wyboru dla rodziców 6 latków z Wilanowa.
Na tym obrazku widać jakie są zasady przyjęć.

Obrazek

Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Roberto1 » 21 mar 2016, 15:21

Tak zrozumiałem wpis karoliny84: "Podobno, wiadomości od dyrekcji i urzędu, do oddziału przedszkolnego, który będzie zorganizowany w szkole dostęp mają tylko dzieci uczęszczające już do Ledóchowskiej, to nie jest nowy nabór tylko plan miasta do zwolnienia miejsca w przedszkolu dla 3 latków"

Ale zadzwoniłem dzisiaj do Urzędu i nie potwierdzili tej informacji. Dzieci które uczestniczą w normalnej rekrutacji też mają szansę.

Piotrg
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Piotrg » 21 mar 2016, 15:05

Roberto1 pisze:Jeżeli to jest prawda że do oddziału przedszkolnego mają dostać się tylko dzieci z przedszkola przy Ledóchowskiej to jest to skandal. W takim razie napisze do ministerstwa edukacji, czemu prowadzona jest rekrutacja do szkoły do której z góry wiadomo że nie można się dostać.
Pani Radna, dziękuję za interpelację, oczywiście z odpowiedzi urzędników niewiele wynika...w przepisach nie znalazłem zapisów o "automatycznym przenoszeniu dzieci" z przedszkola do oddziału przedszkolnego.
Skąd taka informacja, że
że do oddziału przedszkolnego mają dostać się tylko dzieci z przedszkola przy Ledóchowskiej
?
6 latki z przedszkola przy Ledóchowskiej dostają się do oddziału przedszkolnego w szkole przy Ledóchowskiej, ponieważ są przyjmowane na zasadzie kontynuacji - technicznie jest to oddział podlegający pod przedszkole. Natomiast do zerówek szkolnych jak i do tych oddziałów przedszkolnych jest przecież normalna rekrutacja przez WWW tak jak do przedszkoli.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 21 mar 2016, 10:49

Zanim uderzy Pan do ministerstwa, proponuję skonsultować sprawę w kuratorium.

Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Roberto1 » 21 mar 2016, 9:03

Jeżeli to jest prawda że do oddziału przedszkolnego mają dostać się tylko dzieci z przedszkola przy Ledóchowskiej to jest to skandal. W takim razie napisze do ministerstwa edukacji, czemu prowadzona jest rekrutacja do szkoły do której z góry wiadomo że nie można się dostać.
Pani Radna, dziękuję za interpelację, oczywiście z odpowiedzi urzędników niewiele wynika...w przepisach nie znalazłem zapisów o "automatycznym przenoszeniu dzieci" z przedszkola do oddziału przedszkolnego.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 mar 2016, 10:35

karolina84 pisze:
Roberto1 pisze:Ja zapisałem moją córkę do oddziału przedszkolnego w szkole. Czy się dostanie...nie wiem, biorąc pod uwagę że zasady rekrutacji są takie jak do przedszkoli (samotne matki itp.). Niestety dzielnica wymyśliła sobie że dzieci z przedszkola przy Ledóchowskiej przechodzą do szkoły bez rekrutacji. Jest to dla mnie jakaś patologia, jakim prawem ktoś ustalił że mają one pierwszeństwo. Poprosiłem już radną o złożenie interpelacji w tej sprawie.
I taką otrzymałam odpowiedź: http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/ ... h=1&page=2 (interpelacja nr 424)

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 19 mar 2016, 2:15

Roberto1 pisze:Ja zapisałem moją córkę do oddziału przedszkolnego w szkole. Czy się dostanie...nie wiem, biorąc pod uwagę że zasady rekrutacji są takie jak do przedszkoli (samotne matki itp.). Niestety dzielnica wymyśliła sobie że dzieci z przedszkola przy Ledóchowskiej przechodzą do szkoły bez rekrutacji. Jest to dla mnie jakaś patologia, jakim prawem ktoś ustalił że mają one pierwszeństwo. Poprosiłem już radną o złożenie interpelacji w tej sprawie.
Podobno, wiadomości od dyrekcji i urzędu, do oddziału przedszkolnego, który będzie zorganizowany w szkole dostęp mają tylko dzieci uczęszczające już do Ledóchowskiej, to nie jest nowy nabór tylko plan miasta do zwolnienia miejsca w przedszkolu dla 3 latków. Co do 1 klasy to cieszę się, że mój synek będzie miał możliwość kontynuacji nauki z kolegami mimo, że mieszkają np. na Kazachskiej. Mojemu dziecku to nie zagraża, gdyż każde dziecko z rejonu musi się dostać. Jeżeli Pan mieszka w rejonie szkoły, to kwestia rekrutacji lub jej braku jest dla Pana bez znaczenia. Jeżeli jest Pan z poza rejonu, to proszę wziąć udział w rekrutacji, może się uda. Większość dzieci w przedszkolu na Ledóchowskiej to rejon, a dla tych z poza to prośba i fory od miasta, żeby zwolniły miejsce więc w czym problem?

Awatar użytkownika
deps
bywalec
bywalec

Post autor: deps » 16 mar 2016, 21:55

A czy są tu rodzice przenoszący dziecko z Uprawnej z klasy obecnie II, mocno się zastanawiam nad tym krokiem, jesteśmy z obwodu Ledóchowskiej i wahamy się z decyzją ... ciekawa jestem jaka ilość dzieci będzie w starszych klasach ...

Piotrg
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Piotrg » 16 mar 2016, 13:16

Dzisiaj Hanna Gronkiewicz-Waltz publikuje na Facebooku...
Podjęłam decyzję o przyznaniu pierwszym klasom w szkołach podstawowych dodatkowej godziny języka angielskiego oraz godziny innych zajęć wybranych przez rodziców. Na ten cel dzielnice dostaną około 1 mln zł. Od września, dzieci w pierwszych klasach w stołecznych szkołach będą miały w tygodniu dodatkową godzinę języka angielskiego (lub innego) oraz godzinę innych zajęć rozwijających. Rodzice wybiorą je we wrześniu w porozumieniu z dyrektorem szkoły.
Przypomnijmy, od 1 kwietnia rozpoczynają się zapisy do pierwszych klas w szkołach podstawowych. Siedmiolatki idą do szkoły obowiązkowo, zaś sześciolatki, jeśli ich rodzice tak zdecydują. Więcej informacji na temat zapisów: www.edukacja.um.warszawa.pl

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 14 mar 2016, 22:31

Martwi mnie, że pomimo zaległości budowa stoi w weekendy. Wykonawcy nie zależy na wyrobieniu się w terminie?

Piotrg
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Piotrg » 09 mar 2016, 15:40

Dodatkowo na stronie MEN można się zapoznać z podstawą programową szkoły podstawowej. Jak się ją czyta to bardzo dobrze się prezentuje. Szkoda tylko że co drugie zdanie to "zaleca się" , co de facto oznacza że wszystko zależy od tego czy nauczyciel chce skorzystać z zalecenia czy nie.

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Piotrg
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Piotrg » 09 mar 2016, 15:08

Generalnie interesowało mnie czy 1 klasy będą jednorodne wiekowo i tak raczej bedzie. Inne pytania dotyczyły prac domowych i ocen i tutaj wszystko zależy od nauczyciela..... więc to są tematy do ustalenia między rodzicami a nauczycielem.

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 08 mar 2016, 21:48

Jakieś ciekawe odpowiedzi, którymi mógłbyś się podzielić?

Piotrg
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Piotrg » 08 mar 2016, 9:11

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź.

Zablokowany

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”