La Clarte, dzień dobry

ul. Oś Królewska (między ul.Sarmacką i Al.Rzeczypospolitej)
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.
I2OOK

Re: La Clarte, dzień dobry

Post autor: I2OOK » 30 lis 2015, 9:28

Zgadzam się z poniższym, tylko co z tym teraz możemy zrobić?
Indywidualnie zgłaszać to do dewelopera?mailem? pismem?

Mieszkania możne nie były bardzo drogie, ale gdyby zależało mi na najtańszych materiałach kupiłabym w sąsiednim Robygu:/

5Marcin
przybysz
przybysz

Post autor: 5Marcin » 28 lis 2015, 11:13

Płot przed wejściem do klatek najtańszy marketowy pomalowany na czarno. Na makiecie miało być oświetlenie drogi wewnętrznej, lampy w pasie zieleni przed blokiem, tego nie ma i te wystające rury z elewacji...mieszkania nie drogie ale blok odstaje jakościowo przez te szczegóły od sąsiednich budowanych prawie dekadę temu.

kilerka
przybysz
przybysz

Post autor: kilerka » 27 lis 2015, 21:47

To "minięcie się z prawdą" i szczególnie jego najuciążliwsze przejawy (rzygacze), dotyczące części wspólnych budynku mieszkalnego, stanowi dla kupującego podstawę do zażądania obniżenia ceny mieszkania przez dewelopera.

MajaK
przybysz
przybysz

Post autor: MajaK » 27 lis 2015, 15:37

Nie wspomniałam o rzygaczach ;)

MajaK
przybysz
przybysz

Post autor: MajaK » 27 lis 2015, 15:35

Wykonawcy trochę się minęli z prawdą... Przynajmniej "makietową" i "wizualizacyjną" prawdą...
Wykończenia miały być grafitowe, są czarne. Balustrady miały być stalowe, są czarne. Przed murkiem miał być wąski pas zieleni z oświetleniem w ziemi, zieleni nie ma, światło jest... w murze. Niby takie subtelności, a cały smaczek jakby uszedł...
Chyba, że się czepiam.

I2OOK

Post autor: I2OOK » 22 lis 2015, 11:16

Witam przyszłych sąsiadów,

Co do elewacji to niestety muszę się zgodzić, spodziewałam się czegoś więcej, okna wyglądają na dość tanie.Martwią mnie też odpływy bo moje mieszkanie znajduję się na 3cim piętrze i nie chciałabym, żeby lało mi się na głowę z tarasu:/
Dość narzekań, mam nadzieję, że odbiory zaczną się w połowie grudnia:)
Pozdrawiam
I.

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 26 wrz 2015, 11:59

no i estetyka budynku...kiepsko to wygląga.na makiecie i wizualizacjach tego nie bylo

Arkady

Post autor: Arkady » 26 wrz 2015, 11:41

Obserwuję sąsiednią budowę i jestem pod wrażeniem, względny porządek a skośnoocy pracownicy pracują jak mrówki, każdy wie co ma robić no ale oni mają to widać we krwi. Co do wspomnianych odpływów to B.I. poszło jak zwykle na łatwiznę i po taniości, skos z betonu i kawałek blachy. Przecież nawet jak poza elewację ta blacha będzie wystawała i z 10 cm , mocniejszy wiatr i brudna woda popłynie po elewacji. Oglądałem rozwiązanie u w.w. sąsiadów: skosy betonu schodzące do środkowej części balkonu a tam szczelna instalacja PCV odprowadzająca gdzieś na dół deszczówkę- rozwiązanie znacznie droższe ale moim zdaniem skuteczniejsze.

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 24 wrz 2015, 20:11

Wlasnie moze dlatego zbudowali w tym samym czasie dwa razy wiecej :)

5Marcin
przybysz
przybysz

Post autor: 5Marcin » 24 wrz 2015, 20:03

Na budowie obok pracują skośnoocy pracownicy , zbudowaliw tym samym czasie dwa razy więcej ale ich w krzakach z ćwiartką nie widziałem.

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 24 wrz 2015, 17:50

Napewno zatrudniaja pracownikow ze wschodu tylko ciekawe czy budimex czy maja jeszcze jakis swoich podwykonawcow.poza tym sądząc po tym co pracownicy budimexu spożywają na lunch ( cwiartka i dwa piwa z pobliskiego fresh marketu ) uwazam,że może wyjść troszku krzywo :mrgreen:

5Marcin
przybysz
przybysz

Post autor: 5Marcin » 24 wrz 2015, 17:39

Ja się nie znam i może było wszystko mokre ale w porównaniu z budynkiem obok widać było nierówności i co ważniejsze utwierdzila mnie w przekonaniu przypadkiem podsłuchana rozmowa budowlańców Budimex.

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 24 wrz 2015, 17:33

Tak dokładnie sie nie przyglądalem.widzialem kawalek balkonu i jedyne co mi sie rzuciło w oczy to kolor brudno-biały,szary czy cos takiego.chyba,ze mokre jeszcze było i taki byl efekt.czemu uważasz,że fatalnie ?

5Marcin
przybysz
przybysz

elewacja

Post autor: 5Marcin » 24 wrz 2015, 12:06

Jak się Państwu podoba elewacja? Częściowo można ją podziwiać na budynku. Moim zdaniem fatalnie położona...

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 08 wrz 2015, 16:58

tak,numery ewidencyjne działek podanych w tym zawiadomieniu są to działki leżące w tym miejscu gdzie obecnie jest pusta działka :
Załączniki
Nowy obraz mapy bitowej.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „La Clarte”