Gazeta Punkt

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
acrobat
bywalec
bywalec

Re: Gazeta Punkt

Post autor: acrobat » 27 wrz 2016, 23:19

J.Szubińska-Piszczek pisze: To nie jest obiektywna gazetka, ona brzmi jak Biuletyn Platformy Obywatelskiej, w dodatku w tabloidowej formie, z błędem ortograficznym w tytule jednego z artykułów. Proszę się zlitować nad mieszańcami Wilanowa.
Nie rozumiem. Nie podoba mi się - nie biorę, nie czytam. W kioskach sprzedają różne gazety - nie chcę ich czytać, nie kupuję. W supermarketach leżą też gazetki - nie chcę, nie biorę. Mieszkańcy Wilanowa swój rozum chyba mają i jeśli czegoś nie chcą czytać to po prostu nie biorą/nie kupują tego. Proste chyba? Nie ma co sobie stwarzać dodatkowych problemów.
And you can dream
So dream out loud

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 27 wrz 2016, 21:57

J.Szubińska-Piszczek pisze:
Floyd pisze:Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wysłał do dyrektorów wszystkich sądów w Polsce pismo, w którym wyraził zgodę na samodzielny zakup prasy. W zamkniętym katalogu znalazło się 146 tytułów. 140 pozycji to specjalistyczna prasa prawnicza. Oprócz tego sądy mogą kupować jeszcze "Nasz Dziennik", "Rzeczpospolitą", "Dziennik Gazetę Prawną", dziennik regionalny oraz "W sieci" oraz "Do rzeczy"[/b].
No to to jest zwykłe dziadostwo. (...)
Politykę swojego wiceministra określa Pani mianem dziadostwa. To chyba dobra zmiana w Pani myśleniu. Nareszcie.

Tomek_Z
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Tomek_Z » 27 wrz 2016, 21:44

J.Szubińska-Piszczek pisze:
Tomek_Z pisze:PiS boi się co się o nim pisze. A że ciężko ciężko napisać coś pozytywnego, wiec Pani radna chciała by stworzyć listę lektur w naszym ratuszu.
Panie Tomku, to jest Urząd Dzielnicy. Dystrybuowane są w nim 3 darmowe gazetki, które piszą o m.in. o Wilanowie. Do jednej z nich miałam pewne zastrzeżenia i je werbalizowałam, ale nigdy nie mówiłam/pisałam o cenzurze. Natomiast Gazeta Punkt pisze o prezydent Warszawy, o Ursynowie, członkach rządu i filmie "Smoleńsk". To nie jest obiektywna gazetka, ona brzmi jak Biuletyn Platformy Obywatelskiej, w dodatku w tabloidowej formie, z błędem ortograficznym w tytule jednego z artykułów. Proszę się zlitować nad mieszańcami Wilanowa.
Nie w tym rzecz. Chodzi mi o to, że nie powinno się krytykować występowania gazetki, która nie pisze po naszej myśli. Wiemy w jak spolaryzowanych czasach żyjemy i jak łatwo jest podzielić prasę opiniotwórcza na dwa bieguny. Chodzi mi o to, że Pani krytyka jest nie na miejscu, gdyż instytucje które są przez Państwa zarządzane promują wybrane tytuły i zapewne wg. Państwa to jest ok.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 wrz 2016, 21:15

Dzięki Konsi. No to robi się jeszcze ciekawiej. Szeroki gest ma pan radny z PO - gazetka nie ma reklam (oprócz Bazarku na Dołku). I jeszcze jedna ciekawa informacja w kontekście artykułu o likwidacji Bazarku na Dołku: We wrześniu 2006 roku zostałem Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Kupców - Inwestorów Giełdy „ Na Dołku”. Zarząd Stowarzyszenia administruje tzw. Bazarkiem „Na Dołku”. A ktoś naiwny mógłby pomyśleć, że jest to tylko kolejna lokalna bezpłatna gazetka.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 27 wrz 2016, 21:01

Gazeta Punkt jest gazetką Ursynowskiego Radnego z PO była też na Radzie dzielnicy Ursynów .
KZ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 wrz 2016, 20:54

Tomek_Z pisze:PiS boi się co się o nim pisze. A że ciężko ciężko napisać coś pozytywnego, wiec Pani radna chciała by stworzyć listę lektur w naszym ratuszu.
Panie Tomku, to jest Urząd Dzielnicy. Dystrybuowane są w nim 3 darmowe gazetki, które piszą o m.in. o Wilanowie. Do jednej z nich miałam pewne zastrzeżenia i je werbalizowałam, ale nigdy nie mówiłam/pisałam o cenzurze. Natomiast Gazeta Punkt pisze o prezydent Warszawy, o Ursynowie, członkach rządu i filmie "Smoleńsk". To nie jest obiektywna gazetka, ona brzmi jak Biuletyn Platformy Obywatelskiej, w dodatku w tabloidowej formie, z błędem ortograficznym w tytule jednego z artykułów. Proszę się zlitować nad mieszańcami Wilanowa.

Tomek_Z
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Tomek_Z » 27 wrz 2016, 20:10

Aha czyli nie jest problemem ocenzurowana lista tytułów a to ile zarabia sędzia. Skoro tak to "pan viceminister" powinien po prostu cofnąć finansowanie prenumerat a nie tworzyć listę dozwolonych tytułów. I wracamy do setna sprawy. PiS boi się co się o nim pisze. A że ciężko ciężko napisać coś pozytywnego, wiec Pani radna chciała by stworzyć listę lektur w naszym ratuszu.
Proszę mnie dobrze zrozumieć. Nalezy tolerować odmienne poglądy albo wprost przyznac ze chcą Państwo wprowadzic cenzurę.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 wrz 2016, 19:40

Floyd pisze:...sądy mogą kupować jeszcze "Nasz Dziennik", "Rzeczpospolitą", "Dziennik Gazetę Prawną", dziennik regionalny oraz "W sieci" oraz "Do rzeczy".
No to to jest zwykłe dziadostwo. To sędziego nie stać na tygodnik za 5,90? Ciekawe, czy taka sama lista trafiła do TK? Jak ustalił jeden z tabloidów, pensja sędziego to prawie 20 tys. zł, do tego sporo „dodatków”, jak m.in. darmowe mieszkanie, czy emerytura po 9 latach pracy. (źródło: niezależna.pl)

Floyd
osadnik
osadnik

Post autor: Floyd » 27 wrz 2016, 18:45

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wysłał do dyrektorów wszystkich sądów w Polsce pismo, w którym wyraził zgodę na samodzielny zakup prasy. W zamkniętym katalogu znalazło się 146 tytułów. 140 pozycji to specjalistyczna prasa prawnicza. Oprócz tego sądy mogą kupować jeszcze "Nasz Dziennik", "Rzeczpospolitą", "Dziennik Gazetę Prawną", dziennik regionalny oraz "W sieci" oraz "Do rzeczy".

źródło "Gazeta Prawna"

Tomek_Z
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Tomek_Z » 27 wrz 2016, 17:50

Po co to już nie do mnie pytanie.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 wrz 2016, 17:45

Twierdzi Pan, że w jakichś państwowych urzędach w Polsce do tej pory prenumerowano Do Rzeczy :roll: A po co?

Tomek_Z
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Tomek_Z » 27 wrz 2016, 17:43

Pewnie z tego samego powodu co Do Rzeczy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 wrz 2016, 17:41

Tomek_Z pisze:Warszawskich dzielnic Pani nie podam bo nie znam. Jednak na Podlasiu znam conajmniej kilka Urzędów Gmin gdzie zrezygnowano z prenumeraty np. GW i/lub Newsweeka
Twierdzi Pan, że w jakichś państwowych urzędach w Polsce do tej pory prenumerowano Newsweeka :roll: A po co?

Tomek_Z
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Tomek_Z » 27 wrz 2016, 16:59

Warszawskich dzielnic Pani nie podam bo nie znam. Jednak na Podlasiu znam conajmniej kilka Urzędów Gmin gdzie zrezygnowano z prenumeraty np. GW i/lub Newsweeka i jakoś nie słyszałem podnoszenia głosów, aby upolityczniano urzędy lub ze tytuły które zostały są antyopozycyjne.
Proszę mnie dobrze zrozumieć, że jedna gazetka nie może i nie powinna być powodem tak daleko idących wniosków. Domyślam, że jakby PiS urzędowal w naszym ratuszu to dobór gazet byłby odpowiedniejszy i nie byłoby tytułów krytykujacych rząd?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 wrz 2016, 16:13

Tomek_Z pisze:Proszę Panią jeżeli tak bardzo Pani przeszkadza upolitycznianie urzędów to powinna także Pani spojrzeć na te gdzie władzę sprawuje PiS i prenumeruje jedynie takie tytuły, które są zgodne z Państwa poglądami.
Ja to lubię rozmawiać konkretnie. Można prosić o jakieś przykłady Urzędów Dzielnic, gdzie władzę sprawuje PiS i tytuły prenumerowanych tam gazet.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”