Badanie jakości życia w Wilanowie

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Floyd
osadnik
osadnik

Re: Badanie jakości życia w Wilanowie

Post autor: Floyd » 08 lip 2016, 13:26

J.Szubińska-Piszczek pisze:
Floyd pisze:Ceny domów w tym rejonie są niższe właśnie z powodu braku kanalizacji, więc kto kupił - zaoszczędził, a kiedyś zyska, gdy kanalizacja powstanie (mam nadzieję, że w Powsinie i innych miejscach w Warszawie nastąpi to jak najszybciej).
Jakbym słyszała radną Zygańską, która twierdzi, że mieszkańcy Powsina tanio kupili działki, a teraz wymagają od Urzędu, żeby im ulicę dojazdową wybudował (która jest w mpzp). Takie teksty padają w naszej Radzie z ust wiceprzewodniczącej. Wie Pan, ile kosztuje dom w Powsinie? 1 200 000, 1 300 000 zł. Darmo dają, po prostu. Bo nie ma kanalizacji :roll:
Chyba każdy średnio wykształcony człowiek wie, a radny/radna na pewno, że brak kanalizacji jest czynnikiem istotnie wpływającym na cenę :roll:
Proszę mi pokazać, gdzie w Warszawie można za takie pieniądze kupić domy z całkiem dużymi działkami? Jak już pisałem - znam kilka rodzin, które kupiły w Powsinie domy, w bardzo atrakcyjnych - jak na warunki Warszawy - cenach i są bardzo zadowoleni z tej decyzji.
Pani Zygańskiej nie znam.
J.Szubińska-Piszczek pisze: Wie Pan, co mieszkańcy Powsina mówią o Urzędzie? Że zrobił z nich skansen.
To od lat był skansen w mieście. Bardzo przyjemny zresztą. Mówi Pani zupełnie tak, jakby Powsin był gdzieś w okolicach centrum Warszawy. Przecież biorąc pod uwagę zabudowę jest to właściwie teren wiejski, położony na dalekich peryferiach miasta, różniący się od innych podobnych miejsc w Polsce tym, że znajduje się w granicach Warszawy. Nie może więc dziwić, że rozwój tego miejsca nie jest
pierwszoplanowy.
Rehabilitacja? Proszę nie przesadzać. Obok jest Konstancin z najlepszą bazą rehabilitacyjną w Polsce. Myśli Pani, że w każdej wsi, czy w każdym, najdalszym zakątku miasta powinny być lecznice rehabilitacyjne? Jestem zdziwiony, że Powsin ma swoją. Skoro ma - to dobrze, trzeba się cieszyć, a nie narzekać.
Uważam, że kanalizacja powinna tam powstać, jak w każdym innym miejscu Polski i dlatego, w imieniu mieszkańców Powsina, radni powinni "nękać" władze dzielnicy, aby nie zapominały o tej sprawie.

Sprawa przystanków jest oczywiście absurdalna.

A to, że jeden z mieszkańców Powsina płaci b. duże podatki nie oznacza przecież, że miasto z tego powodu powinno mu w nagrodę wybudować drogę i kanalizację...

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 08 lip 2016, 13:24

J.Szubińska-Piszczek pisze: PS. Bardzo cieszę się z tego, że znikną fundamenty i szkielety przy Ratuszu, bo podobno po wakacjach ma ruszyć budowa bloku wg projektu śp. S. Kuryłowicza.
No Pani Joanno, naprawdę? Od lat na to czekam! To byłoby cudownie!!! Na ile to info jest prawdziwe, bo już mieli ruszać kilka razy w ciągu kilku ostatnich lat?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 lip 2016, 10:47

paszczakR pisze:
Podatki, które odprowadziła moja firma zarejestrowana w Wilanowie jako podatek CIT do budżetu Skarbu państwa za kolejne lata:
231 000,- PLN
256 000,- PLN
267 000,- PLN
6,71% CIT trafia do budżetu gminy, reszta do Skarbu Państwa.
231 000 x 6,71% = 15 500
256 000 x 6,71% = 17 177
267 000 x 6,71% = 17 915
Razem 50 592 czyli koszt tych dwóch wiat, na które od lat czeka Powsin, a mówimy tylko o jednym przedsiębiorcy ;)

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 08 lip 2016, 9:43

Podatki, które odprowadziła moja firma zarejestrowana w Wilanowie jako podatek CIT do budżetu Skarbu państwa za kolejne lata:
231 000,- PLN
256 000,- PLN
267 000,- PLN
6,71% CIT trafia do budżetu gminy, reszta do Skarbu Państwa.
Będę wdzięczny za wniosek Pan Radnej po "linii partyjnej" o zwiększenie tego udziału.
Starczy i na kanalizację i na remonty ulic o jakich dyskutujemy na tym forum.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: przemoka » 08 lip 2016, 9:29

J.Szubińska-Piszczek pisze:
Floyd pisze:Ceny domów w tym rejonie są niższe właśnie z powodu braku kanalizacji, więc kto kupił - zaoszczędził, a kiedyś zyska, gdy kanalizacja powstanie (mam nadzieję, że w Powsinie i innych miejscach w Warszawie nastąpi to jak najszybciej).
Jakbym słyszała radną Zygańską, która twierdzi, że mieszkańcy Powsina tanio kupili działki, a teraz wymagają od Urzędu, żeby im ulicę dojazdową wybudował (która jest w mpzp). Takie teksty padają w naszej Radzie z ust wiceprzewodniczącej. Wie Pan, ile kosztuje dom w Powsinie? 1 200 000, 1 300 000 zł. Darmo dają, po prostu. Bo nie ma kanalizacji :roll:
Floyd pisze:O tym, jak bardzo jest Pani "upolityczniona" świadczy fakt, że nie dostrzega Pani żadnych dobrych zmian w naszej dzielnicy, która jest jednym z najładniejszych zakątków Warszawy. Dla Pani wszystko jest źle, a to świadczy o braku wiarygodności, ale w końcu jest Pani tylko politykiem.... Tymczasem część spraw idzie dobrze, inne gorzej - warto dostrzegać i jedne i drugie :)
Myli się Pan. Kiedy jest się z czego cieszyć, to się cieszę. Tak było w przypadku decyzji o budowie ul. Nowokabackiej, na którą osobiście czekam już 12 lat. Wie Pan, co mieszkańcy Powsina mówią o Urzędzie? Że zrobił z nich skansen. W Miasteczku Wilanów buduje się fontanny, a rolnikom nawet dróg dojazdowych do pól się nie równa. W Miasteczku Wilanów przy Branickiego postawiono wiaty na nieczynnych przystankach, a Powsin od lat prosi o dwie sztuki, mogą być używane. W Miasteczku Wilanów buduje się chodniki z granitu, a w Powsinie dzieci chodzą do przystanku wśród pędzących samochodów, bo brakuje 500 m chodnika. Dzieci z Miasteczka Wilanów dowożone są do szkół specjalnymi autobusami, a dzieci z Powsina mają autobus co godzinę (725). Kilka lat temu ZTM skrócił co drugi kurs autobusu 519 - kończy trasę w Wilanowie. Jest Pan w stanie sobie wyobrazić, że w Powsinie jest dziura w szczycie porannym między 7:16 a 7:46? Nie ma poczty, nie ma apteki, mimo, że stoją w centrum Powsina dwa nieużywane budynki i niszczeją. Kilka lat temu otwarto tu nową przychodnię. Wie Pan jak długo czeka się na rehabilitację? 2 miesięce "na cito" - po urazie :roll: albo pół roku. I do tego wszystkiego co miesiąc trzeba wydać 250 zł na szambo i jeszcze się tego nawdychać. W stolicy dużego europejskiego państwa w XXI wieku. Powtarzam to, co mówią mieszkańcy.

PS. Bardzo cieszę się z tego, że znikną fundamenty i szkielety przy Ratuszu, bo podobno po wakacjach ma ruszyć budowa bloku wg projektu śp. S. Kuryłowicza.
Ja wtrącę kilka swoich groszy w tę dyskusję.

1) Ceny domów są duże, po ziemia w Warszawie ogólnie jest droga. Pytanie tylko o jakiej powierzchni domu za te 1,200,000 - 1,300,000 PLN mówimy? 150m2, a może 250 m2? Podejrzewam, że jak się to przeliczy na 1m2 powierzchni to mimo wszystko wyjdzie taniej niż w blokach w MW. Ale posiadanie domu to zupełnie inna para kaloszy niż zakup mieszkania w blokowisku. Każde ma swoje wady i zalety.

2) Nie chcę wdawać się w dyskusję polityczną. Pani Radna jest z takiej opcji, a nie innej - nie każdy może lubić tę partię. Ja się od polityki odcinam, patrzę na działalność samorządową. I niestety jak ktoś ma pojęcie o sprawach samorządowych to dostrzeże wiele nieprawidłowości, jakie dzieją się w dzielnicy, w tym w UD. I bardzo dobrze, że Pani Radna pisze tyle tych interpretacji, bo to oznacza, że ktoś patrzy władzy na ręce i obserwuje sposób podejmowania decyzji.

3) przykładem dobrej pracy samorządowej, niezależnie od opcji politycznej jest wspólne działanie w sprawie "Galerii" Wilanów- tak właśnie powinni pracować samorządowcy: wspólnie, ponad podziałami, na rzecz mieszkańców.

4) w sprawie zapuszczenia cywilizacyjnego Powsina to powiem szczere - jest to wstyd, że w mija druga dekada 21. wieku, a tam jest prawie jak na wsi. Fajnie jest mieszkać w cichej i spokojnej okolicy, ale jednak powinna iść tam o wiele bardziej rozbudowana infrastruktura. Przecież to w końcu stolica sporej wielkości kraju! Ja rozumiem, że dzielnica ma ograniczony budżet, a potrzeb jest mnóstwo, niemniej jednak rozwój powinien być zrównoważony.

5) tutaj dochodzę też do pewnego elementu, którego być może Pani Radna nie bierze pod uwagę - ilość mieszkańców, gęstość zabudowy. Czym innym jest robienie infrastruktury dla domków szeregowych/wolnostojących w Powsinie, a czym innym jest robienie infrastruktury dla sporej wielkości osiedla. Nie wiem ile mieszka ludzi w MW? 20-30 tys.? A ile w Powsinie? 5 tysięcy? Mogę jedynie podejrzewać, że wiele decyzji w UD może być podejmowanych właśnie według tego klucza. "Zróbmy coś dla większej społeczności" kosztem innej mniejszej. J.w. nie uważam tego za sprawiedliwe, bo rozwój powinien być zrównoważony. Głupotą było robienie nieużywanej wiaty autobusowej na Branickiego, podczas gdy w Powsinie takowej brak. Zrozumiem argument, że ta wiata była wykończeniem całości zamówienia zrobienia ulicy, ale "come on", przecież tam jeszcze długo żaden autobus nie pojedzie. No to na c**j tę wiatę tam stawiać właśnie teraz???

6) wiele rzeczy jest robionych w Dzielnicy źle. Miejsca na poprawę jest sporo. Gdyby rządziła inna opcja, to trudno powiedzieć, czy byłoby lepiej, czy gorzej - na pewno byłoby inaczej. Dlatego dobrze, że jest opozycja, która jest głośna i patrzy władzy na ręce.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 lip 2016, 8:54

Floyd pisze:O tym, jak bardzo jest Pani "upolityczniona" świadczy fakt, że nie dostrzega Pani żadnych dobrych zmian w naszej dzielnicy, która jest jednym z najładniejszych zakątków Warszawy. Dla Pani wszystko jest źle, a to świadczy o braku wiarygodności, ale w końcu jest Pani tylko politykiem.... Tymczasem część spraw idzie dobrze, inne gorzej - warto dostrzegać i jedne i drugie :)
Myli się Pan. Kiedy jest się z czego cieszyć, to się cieszę. Tak było w przypadku decyzji o budowie ul. Nowokabackiej, na którą osobiście czekam już 12 lat. Wie Pan, co mieszkańcy Powsina mówią o Urzędzie? Że zrobił z nich skansen. W Miasteczku Wilanów buduje się fontanny, a rolnikom nawet dróg dojazdowych do pól się nie równa. W Miasteczku Wilanów przy Branickiego postawiono wiaty na nieczynnych przystankach, a Powsin od lat prosi o dwie sztuki, mogą być używane. W Miasteczku Wilanów buduje się chodniki z granitu, a w Powsinie dzieci chodzą do przystanku wśród pędzących samochodów, bo brakuje 500 m chodnika. Dzieci z Miasteczka Wilanów dowożone są do szkół specjalnymi autobusami, a dzieci z Powsina mają autobus co godzinę (725). Kilka lat temu ZTM skrócił co drugi kurs autobusu 519 - kończy trasę w Wilanowie. Jest Pan w stanie sobie wyobrazić, że w Powsinie jest dziura w szczycie porannym między 7:16 a 7:46? Nie ma poczty, nie ma apteki, mimo, że stoją w centrum Powsina dwa nieużywane budynki i niszczeją. Kilka lat temu otwarto tu nową przychodnię. Wie Pan jak długo czeka się na rehabilitację? 2 miesięce "na cito" - po urazie :roll: albo pół roku. I do tego wszystkiego co miesiąc trzeba wydać 250 zł na szambo i jeszcze się tego nawdychać. W stolicy dużego europejskiego państwa w XXI wieku. Powtarzam to, co mówią mieszkańcy.

PS. Bardzo cieszę się z tego, że znikną fundamenty i szkielety przy Ratuszu, bo podobno po wakacjach ma ruszyć budowa bloku wg projektu śp. S. Kuryłowicza.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 07 lip 2016, 22:04

Oczywiście, że mieszkańcy mogą nie być zadowoleni i oczywiste jest, że oczekują zmiany tego stanu rzeczy.
Pani sąsiedzi mogą wylewać ścieki - ich sprawa. Zapytam tylko, czy ktoś im kanalizację zabrał, czy kupując działki/domy nie wiedzieli, że w tym rejonie nie ma kanalizacji? Ceny domów w tym rejonie są niższe właśnie z powodu braku kanalizacji, więc kto kupił - zaoszczędził, a kiedyś zyska, gdy kanalizacja powstanie (mam nadzieję, że w Powsinie i innych miejscach w Warszawie nastąpi to jak najszybciej).

Co do polityki, a raczej polityków - staram się trzymać od nich jak najdalej, bo rzadko mówią prawdę, robią ludziom "wodę z mózgu", a od pewnego czasu spora ich część (zwłaszcza z ekipy obecnie rządzącej, choć nie tylko) buduje poparcie na bardzo negatywnych emocjach. Proszę więc się nie dziwić, że Pani ciągłe ataki pod adresem władz dzielnicy, czy miasta powodują u mnie ataki mdłości. Tak samo byłoby, gdyby w taki sposób zachowywali się politycy innych opcji.

O tym, jak bardzo jest Pani "upolityczniona" świadczy fakt, że nie dostrzega Pani żadnych dobrych zmian w naszej dzielnicy, która jest jednym z najładniejszych zakątków Warszawy. Dla Pani wszystko jest źle, a to świadczy o braku wiarygodności, ale w końcu jest Pani tylko politykiem....
Tymczasem część spraw idzie dobrze, inne gorzej - warto dostrzegać i jedne i drugie :)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lip 2016, 15:32

J.Szubińska-Piszczek pisze:Zastanawiam się z czego wynikają "duże różnice oraz podział dzielnicy na stare i nowe osiedla".
Złożyłam dziś w tej sprawie interpelację.
Załączniki
interpelacja_badanie_jakości_życia.jpg

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lip 2016, 10:52

Floyd pisze:Proszę sobie wyobrazić, że moi znajomi mieszkający w Powsinie (3 rodziny) są z tego bardzo zadowoleni i nie chcą się nigdzie przenosić. Nie oni wywożą szambo, ale im wywożą, co nie stanowi dla nich jakiegoś ogromnego kłopotu. Spokojnie czekają na rozwiązanie tej sprawy. Powsin nie jest jedynym miejscem w Warszawie dotkniętym tym problemem (np. Wawer).
To proszę sobie wyobrazić, że moi sąsiedzi zastanawiają się nad wylaniem beczki ścieków przed Urzędem albo ostatnio otrzymałam takiego maila:

231 000,- PLN
256 000,- PLN
267 000,- PLN
W zamian od trzech lat dostaję tabelkę Excel, która jest rewidowana co roku na moją niekorzyść i pojawia się co raz to roczne opóźnienie w realizacji wodociągu i kanalizacji. (...) Uprzejma prośba o sprawdzenie czy komukolwiek w Wilanowie zależy na tym żeby były zarejestrowane tu podmioty gospodarcze płacące podatki.

Na posiedzenie komisji m.in. ws. kanalizacji w Powsinie przybyło ok. 40 mieszkańców czyli tylu, ilu na posiedzenie komisji ws. galerii handlowej. Myśli Pan, że przyszli ci zadowoleni z tego, że będą mieli kanalizację w... 2024 roku?
Floyd pisze:Pewnie, gdyby władzę w tej części W-wy objął PIS obwieszczałaby Pani światu, że to najlepsze miejsce do życia w Warszawie. Jest inaczej, więc trzeba ciągle sączyć jad....
Pan chyba ma obsesję na punkcie polityki. Proszę wskazać jedno polityczne zdanie w tym, co napisałam. Rozumiem, że wolałby Pan, żeby Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość nie istniał w Radzie Dzielnicy Wilanów. Proszę jednak przyjąć do wiadomości, że 21,75% mieszkańców dzielnicy woli i proszę ich tolerować.

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 07 lip 2016, 10:23

Proszę sobie wyobrazić, że moi znajomi mieszkający w Powsinie (3 rodziny) są z tego bardzo zadowoleni i nie chcą się nigdzie przenosić. Nie oni wywożą szambo, ale im wywożą, co nie stanowi dla nich jakiegoś ogromnego kłopotu. Spokojnie czekają na rozwiązanie tej sprawy. Powsin nie jest jedynym miejscem w Warszawie dotkniętym tym problemem (np. Wawer).

Pewnie, gdyby władzę w tej części W-wy objął PIS obwieszczałaby Pani światu, że to najlepsze miejsce do życia w Warszawie.
Jest inaczej, więc trzeba ciągle sączyć jad....

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lip 2016, 9:21

Zastanawiam się z czego wynikają "duże różnice oraz podział dzielnicy na stare i nowe osiedla". Kiedy patrzę na inwestycje opisane w czerwcowym numerze Informatora Wilanowskiego widzę budowę ulic w starej części dzielnicy i budowę fontann w nowej (strona 4 i 5). Chyba jednak nie o to chodzi. Więc o co? Moim zdaniem temat jest poważny i Zarząd Dzielnicy oraz Rada powinni się nad nim pochylić.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Badanie jakości życia w Wilanowie

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lip 2016, 3:09

Zastanawiam się, jaka jest obecnie wartość badań opinii. Firma GTC przekazała radnym wyniki badania opinii, z którego wynika, że 93% mieszkańców Wilanowa chce galerii handlowej takiej jak... Arkadia. Skąd oni wzięli tych mieszkańców, bo ja jako radna znam takich może 2-3.

W najnowszym numerze Informatora Wilanowskiego czytamy, że 94% mieszkańców jest zadowolona z życia w dzielnicy. Podobno w każdej z dzielnic Warszawy przebadano po 500 osób. Musieli nie dotrzeć do Powsina. Nie wierzę, żeby któryś z mieszkańców powiedział, że jest zadowolony z życia w dzielnicy stolicy dużego europejskiego państwa będąc zmuszonym w XXI w. do wywożenia szamba.

Podobno mieszkańcy Wilanowa najwyżej wśród wszystkich dzielnic Warszawy ocenili funkcjonowanie służb porządkowych (policji i SM). To dziwne. Przecież wiemy, jak mieszkańcy MW są niezadowoleni z działania służb porządkowych w sprawie dzikiego parkowania. Wiemy, jak mieszkańcy Powsinka narzekają na zakłócanie ich spokoju przez Lake Park Wilanów i niemoc służb porządkowych w tym zakresie.

Podobno dobre notowania zbiera także służba zdrowia w Wilanowie. Dziwi mnie to z powodu braku specjalistów i badań specjalistycznych na terenie Dzielnicy, o czasie oczekiwania na rehabilitację po urazie nie wspominając. W ostatnim czasie wysłałam 3 pisma do NFZ w związku z:
- faktycznym brakiem opieki medycznej w przypadku pilnego badania USG piersi (podejrzenie nowotworu) - czas oczekiwania od 2 do 3 miesięcy w zależności od przychodni (na Mokotowie, pod który podlega Wilanów).
- niewystarczającą opieką medyczną w przypadku okulisty dziecięcego - czas oczekiwania na wizytę 9 miesięcy, mimo tego, że lekarz okulista wyznacza dzieciom wizyty co pół roku (jedyna przychodnia specjalistyczna dla dzieci na Mokotowie, pod który podlega Wilanów).
- faktyczny brak opieki pourazowej - czas oczekiwania na rehabilitację 2 miesiące (przychodnia rehabilitacyjna w Powsinie).

Podobno wyniki badania w Wilanowie są zdychotomizowane - zauważalne są duże różnice oraz podział dzielnicy na stare i nowe osiedla.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”