Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Kulturalnie o sporcie, o edukacji dla sportu i edukacja kulturalna...
Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Przedszkole nr 424 - ul. Hlonda 20J

Post autor: yav » 04 lis 2017, 8:04

Gdzie ma Polnord postawić szlaban?

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 04 lis 2017, 0:51

nrafal pisze:
20 paź 2017, 14:18
karolina84 pisze:
20 paź 2017, 2:27
Robyg wskazuje brak woli miasta w tym zakresie. My dbamy o jen utrzymanie tj. odśnieżanie. Stąd droga jest prywatna.
Chyba Polnord
Co do odśnieżanie, to nie szukając awantury, pytanie czemu odsniezacie drogę której właścicielem jest Polnord?
Oczywiście Polnord. Rozpędziłam się bo prowadzę sprawę przeciwko Robyg. Nie mniej jednak okazało się, że Polnord nie miał żadnej wiedzy o korzystaniu z jego własności. Podobno ma postawić szlaban i zapobiec dojazdowi od naszej strony. Czekam z ustęsknieniem :lol:

Fragile
przybysz
przybysz

Post autor: Fragile » 28 paź 2017, 23:51

Droga dojazdowa do przedszkola została wykonana przez firmę Skanska. Jak wiele innych rzeczy w przedszkolu wymaga "poprawki". Z tego co wiem i widze, opieszałość w naprawianiu uszkodzeń jest ogromna i niezależna od dyrekcji i rodziców.
Czekamy...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 paź 2017, 15:49

Roberto1 pisze:
20 paź 2017, 15:18
Czy może w końcu jakiś Radny napisać czemu otwarta jest brama od ul. Zdrowej?

Radny Kuszłejko napisał w tej sprawie interpelację 8.09 i do dziś nie otrzymał odpowiedzi, mimo, że statutowe 21 dni minęło.

Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Roberto1 » 20 paź 2017, 15:18

Czy może w końcu jakiś Radny napisać czemu otwarta jest brama od ul. Zdrowej? Czy stan drogi przy przedszkolu jest na tyle zły że uniemożliwia dojazd? Jeżeli tak to KIEDY zostanie ta droga naprawiona? Nie widzę aby cokolwiek się tam działo.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 20 paź 2017, 14:33

Co do odśnieżanie, to nie szukając awantury, pytanie czemu odsniezacie drogę której właścicielem jest Polnord?
Bo nam zależy bardziej na jej przejezdności niż właścicielowi ;)
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 20 paź 2017, 14:31

Ja poproszę o powrót do tematu dyskusji, bo z tego co widzę, część postów powinna zasilić temat "Parkowanie na Ostoi", a nie ten...

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 20 paź 2017, 14:18

karolina84 pisze:
20 paź 2017, 2:27
Robyg wskazuje brak woli miasta w tym zakresie. My dbamy o jen utrzymanie tj. odśnieżanie. Stąd droga jest prywatna.
Chyba Polnord
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 20 paź 2017, 9:46

Tzw. jakośtobędzizm w podejściu urzędu do dojazdu ul. Pamiętną i wyłożenie płyt przy Zdrowej wierząc jednocześnie, że będą służyły wyłącznie osobom doprowadzające swoje dzieci pieszo, jest zwyczajnie przerażający.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 20 paź 2017, 9:10

Moim zdaniem tzw. Zdrowa nie jest drogą należącą do wspólnoty Ostoi.
Wydaje mi się, że droga nadal należy do Polnordu.
Z tego co pamiętam w aktach przenoszących własność mieszkań przy Hlonda znalazł się zapis o służebności przejazdu i przechodu.

Gmina najprawdopodobniej nie ma takiej umowy, stąd kombinowanie z "oficjalnym" dojazdem do posesji zajmowanej przez przedszkole ulicą od strony kanałku.

Organizacja ruchu na prywatnej ulicy nie należy do kompetencji gminy, stąd wnioski o znaki etc. nie wydają mi się najsensowniejszym posunięciem.

Jak Polnord się zorientuje, że ktoś zarządza jego własnością, to może np. zdemontować betonowe płyty położone między Zdrową i parkingiem przedszkola i posadzić np. tuje uniemożliwiając wjazd albo wprowadzić strefę płatnego parkowania.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 20 paź 2017, 8:19

Ekhhhhhmmm....

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 20 paź 2017, 2:27

To droga prywatna! Od X czasu trwa postępowanie o jej przekazanie za opłatą. Robyg wskazuje brak woli miasta w tym zakresie. My dbamy o jen utrzymanie tj. odśnieżanie. Stąd droga jest prywatna. Nie zgadzam się na tworzenie przejść i stawianie słupków. Miasto zbudowało Pamiętną żeby z niej korzystać. Zbędna = niegsopodarność, bo po co było wydawać kasę. Do Pani Joanny. Z czym się nie zgadzam? Z korzystania z cudzej własności osób z poza Ostoi. Gdyby to mieszkańcy mojego osiedla korzystali z dojścia to ok. Reszta nie, bo skoro ja nie mogę korzystać z ich patio (bo wewnętrzne) to wara od naszych ulic i przejść. To jednak mały problem bo po 7 zalewa nas sznur samochodów dążących do przedszkola. Ciężko wyjechać z garażu. W imię czego?!

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 17 paź 2017, 19:19

Floyd ma rację - to że po jednej stronie się parkuje ma dwa plusy:
- są miejsca parkingowe;
- mimo wszystko zwalnia to ruch.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 17 paź 2017, 18:48

J.Szubińska-Piszczek pisze:
17 paź 2017, 14:58
- postawienie znaku zakazu parkowania również po drugiej stronie ulicy (nr 1042)
Rozumiem,że jest to przedmiot interpelacji na wniosek mieszkańców, więc to nie jest uwaga do Pani. Sam nigdy nie zaparkowałem w tym miejscu, ale wg mnie pomysł jest idiotyczny. Dopóki "zdrowa" jest ulicą "ślepą" nie ma żadnego uzasadnienia dla takiego pomysłu. Jest to bodaj jedyne miejsce, w którym mogą zaparkować goście odwiedzający OW. Takim powodem nie może być przecież ułatwianie dojazdu do przedszkola - dojazd jest z drugiej strony. Od strony "Zdrowej" miało być tylko wejście, ale jak widać władze dzielnicy i radni mają to gdzieś i dzięki nim mamy w tym miejscu korki.
Zakaz taki będzie oczywiście uzasadniony kiedy "Zdrowa" stanie się ulicą przelotową do Osi Królewskiej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 paź 2017, 14:58

karolina84 pisze:
14 paź 2017, 1:21
Pani Joanno, może niech Pani nie dysponuje cudzą własnością.

Mój trzeci post w dniu dzisiejszym (wyczerpałam limit): Szanowna Pani, informuję o moich wszystkich interpelacjach dotyczących poprawy bezpieczeństwa przy nowym przedszkolu i udrożnienia ul. „Zdrowej” w ostatnim czasie (na prośbę mieszkańców):
- słupki na chodniku (nr 976)
- przejście dla pieszych vis a vis wejścia do przedszkola (nr 1000)
- postawienie znaku zakazu parkowania również po drugiej stronie ulicy (nr 1042)
Uprzejmie proszę o informację, z którymi wnioskami Pani się nie zgadza i dlaczego.
PS. Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, ale byłam zablokowana.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, sport i edukacja”