Neon na elewacji Ratusza

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Neon na elewacji Ratusza

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 wrz 2016, 14:44

Pimo pisze:Skoro powiesili tam swoje kłódki, to nie tylko "przyzwyczaili się", lecz uznali za atrakcję. Dużo ich się uzbierało takich, zdjęcie tych serc będzie odebraniem charakteru temu mostkowi. A że ten charakter nie wszystkim się podoba, cóż nie wszystkim się dogodzi. Liczbę tych, którym się on podoba można w pewnym przybliżeniu ustalić w sposób zaproponowany przeze mnie powyżej.
Widziałam takie same kłódki powieszone na moście we Wrocławiu, przy wejściu na Ostrów Tumski. Żadnych kiczowatych serc nie było. One pasują do tego miejsca jak kwiatek do kożucha.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 20 wrz 2016, 9:25

Szatyn pisze:
Pimo pisze: Pomnóż liczbę kłódek przez 2, dolicz też masę dzieci, którym się to podoba - dla tylu osób jest to atrakcją, czy uważasz to za kicz czy też nie.
Ale idąc tą drogą można by powiedzieć, że jest wiele osób, które przyzwyczaiły się do widoku szkieletora przy ratuszu i będzie im przykro, że za chwilę ów szkeletor zniknie... mogę jeszcze zaakceptować te kłódki wzdłuż barierek, ale już te serca to kicz, którego nie jestem w stanie przyjąć bez względu na czyjeś sentymenty :)
Skoro powiesili tam swoje kłódki, to nie tylko "przyzwyczaili się", lecz uznali za atrakcję. Dużo ich się uzbierało takich, zdjęcie tych serc będzie odebraniem charakteru temu mostkowi. A że ten charakter nie wszystkim się podoba, cóż nie wszystkim się dogodzi. Liczbę tych, którym się on podoba można w pewnym przybliżeniu ustalić w sposób zaproponowany przeze mnie powyżej.

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 19 wrz 2016, 11:48

Pimo pisze: Pomnóż liczbę kłódek przez 2, dolicz też masę dzieci, którym się to podoba - dla tylu osób jest to atrakcją, czy uważasz to za kicz czy też nie.
Ale idąc tą drogą można by powiedzieć, że jest wiele osób, które przyzwyczaiły się do widoku szkieletora przy ratuszu i będzie im przykro, że za chwilę ów szkeletor zniknie... mogę jeszcze zaakceptować te kłódki wzdłuż barierek, ale już te serca to kicz, którego nie jestem w stanie przyjąć bez względu na czyjeś sentymenty :)
J.Szubińska-Piszczek pisze:NIE!!! Tylko nie demontaż mostku. Serca jak najbardziej tak. Z demontażem kłódek może być problem.
Oczywiście nie miałem na myśli demontażu całego mostku, tylko wspomnianych serc :)

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 19 wrz 2016, 11:35

Szatyn pisze:
Pimo pisze:Dziecinne, ale jakąś tam lokalną atrakcją w wielu miejscowościach. Skoro tu się nią stało, głupio zabierać, "bo tak".
Nie no błagam Was... jaką atrakcją? Nie ma mowy o pozostawianiu w przestrzeni kiczowatych miejsc, jeżeli na to pozwolimy, zaleje nas fala takich "miejsc".
Pomnóż liczbę kłódek przez 2, dolicz też masę dzieci, którym się to podoba - dla tylu osób jest to atrakcją, czy uważasz to za kicz czy też nie.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 wrz 2016, 11:01

Szatyn pisze:Nie no błagam Was... jaką atrakcją? Nie ma mowy o pozostawianiu w przestrzeni kiczowatych miejsc, jeżeli na to pozwolimy, zaleje nas fala takich "miejsc". Nie ma co mieć tu sentymentów co do powieszonych kłódek, jeżeli jest jakakolwiek szansa na demontaż tegoż mostku, to trzeba to zrobić jak najszybciej i zapomnieć, że tu w ogóle stał.
NIE!!! Tylko nie demontaż mostku. Serca jak najbardziej tak. Z demontażem kłódek może być problem.

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 19 wrz 2016, 9:31

Pimo pisze:Dziecinne, ale jakąś tam lokalną atrakcją w wielu miejscowościach. Skoro tu się nią stało, głupio zabierać, "bo tak".
Nie no błagam Was... jaką atrakcją? Nie ma mowy o pozostawianiu w przestrzeni kiczowatych miejsc, jeżeli na to pozwolimy, zaleje nas fala takich "miejsc". Nie ma co mieć tu sentymentów co do powieszonych kłódek, jeżeli jest jakakolwiek szansa na demontaż tegoż mostku, to trzeba to zrobić jak najszybciej i zapomnieć, że tu w ogóle stał.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 17 wrz 2016, 13:49

hippoo pisze:Mostek zakochanych jakąś tam symboliczną funkcję pełni ;-) Ci, co powiesili tam kłódki i powypisywali wyznania miłości może liczą, że dzięki temu ich związki będą długie, szczęśliwe i namiętne:-). Ja bym uszanował, choć to nieco dziecinne, i jednak zostawił ten mostek w spokoju.
Dziecinne, ale jakąś tam lokalną atrakcją w wielu miejscowościach. Skoro tu się nią stało, głupio zabierać, "bo tak".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 wrz 2016, 13:46

hippoo pisze:O wiele gorszym potworkiem jest pobliska "plaża". To doprawdy "genialny" pomysł, żeby taką "plażę" urządzić niemal na środku największego skrzyżowania w okolicy. Nie ma lepszego pomysłu na zagospodarowanie tego skrawka przestrzeni ?
Jest. Moja interpelacja nr 563 i odpowiedź: http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/ ... ja=2&srh=1

Awatar użytkownika
hippoo
przybysz
przybysz

Post autor: hippoo » 17 wrz 2016, 12:48

Mostek zakochanych jakąś tam symboliczną funkcję pełni ;-) Ci, co powiesili tam kłódki i powypisywali wyznania miłości może liczą, że dzięki temu ich związki będą długie, szczęśliwe i namiętne:-). Ja bym uszanował, choć to nieco dziecinne, i jednak zostawił ten mostek w spokoju.
O wiele gorszym potworkiem jest pobliska "plaża". To doprawdy "genialny" pomysł, żeby taką "plażę" urządzić niemal na środku największego skrzyżowania w okolicy. Nie ma lepszego pomysłu na zagospodarowanie tego skrawka przestrzeni ?

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 17 wrz 2016, 10:13

Bez oświetlenia są takie sobie, ale miłe w odbiorze. Za to gdy są podświetlone, są miłe też dla oka.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 16 wrz 2016, 23:19

Jest to jakiś argument, ale stopień ich kiczowatości nie bardzo przystaje do miejsca... Mojej żonie się podobają - "są sympatyczne". Ale nie wiem jak to przeszło przez konserwatora...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 16 wrz 2016, 22:41

YOGItheBEAR pisze:Od kiedy ZDM zrobił oświetlenie ścieżki - serduszka przestały pełnić funkcję użytkową. Montaż neonu móglby się zbiec z demontażem serduszek... ;)
Tylko po co? To miejscowa atrakcja, mostek zakochanych, a na serduszkach wiszą też czyjeś kłódki.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 16 wrz 2016, 19:56

Coś w tym jest... :)

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 16 wrz 2016, 19:14

Wyczuwam tu specyficzną "chemię"... :)
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 wrz 2016, 17:12

Misiu, w Wilanowie jest tylko jedno Źródło, a potem długo, długo nic...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasto żyje...”