La Clarte, dzień dobry

ul. Oś Królewska (między ul.Sarmacką i Al.Rzeczypospolitej)
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.
5Marcin
przybysz
przybysz

Re: La Clarte, dzień dobry

Post autor: 5Marcin » 08 wrz 2015, 16:28

Rozumiem, że zawiadomienie dotyczy działki pomiędzy naszą inwestycją a wilanowską. Zatem jeśli mają tam powstać bloki to chyba dobrze, bo w tych krzakach rośnie góra śmieci butelek, kup psich i ludzkich! Jest to ulubione miejsce na picie wódy robotników budimexu. Proszę nie pisać że są inne budowy obok, i to może inni robotnicy. Sam widziałem jak panowie wypili ćwiartkę, popili mocnym piwem i udali się na budowę...
Pod Freschmaketem latem zawsze jak przyjeżdżałem widziałem popijających piwko robotników, swoją drogą niezły syf pod tym sklepem zostawiając. Zastanawiam się jak to wpłynie na jakość naszego budynku. Biorąc pod uwagę obecny stan budowy, nie bardzo wierzę w możliwość odebrania mieszkania w tym roku, tak jak obiecują.
Czy już coś wiadomo apropo organizacji ruchu na drodze dojazdowej? Warto coś ustalić zanim powstaną kolejne bloki na działce przy wilanowskiej.

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 08 wrz 2015, 12:59

Budowa zespołu 4 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w rejonie Al. Wilanowskiej i ul. Sarmackiej

Warszawa, dnia 30.07.2015

OŚ-IV-UII.6220.4.2015.EMA
nr pisma w sprawie 27

ZAWIADOMIENIE

Zgodnie z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235, z późn. zm.) oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267, z późn. zm.) zawiadamiam, że postanowieniem nr 191/OŚ/2015 z dnia 29 lipca 2015 r. znak OŚ-IV-UII.6220.4.2015.EMA , odstąpiono od obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie zespołu 4 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, z funkcją handlową w parterze, z garażem podziemnym, drogami wewnętrznymi wraz z miejscami postojowymi, elementami zagospodarowania terenu i infrastrukturą techniczną na dz. ew. nr 16/6, 17/6, 17/7, 18/9, 18/10, 18/2, 19/8, 19/9, 20/8, 20/9, 20/10, 21/8, 21/9, 21/10, 22/10, 22/11, 22/12, 23/13, 23/14, 23/15, 24/15, 24/16, 25/13, 26/14, 28/8, 32/7 obręb 1-10-15, w rejonie Al. Wilanowskiej i ul. Sarmackiej w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.
Stosownie do art. 10 § 1 K.p.a. organy administracji publicznej obowiązane są zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się, co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań.
Strony mogą zapoznawać się z ww. postanowieniem w siedzibie Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy, pl. S. Starynkiewicza 7/9, pok. nr 414, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu tj. 8.00 -16.00.

Z up. Prezydenta m.st. Warszawy
Anna Szweda
Naczelnik Wydziału
Gospodarowania Wodami i Geologii
Biura Ochrony Środowiska

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 31 sie 2015, 10:39

Witam.Mam małe pytanie do znawców tematu.Domyślam się co to jest,ale nie wierze,ze mogli coś takiego zrobić w nowym bloku....skoro jest to odprowadzenie wody to czemu tak nieestetycznie wykonane oraz w jakim celu to jest na 1 i 2 piętrze skoro to jest loggia ? w całym MW nie widziałem czegoś takiego.Przy białej elewacji zaraz całe ściany będą w zaciekach....
Załączniki
20150828_124233.jpg

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 30 sie 2015, 10:42

Do moderatorów: Przydałoby się podzielić ten wątek na kilka mniejszych skoro jest cały dział dla LaClarte.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 29 sie 2015, 12:55

5Marcin pisze:Na wizualizacji osiedla widać oświetlenie drogi, mam nadzieję że deweloper dotrzyma słowa i zrobi to oświetlenie.
Ale on niczego takiego nie deklarował - wizualizacja a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Droga to odrębna nieruchomość i deweloper nie kiwnie palcem w tej sprawie, a bez zgody innych współwłaścicieli na taką inwestycję nawet gdyby chciał to nie może. Oświetlenie wielokrotnie było tematem dyskusji w SH, zawsze bez konkluzji, ponieważ droga ma innych współwłaścicieli.
5Marcin pisze:Drogi sąsiedzie z SH, ustawianie maszyn do budowy na drodze nie jest w porządku tak samo jak parkowanie aut na tej drodze.
Pojazdy budowy blokują przejazd całkowicie, płot budowy zajął całą szerokość chodnika itp. Ciekaw jestem, czy Wasz deweloper w podobnym poważaniu nie będzie mieć mieszkańców swojej inwestycji. Z doświadczenia wiem, że deweloper jest miły póki nie otrzyma zapłaty, a potem bywa różnie (a choć to nie ten sam deweloper co SH, to są oni silnie spowinowaceni, nawet biuro mają w tym samym lokalu).

Co do parkowania jest inaczej - zakazu nie ma więc parkować można. Bo znaki postawił sobie samowolnie deweloper LaClarte, nie pytając nikogo nawet o opinię. W efekcie, nie mają żadnej mocy prawnej. Są jednak czynione działania zmierzające do ich legalizacji (tj. zatwierdzenia przez zarząd drogi planu organizacji ruchu na drodze), z uwzględnieniem zakazu parkowania na całej długości drogi.
5Marcin pisze:Wydaje mi się ze dobrze by było,gdyby droga była jednokierunkowa. Co Państwo na to? Jeśli jest zarząd drogi, to może warto jakiś pomysł z naszej strony przedstawić?
Dyskusje na ten temat też były, pomysłów było wiele - m.in. jednokierunkowa, strefa zamieszkania, szlaban, itd. itp. Niczym konkretnym się nie skończyło, dopiero zarząd drogi ma kiedyś wymyślić organizację ruchu na drodze. W sumie, gdyby zakazać parkowania, to spokojnie może być dwukierunkowa. Z drugiej strony nie każdy ma miejsce w garażu (dotyczy się wszystkich powstających tu inwestycji), więc gdzie mieliby ci ludzie parkować? Docelowa organizacja ruchu temat na pewno do dyskusji w przyszłości.

5Marcin
przybysz
przybysz

Post autor: 5Marcin » 29 sie 2015, 10:34

Na wizualizacji osiedla widać oświetlenie drogi, mam nadzieję że deweloper dotrzyma słowa i zrobi to oświetlenie.
Drogi sąsiedzie z SH, ustawianie maszyn do budowy na drodze nie jest w porządku tak samo jak parkowanie aut na tej drodze.
Wydaje mi się ze dobrze by było,gdyby droga była jednokierunkowa. Co Państwo na to? Jeśli jest zarząd drogi, to może warto jakiś pomysł z naszej strony przedstawić?

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 28 sie 2015, 17:53

5Marcin pisze:drodzy Państwo, przy okazji zakupu mieszkania warto zapytać się jak będzie zorganizowany róch na drodze dojazdowej, oraz czy ta droga będzie oświetlona. Obecnie wieczorem jest bardzo nieprzyjemnie, droga pozastawiana autami i ciemno jak w d...
Po pierwsze, to ruch. Po drugie, droga jest własnością wspólną inwestorów oraz poszczególnych mieszkańców (w tym moją jako mieszkańca SH). Planów co do jej przyszłości nie ma, jedyną rzeczą jaką ma się docelowo zająć niedawno ukonstytuowany tzw. zarząd drogi, będzie organizacja ruchu (oznakowanie), bo obecnie brak takowej (nawet "rondo" nie jest rondem). Na wszelkie inne inwestycje, musieliby się zrzucić wszyscy współwłaściciele.

Choć droga jest własnością wspólną, to deweloper stawiający LaClarte traktuje ją jak swój folwark, bezprawnie ustawiając znaki drogowe, blokując chodniki, przejazd, rozkopując itd.

5Marcin pisze:Jeśli chodzi o działkę pomiędzy blokiem a ul wilanowską niestety jest tam wielki syf, butelki śmieci i nawet kupy ludzkie. Mieszkam w bloku obok i podczas pierwszego spaceru , doznałem szoku. W krzakach panowie robotnicy piją browary i zostawiają po sobie śmietnik.

Podobno ma powstać kolejna szkoła w Wilanowie ,( 65 mln zł) mam nadzieję że władze miasta zainteresuje właśnie ta działka...

sąsiad
Rzeczywiście, świetny pomysł mieć w tak ciasnym miejscu mega ruch samochodowy przed 8 i po południu :evil: . Poprzedni deweloper upadł, działkę sprzedawał syndyk. O planach nowego cisza.

Awatar użytkownika
kalina
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: kalina » 28 sie 2015, 15:16

Jeszcze jedna odpowiedz Bouygues na temat sasiedniej pustej dzialki:

"W nawiązaniu do Pani pytania chciałabym poinformować, że działka o którą Pani pyta jest w posiadaniu inwestora : Magnus.
Nie znamy jednak jego planów co do tego terenu. Działka jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego zatem można się spodziewać budynków mieszkalnych."

5Marcin
przybysz
przybysz

Post autor: 5Marcin » 28 sie 2015, 15:11

Witam,

drodzy Państwo, przy okazji zakupu mieszkania warto zapytać się jak będzie zorganizowany róch na drodze dojazdowej, oraz czy ta droga będzie oświetlona. Obecnie wieczorem jest bardzo nieprzyjemnie, droga pozastawiana autami i ciemno jak w d...

Jeśli chodzi o działkę pomiędzy blokiem a ul wilanowską niestety jest tam wielki syf, butelki śmieci i nawet kupy ludzkie. Mieszkam w bloku obok i podczas pierwszego spaceru , doznałem szoku. W krzakach panowie robotnicy piją browary i zostawiają po sobie śmietnik.

Podobno ma powstać kolejna szkoła w Wilanowie ,( 65 mln zł) mam nadzieję że władze miasta zainteresuje właśnie ta działka...

sąsiad

Awatar użytkownika
kkaliber44
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: kkaliber44 » 23 sie 2015, 16:45

Wg. mnie gladz jest absokutnie niekonieczna przy tynkach gipsowych; Chyba, ze ktos chce miec baaardzo gladkie sciany.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

MajaK
przybysz
przybysz

Post autor: MajaK » 23 sie 2015, 2:51

Gładź raczej będzie konieczna... Co do dni otwartych, nic nam nie wiadomo.
Pozdrawiam
MajaK

marta.k
przybysz
przybysz

Post autor: marta.k » 22 sie 2015, 12:43

Dzień dobry:)

czy ktoś z drogich sąsiadów interesował się już wnikliwiej kwestią wykończenia ścian? W prospekcie inf możemy przeczytać, że w kuchni, pokoju dziennym oraz w sypialniach zostanie wykorzystany "tynk gibsowy maszynowy", następnie nastąpi jednokrotne malowanie farbą w kolorze białym; a sufit zostanie wykończony tynkiem, malowany jednokrotnie na kolor biały.
Nie posiadając wiedzy w powyższej kwestii (i zanim skorzystam z pomocy fachowców) zastanawiam się czy w ten sposób przygotowane ściany nie wymagają już położenia gładzi? Z punktu widzenia kosztów przyszłego remontu jest to istotna inf.

Dodatkowo czy ktoś z Państwa posiada inf czy ustalony jest już termin dni otwartych LC etap B?

dziękuję i pozdrawiam,
Marta

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 21 sie 2015, 12:31

Pozazdrościć obsługi po sprzedaży :)
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Mateusz Bouyguowski
przybysz
przybysz

Post autor: Mateusz Bouyguowski » 21 sie 2015, 11:52

Dziś dostałem list polecony z informacją, że przekazanie lokali ma sie odbyć już w grudniu tego roku - niezła szybkość :)
Pozdrawiam, M

Awatar użytkownika
kalina
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: kalina » 20 sie 2015, 23:02

Pani Małgosia z działu sprzedaży bezzmiennie nie baczy na porę dnia i odpisuje w mgnieniu oka :)
Oto kilka pytań i odpowiedzi, które uzykałam:

P: Czy wiadomo moze, co bedzie na dzialce miedzy La Clarte a Aleja Wilanowska? Jesli tak, to czy sa na ta dzialke juz jakies termniny?
BI: Jest pozwolenie na budowę na budynki mieszkalne nie wyższe niż 5 kondygnacji. Zapewn będzie osiedle z lokalami usługowymi na parterze. Działka komornicza. Nie znam terminów. Myślę, że przez najbliższy rok-dwa nic tam się nie będzie działo.

P: Tym samym jaki bedzie los uliczki miedzy La Clarte a Scandinavian House? Czy to pewne, ze ona nie bedzie miala nazwy i czy wiadomo, czy zostanie przeciagnieta do Al. Wilanowskiej?
BI: Z tego co mi wiadomo nie jest planowane nadanie jej nazwy. Nie ma również planów co do łączenia jej z al. Wilanowską. Może Pani udać się do Urzedu dzielnicy i podpytać.

P: Ponadto czy zglosili sie juz moze zainteresowani/nabywcy lokali uslugowych na parterze inwestycji La Clarte? Czy jeszcze jest za wczesnie, zeby sie ta kwestia martwic?
BI: Lokale usługowe są sprzedane częściowo od Osi królewskiej od uliczki nie mamy sprzedanych lokali w drugim etapie. Proszę się absolutnie tą kwestią nie martwić :)

P: I ostatnie pytanie: Patrzac po postepie budowy, etap drugi juz jest dosc daleko. Czy terminy oddania beda w zwiazku z tym wczesniejsze?
BI: Zobaczymy jaka będzie zima, ale wedle harmonogramu jesteśmy faktycznie do przodu. Myślę, że na wiosnę będziemy znać przybliżony i faktyczny termin odbioru.

Taki stan jest na dziś :)

Pozdrawiam

A.

ODPOWIEDZ

Wróć do „La Clarte”