Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Post autor: yav » 15 paź 2017, 8:26

Moim zdaniem tzw. Zdrowa nie jest drogą należącą do wspólnoty Ostoi.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 15 paź 2017, 0:42

nrafal pisze:
14 paź 2017, 12:32
@karolina84 idąc Twoim tokiem myślenia jakim prawem korzystasz wyjeżdżając z garażu z prywatnej drogi?
Pomimo że wszyscy piszą tu skąd problem to Ty wolisz poprostu krzyczeć, może zamiast to pro bono wspomóż urząd i przedszkole w usunięciu usterki w drodze dojazdowej do przedszkola a następnie zapewnij całkowite zamknięcie wejścia i wjazdu od osiedla Ostoja również dla pieszych.
O jeny. Nie wiem jak to skomentować. To nasza droga. To kogo mam prosić o pozwolenie?! Jednocześnie, jako prawnik rozumiem spółkę. Sama coś zbudowałam, chcę to przekazać miastu, ono nie chce zapłacić, a jednocześnie korzysta bez mojej zgody. Szlag by mnie trafił zwłaszcza gdyby to cholerne miasto z tego korzystało. A za co my płaciliśmy?! Za hordy mamuś szwędających się po naszych chodnikach i na patio? Płacimy cenę za bycie jedynym normalnym, otwartym osiedlem? ! Zawsze się tym chwaliłam teraz mówię "trzeba zamknąć" i to straszne bo jako warszawianka nigdy nie żyłam w zamkniętym gettcie.

Kaaaa
przybysz
przybysz

Post autor: Kaaaa » 14 paź 2017, 17:25

Zupełnie nie rozumiem pomysłu zamykania dojścia do przedszkola dla pieszych od tej strony. Czy celem pomysłodawców tego rozwiązania jest skłonienie WSZYSTKICH rodziców do dowożenia dzieci samochodami do tego przedszkola? Nawet tych mieszkających naprzeciwko przedszkola w Ostoi? Czy zatkane przez wzmożony ruch rondo już nie będzie nikomu przeszkadzać? Jeszcze rozumiem blokowanie wjazdu samochodów, ale co komu przeszkadzają piesi?

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 14 paź 2017, 12:32

@karolina84 idąc Twoim tokiem myślenia jakim prawem korzystasz wyjeżdżając z garażu z prywatnej drogi?
Pomimo że wszyscy piszą tu skąd problem to Ty wolisz poprostu krzyczeć, może zamiast to pro bono wspomóż urząd i przedszkole w usunięciu usterki w drodze dojazdowej do przedszkola a następnie zapewnij całkowite zamknięcie wejścia i wjazdu od osiedla Ostoja również dla pieszych.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 14 paź 2017, 1:21

Pani Joanno, może niech Pani nie dysponuje cudzą własnością. Ta droga stanowi własność prywatna i jak bym była właścicielem to żaden słupek bez rekompensaty by nie powstał. Pani to PIS a podobno nikomu z PO nie przepuszczacie. Może mnie Pani wyręczy. Po pierwsze to niegospodarność budować drogę, z której nikt nie korzysta (prokuratura), po drugie wydawało mi się, że uznaje Pani rację osób mieszkających na Ostoi, którzy w wyniku działań burmistrza nie mogą wydostać się z garaży, a tu nagle projekt budowy słupków i ogrodzeń?! Tak nawet za PRL nie było. Za swoje bezpieczeństwo odpowiedzialne są te osoby, które zamiast wyznaczonej drogi wybierają tę "nielegalną". Jeżeli chcą krócej muszą ryzykować. Jak dojdzie do wypadku to pro bono będę reprezentować sprawcę. Dla idei :evil:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 09 paź 2017, 22:42

Nadal nie otrzymałam odpowiedzi na interpelację ws. przejścia dla pieszych na ul. "Zdrowej" vis a vis wejścia do przedszkola, mimo, że termin minął w zeszłym tygodniu. Ten Zarząd Dzielnicy ma wyjatkowo nonszalancki stosunek do bezpieczeństwa.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 paź 2017, 16:50

Kuleczka pisze:
06 paź 2017, 8:28
Nie wiem czy oprócz progów zwalniających jest cos planowane ale obecnie trzeba tam bardzo uważać.

Ja zawnioskowałam o słupki i przejście dla pieszych vis a vis wejścia do przedszkola. Na pierwszą interpelację uzyskałam odpowiedź, że Zarząd podejmuje działania w celu poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, na drugą nie otrzymałam odpowiedzi mimo, że termin 21 dni minął. Za to na interpelacje ws. iluminacji świątecznych odpowiada się w tej dzielnicy po... tygodniu. Bez komentarza.

Kuleczka
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Kuleczka » 06 paź 2017, 8:28

Witam, Czy ktoś ma informację jak wygląda sprawa dojazdu do przedszkola od ulicy Pamiętnej i kiedy brama od Hlonda będzie zamknięta? Pomijam już fakt tworzenia się korków ale przez to, że przejazd jest prowizoryczny cała ulica Hlonda jest w błocie. Po ostatnich deszczach samochody skutecznie rozjechały przejazd po płytach. Mam nadzieję, że taki stan jest chwilowy.
Druga kwestia to bezpieczeństwo dzieci i rodziców. Każdego popołudnia dzieją się tam różne sceny, rodzice z wózkami wychodzący wprost pod koła są na porządku dziennym. Tylko czekać jak będzie tam wypadek. Nie wiem czy oprócz progów zwalniających jest cos planowane ale obecnie trzeba tam bardzo uważać.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 23 wrz 2017, 3:39

Niestety nie może bo teren prywatny. Zobaczymy co powie szanowny Pan Rakowski na spotkaniu (umówić się to cud), na pewno o tym napiszę. Zapewne nie denerwowałby mnie ten dojazd do przedszkola gdyby ktokolwiek zadbał o zakaz parkowania na Zdrowej. Obiecywano nam, że gdyby dojazd miał być od Zdrowej to rozwiązano by problem parkowania po jednej stronie ulicy. Dojazd jest, parkowanie też i tylko problem, jak wyjechać z garażu. Bardzo dziękuje radnym. Na szczęście niedługo będzie można ich rozliczyć

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 22 wrz 2017, 21:32

A czy policja może kontrolować przejeżdżające auta? Skoro tam jest znak zakaz poruszania się (tylko dla mieszkańców)?

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 19 wrz 2017, 0:40

jezeli teren jest polnordu, a granica dzialki biegnie za kraweznikiem:
- postawic betonowe bariery
- wkopać metalowe słupki

moze jakis urzednik wtedy sie zreflektuje ze przedszkole dziala nielegalnie od tej strony
albo chociaz straz pozarna oceni, jak wtedy kwestie ewakuacji czy dojazdu

sluzebnosci działki/drogi chyba nie ma, bo jest dojazd od pamietnej

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 18 wrz 2017, 23:57

Nie wgłębiając się w niuanse prawne napiszę jedynie, że szanowne przedszkole nigdy nie miało mieć dojazdu od strony Zdrowej, bo de facto nawet z nią nie graniczy. Dlatego też zbudowano ulicę o nazwie Pamiętna. Na Zdrową wiedzie przejazd po deskach. Również radni zapierali się, że wyjazd nie będzie na Zdrową co uniemożliwiło mieszkańcom podjęcie stosownych działań. Na chwilę obecną działania w tym zakresie są prowadzone. Zobaczymy co to da. Nie mniej jednak korzystanie z cudzej własności, bez dokonania zapłaty, wydaje mi się nie dość, że pozbawione etyki, to jeszcze niezgodne z prawem. Dlatego tez postawienie szlabanów zarówno na skręcie z Rzeczypospolitej, jak i wjeździe z ronda na Zdrową wydaje się koniecznością i jak wspomniałam działania w tym zakresie zostały podjęte. Szkoda jednak, iż jedyne osiedle spełniające pierwotne warunki zagospodarowania przewidziane przez architekta będzie musiało być docelowo ogrodzone przez głupotę i niekompetencje władz samorządu i cwaniactwo innych mieszkańców Miasteczka omijających korek przez naszą własność.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 18 wrz 2017, 12:11

karolina84 pisze:
18 wrz 2017, 1:00
Polnord zaś to udziałowiec naszego dewelopera więc ta droga jest "nasza", prywatna.
Oj... to jakby nie tak. Fakt, że jako udziałowiec jakiegoś przedsięwzięcia posiadam prawo do czegoś, nie oznacza, że klienci firmy, której właścicielem jestem mają do tego prawo. Chyba wyjaśniać tego nie trzeba? Niemniej jednak, skoro droga jest "prywatna", to właściciel może drogę zamknąć i upoważnić do przejazdu tylko wybranych. Skoro to właściciel "waszego" dewelopera, z którym jesteście tak fantastycznie ustosunkowani - problem może być rozwiązany niemal od ręki... :P
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 18 wrz 2017, 1:00

Niestety myli się Pan. Zdrowa jest przewidziana, jako droga publiczna, ale miasto nie zapłaciło Polnord za jej zbudowanie i na chwilę obecną jest prywatna. Polnord zaś to udziałowiec naszego dewelopera więc ta droga jest "nasza", prywatna. Odnośnie zaś wyjazdu z Ostoi to nie wiem co chciałby Pan zamknąć. Wyjeżdżam na rondo, gdzie zgodnie z przepisami nie mam pierwszeństwa. Zawsze jadę w lewo więc pojazdy w korku nie traktują mnie, jako konkurencji w drodze na Ursynów co skutkuje częstym wpuszczeniem. Jeżeli stoję za pojazdami skręcającymi w prawo, mój wyjazd z osiedla (30 m.) zajmuje co najmniej 10 minut. Stąd mój wniosek o szlabany, bo po pierwsze pojazdy dowożące do przedszkola plus cwaniacy omijający od RP Hlonda przez basze prywatne ulice. Jesteśmy jedynym osiedlem otwartym i cierpimy przez cwaniactwo innych więc chyba pora z tym skończyć.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2017, 9:51 przez yav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Bardzo proszę nie cytować całych postów, jeśli bezpośrednio się na nie odpowiada - yav

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 16 wrz 2017, 11:07

A ja mimo wszystko nie do końca rozumiem. Myśląc tym tokiem wyobraźmy sobie że jeden wyjazdów z Ostoi podlega remontowi to idąc tym tokiem myślenia wszyscy mieszkańcy innych osiedli korzystający z Hlonda powinni zablokować wjazd z Ostoi bo im korki robi.
Proponuje zamknąć wjazd od Rzeczypospolitej a na rondzie Hlonda/Ledóchowskiej zacząć bezwzględnie stosować pzrepisy i niech mieszkańcy z Ostoi będą mieli możliwość wjazdu dopiero jak sznur samochodów od Rzeczypospolitej i Branickiego przez nie przejedzie.
Korki rano są były i będą bo jest coraz więcej samochodów, mieszkańców a na razie wyjazdów brak. Zdrowa jest przewidziana jako droga publiczna więc każdy ma prawo z niej korzystać w równym stopniu (chyba że mylę się co do własności w tej chwili) Skoro wjazd samochodem od Zdrowej jest takim problemem to ja nie jako mieszkaniec Ostoi proszę o zamknięcie bramy oraz furtki dla pieszych i 100% ruchu od strony Pamiętnej.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”