NEWSWEEK O MIASTECZKU WILANÓW

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
JarekN
przybysz
przybysz

Re: NEWSWEEK O MIASTECZKU WILANÓW

Post autor: JarekN » 17 cze 2017, 18:58

artykuł? nawet magistra można zrobić na podstawie wypowiedzi z forum ;)
że rzetelność bywa bardzo wybiórcza i zależna od chęci udowodnienia konkretnej tezy

https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/ ... sAllowed=y

PS poziom obecnego szkolnictwa wyższego to jakaś żenada

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 cze 2017, 18:20

J.Szubińska-Piszczek pisze:Albo wypowiedź Vieta Hoang Nguyena, że ostatnio razem z mieszkańcami przeforsował pomysł, aby teren Plaży był przeznaczony w całości na park. Jak, kiedy, gdzie przeforsował? Przecież w obecnym planie i w projekcie projektu planu, który jest obecnie procedowany jest mowa o pawilonach parkowych. Czyli nie będzie to w całości park.
Zostałam poproszona przez pana Vieta, aby poinformować Państwa, że nie wypowiedział wyżej przytoczonego zdania, choć tak wynika z fragmentu artykułu jemu poświęconemu. Ot, newsweekowa rzetelność dziennikarska.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 cze 2017, 15:32

A co ma do tego artykułu Gazeta Polska?

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 17 cze 2017, 15:28

Czyli jak w końcu? Newsweek to nowa Gazeta Polska, czy jednak będziemy polegać na rozsądnej, krytycznej, a przede wszystkim własnej ocenie rzeczywistości?
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 cze 2017, 15:25

YOGItheBEAR pisze:Newsweek pisze różne rzeczy...
Zakładam, że radny Kuszłejko autoryzował artykuł. Ja również otrzymałam propozycję wywiadu do tego artykułu. Poprosiłam o przesłanie pytań, ale ich nie otrzymałam. Nie żałuję, bo lapsusów jest więcej. Np. o pauperyzacji Miasteczka, jeśli nowi mieszkańcy nie dopasują się do oczekiwań mieszkających tu dłużej sąsiadów. Ktoś chyba nie rozumie słowa "pauperyzacja". Nie podoba mi się pisanie z pogardą o mieszkańcach Mokotowa, Żoliborza czy Łomianek. Albo wypowiedź Vieta Hoang Nguyena, że ostatnio razem z mieszkańcami przeforsował pomysł, aby teren Plaży był przeznaczony w całości na park. Jak, kiedy, gdzie przeforsował? Przecież w obecnym planie i w projekcie projektu planu, który jest obecnie procedowany jest mowa o pawilonach parkowych. Czyli nie będzie to w całości park.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 17 cze 2017, 14:45

Pani Anno... Newsweek pisze różne rzeczy... o "obsrywaniu wydm za 500+" też pisał. Ja bym więc z tego sensacji nie robił. A już na pewno nie wyciągałbym wniosków dotyczących lokalnej współpracy w sprawach ważnych dla dzielnicy na podstawie publikacji prasowych...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak

NEWSWEEK O MIASTECZKU WILANÓW

Post autor: AnnaDrewniak » 17 cze 2017, 13:33

Szanowni Państwo,
W Newsweeku ukazał się artykuł pt. "Szczęście leminga" o mieszkańcach Miasteczka Wilanów. Tomasz Kuszłejko, nazwany w Newsweeku radnym SMMW powiedział: "Ale walka z nielegalnymi reklamami była tylko rozgrzewką do największej wilanowskiej batalii przeciwko budowie gigantycznej galerii handlowej, która miała przyciągnąć do małego Miasteczka setki tysięcy kupujących. I przy okazji zapaskudzić krajobraz niepasującą do innych innych budynków bryłą. Ludzie się skrzyknęli, pisali do ratusza, zorganizowali akcję "Nie kocham molocha", do której przekonali znanych artystów z różnych stron politycznej barykady: od Jacka Poniedziałka po Jana Pietrzaka".

Te kilka zdań pokazuje prawdomówność radnego Kuszłejko:
- ani słowa o tym, że ewenement wilanowskiej batalii polegał na tym, że trzy kluby radnych, ponad podziałami, zjednoczyły się przeciwko budowie gigantycznej galerii handlowej. Zwrócił na ten fakt uwagę dziennikarz z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, który przyjechał na konferencję na Wydział Architektury PW. Stwierdził, że jest to ewenement w skali kraju.
- gigantyczna galeria handlowa miałaby przyciągnąć setki tysięcy kupujących do małego Miasteczka. Ani słowa o innych częściach Wilanowa. O korkach na Wiertniczej, w Al. Wilanowskiej, na Przyczółkowej i Vogla.
- jacyś ludzie (z MW) przekonali Jana Pietrzaka do udziału w akcji "Nie kocham molocha". Jest to niestety kłamstwo. To ja przekonałam Jana Pietrzaka do udziału w tej akcji. Kolejny raz przedstawiciel SMMW przypisuje sobie moje działania (wcześniej ws. ekranów wzdłuż POW). Apeluję o zaprzestanie tej praktyki.

Newsweek pisze, że mieszkańcy Miasteczka Wilanów widzą przedstawiciela stowarzyszenia na stanowisku burmistrza. Nie wyobrażam sobie, żeby osoba nie widząca reszty dzielnicy poza Miasteczkiem Wilanów mogła zarządzać naszą dzielnicą.

PS. Ciekawe, dlaczego radny Kuszłejko nie jest prezentowany w Newsweeku jako Radny Niezależny. Bo jego niezależność można między bajki włożyć? Może pan radny wyjaśni mieszkańcom.

Zablokowany

Wróć do „Miasto żyje...”