La Clarte, dzień dobry

ul. Oś Królewska (między ul.Sarmacką i Al.Rzeczypospolitej)
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.
CELEBORN
bywalec
bywalec

Re: La Clarte, dzień dobry

Post autor: CELEBORN » 14 mar 2017, 17:33

witam szanownych sąsiadów ,
po zakończeniu budowy 2 etapu trochę ucichło tutaj.napiszcie proszę jak się mieszka w nowej inwestycji jaką jest nasze osiedle.pytanie kieruję do mieszkańców całego osiedla,ale zdaję sobie sprawę,ze w 2 etapie jeszcze chyba niewiele osób się wprowadziło.
pozdrawiam,sąsiad z 2 etapu

miecznik2010
przybysz
przybysz

Post autor: miecznik2010 » 23 kwie 2016, 11:51

Witam serdecznie i pozdrawiam,

chętnie się przyłączę do tego apelu aczkolwiek podpisanie umowy deweloperskiej dopiero przede mną. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to czy nie dałoby się na etapie budowy zadbać o tzw klucz generał czy zewnętrzne żaluzje antywłamaniowe tak jak to ma miejsce w innych inwestycjach w MW. Może warto przemyśleć ten temat.

Awatar użytkownika
polfed
przybysz
przybysz

Post autor: polfed » 28 lut 2016, 13:10

W sprawie odpływów nic nie zrobicie. Mieszkam w obok w La Lumiere i tam jest z tym poważny kłopot. Zapytajcie administratora. Na własny koszt robiliśmy ala melioracje i odpływ. W sądzie jest kwestia orynnowania nieruchomości. BI jest dobre na etapie sprzedaży, potem już nic tak słodki nie wygląda. Obsługa po sprzedażowa leży!

Black
przybysz
przybysz

Post autor: Black » 02 gru 2015, 22:02

Pytałem o odpływy mailowo w BI i niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Może jak więcej osób będzie pytać, to uzyskamy konstruktywną odpowiedź.

Arkady

Post autor: Arkady » 02 gru 2015, 12:32

Pytanie, czy ktoś widział jakie rozwiązanie zastosowali z odpływami, obok na Oazie widziałem zastosowany odbiór wody ze spadów balkonów, centralnie umieszczonych do deszczowej instalacji PCV poprowadzonej wzdłuż ścian i to chyba najlepiej zapewnia taką funkcję. Tu jest podobnie bo nie załapałem jak obserwowałem stan surowy ?

kicker1308
przybysz
przybysz

Post autor: kicker1308 » 02 gru 2015, 9:02

Może nie dotyczy naszego bloku, ale jest to jedna inwestycja i myślę, że wszyscy są ciekawi ;) to prawda, płot - masakra :-/ Bez urazy za prowokację ;)

5Marcin
przybysz
przybysz

Post autor: 5Marcin » 01 gru 2015, 20:40

Nie chciałem tego opisywać, bo to dotyczy nie naszego bloku ale sprowokowany odpowiem. Zerem mieszkańcy bloku przy sarmackiej 1 mają poporostu problemy z odpływem wody z tarasów. Mam tam kolegę który walczy z tym problemem. Możecie sobie też wejść na forum ich inwestycji i poczytać. Mam nadzieję że poza estetyką nie będzie problemów z odpływem wody . Przyznam że mnie denerwują najbardziej ten badziewny płot z marketu, najtańszy z możliwych i dzięki za radę, rzeczywiście sam popytam w biurze będę w tym tygodniu. Pozdrawiam sąsiadów i pracowników biura sprzedaży:-)

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 01 gru 2015, 19:14

: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kicker1308
przybysz
przybysz

Post autor: kicker1308 » 01 gru 2015, 19:07

Mam informacje odnośnie płotków i oświetlenia, ale nie będę opisywał na forum, bo przecież każdy sam może popytać...

5Marcin
przybysz
przybysz

Post autor: 5Marcin » 01 gru 2015, 13:57

Podobne odpływy mają mieszkańcy poprzedniej inwestycji w Wilanowie naszego dewelopera, mam informacje na temat tego jak to funkcjonuje ale nie będę tego opisywał na forum. Każdy może sam popytać.
Czy są informacje odnośnie oświetlenia i tych fatalnych płotków? Mogliby choc z zewnątrz zrobić ogrodzenie takie jak awangarden.

kicker1308
przybysz
przybysz

Post autor: kicker1308 » 01 gru 2015, 11:28

Taką odpowiedź dostałam dzisiaj z biura:
"Jeśli chodzi o odpływy to wysyłam Pani odpowiedz z budowy, mam nadzieje, że to trochę uspokoi : ). Trzeba tez zaznaczyć, że to jest na I etapie, etap II może się delikatnie różnić.
„Obecnie budowa I-go etapu inwestycji pn.: La Clarte jest na etapie finalizowania ostatnich prac w zakresie m. in. elewacji budynku.
Odnosząc się do uwag i pytań w zakresie tzw. rzygaczy to pragniemy poinformować, że w zależności od ich lokalizacji na budynku pełnią one różne funkcje. Dla loggii zlokalizowanych na 3 piętrze jest to funkcja awaryjna. Zabezpieczają one mieszkania przed zalaniem w przypadku opadów deszczu przekraczających wartości przewidziane w normie – przyjętych w obliczeniach do założeń projektowych. Z naszych obserwacji i doświadczenia z innych inwestycji wynika, że coraz częściej zdarzają się opady krótkotrwałe, ale bardzo intensywne, które przekraczają wydajności „normowej” kanalizacji odwodnieniowej. Ponadto, niestety często zdarza się, że w okresie wykańczania mieszkań lub na etapie użytkowania wpusty i kanalizacja odwodnienia ulega zapchaniu doprowadzając nierzadko do całkowitego zamknięcia jej drożności. Podobne zalecenia i wytyczne, odnośnie wykonywania przelewów awaryjnych, podają firmy zajmujące się systemami odwodnieni tarasów, loggii, dachów. Wówczas przelewy awaryjne stają się jedyną drogą odwodnienia chroniąc mieszkania przed znacznym zniszczeniem. Dla loggii zlokalizowanych na 1 i 2 piętrze z racji ich budowy, która powoduje ich opady na nie są znikome wypusty pełnią funkcje odwodnienia i awaryjną. Finalnie wypusty odwodnieniowe zostaną wykończone blachą ze stali nierdzewnej. Z załączeniu zdjęcie wykonane z tzw. elementu pokazowego, który był również do obejrzenia podczas tzw. Dni Otwartych inwestycji zorganizowanych dla Klientów / Mieszkańców I-go etapu osiedla. Mamy nadzieję, że powyższe wyjaśnienie odpowiedziało na Państwa pytania i wątpliwości.”
Załączniki
12313833_10207994589322793_6316940348222930221_n.jpg

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 30 lis 2015, 16:24

Czy ktoś ma możliwość wstawienia tego załącznika jako grafiki na forum...? ot tak dla osób nieposiadających fb :)
dzięki i pozdrawiam

kicker1308
przybysz
przybysz

Post autor: kicker1308 » 30 lis 2015, 16:08

Na grupie na fb pod linkiem https://www.facebook.com/groups/laclarte/ jest informacja z wyjaśnieniem odnośnie odpływów jaką ktoś dostał z BI z załącznikiem jak to docelowo ma wyglądać.

kilerka
przybysz
przybysz

Post autor: kilerka » 30 lis 2015, 11:37

Póki co nie stanowimy wspólnoty i każdy działa samodzielnie.

Należałoby wystosować oficjalne pismo do spółki Bouygues Immobilier Polska z prośbą o zajęcie oficjalnego stanowiska w sprawie niezgodności budynków powstałych w ramach inwestycji La Clarte z wizualizacjami prezentowanymi dla kupujących.

Taką korespondencję należy prowadzić pisemnie. Pismo wysyłamy listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru lub składamy osobiście w dwóch kopiach – na naszej kopii deweloper składa potwierdzenia odbioru pisma. Ważne, żebyśmy posiadali potwierdzenie dostarczenia. Wtedy BI nie może nas zignorować, tylko musi zająć stanowisko. Zależnie od tego, jaka będzie odpowiedź BI, może to być później podstawą do wystąpienia do sądu - w kodeksie cywilnym są odpowiednie paragrafy dotyczące rękojmi wady fizycznej sprzedanej rzeczy.

Według stanu na 30 listopada 2015 r. w etapie B zostało sprzedanych 110 lokali mieszkalnych na 118 dostępnych, więc jest nas dosyć pokaźna grupa.

Adres:
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.
al. Armii Ludowej 14
00-638 Warszawa

Biuro czynne od pon do pt w godz. 09:00-18:00.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 30 lis 2015, 11:16

O jaki ból zaplaciło się niby za luksusy a teraz wszyscy będą myśleli że to mieszkanie od ROBYGa a nie apartamenty.
Ludzie nie przesadzajcie wszyscy deweloperzy oszczędzają na nas bez względu jaka ich nazwa, a jeżeli w umowie nie było szczegółowo zapisane co i jak ma wyglądać lub nie został zmieniony projekt wykonawczy który był do wglądu przy podpisywaniu umowy deweloperskiej to nic chyba nie można zrobić.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

ODPOWIEDZ

Wróć do „La Clarte”