Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Sprawy, ktorymi żyje miasto. Informacje i dyskusje na temat wydarzeń kulturalnych, oświatowych i rozrywkowych w Dzielnicy i w Mieście
depesza
przybysz
przybysz

Re: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Post autor: depesza » 11 lis 2016, 17:54

Że też wspaniali pątnicy musieli w TAKI DZIEŃ marznąć...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: RE: Re: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 lis 2016, 14:44

nrafal pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:
bierute pisze:Tak się składa, ze szpital to miejsce, gdzie ratuje się życie i zdrowie i jestem w stanie dopuścić jego ogrodzenie, choć tego nie pochwalam.
Rozumiem, że gdyby płotu nie było, życie i zdrowie w szpitalu Medicover nie byłoby ratowane :shock: Biedni pacjenci nieogrodzonych szpitali. Np. Centrum Onkologii na Ursynowie.
Pani Radna już wiem czemu nie widzi Pani problemu płotu wokół ŚOB bo skoro nie zauważyła Pani tego przy Onkologii to i ten tutaj może dla Pani nie istnieje
Obrazek
To nie jest żaden płot. To wygląda jak ogrodzenie placu budowy, identyczne jak obecnie wokół ŚOB zresztą. A problem docelowego płotu widzę i podjęłam w tej sprawie rozmowy z COB, o czym pisałam tu już wiele razy. Teraz czekamy na kolejne spotkanie w większym gronie - z całą Radą Dzielnicy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 lis 2016, 14:16

nrafal pisze:Wracając do dzisiejszej imprezki zamkniętej to hasełko JEDYNEMU BOGU NARÓD jest bardzo jednoczące i na pewno spójne z nauczaniem JP2. Pewnie ten sam napis wyrył na Ścianie Płaczu podczas swojej wizyty.
Uprzedzajac odpowiedź Pani Radnej, wypowiadam się jako przedstawiciel KK.
Nie badzo rozumiem, o co Panu chodzi. Odnoszę się więc tylko do sformułowania "imprezka zamknięta". We Mszy św. o godz. 9:00 uczetniczyła Para Prezydencka, Premier, Marszałkowie Sejmu i Senatu i członkowie rządu. Wie Pan, co to są względy bezpieczeństwa? Kościół był wypełniony po brzegi darczyńcami. Jak Pan sobie wyobraża otwarcie tej "imprezki"?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 lis 2016, 14:05

yav pisze:Dzięki takim wypowiedziom jak Twoja i te pani Radnej coraz bliżej jestem podjęcia decyzji o skierowaniu swych kroków do tego cudownego ŚOBu i rozmowy z proboszczem o apostazji. A co do zostawania, to jakby przyszło co do czego, szukajcie mnie na Maderze. Albo na Azorach - jeszcze dalej od tego polskiego piekiełka.
Kanada ma teraz podobno masowo przyjmować emigrantów ze Stanów. Może się Pan podłączyć jako ofiara Dobrej Zmiany w Europie. Żartowałam, tęsknilibyśmy ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 lis 2016, 14:02

Borooch pisze:
batmanos pisze:
O podatku słyszała?
220mln zł z budżetu naszego, to mało za taką paskudę?!
O jakim podatku? Jakie 220 mln z naszego budżetu? Jest tylu darczyńców, że zabrakło miejsca w kościele dla radnych - nie zostaliśmy zaproszeni na uroczystość otwarcia Świątyni.
Trzeba było zostać darczyńcą .... pewnie zaproszenia dawali tylko tym co wpłacili więcej niż (tu trzeba wstawić kwotę min. 6 cyfr).
Wstyd się przyznać, ale nie byłam. Ale właśnie dowiedziałam się, że jeden z członków mojej rodziny był. Podczas Mszy św. o 9:00 cały kościół wypełnili głównie darczyńcy. Nie wyglądali na takich, którzy przeznaczali kwoty, o których Pan pisze.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 lis 2016, 13:56

Aga pisze:Bardzo mnie interesuje ta sprawa i jestem za tym, by ten płot nie powstał. Czy wie Pani może, jakie są plany na ten temat, zamierzenia? Kiedyś wypowiadał się biskup Nycz w duchu, że nie powstanie....
Pani Ago, niestety nie mam żadnych świeżych informacji. Kierownictwo COB nie miało czasu na spotkanie z radnymi najpierw z powodu ŚDM, a teraz z powodu otwarcia Świątyni. Mam nadzieję, że do spotkania dojdzie w najbliższym czasie. Organizuje je od wakacji przewodniczący Rady.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 11 lis 2016, 11:50

Wracając do dzisiejszej imprezki zamkniętej to hasełko JEDYNEMU BOGU NARÓD jest bardzo jednoczące i na pewno spójne z nauczaniem JP2. Pewnie ten sam napis wyrył na Ścianie Płaczu podczas swojej wizyty.
Uprzedzajac odpowiedź Pani Radnej, wypowiadam się jako przedstawiciel KK.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Re: RE: Re: Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Post autor: nrafal » 11 lis 2016, 11:11

bierute pisze:Tak się składa, ze szpital to miejsce, gdzie ratuje się życie i zdrowie i jestem w stanie dopuścić jego ogrodzenie, choć tego nie pochwalam.
Rozumiem, że gdyby płotu nie było, życie i zdrowie w szpitalu Medicover nie byłoby ratowane :shock: Biedni pacjenci nieogrodzonych szpitali. Np. Centrum Onkologii na Ursynowie.
Pani Radna już wiem czemu nie widzi Pani problemu płotu wokół ŚOB bo skoro nie zauważyła Pani tego przy Onkologii to i ten tutaj może dla Pani nie istnieje
Obrazek
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 lis 2016, 10:53

J.Szubińska-Piszczek pisze:Wyborcza pada, więc może za chwilę nie będzie kogo cytować ;)
Ojojoj:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... erowe.html

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 11 lis 2016, 10:21

rob pisze:.
Więc szanujcie to co macie tu w kraju tradycję rodzinę wiarę a przyszłe pokolenia wychowane w takim duchu będą stanowiły trzon moralny i fizyczny przyszłej Polski jaki Europy.
Szkoda, że w tym trzonie moralności zabrakło szacunku dla prawa, własności publicznej i prywatnej. Festiwal "a co ja tu nie zaparkuje" odbywa się właśnie w okolicach SOB. Chodnik, trawnik, ścieżka rowerowa - czy to publiczne, czy prywatne, nie mają żadnych szans przed najazdem tego trzonu moralności.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 lis 2016, 10:10

Nie wiem, czemu mam je pozdrawiać, skoro ich nie znam, no ale dobra, to jakiś prawicowy myk chyba.
To Ty pozdrów całą Polonię w USA! A co! :)

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 11 lis 2016, 10:03

A co do zostawania, to jakby przyszło co do czego, szukajcie mnie na Maderze. Albo na Azorach - jeszcze dalej od tego polskiego piekiełka.
Przekaż serdecznie pozdrowienia córkom Premier Kopacz i Pani Holland.
Lista "demonstracyjnie wyjechanych" staje się coraz bardziej imponująca ;)
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 lis 2016, 9:06

rob pisze:Więc szanujcie to co macie tu w kraju tradycję rodzinę wiarę a przyszłe pokolenia wychowane w takim duchu będą stanowiły trzon moralny i fizyczny przyszłej Polski jaki Europy.
Dzięki takim wypowiedziom jak Twoja i te pani Radnej coraz bliżej jestem podjęcia decyzji o skierowaniu swych kroków do tego cudownego ŚOBu i rozmowy z proboszczem o apostazji. A co do zostawania, to jakby przyszło co do czego, szukajcie mnie na Maderze. Albo na Azorach - jeszcze dalej od tego polskiego piekiełka.

Borooch
przybysz
przybysz

Post autor: Borooch » 11 lis 2016, 0:03

batmanos pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze: Może to Pan niewiele rozumie? Jeśli nie jest Pan darczyńcą, to jakim cudem ŚOB została wybudowana za Pańskie pieniądze?
O podatku słyszała?
220mln zł z budżetu naszego, to mało za taką paskudę?!
O jakim podatku? Jakie 220 mln z naszego budżetu? Jest tylu darczyńców, że zabrakło miejsca w kościele dla radnych - nie zostaliśmy zaproszeni na uroczystość otwarcia Świątyni.
Trzeba było zostać darczyńcą .... pewnie zaproszenia dawali tylko tym co wpłacili więcej niż (tu trzeba wstawić kwotę min. 6 cyfr).

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 10 lis 2016, 22:25

Super sprawa
http://historia.wp.pl/title,Swiatynia-O ... aid=118107
Bardzo dobrze że coś tak wspaniałego i szlachetnego / idea sprawy/ powstaje na polach wilanowskich to zaszczyt dla nas wszystkich
mieszkańców naszych rodzin i dzieci.
Jak wiadomo Polak jest super przemądrzały tam gdzie 2 ludzi tam nawet 4 zdania ale jak przyjdzie czas próby ci co szczekają uciekną a pozostaną tylko prawdziwi szlachetni ludzie ot cała prawda :-? .
Więc szanujcie to co macie tu w kraju tradycję rodzinę wiarę a przyszłe pokolenia wychowane w takim duchu będą stanowiły trzon moralny i fizyczny przyszłej Polski jaki Europy.

Zablokowany

Wróć do „Miasto żyje...”