NEWSWEEK O MIASTECZKU WILANÓW

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Re: NEWSWEEK O MIASTECZKU WILANÓW

Post autor: Arktik » 20 cze 2017, 23:55

Mam wrażenie Pani Joanno, że komentując artykuł z Newsweeka ma Pani jakieś uprzedzenia i kompleksy w stosunku do MW i jego mieszkańców :-( Zapewniam Panią, że chodzi tylko o zwykłą satysfakcję z faktu, że mieszkańcy tutaj są świadomymi obywatelami chcącymi realnie wpływać na otoczenie. Owszem, artykuł płytki, wręcz groteskowy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 cze 2017, 18:24

tob pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze: Radny Kuszłejko był proszony o wyjaśnienie swojej "niezależności", ale milczy.
Może milczy bo nie będzie na tak absurdalne pomyje odpowiadał (?)
Absurdalne pomyje? To proszę wygooglować.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 20 cze 2017, 18:01

J.Szubińska-Piszczek pisze:
tob pisze:Pani Joanno
A może to Pani boli ze Pani nie mieszka w miasteczku
Zdemaskował mnie Pan ;)
tob pisze:Co do SMMW tam działali i dzialaja radni niezależni.
Radny Kuszłejko był proszony o wyjaśnienie swojej "niezależności", ale milczy.
Może milczy bo nie będzie na tak absurdalne pomyje odpowiadał (?) Coraz częściej na PiSwypowiedzi szkoda wysilku odpowiedzi i wypowiedzi.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 cze 2017, 17:54

tob pisze:Pani Joanno
A może to Pani boli ze Pani nie mieszka w miasteczku
Zdemaskował mnie Pan ;)
tob pisze:Co do SMMW tam działali i dzialaja radni niezależni.
Radny Kuszłejko był proszony o wyjaśnienie swojej "niezależności", ale milczy.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 20 cze 2017, 17:44

Arktik pisze:Pani Joanno, ja przeczytałem artykuł, ale nie rozumiem, w którym miejscu w artykule doszukała się Pani informacji, że mieszkańcy MW są dumni z tego, że kupili mieszkanie w MW (na kredyt w CHF). Ja odczytałem artykuł w taki sposób, że ludzie są zadowoleni, że mieszkają tutaj, ponieważ osiedle to wyróżnia się na plus w porównaniu z innymi osiedlami w Warszawie i w Polsce tym, że tutaj udało się (oczywiście nie w 100%) stworzyć w miarę estetyczne osiedle i spójne architektonicznie, bez wielu koszmarnych szmat reklamowych, itd. dzięki temu, że bardzo wielu osobom tu mieszkającym (procentowo więcej niż w innych miejscach w Polsce) zależy na tych wszystkich rzeczach i są aktywni w dokonywaniu zmian na lepsze w przestrzeni publicznej aby żyło się lepiej. Czy to nie jest dużym osiągnięciem na morzu brzydoty otaczającej nas zewsząd? Poza tym, artykuł uważam za bardzo, bardzo powierzchowny wykarmiony wyświechtanymi stereotypami.
Pani Joanno
A może to Pani boli ze Pani nie mieszka w miasteczku i co by się o tymże ukazało będzie przez PiS krytykowane?
Co do SMMW tam działali i dzialaja radni niezależni. To tez Was w PiS boli? Szczerze, nie dziwi mnie. Tez by mnie bolało mieć w historii cokolwiek z ta wspomniana nazwa.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 cze 2017, 17:03

Arktik pisze:Pani Joanno, ja przeczytałem artykuł, ale nie rozumiem, w którym miejscu w artykule doszukała się Pani informacji, że mieszkańcy MW są dumni z tego, że kupili mieszkanie w MW (na kredyt w CHF).
Obawiam się, że nie zrozumiał Pan tego, co napisałam. No to jeszcze raz: Myślę, że prawdopodobnie w wypowiedziach społeczników dało się wyczuć dumę z mieszkania w MW i to, moim zdaniem, jest głównym przesłaniem tego artykułu. Poza tym, pani Małgosia Gabriel zwerbalizowała to dziś na swoim profilu na fb: Jedno jest pewne - ja jestem dumna, że mieszkam w tym miejscu i mam takich sąsiadów.
Arktik pisze:Czy to nie jest dużym osiągnięciem na morzu brzydoty otaczającej nas zewsząd?
To stwierdzenie, moim zdaniem, też oddaje ducha tego artykułu.

Awatar użytkownika
Arktik
osadnik
osadnik

Post autor: Arktik » 20 cze 2017, 16:24

Pani Joanno, ja przeczytałem artykuł, ale nie rozumiem, w którym miejscu w artykule doszukała się Pani informacji, że mieszkańcy MW są dumni z tego, że kupili mieszkanie w MW (na kredyt w CHF). Ja odczytałem artykuł w taki sposób, że ludzie są zadowoleni, że mieszkają tutaj, ponieważ osiedle to wyróżnia się na plus w porównaniu z innymi osiedlami w Warszawie i w Polsce tym, że tutaj udało się (oczywiście nie w 100%) stworzyć w miarę estetyczne osiedle i spójne architektonicznie, bez wielu koszmarnych szmat reklamowych, itd. dzięki temu, że bardzo wielu osobom tu mieszkającym (procentowo więcej niż w innych miejscach w Polsce) zależy na tych wszystkich rzeczach i są aktywni w dokonywaniu zmian na lepsze w przestrzeni publicznej aby żyło się lepiej. Czy to nie jest dużym osiągnięciem na morzu brzydoty otaczającej nas zewsząd? Poza tym, artykuł uważam za bardzo, bardzo powierzchowny wykarmiony wyświechtanymi stereotypami.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 cze 2017, 15:21

pntb pisze:Ze zdziwieniem czytam w tej dyskusji wpisy osób, które nie czytały artykułu albo zaślepione misją polityczną zupełnie nie zrozumiały o czym on jest.
To proszę jako ekspert nam wytłumaczyć.
PS. Myślę, że prawdopodobnie w wypowiedziach społeczników dało się wyczuć dumę z mieszkania w MW i to, moim zdaniem, jest głównym przesłaniem tego artykułu. Duma, która dla mieszkańców innych dzielnic Warszawy czy miast może wydawać się dziwna. Ponieważ generalnie dumnym można być z tego, kim się jest (np. Europejczykiem, Polakiem, warszawiakiem czyli urodzonym i wychowanym w Europie/Polsce/Warszawie), albo z tego, że dokonało się czegoś wyjątkowego (zdobyło jakiś szczyt, wygrało konkurs, itp.). Natomiast bycie dumnym z tego, że kupiło się gdzieś mieszkanie (najczęściej na kredyt) jest osobliwe. O mieszkaniu w jakimś miejscu mówi się raczej, że jest wygodne albo przyjemne. To taka moja refleksja po przeczytaniu tego artykułu, oprócz detali, o których napisałam wcześniej.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 20 cze 2017, 8:32

Na pochyłe drzewo byle koza skacze. Modne zrobiło się krytykowanie dziennikarzy przez laików. Ze zdziwieniem czytam w tej dyskusji wpisy osób, które nie czytały artykułu albo zaślepione misją polityczną zupełnie nie zrozumiały o czym on jest. Wskażcie te rzekome uchybienia, bo na razie nie widzę argumentów...

mvoiture
bywalec
bywalec

Post autor: mvoiture » 19 cze 2017, 22:59

Artykuł przeczytałem zanim zrobiło się o nim głośno na tym forum. Moja refleksja wyglądała mniej więcej tak: jeśli Newsweek jest równie rzetelny w pozostałym zakresie, to nie pozostaje nic innego jak dzielić wszystko co piszą przez 10 i na to co wyjdzie brać jeszcze ogromną poprawkę.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 cze 2017, 8:18

Zaintrygowało mnie jedno zdanie w tym artykule. Jeśli to prawda, że w MW jest nacisk na to, aby kolor rolet okiennych współgrał z barwami wybranymi przez sąsiadów, to Roman Wilhelmi, spoczywający na Cmentarzu Wilanowskim pewnie się uśmiechnął. Pamiętają Państwo ten dialog:

Ewa w swoim mieszkaniu numer dwa spokojnie wiesza zasłony. Anioł puka do drzwi i automatycznie wchodzi powodując przeciąg, który zrzuca Ewę z drabiny.
Ewa Majewska No? No i co pan narobił? Wchodzi pan jak do siebie, trzaska drzwiami jak do stodoły. Ooo... zasłona mi się podarła.
Stanisław Anioł Przede wszystkim ja tu jestem u siebie. A co do zasłony, to nic nie szkodzi.
Ewa Majewska Jak to?
Stanisław Anioł Czy pani zauważyła jakie ja zasłony powiesiłem?
Ewa Majewska No te... zielone.
Stanisław Anioł No właśnie. A pani powiesiła żółte z brązowym. I jak to teraz wygląda? Ohyda.
Ewa Majewska A co to pana obchodzi jakie ja mam u siebie zasłony?
Stanisław Anioł Ja jestem odpowiedzialny za ten dom i wymagam społecznego podejścia. Ja powiesiłem zielone, pani brązowe. No i jak to teraz wygląda? Jak gówno w lesie. I ja się na to nie zgadzam.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 cze 2017, 21:05

Pimo pisze:
AnnaDrewniak pisze:Newsweek pisze, że mieszkańcy Miasteczka Wilanów widzą przedstawiciela stowarzyszenia na stanowisku burmistrza.
Czy można prosić o dokładny cytat? Nie było przecież żadnego sondażu w tej sprawie, więc ciekawe skąd wywiedli taki wniosek.
Podobno widać to po forach internetowych. Może autorka artykułu natknęła się na ten komentarz Miasteczka Przyjaznego pod postem ws. skweru przy Ratuszu na ich stronie na fb:
Najbliższa okazja będzie już za rok przy wyborach samorządowych. Mamy dość polityków w samorządach. Trzymajmy kciuki za lokalnych działaczy z SMMW.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 18 cze 2017, 14:25

AnnaDrewniak pisze:Newsweek pisze, że mieszkańcy Miasteczka Wilanów widzą przedstawiciela stowarzyszenia na stanowisku burmistrza.
Czy można prosić o dokładny cytat? Nie było przecież żadnego sondażu w tej sprawie, więc ciekawe skąd wywiedli taki wniosek.
PawelB pisze:Dajcie spokój, Newsweek pod wodza Lisa tak upadł, że szkoda gadać. Ja nawet nie patrzę co oni tam wypisują, tak samo jak w Gazecie Polskiej, choć szczerze to w GP czasami trafiają się rodzynki a Newsweeku to już nie pamiętam dobrego artykułu.
Każdy czyta co mu wygodnie - tyczy się to zarówno prasy jak i portali internetowych. Bezstronnych, stojących pośrodku, trudno znaleźć, większość albo lewakuje, albo prawakuje. Zamiast prowokować do myślenia.

PawelB
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: PawelB » 18 cze 2017, 12:03

Dajcie spokój, Newsweek pod wodza Lisa tak upadł, że szkoda gadać. Ja nawet nie patrzę co oni tam wypisują, tak samo jak w Gazecie Polskiej, choć szczerze to w GP czasami trafiają się rodzynki a Newsweeku to już nie pamiętam dobrego artykułu.

marta.k
przybysz
przybysz

Post autor: marta.k » 17 cze 2017, 21:25

Zapoznałem sie. Nie jest tragicznie. Nakładali ale mogli postarać sie bardziej[emoji869][emoji12]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zablokowany

Wróć do „Miasto żyje...”