Gazeta Punkt

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Gazeta Punkt

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 15 paź 2016, 9:54

pntb pisze:Niestety, sprawa sprawie nierówna. W przypadkach takich jak "Gazeta Punkt" (i każda inna, gazety PiS też bym bronił)
Oczywiście wierzę i trzymam za słowo.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 14 paź 2016, 15:53

YOGItheBEAR pisze:No cóż, ja jestem nieco skrzywiony, bo od tego co piszą gazety zawsze za ciekawsze uznawałem to, o czym nie piszą i które gazety... ;)
Rewanżuję się tym samym, kiedy słucham ekonomistów. :mrgreen: Ja mam łatwo o czyste sumienie, bo często po prostu podaję wyniki biegu narciarskiego czy regat żeglarskich. ;)
YOGItheBEAR pisze:A za #niekochamolocha - kufle w dłoń, ale z umiarem. Wygraliśmy bitwę, nie wojnę.
Mam nadzieję, że pogłębi to naszą jedność, podniesie wiarygodność strony społecznej i doda energii do dalszych działań. Zwłaszcza panom, bo panie w naszym gronie są fantastyczne i skuteczne. :D

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 14 paź 2016, 15:50

bierute pisze:Pytanie tylko czy zaraz to by nie zaczęło przypominać naszych skrzynek na listy?
Trzeba pilnować. Myślę, że odróżnienie gazety lokalnej od ulotki reklamowej można powierzyć choćby ochroniarzowi. Przecież to nietrudne.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 14 paź 2016, 11:41

pntb - twoja argumentacja do mnie przemawia - rozumiem to jako: nie palmy komitetów, zakładajmy swoje. jestem w stanie się zgodzić, jesli w urzędzie znalazłoby sie miejsce, gdzie każdy mógłby wystawić na równych prawach swoje publikacje. Pytanie tylko czy zaraz to by nie zaczęło przypominac naszych skrzynek na listy?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 13 paź 2016, 21:42

No cóż, ja jestem nieco skrzywiony, bo od tego co piszą gazety zawsze za ciekawsze uznawałem to, o czym nie piszą i które gazety... ;)

A za #niekochamolocha - kufle w dłoń, ale z umiarem. Wygraliśmy bitwę, nie wojnę.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 13 paź 2016, 21:21

YOGItheBEAR pisze:Mimo wszystko - nadal uważam datę za wiekopomną.
Na szczęście mamy dużo ważniejsze powody do radości ze zdolności do zajęcia wspólnego stanowiska - sprawę niedoszłego molocha GTC. Tamtą datę gotów jestem świętować wspólnie z Tobą Misiu. :D

Niestety, sprawa sprawie nierówna. W przypadkach takich jak "Gazeta Punkt" (i każda inna, gazety PiS też bym bronił), kiedy politycy władzy i opozycji się jednoczą, wiadomo że straci obywatel. Jedni i drudzy mają wspólny interes, by nikt nie patrzył im na ręce...

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 13 paź 2016, 21:06

Ale prawdziwy krytyk może bać się cnoty...

Mimo wszystko - nadal uważam datę za wiekopomną.
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 13 paź 2016, 20:28

Nie idźmy tą drogą. :evil: Jestem zniesmaczony i zaniepokojony działaniami pani radnej Szubińskiej-Piszczek, służącymi ocenzurowaniu prasy lokalnej i ograniczeniu dostępu do niej mieszkańców.

Urząd jest naturalnym miejscem spotkań mieszkańców, którzy powinni mieć tam możliwość zaspokojenia swojej potrzeby dostępu do informacji dotyczącej okolicy zamieszkania. Tak nakazują dobre obyczaje demokratyczne. Pozostaje oznakować regał, by wiadomo było co jest informacją urzędu, a co jest informacją zewnętrzną o sprawach lokalnych.

W związku z tym zawiadomiłem wydawcę "Gazety Punkt" o działaniach podjętych przeciwko niemu (nota bene pan Piotr Karczewski to działacz samorządowy, z dorobkiem na pewno nie mniejszym niż pani Szubińska-Piszczek). Wysłałem również do pana burmistrza Ludwika Rakowskiego prośbę o informację w tej sprawie i przywrócenie dostępu do wszystkich wydawnictw lokalnych, niezależnie od zawartych w nich poglądów.

Liczę, że uda się szybko załatwić to nieporozumienie. A pani Szubińska-Piszczek, jeśli nie zgadza się z zawartą w "Gazecie Punkt" krytyką działania partii PiS, niech skorzysta z normalnych, demokratycznych instrumentów polemiki, np. napisze sprostowanie.

Nie jest tajemnicą, że sam jestem dziennikarzem, więc nieraz spotkałem się już z taką "troską" o obywateli, polegającą na próbie tłumienia niewygodnych opinii i krytyki. Mieszkańcy Wilanowa to nie małe dzieci, sami potrafią ocenić wiarygodność materiałów prasowych. A prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 13 paź 2016, 19:56

WOW. Zapamiętujemy tę datę! Burmistrz Rakowski (PO) nie tylko wysłuchał skargi Radnej Szubińskiej-Piszczek (PiS), ale wręcz wyszedł jej naprzeciw i podjął oczekiwane działania korygujące! Co więcej wydaje się, iż Radna Szubińska-Piszczek jest tymi działaniami usatysfakcjonowana. Takie rzeczy tylko w Wilanowie. Wilanów zbliża ludzi!
[emoji2]

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 paź 2016, 17:20

Wczoraj na Sesji burmistrz Rakowski wyjaśnił, że nie widział tej gazetki, nie czytał jej, nie było pozwolenia na jej wyłożenie, więc została usunięta. Radna Radzikowska poprosiła o ustalenie zasad, co może być wykładane w Urzędzie Dzielnicy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 paź 2016, 14:17

bierute pisze:Pani radna, z ust mi pani tę definicję wyjęła! Toż to toczka w toczkę idealny opis sposobu działania TVP i PIS. Toczka w toczkę!
Szanowny Panie, widzę, że nic Pan nie zrozumiał z mojego wpisu. Ad rem. To nie jest wątek o TVP i PiS.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 03 paź 2016, 11:23

J.Szubińska-Piszczek pisze:
argumentum ad personam*.

* łac. „argument skierowany do osoby” – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty.
Pani radna, z ust mi pani tę definicję wyjęła! Toż to toczka w toczkę idealny opis sposobu działania TVP i PIS. Toczka w toczkę!

5Marcin
przybysz
przybysz

Post autor: 5Marcin » 03 paź 2016, 9:59

Glupia dyskusja

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 02 paź 2016, 8:51

KONSI pisze:Oile p. radna
Zachęcam ad rem, a nie argumentum ad personam*.

* łac. „argument skierowany do osoby” – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że poglądy oponenta są fałszywe. Dodatkowo obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane argumenty.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 30 wrz 2016, 20:17

Oile p. radna nie będzie kpiła i frustrowała się Pana nickiem w autobusie lini 725 :D
KZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”