zapisy do 1 klasy SZKOŁA przy ul. Ledóchowskiej

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Piotrg
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: zapisy do 1 klasy SZKOŁA przy ul. Ledóchowskiej

Post autor: Piotrg » 03 mar 2016, 17:40

Wczoraj na ten adres email wysłałem kilka pytan w sprawie pierwszych klas , jak narazie odpowiedzi brak .

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Tom
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 03 mar 2016, 8:38

Może ktoś z forum może spopularyzować tę informacje wśród najbardziej zainteresowanych. W nowej szkole przy ulicy Ledóchowskiej mają szansę od 1 września br. powstać klasy integracyjne. To ważna informacja dla rodziców. Taką deklarację składał Zarząd Dzielnicy na spotkaniu w sprawie rekrutacji, jak również w korespondencji z rodzicami w grudniu 2015 r. Warunkiem powstania klasy jest spełnienie wymogu, że znajdzie się minimum 5 dzieci ze stosownym orzeczeniem z tego samego rocznika. Informujcie o tym zainteresowanych rodziców dzieci. Więcej informacji można otrzymać od Pani Naczelnik Marii Pawłow.

Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wilanów
Maria Pawłow - Naczelnik Wydziału
budynek A, pok. 216,217,218
tel. 22 44 35 007 do 010
fax: 22 44 35 067
e-mail: oswiata@wilanow.pl

Piotrg
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: zapisy do 1 klasy SZKOŁA przy ul. Ledóchowskiej

Post autor: Piotrg » 03 mar 2016, 0:55

Roberto1 pisze:Ja zapisałem moją córkę do oddziału przedszkolnego w szkole. Czy się dostanie...nie wiem, biorąc pod uwagę że zasady rekrutacji są takie jak do przedszkoli (samotne matki itp.). Niestety dzielnica wymyśliła sobie że dzieci z przedszkola przy Ledóchowskiej przechodzą do szkoły bez rekrutacji. Jest to dla mnie jakaś patologia, jakim prawem ktoś ustalił że mają one pierwszeństwo. Poprosiłem już radną o złożenie interpelacji w tej sprawie.
Dzieci które chodziły do przedszkola przy Ledòchowskiej tak jak we wszystkich innych przedszkolach, maja możliwość kontynuacji nauki w ramach tego przedszkola. Tutaj chodzi o to że oddziały przedszkola dla 6 latkow zostaną zorganizowane w szkole ale podlegają pod przedszkole , dlatego nie ma rekrutacji bo to kontynuacja. W szkole też będą oddziały zerowek prowadzone przez szkole i do takich oddzialow jest normalna rekrutacja jak do szkoły tyle że bez rejonizacji. Z tego co wiem rodzice nie decydują się na kontynuację a raczej chcą zapisywać dzieci do szkolnych zerowek ponieważ nauczyciel z takiej zerowki idzie z dziećmi dalej do pierwszej klasy a z oddziału przedszkolnego już raczej nie ponieważ jest pracownikiem przedszkola a nie szkoły.

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
o.n.a
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: o.n.a » 02 mar 2016, 14:04

ok, ale jeśli dziecko kończy w ty roku 6 lat jak moja, czyli rocznik 2010 to mogę ją od razu zapisać do 1 klasy czy musze skłądac jakiś dodatkowy wnisoek???
Bo z tego co czytałam 6 latkki mają obowiązek iśc do oddziałów przedszkolnych w szkołach a do 1 klasy moga ale nie muszą
Uśmiech kosztuje znacznie mniej od elektryczności, a daje więcej światła

Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Roberto1 » 02 mar 2016, 14:00

Raczej przyczyna jest taka że gdyby dzieci zostały w przedszkolu zablokowały by miejsce 3-latkom z czym całe miasto (PO) walczy. Brak rekrutacji ma zachęcić rodziców żeby nie zostawiały dzieci na kolejny rok w przedszkolu. Dzielnica chce wypchnąć je do szkół. Tylko że ja mam to gdzieś, zasady powinny być równe dla wszystkich.

loki2000
osadnik
osadnik

Post autor: loki2000 » 02 mar 2016, 13:43

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 02 mar 2016, 12:51

Nie usprawiedliwiam tego przepisu, ale łatwo wymyślić skąd się wziął. To zabezpieczenie przed roszczeniami rodziców za rok: "Przecież moje dziecko chodziło tu do przedszkola, to ma być przyjęte do szkoły. Pan nie wie, kto ja jestem!". Tak to wygląda.

Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Roberto1 » 02 mar 2016, 9:34

Ja zapisałem moją córkę do oddziału przedszkolnego w szkole. Czy się dostanie...nie wiem, biorąc pod uwagę że zasady rekrutacji są takie jak do przedszkoli (samotne matki itp.). Niestety dzielnica wymyśliła sobie że dzieci z przedszkola przy Ledóchowskiej przechodzą do szkoły bez rekrutacji. Jest to dla mnie jakaś patologia, jakim prawem ktoś ustalił że mają one pierwszeństwo. Poprosiłem już radną o złożenie interpelacji w tej sprawie.

Awatar użytkownika
o.n.a
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

zapisy do 1 klasy SZKOŁA przy ul. Ledóchowskiej

Post autor: o.n.a » 02 mar 2016, 8:53

Czy są tu rodzice 6 latków?
Czytałam ze nowa szkoła ma być oddana do 1 września i dzieci już będę mogły do niej pójść.

Oddajecie 6 latki do szkoły czy do oddziału przedszkolnego?
I gdzie mają być te oddziału przedszkolne w szkołach czy w przedszkolu ?
W przedszkolu mówią co innego a na stronie www czytałam jeszcze co innego.
Uśmiech kosztuje znacznie mniej od elektryczności, a daje więcej światła

Zablokowany

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”