Demografia w Wilanowie

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
KAJF
przybysz
przybysz
Posty: 24
Rejestracja: 08 paź 2010, 15:44

Wilanów przekroczył granicę 20 tysięcy - Gazeta 28.04.2011

Post autor: KAJF » 28 kwie 2011, 21:20

"We wtorek w Wilanowie została zameldowana dwudziestotysięczna mieszkanka dzielnicy, 2,5-letnia Julka. W prezencie otrzymała laptopa edukacyjnego.
- Jako władze dzielnicy mamy nadzieję, że Wilanów będzie wymarzonym miejscem do życia, a mała Julka poza prezencikiem który dostała, może liczyć na kolejne niespodzianki, tym razem urodzinowe. Tą przyjemną okoliczność będziemy mieli również na uwadze przy przyjmowaniu Julki do przedszkola, a później do szkoły - mówi wiceburmistrz Wilanowa Artur Buczyński.
Według władz dzielnicy liczba mieszkańców Wilanowa zwiększa się szybciej niż się spodziewano. Planowano, że 20-tysięczny mieszkaniec zostanie zameldowany w wakacje, a stało się to już w kwietniu."
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ancow.html


szczęściara z tej Julki ;) my przeprowadziliśmy się, wprawdzie z Ursynowa, ale już jakieś trzy lata temu a do przedszkola naszej córy w Wilanowie nikt nie chciał przyjąć :-x
swoją drogą to panowie burmistrzowie albo są niedowidzący albo nigdy nie pofatygowali się na drugą stronę Powsińskiej do Miasteczka albo rżną głupa twierdząc że nie spodziewali się tak szybkiego przyrostu osób zameldowanych w Wilanowie :evil:

SMMW
przybysz
przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2010, 17:21

Demografia w Wilanowie

Post autor: SMMW » 12 sty 2011, 9:35

W ujęciu procentowym Wilanów jest dzielnicą Warszawy, której liczba mieszkańców rośnie w najszybszym tempie. Choć raport, zamieszczony poniżej nie podaje szczegółowych informacji na temat Miasteczka Wilanów, śmiało można zaryzykować hipotezę, że dzieje się tak właśnie za sprawą rozrastającej się naszej części dzielnicy. Trudno o bardziej dobitny argument na rzecz rozbudowy infrastruktury w obrębie Miasteczka.

Monitoring stanu ludności. Raport formacie PDF.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”